Co myślicie o tych studiach? Warto? Jako dodatkowy język do angielskiego, poziom B2 można na tej podyplomówce osiągnąć, więc w #tlumaczenie może niekoniecznie, ale kiedyś, kto wie, zawsze dobrze mieć solidne podstawy.

https://rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek/jezyk-czeski-w-administracji-turystyce-i-biznesie-studia-podyplomowe/#opis

#czechy #czeski #jezykiobce #uwr #studia #studbaza #tlumaczenia #jezykczeski
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tunia86:
Bardzo lubię czeski ale nie polecam do nauki z myślą o pieniądzach, B2 niewiele daje a dla samego faktu posiadania papieru nie warto. W Czechach są tylko trzy miasta z 300k mieszkańców. Praga, Brno i Ostrawa przy granicy. Na granicy B2 to za mało i lokalani cię zjedzą, w wielkich miastach ludzi z polskim nikt nie szuka tak jak w Polsce znajomość czeskiego nie jest jakimś atutem.

Nawet jakieś
  • Odpowiedz
No elo panikarze od #koronawirus, opowiem wam, jak to wygląda w innych krajach rozwiniętych. Oczywiście w tych w których ostatnio byłem. No to zacznijmy od #czechy. Małe miasteczka? Tylko Polacy noszą maseczki, nawet w sklepie. Praga? Nie ma problemu, wymagamy maseczek w komunikacji miejskiej i tyle. Restauracje, sklepy, starsi ludzie żyją sobie jak żyli wcześniej. #austria, halo, jaki wirus? Tak to najlepiej podsumować.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Znojmo to drugie/pierwsze najpiękniejsze miasto w #czechy po/przed Karlovymi Varami. To obłędny Most kolejowy (przez rzekę Dyja, na linii kolejowej Znojmo-Šatov-Retz, na południowo-zachodnim szlaku Wiedeń-Praga). Zabytek techniki z 1871 r., projekt J. Brik, długość 220 m, wysokość 48 m. #rower #podrozujzwykopem
mtos - Znojmo to drugie/pierwsze najpiękniejsze miasto w #czechy po/przed Karlovymi V...

źródło: comment_15993896948TotIYPu7bRIM3lb6SmQjp.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prosze_wyjsc_z_kosmosu: I Słowaczki też. Przejechałem kiedyś rowerem przez granicę w Pieninach. Dwie skąpo odziane siostry prały dywan na trawniku wodą z węża ogrodowego. Zapytałem czy mogę umyć pod nim głowę. Dostałem kompotu i śliwek i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem. ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
Mireczki, czy wyjazd w najbliższych dniach do #czechy i #praga jest bezpieczny, tzn. czy istnieje ryzyko wpakowania się na jakąś kwarantannę po powrocie? Dużo się mówi, o sporej liczbie przypadków w Czechach. #koronawirus
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mordzia: Byłam w Pradze i ludzie w ogóle praktycznie nie noszą maseczek, nie wiem czy bezpiecznie jest jechać do Państwa w którym mało kto nosi maseczkę aczkolwiek ja nie zachorowałam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mtos: Morawy ()
To taka perspektywa czy masz tam jakieś mega wielkie tarcze?
  • Odpowiedz
Ruszamy z pokazami przedpremierowymi nowego filmu Agnieszki Holland "Szarlatan".
TUTAJ można wyszukać seanse w swoim mieście lub okolicach. Strona będzie aktualizowana na bieżąco, więcej seansów pojawi się w okolicach premiery 9 października.
Seanse przedpremierowe między innymi w:

Białymstoku
Gdyni
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach