https://www.youtube.com/watch?v=zl0EHdcO5UM

Tu pan doktur mówi, że przyczyną depresji mogą być niedobory witamin i żeby osiągnąć prawidłowy poziom serotoniny, musimy mieć na odpowiednim poziomie magnez, cynk, b6 i wszystko inne, co jest na screenie. Czy ktoś uzupełnił brakujące niedobory i mu sie poprawiło?

#depresja #lekarzz #zdrowiepsychiczne
Lukiak - https://www.youtube.com/watch?v=zl0EHdcO5UM

Tu pan doktur mówi, że przyczyn...

źródło: Screenshot_19

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lukiak: Pan doktur nie słyszał o ostatnich badaniach (ub je zignorował) dotyczących teorii nierównowagi chemicznej w mózgu w depresji. Otóż jest spora szansa na to, że to nie w serotoninie tkwi problem.
https://neuroexpert.org/nie-chodzi-o-serotonine/
Więc jeśli kolejne badania będą to potwierdzać, to w psychiatrii może dojść do trzęsienia ziemi (dziś główną grupą leków używanych w "leczeniu" depresji są SSRI, a więc leki związane z serotniną). Ponadto istnieją przesłanki, że przyjmowanie SSRI może w
  • Odpowiedz
@Lukiak: To są dodatkowe elementy, np. sezam (chałwa), na żelazo (szczególnie) i cynk bym bardzo uważał. Sporo pomaga słońce, czyli częste, krótkie, bez kremu, w południe naświetlanie słońcem, zawczasu pijemy marchewki. Poza tym kolor niebieski niebo ( nie miejsce ze słońcem:) ) czy morze, stąd najmniej samobójstw ma w EU Grecja i Włochy, także wyspa UK, mają sporo słońca i niebieskiego, ale też mało inwazyjny system oceniania.

Przed przyjęciem, czy
  • Odpowiedz
@strike_lucky: Pomijając oczywisty fakt, że jesteś normickim kolaborantem, bo masz dziewczyne i wysługujesz się kapitaluchom cięzko pracując, to doradzam zjeść świnki morskie, ponieważ to są zwierzęta tuczne i trzymanie ich do celów zbytku powinno być zabronione.
  • Odpowiedz
@strike_lucky: 5k za zwykłego guzikowca?! To jak wygrać życie. U mnie na Podlasiu za programowanie w g kodach i haidenhaimie i robienie detali do 1t kolega dostawał 5k netto a jak z----ł detal i wiertło to mu zabrali premie i zarobił minimalną krajową xD

Ten kraj jest nie do życia wyjeżdzaj za granicę. Tyle ci mogę powiedzieć.
  • Odpowiedz
Ostatnio koleżanka mi napisała, że jest w głębokiej #depresja
nie wychodzi z domu od dwóch dni i nie wie co ma zrobić.
Po dosłownie 11 minutach wrzuciła swoje zdjęcie na FB z napisem
"chwilo trwaj" "w cudownym nastroju"

xddd #facebook #polka
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten Brintellix to trochę g---o jeśli chodzi o samopoczucie. No ale kurde... rzuciłem alko, przesypiamy noce i budzę się o 7 a nie o 22:53. Myślę, że nie jest złe. Jak pogoda się poprawi trzeba się aktywizować.

#przegryw #depresja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Bo tutaj za łatwo jest utonąć
Tu nie słychać wołania o pomoc
Jedyne krzyki w tym miejscu to ja
Jak mam zniknąć, za dużo tu liści i drzazg
Za dużo tu liści i drzazg"

