Siema, zaczynam pracę w Czechach. Orientuje się ktoś czy da się tak ogarnąć żeby dostawać wypłatę bezpośrednio na Revoluta? Jak tak, to jakie dane trzeba podać?
#czechy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flux22: Skoro zaczynasz, to Revoluta pewnie zakładałeś w Polsce, a w takim przypadku z punktu widzenia czeskiego pracodawcy musiałby puszczać przelew zagraniczny obecnie zdaje się już na Litwę, no chyba że Revolut założony na czeski nr telefonu i adres, wtedy pewnie będzie lokalny odpowiednik nr konta. A czemu nie założyć konta w Fio Bance na przykład? Za darmo, nie wymagają zameldowania w Czechach, starczy polski dokument tożsamości, zakładają od ręki.
  • Odpowiedz
Miruny wracam jutro z #chorwacja (Trogir) i mam kilka pytań, waszym zdaniem:
1. Którędy najszybciej wrócić do #krakow? Z polski jechałem czechy>austria>slowenia (omijając w Słowenii autostradę), zajęło to trochę, ale słyszałem, że tranzyt przez węgry teraz też nie wychodzi jakoś dobrze
2. Gdzie najlepiej zatankować?
3. Myślałem, żeby sie drzemnąć na stacji w chorwacjii jeszcze przed granicą, bo nie mam zmiennika, ale może znacie jakieś sprawdzone miejscówy? Czy nie bać
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lumpiakus: w Austrii paliwo jest dość tanie (euro za litr ropy miesiąc temu płaciłem)


@pilot1123: Pod warunkiem że kupowany POZA autostradą (tu obecnie w granicach 1.40+ za litr). Najlepiej sobie zjechać zjazdem do jakiejś nawet małej miejscowości i tam zatankować dużo taniej.
  • Odpowiedz
@highhopes: cali Czesi :D

Ostatnio byłem na międzynardowym zlocie w Czechach i organizator w mejlu z informacjami odnośnie imprezy napisał "żeby zachować dystans i nie zmieniać za często partnerek w tańcu podczas wieczornych meetingów".
  • Odpowiedz
Murki, co jest warte odwiedzenia w okolicy czeskiej Pragi, powiedzmy tak w promieniu 2h jazdy samochodem? W samej Pradze byliśmy z żoną już 3 razy i planujemy znowu przejechać się na kilka dni, tylko chcielibyśmy zwiedzić okolicę, a w samej Pradze raczej spędzać wieczory.
#praga #czechy #podroze #pytanie #podrozujzwykopem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parę lat temu byłem w Czechach i po blancie oglądałem taki dziwny film, czarno-biały. Pamiętam jedną scenę z tego filmu. Był chłopiec (blondyn chyba, jasnowłosy na pewno) w lesie przywiązany do drzewa. Jakaś dziewczynka podeszła do niego i go odwiązała, a on jej sprzedał plaskuna. Ktoś wie jaki jest tytuł tego filmu?

#kiciochpyta #film #czechy #kinematografia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Praga jest na tę chwilę bardzo, bardzo tania jeśli chodzi o noclegi. Znalazłem na bookingu 4* hotel, 3 osobowy pokój, 5 nocy ze śniadaniem na przełomie września i października łącznie za 1255zł* (Three Crowns Hotel, 1km od praskiego rynku). Wychodzi, że noc dla osoby za mniej niż 100zł.

Koronawirusowe ryzyko do waszej oceny. Na tę chwilę restrykcje są takie same jak u nas. Niedawno były rekordy zakażeń w Czechach, ale od dwóch
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#czechy #telekomunikacja #telefony #internet #kiciochpyta
Ahoj, orientuje się ktoś jak wygląda w czechach sytuacja z internetem komórkowym? Jestem na delegacji która potrwa parę tygodni i trochę mi się nie widzi korzystać z roamingowego internetu więc pomyślałem że może kupię czeska kartę ale nie mam pojęcia jaka i czy wogle mają jakieś fajne stawki za gigabajty
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, planuję przejażdżkę w Sudety i mogę zawadzić o czeską stronę. Czy ktoś może polecić jakąś sensowną restaurację z tradycyjnym żarciem w trójkącie Trutnov - Hradec Kralove - Nachod?
#czechy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach