#koronawirus #czechy

Co Czesi zrobili, że nagle wywaliło u nich przypadków? Ponad 1000 od 3 dni.

Korona nadal jest groźna jak na początku się wydawało? Bo rekordy w Hiszpanii, Czechach i paru krajach, ale paniki czy lockdownu się nie obserwuje.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur: myślę że Czechom bliżej jest do Niemców niż do Słowian. Cechuje ich niemiecki pragmatyzm w postępowaniu ale mają duszę słowiańską.
Za to u Polaków typowe zaklinanie rzeczywistości że jest inaczej niż jest. Moim zdaniem bliżej nam do Białorusinów i ruskich niż do Czech. Wszyscy razem należymy do gatunku homo sovieticus. 50 lat prania mózgów zrobiło swoje. Do tego charakter typowego Polaka jest zbliżony do Rosjanina. Gościnny ale najlepiej d-------l
  • Odpowiedz
@Xing77: lubię to, ze w Danii jako nowy mieszkaniec byłem lepiej traktowany przez wszelkie instytucje państwowe niż kiedykolwiek w Polsce. Podoba mi się to ze mój bezrobotny sąsiad z socjalu jest w stanie utrzymać rodzine, i ze ja pracując w branży cnc mogę sobie pozwolić na dobre życie(mam na myśli zapewnienie wszystkich podstawowych potrzeb plus dobra prywatna edukacje mojej czwórce dzieci, na co w Polsce nie byłoby mnie stać nigdy.
  • Odpowiedz
Hey. W ramach #mirkowyzwanie wybrałem "Wyrusz na pieszą całodniową wycieczkę", ponieważ wydawało się to najprostsze do zrobienia. Zamiast spokojnego spaceru czekało mnie #mirkoprzezycie z Matką Naturą. Zapraszam do krótkiej relacji, przechodząc na tytułowego linka: 1001 sposobów, by cicho i kulturalnie odejść z tego świata

#gory #czechy #natura

@olleks
wspomnienieciszy - Hey. W ramach #mirkowyzwanie wybrałem "Wyrusz na pieszą całodniową...

źródło: comment_1600041451uCzYvxQ2kSHIllpZC1DBxQ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach