Mirki mam problem z moją Mama (level 63), od tygodnia zachowuje się bardzo dziwnie. Śpi całe dnie, tato powiedział że w sklepie kilka razy obiła się o półki jak byli na zakupach i o mało nie weszła pod jadący samochód. Miała problem żeby włączyć telewizor a wczoraj podczas gotowania wrzuciła cały makaron do gotującej się wody i woda wykipiała gdzie do tej pory takie rzeczy się nie działy. Ojciec wczoraj po mnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Meciek Mirku mój tata miał też dziwne objawy które po czasie pasowały do jego choroby. Tak jak @Vaerlin napisał potrzebne badania. Neurolog również. Ja bym nie czekał. Może gdybym miał lepszą wiedzę wtedy to by się wszystko inaczej potoczyło...
  • Odpowiedz
@Meciek: Jestem na FB na grupie opiekunów ludzi z demencja i innymi chorobami otępiennymi. Objawy u każdego chorego choć różne, to jednak podobne; splątanie, spanie, zapominanie. Niechęć do lekarzy to wspólny mianownik. Żaden chory nigdy nie chce iść do lekarza. Trzeba podstępem lub wizytę domową zamówić. Pewnie w grę będzie wchodzić psychiatra i neurolog.
  • Odpowiedz
Jest na wykopie jakiś dobry człowiek z wykształceniem weterynaryjnym? Coś takiego pojawiło się na pysku mojego pieseła, jest twarde w dotyku, nie ma śladu krwi/otwartej rany. Pojawiło się z dnia na dzień. 9 letnia suczka suczka, lubi kopać, często biega na wolności po wsi.

#weterynaria #pies #zwierzaczki #piesel #lekarz #pomocy #zdrowie
Basic - Jest na wykopie jakiś dobry człowiek z wykształceniem weterynaryjnym? Coś tak...

źródło: temp_file6794832825328381554

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niesamowicie podziwiam lekarzy z czasów, w których nie było powszechnego dostępu do internetu i smartfonów. Kiedyś faktycznie oni musieli to wszystko umieć. Teraz na studiach tylko baza, baza i baza, bo gdyby nie baza to co roku przynajmniej połowe musieliby wywalać przecież. Można książek wcale nie otwierać. A i później w pracy problemów też nie będzie bo MP jest pod ręką. Jedynie wystarczy mieć wykute na blache co robić w stanach nagłych,
Bipolar- - Niesamowicie podziwiam lekarzy z czasów, w których nie było powszechnego d...

źródło: pills

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: Tak, jak chodzi o proste choroby to spokojnie czat gpt może diagnozować. I przy okazji algorytm weźmie pod uwagę np. jak masz uczulenie na lek lub po prostu takiego nie chcesz, bo wiesz, że na Ciebie nie działa jak powinien, a lekarz ma gdzieś uwagi pacjenta.

Lekarze to się powinni uczyć głównie praktycznych rzeczy, bo takie przeprowadzenie operacji nie jest proste i nie każdy może to robić, natomiast patrzeć
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: takie czasy. Wszyscy próbują wchodzić w kompetencje lekarzy, bo w tym jest dobry hajs. Dietetycy mówią ludziom jakie maja badania robic i jakie suple brać. Kosmetolodzy robią zabiegi medycyny estetycznej albo stomatologiczne. Lekarz odchodzi do lamusa. I bardzo dobrze, bo to konowały, a wiedza teraz jest dostępna dla każdego w internecie. Do większości rzeczy, które wolno robić tylko lekarzom nie potrzeba jakichś szczególnych umiejętności dlatego lekarze mocno kwiczą i
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: ja miałem. Zdecydowałem się bo mam stwierdzone zaburzenia wchłaniania wit B12 i jestem taki anemiczny. Wsadzają ci rurę w dupę. W moim przypadku to było bardziej bolesne, bo mam hemoroidy. Dają tzw. głupiego jasie to jesteś znieczulony.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: ja, i to 3 razy, z czego raz przy umiarkowanym i raz przy ciężkim zaostrzeniu choroby - mam nieswoiste zapalenie jelit. Nie jest to z pewnością badanie przyjemne i za każdym razem trochę jęczałem w trakcie, ale przeżyć się da. Może gdybym nie miał owrzodzeń, to by bolało mniej. W drugiej połowie roku szykuje się 4. raz.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam pytanie, bo nie korzystałem z tego. Potrzebuję zwolnienia L4 na wypalenie zawodowe tak ze 3 tygodnie od poniedziałku. Pytam, gdyby rodzinny się nie zgodził, na tak długi okres jednorazowo, bo jedzie na urlop. Pracodawca z którym się rozstaję bardzo robi mi pod górkę na samym końcu pracy. Czy te porady on-line wystawią mi za opłatą tak długie L4? Podejrzewam, że będę musiał dzwonić co tydzień o przedłużenie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: przecież L4 bardzo łatwo dostać np. na ból pleców itp
Jeśli twój rodzinny ma z tym problem to wybierz się do ośrodka w jakiejś małej miejscowości żeby ci wypisał a w zamian będzie chciał żebyś się przeniósł do niego.
Ja tak robiłem.
  • Odpowiedz
@MrBeast: a wcześniej ile się kurowałeś? mi alergolog po badaniach krwi, rtg płuc i spirometrii (wszystko wyszło ok) powiedział, że najprawdopodobniej przeszedłem koronę, albo jakiegoś innego wirusa i mam poinfekcyjną nadreaktywność oskrzeli, dostałem wziewny steryd jak przy astmie i asmenol - ma pomóc w skurczach oskrzeli, zobaczymy...
  • Odpowiedz
#rower #rowery #mikrophysio #lekarz #kregoslup #rwakulszowa