#depresja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wykop jest dość toksycznym środowiskiem wirtualnym, ale bardziej realnym, niż inne wirtualne.
Jako człowiek z wieloma zaburzeniami piwniczę w pokoju. Na nic zdały się moje różnorakie próby ratowania swojej psychiki, bo choćbym się zapowietrzał to i tak nie uda mi się naprawić głowy.
Za to wykop jest moim oknem na świat.
W moim życiu nie istnieje nic poza kołchozem i przebywaniem samemu w pokoju. Dlatego, pomimo, że jest tu sporo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @Kotdog: tak jak wyżej zostało nadmienione. Depresja, fobia społeczna. Ogólnie źle się czuję jak przebywam fizycznie z ludźmi, nie akceptuję siebie, swojego wyglądu, czuję napięcie, gdy jestem wśród ludzi, a to zabiera mi ogromną część wewnętrznej energii i czuję się wyczerpany.
Mało patrzę ludziom w oczy.
A najgorsze, że nie potrafię się odciąć od tego i czasem wewnętrznie potrzebuję kontaktu z ludźmi, czuję się samotnie.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: wiem, że jest to smutne, nawet bardzo, ale inaczej patrzysz na sytuację, gdy nie masz zaburzeń.
Moja wewnętrzna strona potrzebuje kontaktu z ludźmi, ale też boi się ich strasznie.

Teraz inaczej na to patrzę i nie traktuję portalów typu wykop jako must have, ale kiedyś musiałem siedzieć, czytać co u innych. To był durny przymus, a ja nic nie mogłem z tym zrobić, bo czułem niedosyt,
  • Odpowiedz
Od 15 lat się męczę z tą k---ą.
Jak se poradzić z tą #depresja bo ja se nie radzę. Jusz se mam dość tej męki. Ciągłe cierpienie. Od dziecka byłem odseparowany od rówieśników i teraz mam niskie umiejetnosci spoleczne i brzydki ryj.

I widze po latach, że nic na zewnatrz nie daje se radości.
1. Mówię se: jest smuteg, bo brak mi tego. (np. auta, podwyzki, pracy, mieszkania, spotkania z ludzmi)
2. Zdobywam to.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#depresja chłopska
tak se mysle czy to nie jest se tak, ze niektorzy ludzie maja smuteg ciągły i otoczenie tego nie zmieni. Choćbym nagle wyszedł z samotnosci se to i tak był dalej miał smuteg?

A może właśnie otoczenie jest złe i przez samotność smuteg

ech jusz mi się pierdzieli we łbie na głupie rozkminy bo nie mam z kim pogadac nawet se
#przegryw
a.....e - #depresja chłopska
tak se mysle czy to nie jest se tak, ze niektorzy ludzie...

źródło: fc4

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aczutuse: tego gówna nie da się ot tak wyplenić. Nawet jak będziesz się spotykał z fajnymi ludźmi, spędzał zajebiście czas, to potem gdy wrócisz już do domu do samotnej egzystencji ta szmata uderzy ze zdwojoną siłą, że nie umiesz tak żyć zawsze, albo że znajomi cieszą się życiem, a ty tylko próbujesz udawać gdy spotykasz się z nimi. Że ktoś ma partnera, albo coś osiągnął. Ja po takich spotkaniach łapię
  • Odpowiedz
Wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu napiłem się alkoholu - w nieszczególnie dużej ilości. Zjazd psychiczny i fizyczny, który po tym zanotowałem utwierdza mnie w przekonaniu, że (przynajmniej dla mnie) zdrowa, bezpieczna dawka alkoholu wynosi zero.

#alkoholizm #depresja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maroLem87: cholera wie. Mogła mi drastycznie polecieć tolerancja - swego czasu piłem bardzo regularnie. Ponadto biorę leki. Chyba, że to rzeczywiście koincydencja i masz rację. Nie wiem
  • Odpowiedz
#pregabalina #dieta #przegryw #gownowpis #niebieskiepaski #rozowepaski #nerwica #depresja #trening #silownia #mirkokoksy
Hej,
Od pewnego czasu przeszedlem na pregabline 150mg rano i wieczorem 150mg plus fluoweksyna 150mg. Zauwazylem, ze solidnie mi bebzol wybilo i czuje sie taki wiekszy. Ogolnie z wagi 79kg wszedlem na 90kg. Denerwuje mnie to. Zaczalem biegac. Nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateuszdinozaur: ja od miesiąca ale nie czuję że przytyłem, wręcz przeciwnie. Tyle, że jednocześnie biorę fluoksetynę i trochę ćwiczę siłowo, lecz nie regularnie. Ciężko powiedzieć, od czego jest to zależne. Możliwe, że uwarunkowania genetyczne - o ile mi dobrze wiadomo to niektórzy nie mają takich sensacji z wagą.
  • Odpowiedz