• 1
@Fevx to taki wypasiony remont. Trzymam kciuki żeby poszło sprawnie. No i jak najmniej nerwów przy nim. Przykro czytać że najbliższe Tobie osoby tak do Ciebie podchodzą. W ten sposób „kastrują” Ciebie jako mężczyznę. Z teściami może być ciężko ale z żoną może warto pogadać. Jeszcze raz, szczerze i stanowczo. Nie umiałabym tak funkcjonować
  • Odpowiedz
  • 1
@Fevx tak, dziś lepiej :) dziękuję że pytasz :) dobrze że z żona masz temat załatwiony. A z teściami to domyślam się że będzie cięższy temat
  • Odpowiedz
Jak wygląda w naszym pięknym kraju walka z #depresja ? Zawsze równa się farmakologia, czy można bez? I generalnie jak wygląda leczenie, idę do lekarza i mam na NFZ skierowanie, i się dostaje czy tylko i wyłącznie prywatnie? Kiedyś z 10 lat temu słyszałem, że szybciej człowiek jebnie samobója niż na NFZ załatwi coś z psychiatrą.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#depresja
dziś mam kolejną wizytę u psychiatry, od trzech lat biorę: pragiole, dulselvie, kwetaplex, Xanax. Miesiąc temu dodał mi wellbutrin, który zresztą sama mu zaproponowałam bo czytałam o nim dobre opinie. Zero różnicy. Ogólnie teraz jest chujnia z grzybnią, może ktoś brał coś co go chociaż na miesiąc postawiło na nogi i mogłabym o to prosić. Podzielcie się swoimi doświadczeniami w leczeniu plis.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@mieszanamieszana a właśnie że nie, jest tu wiele osób leczących się, biorących podobne leki, może akurat ktoś brał to co ja i jak miał zmienione leki poczuł się lepiej, chemia mózgu raczej u każdego jest ta sama przy chorobie, więc można sobie udzielac rad na temat leczenia farmakologicznego.
  • Odpowiedz
Dla chopów rada jak walczyć ze zmęczeniem przy depresji [co działa]

Zmęczenie;
-Żelazo
-Foliany [B9] – BROKUŁY, BRUKSELKA, KALAFIOR, KIWI, POMARAŃCZE, RAZOWE NA ZAKWASIE
-B12- wątroba wołowa, wieprzowa, jajka, ryby [śledzie, sardynki]
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czasnawybory666:
To raczej jak walczyć ze zmęczeniem po prostu.
Depresja i zmęczenie mogą ze sobą współistnieć ale ja np. cierpię na ogromne zmęczenie a depresji kompletnie nie mam.
  • Odpowiedz
Jestem totalnie zalamany. W sierpniu ubieglego roku zostałem skatowany przez funkcjonariusza policji, przez co straciłem słuch w lewych uchu, zęba, mnóstwo siniaków na calym ciele, połamany nos i wiele wiele innych. Prokurator nie przesłuchala wskazanych przeze mnie wszystkich świadków, powołała biegłego lekarza sądowego, który stwierdził, że wszystko to, co jest w obdukcji mogło powstać tak jak podałem w zeznaniach, bo wzięli mnie do busa policyjnego, ale nie z tyłu tylko tutaj gdzie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oj boli. Pięć miesięcy cudownej relacji, niestety na odległość (tak, wiem, nie miało prawa się udać), zakończone wczoraj. Niesamowite jest to, że w dzisiejszych czasach situationship jest tak popularny i wygodny - niestety ogromną wadą jest to, że w momencie jego zakończenia jedna strona zawsze jest mocniej poszkodowana. Nie mogę się skupić, nie mam apetytu, nie mogę spać. Fatalne uczucie, niezależnie czy chodzi o związek kilkuletni czy kilkutygodniowy - uczucie porzucenia to
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Korax Tak, masz rację. Dzisiejsze relacje są popieprzone, coraz trudniejsze, a ludzie z coraz większym bagażem emocjonalnym. Perspektywa tworzenia z kimś zdrowej relacji i dzielenia się codziennością jest w tej chwili tak abstrakcyjna i chyba wyłącznie dla wybranych, że doprawdy się odechciewa. Mi akurat trafił się najgorszy możliwy relacyjny przypadek i tym samym ból.
  • Odpowiedz
Muszę się wybrać do miasta - do psychiatry i do Lidla. Może by leki zmienił, kurde sam nie wiem. A do Lidla to muszę jakieś "łatwe" jedzenie kupić - bo gotować nie dam rady a i byle co mi nie wejdzie.

#przegryw #depresja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unlucky_: robic korekte szczeki dla bab xD

- koszt od 50tys
- jezeli nie przeszkadza to w oddychaniu, zdrowiu itd to lekarze beda przeciwni
- baaardzo dluga rekonwalescencja, nawet kilka lat
- przed operacja kilkanascie miesiecy
  • Odpowiedz
Boże jak mi się nie chce. Ale tak dosłownie muszę się zmuszać do każdej czynności. Najgorzej jest wstać, bo jak się rozruszam, to jakoś leci. Ale i tak marzę o tym, żeby się znowu położyć. Jak tak ma wyglądać teraz moje życie na #fluoksetyna to ja dziemkuje bardzo.
#depresja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@njdnsjdnjs: U mnie fluoksetyna dawała super efekt chęci do działania przez kilka tygodni a później podobnie po podbiciu dawki. Po tym czasie wpadałem w jakąś taką nijakość tylko trochę bez możliwości wyrażania emocji
  • Odpowiedz
Czy jest tutaj ktokolwiek komu ta mityczna "Terapia" pomogła w jakimkolwiek stopniu? Patrząc na ceny wizyt to człowiek bardziej ma ochotę na złoty strzał niż na tą terapię xD
Nie chodzi o możliwości finansowe, ale płacić 250-300 zł za godzinną rozmowę z osobą w trakcie specjalizacji to wg. mnie frajerstwo i żerowanie na czyimś nieszczęściu.
#psychoterapia #psychiatria #depresja #przegryw
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Te wszystkie telefony zaufania, tarapie jako przeciwdziałanie męskiej depresji i samobójstwom można porównać do tego jakby próbować załatać tonący pancernik trafiony torpedą z ubota taśmą klejącą i na koniec z dumą oznajmić że przynajmniej coś się w tym temacie zrobiło. Jeśli ktoś decyduje się na taki krok jak s---------o to nie dlatego że ma chwilowy smuteczek i nie ma z kim pogadać, tylko dlatego że jego całe życie to samotnicze g---o. Co
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Glock17:
telefon zaufania jest po to aby ktoś miał pracę, oni i tak się nie przydadzą zbytnio do czegoś innego niż nasłania na CIebie karetki jak jest bardzo źle, nikt tam psychotrapii przez tel nie będzie prowadził. oni tam chyba i tak "z łapanki' są bardziej ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
  • 15
@bukszpryt
chodziło mi bardziej od strony ich kompetencji w zakresie interwencji kryzysowych / psychologii, a nawet nie wiedziałem, że tak to działa jak piszesz, ale to pewnie wiele tłumaczy.

Mam raczej negatywna o tym opinie bo tu parę osób dzwoniło i z tego co pamiętam nie zostali zbyt dobrze "obsłużeni" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
jutro zacznę chodzić na siłownię, przysięgam, jutro się za siebie wezmę. dzisiaj się nie opłaca bo jest już połowa dnia, ale od jutra się zbiorę naprawdę

#depresja
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach