@arizona5077: W teorii w nadbałtyckich masz obowiązkową kwarantannę, jak przyjeżdżasz z Polski. W praktyce jak wracałam w zeszłym tygodniu, to było pusto na granicy, znajoma wjeżdżała na Litwę kilka dni po wprowadzeniu ograniczenia i też jej nikt nie zatrzymywał
  • Odpowiedz
Czy ja dobrze liczę?
10 dniowa winieta na Czechy - ok 60 zł
10 dniowa winieta na Austrię 10€- 45zł
30 dniowa na Słowenię- 30€- 150zł

Całość zamyka się w ok 250 zł?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@beniooo14: Ograniczeń w podróży nie ma. Jadąc do Słowenii zaraz za przejściem granicznym zjeżdżasz w prawo, a przyjeżdżając z Chorwacji ustalasz trasę z gornij macelj do spielfied omijając płatne drogi- jak wjedziesz na kawałek autrasy do mandat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do Ardspach Skalne Miasto w #gory #czechy trzeba bilety wczesniej kupić czy na miejscu? Można tam kartą płacić? Ich strona nie śmiga. #podroze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bm92 Można na miejscu przy wejściu do parku. Można płacić kartą. Tylko nie płać w euro bo mają przelicznik z kosmosu. Parking może być w pewnej odległości od Parku na polu jak będzie dużo ludzi ale to wcześniej będą kierować.
  • Odpowiedz
„Szarlatan”, nowy film Agnieszki Holland, triumfuje w Czechach!
Dzieło jednej z najwybitniejszych autorek światowego kina 20 sierpnia zadebiutowało na czeskich i słowackich ekranach, i w samych Czechach zgromadziło w weekend otwarcia ponad 62 tysiące widzów.W obu krajach film opowiadający o legendarnym czeskim zielarzu zajął pierwsze miejsce w lokalnych notowaniach boxoffice, pokonując m.in. czeską fabularną superprodukcję „Havel” o byłym prezydencie Czechosłowacji i Czech, która zebrała o połowę mniej widzów. Jest to nie
GutekFilm - „Szarlatan”, nowy film Agnieszki Holland, triumfuje w Czechach!
Dzieło j...

źródło: comment_1598366975tBsmQQ76mVoojHbiQ4pwwr.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#muzyka #muzykaklasyczna #muzykapowazna #ivabittova #czechy

Dwukrotnie wstawiałem ową arię w wykonaniu Inger Blom et al., tym razem jednak zupełnie inne emocje, jak swego czasu napisała imć Martyna Wojciechowska po autoplagiacie.

**[ Alfred Schnittke — kantata Faust, cz. VII, Es geschah, Chór Filharmonii Praskiej pod batutą Petera Vrábela, solistka: Iva Bittová, 2008 ]**

#usiadzminasluchawkach
O.....k - #muzyka #muzykaklasyczna #muzykapowazna #ivabittova #czechy

Dwukrotnie w...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Oglądam sobie Pustkowie na #hbogo Czesi to mają chyba jakiś kompleks do naszego kraju. Kilka razy Polska jest przedstawiana w złym świetle. A same wątki są tak samo sztucznie umieszczane jak LGBT u netflixa. A w ogóle polecam #serial Fajny klimat. Czyżby im cały czas chodziło o Zaolzie :) #politykazagraniczna #czechy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Firma PORR rozpocznie niebawem budowę drogi S3 od Bolkowa do Kamiennej Góry w woj. dolnośląskim. Po zakończeniu prac szybciej pojedziemy do Czech. W ramach kontraktu o wartości 1,5 mld zł, powstanie 16 km nowej drogi, w tym dwa tunele. Jeden z nich, o długości 2,3 km, będzie jednym z najdłuższych w kraju. Szczegóły tutaj

#polska #czechy #budownictwo #gospodarka #infrastruktura #drogi
Projekt_Inwestor - Firma PORR rozpocznie niebawem budowę drogi S3 od Bolkowa do Kamie...

źródło: comment_1598278444NYiVG2IEfH4XGG9MWrm4js.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś się orientuje jakie niedogodności mogą mnie spotkać po drodze do #chorwacja przez #czechy #austria i #slowenia lub Czechy, #slowacja #wegry ?
Jakieś formularze trzeba wcześniej wypełniać?
Komuś pomogło przesłanie danych przez https://entercroatia.mup.hr/ w przejeździe przez granicę?

#turystyka #podroze #podrozujzwykopem #covid19 #koronawirus
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ZnakiZapytaniaTakTajemniczo przez Czechy sugeruję jechać przepisowo. Sam zobaczysz, że często są tablice z prędkością, als tam maja p-------a. Proponuje zapoznać się ze znakami bo nieco się różnią i uwazac, bo drogie mandaty + surowa policja i można się zdziwić. Austria to samo.
  • Odpowiedz
Wybieram się na kilka dni w góry przy granicy czeskiej, i pewnie zdaży się kilka razy przekroczyć granicę polsko-czeską, czy wybrać się na dzień do Pragi. Na gov.pl jest napisane, że poruszając się po Czechach należy mieć

posiadania w wyposażeniu samochodu apteczki, kamizelki odblaskowej, trójkąta odblaskowego, kompletu zapasowych żarówek - po jednej do oświetlenia punktów zewnętrznych pojazdu, bezpieczników do auta - po jednym z każdego rodzaju, klucza do kół i podnośnika do
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RaVo: Ogólnie lepiej mieć to tak czy siak ze sobą, ale jest tez taki przepis - porozumienie między państwami, ze nie musisz mieć wyposażenia które nie jest wymagane u ciebie w kraju. Tylko jak ktoś będzie nadgorliwy to będzie głupia dyskusja
  • Odpowiedz
Unia europejska przez koronaświrus niemoże


@obersturmbaufuhrer: Inicjatywa fajna, fajnie by było bez błędów (tu obiecuję poprawiać, tak jak sugerujesz) ale co ważniejsze - bez przeinaczeń tego, co jest w oryginalnym tekście. 'Wolne' tłumaczenie, to jednak coś innego niż przeinaczanie.

Unie Europejska to nazwa własna - po polsku piszemy z dużej
  • Odpowiedz
@Cyfranek: będąc w grudniu na Wrocławskim Jarmarku kilka razy zabrakło mi języka w gębie. Każdy język ma swoje specyficzne słowa niemające odpowiednika. Kilka razy się to trafiło. Z ostatnich co pamiętam to Почемучка i brunch ;)
Dzięki za wsparcie i z góry przepraszam za błędy, ale po to to robię, by ich się pozbyć. Zapraszam na tag wieczorem ;)
  • Odpowiedz
Szybkie pytanko, chciałbym wyjechać w góry od poniedziałku do soboty. Jakie miejscowości poza strefą czerwoną i żółtą polecacie? Mogą być Czechy i Słowacja. Dwie osoby, lvl 29-30, nastawienie głównie na chodzenie po górach
#gory #czechy #slowacja #covid19
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mlyn-wodny: Śląsk nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś. Myślę że nikt nie chciał by brać sobie ma głowę roszczeniowych nierobów z kopalni i teren na którym nic nie da się budować bo jest zryty przez te krety
  • Odpowiedz