Hej, w święta bożego narodzenia coś strzykło mi w plecach, po strzyknięciu przyjmowałem leki przeciwzapalne i przeszło, później sytuacja powtórzyła się w ciągu 3 miesięcy 3 razy. W międzyczasie wykonałem rezonans (Na poziomie L5/S1 - tylno-prawoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy i
spłyca zachyłki boczne z modelowaniem korzeni S1. Otwory międzykręgowe obustronnie spłycone.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@razor172 nak już stany zapalne przejdą, to kłania sie dużo cwiczenia. Ja mam od wielu lat (38lvl here) przepuklinę L5/S1 i caly czas jeżdżę/pływam/biegam/silka. W tym roku już ponad 1700km zrobiłem. Jak jest ruch ogólny, to nic nie boli.
  • Odpowiedz
@ziomus0812: Nie masz żadnej gwarancji, co więcej nawet jak początkowo zioło będzie na ciebie super działało to z czasem może się to zmienić i twoje problemy się tylko pogłębią. Niestety to nie jest żadne rozwiązanie, a po wpisie OPa widać, że jest to osoba która bardzo próbuje się od czegoś uzależnić ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Podejrzany brak kolejki u lekarza.

Muszę zapisać się na podcięcie węzidełka języka. wszędzie gdzie nie dzwoniłem termin czekania miesiąc albo dużo więcej nawet po takich mniejszych miejscowościach (~30k), wybrałem jedną bardzo pozytywnie ocenianą na google i innych stronach klinike w Kielcach i okazuje się, że praktycznie mogą to zrobić już a najbliższy poniedziałek i mają 3 terminy wolne aż. Zapytatłem jeszcze o czwartek/piątek bo bardziej mi to odpowiadało i bez problemu mi dodatkowe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anomalocaracid: dlatego trzeba wprowadzić jeszcze alternatywne ubezpieczenia bo nfz też ma stawki preferencyjne dla jednych dziedzin a in e wycenia marnie co często nie ma żadnego uzasadnienia poza tym, że "bo tak".
  • Odpowiedz
@pieknylowca: tylko potem nie płacz, jak przy pierwszej lepszej okazji ten student wyleci do Niemiec leczyć starych komuchów z NRD, bo w tym polskim piekle nikt o zdrowych zmysłach nie chce pracować xD. Studia medyczne to dopiero czubek góry lodowej, dalej właśnie ta pasywna agresja, mobbing i układziki w placówkach dają w kość każdemu młodemu człowiekowi, który przebrnął przez ten niewdzięczny kierunek
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka: bo nie wiesz o czym on mówi. Marnują mnóstwo czasu na naukę na zaliczenie, niesprawdzające realnie wiedzy tylko polegające na uwaleniu jak największej liczby osób. I zamiast mieć solidne podstawy, nie umiesz nic, bo co chwilę uczyłeś się rzeczy przeznaczonych dla specjalizacji, których nie mając podstaw nie rozumialeś.
Najlepsza jest nauka rzeczy praktycznych, ale w teorii xD
Kilkanaście lat trwała walka o udostępnianie pytań z egzaminów, bo im #!$%@?
  • Odpowiedz
Ej mirki, nigdy nie miałem opryszczki mam 27 lat, i nie raz piłem coś z tej samej butelki co osoba z opryszczką, albo całowałem się z dziewczynami w ostatniej fazie opryszczki i nic, a teraz coś mnie swędzi nad ustami i lekko mrowi, wydaje mi się że wychodzi jakiś pryszcz bo jak dotknę to jest twarde pod skórą, ale takie mrowienie jest dziwne, czy mogę teraz dostać tą opryszczkę po tylu latach?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach