Mirki jak przybliżę telefon prawie 3 cm od nosa i widzę rozmazany literki to dobrze?? Xddd sory że pytam ale ostatnio nie wiem czy wzrok mi się nie pogorszył i szukam dziury w całym xd #wzrok #medycyna #lekarz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johny3339: ja miałem powiększone serce przez niezdrowy tryb życia. Fajki, alko, jedzenie wszystkiego. Lekarz mi przepisał leki, i kazał na początek uprawiać właśnie lekkie ćwiczenia typu basen/rower. Rzuciłem fajki i alko zacząłem ćwiczyć i serce jest ok. Jeśli nie masz nałogów i zdrowo się odżywiasz, to może faktycznie masz jakiś inny problem i powinieneś troszkę zluzować do następnej wizyty i niech wtedy zobaczy czy nadal jest większe czy może w
  • Odpowiedz
@HxRT0301: pardon ...sam mam ptsd takze jestem w stanie poniekad zrozumiec ale nie jestem w stanie pomóc w tej konkretej sytuacji, może spróbuj czymś zajać mysli, poruszać sie...w każdym razie spokojnej nocy
  • Odpowiedz
@HxRT0301: jak babcia upiekła babkę albo zrobiła sernik to były placki które jadłem zachłannie i które zawsze mi stawały w przełyku. Potem nawet wody nie mogłem przełknąć.

Co do twojego przypadku możliwe, że jakaś reklamówka zatkała przepływ
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie takie coś do codziennego stosowania. Pytanie czy to coś daje czy nawet tego nie odczuje? No i jak to dawkować? Mogę wszystko na raz czyli 4 tabletki i popijam?

A może jeszcze coś dokupić?

Mam:

Biotynę
L.....k - Kupiłem sobie takie coś do codziennego stosowania. Pytanie czy to coś daje ...

źródło: 1000001628

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,

szukam dobrego neurologa dla osoby dorosłej we Wrocławiu.

Cena nie ma znaczenia.

Czy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakiś spsoob na szybkie obniżenie ciśnienia?

Moj ojciec w ostatnich dniach, caly czas ma za wysokie

Dodam ze ma cukrzyce typu 2 chyba i problemy z żylakami czy tam guzami na żylakach. Ogolnie on jest ciezki do rozmowy na te tematy, wiec nawet ciezko mi sie wypytac o jakies szczegóły

#medycyna #zdrowie #pytanie #lekarz #pytaniedoeksperta #dieta #leki
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: powinno się dać polopirynę S jak jest podejrzenie zawału 300 mg. To ból piekąc gniotący dławiący i nasila się przy wysiłku , często promieniuje do gardła lewego ramienia lub pleców.
Co do udaru to trzeba uważać bo jak jest świeży to podaje się leki rozpuszczające skrzep lub robi trombektomię.
Jak przedawkujesz asa to jest pewne ryzyko krwawienia i nie wiesz też czy w głowie jest niedokrwienie czy ognisko krwotoczne.
  • Odpowiedz
@essos: A myślisz, że dlaczego ma cukrzycę, nadciśnienie i żylaki? W wyniku wieloletnich zaniedbań, czyli zbyt wysokiej wagi. Niższa waga spowoduje spadek ciśnienia, glukozy i insuliny w organizmie, więc tak, wystarczy tylko tyle, im więcej schudnie tym lepiej. Lekarz co najwyżej przepisze leki..
Są badania na myszach, szczurach, nicieniach, makakach królewskich, muszkach owocowych itp. zwierzętach, że jedząc mniej żyją dłużej (ogółem i w zdrowiu), każde z tych zwierząt, a ludzie
  • Odpowiedz
#ibs #jelita #nerwica #lekarz
Co to może być, rano wszystko jest ok a wieczorem cały organizm szaleje.

W brzuchu mega stres, przez chciało przechodzą takie jak by dreszcze mikro, jak w momencie gdy ma się rozwolnienie i nagle osłabienie. Następnie kilka bąków, wypróżnienie i jest lepiej na jakiś czas. Ranne wypróżnienie trgo nie, wywołują,tylko wieczorem tak się dzieje.

Czuję się jak bym miał zaraz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@havocki byłem bardzo aktywny, siłownia itp i nagle wszystko krach, obecnie dużo spaceruje +10k kroków dziennie. A tu opis momentu od kiedy tak mam https://wykop.pl/wpis/75552131/wpis
@havocki 0
#jelita
Wiele lat temu, nagły ból brzucha, lewa dolna strona, okolice biodra/pachwiny, jelito. Ból jakby godził ktoś nożem, jak bym umierał. Następni twarda kupa, rozwolnienie, śluz i krew. Później krew ze śluzem. Wizytacja u lekarza rodzinnego w Danii, hemoroidy lub ostre zatwardzenie. Pić więcej, obserwować i zmienić
  • Odpowiedz
po jakim czasie schodzi "woda z kolana"? stłukłam sobie 19 dni temu i nadal mam taką bolesną miękką "kulkę", przy chodzeniu nie chodzi, ale przy zginaniu czy dotykaniu tak i trochę mnie to zaczyna w------ć

za dzieciaka pierdyliard razu stłukłam sobie kolano i nigdy mi się tak nie zrobiło

#pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna #zdrowie #lekarz #ortopedia
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ci lekarze to na całym świecie wstydu nie mają. Żeby odchodzić od łóżek, bo zwiększyli liczbę miejsc na studia o 2000? XD Może ci nasi polscy lekarze jednak nie tacy źli, bo tutaj zwiększyli o 6000 i nikt nie protestuje.

https://www.theguardian.com/world/2024/mar/25/south-korea-doctors-strike-protests

#medycyna #lekarz #zdrowie #polska
Bipolar- - Ci lekarze to na całym świecie wstydu nie mają. Żeby odchodzić od łóżek, b...

źródło: Screenshot_42

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: tak to nie ale stawki troszkę polecą. Już teraz jest dodatni przyrost lekarzy (niewiadomo ilu z nich zostaje w kraju co prawda) a ciekawe co będzie za te 5/6 lat jak będą kończyć nowe kierunki
  • Odpowiedz
Zbliżają się święta i widać to w POZie. Tak jak tygodniowo zgłaszał się 1 pacjent który nie był zarejestrowany w tej przychodni tak obecnie jest wtorek a miałem już 5 osób które wróciły do polski na święta i "chcą się przebadać przed wyjazdem z powrotem do pracy". Z relacji wynika, ze tam po prostu "paracetamol i do domu". Nie ważne czy niemcy, szwajcaria, holandia. Trochę mnie to bawi, bo główny zarzut do
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

główny zarzut do polskiej ochrony zdrowia jest taki, że jest tragiczna, beznadziejna, nic nie oferuje.


@gracilis: Zarzut wśród tych, którzy nie mieli do czynienia z ochroną zdrowia w innych krajach. Dla przykładu, byłem kiedyś w amerykańskim szpitalu, top10 światowych sieci i tak mnie zdiagnozowano, że później polski lekarz mailowo trafnie postawił rozpoznanie. Za wizytę w tym szpitalu zapłaciłem kilkaset dolarów. Standard, owszem, jak w hotelu, kolejek brak, ale pod względem
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, mam pytanie odnośnie badań

Mam 25 lat i jeszcze nigdy w swoim dorosłym życiu nie kontrolowałem szczegółowo swojego stanu zdrowia (tylko okresowe "badania" medycyny pracy i coroczna wizyta u okulisty).
Na samą myśl że musiałbym tracić tyle czasu na chodzenie od lekarza do lekarza to mi się odechciewało...

Jednakże
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Najszybciej/najlepiej umów sie do internisty i powiedz, że chcesz zrobić sobie przegląd zdrowia. I on już Ci wystawi skieownia na potrzebne badania i konsultacje.
  • Odpowiedz
Szukam porady medycznej xD na wykopie. Ponad rok temu dostałem zapalenia ścięgien, tzw palec zatrzaskujacy (mały palec) długo z tym zwlekałem bo myślałem, że samo przejdzie aż w końcu poszedłem prywatnie, jeden zastrzyk no i przeszło, ale teraz wróciło. Sęk w tym, że wtedy robiłem to w Luxmedzie, teraz już do nich nie należę i nie wiem, mam iść do przychodni czy szukać jakiegoś chirurga czy coś? Tragedii nie ma, ale no
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem, że to nie miejsce na pytania okołomedyczne, ale może ktoś coś podpowie. Jakie mogą być przyczyny wodnistego kataru podczas lekkiej aktywności fizycznej, szczególnie w klimatyzowanych pomieszczeniach? Od roku już się z tym bujam, lekarz zasugerował naczynioruchowy nieżyt, na który właściwie nie ma leczenia. Nie jest to alergiczne ani zatokowe, bo z tym nie mam problemów i trwa cały rok. Chusteczki stały się moim podstawowym wyposażeniem zawsze jak wyjdę z domu. Ktoś
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@adrian1207 Kapsaicyna jest uznana np. W leczeniu dolegliwości bólowych jako element. Ta susbtancja to akurat nie aż takie znachorstwo bo ma receptory na ktore bezposrednio dziala.

A swoją drogą to bym kupiła jakieś chusteczki hurtem, może dadzą rabat :p
  • Odpowiedz