Hej,

Byłem ostatnio w Rumunii, a teraz chciałem jechać do Czech. Obydwie podróże byłyby autem. Czy ktoś wie czy będę musiał poddawać się kwarantannie w Czechach? Rumunia jest tam określona jako czerwona strefa ale ja będę jechał z Polski.

#koronawirus #kiciochpyta #czechy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka, mam pytanie, chce za 2 tygodnie pojechac autem do pragi, na 2-3 noclegi. Gdzie najlepiej (najtaniej?) zaparkować auto na te 3 dni.

Myślałem nad jakims P&R, zostawieniem tam auta na 3 dni i pojechaniem metrem do miejsca zakwaterowania. Parkingi w miejscach gdzie moglbym mieszkac zaczynaja sie od 10 euro a koncza nawet na 27 euro za dzien i jescze czasami nie ma gwarancji, ze to miejsce w ogole bedzie.

Znacie jakies
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanko, ktoś ogarnia jak to jest z fotoradarami w Czechach? Są te takie wskażniki predkości ktore w czasie rzeczywistym pokazują ile ma się na liczniku czy one są w stanie zrobić fotkę? Bo miałem taką sytuację, że jeden z nich pokazał mój numer rejestracyjny, czy to oznacza że nabił mandat? Czy to było ostrzeżenie - ograniczenie do 50 było. Ktoś się orientuje?
#czechy #fotoradary
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w #czechy obowiązuje nieco inne prawo związane z #rodo #gprd? Pytam się, ponieważ dostałem informacje od OVH, iż mimo, że jestem osobą prywatną, to moje dane osobowe będą się pokazywały we WHOiS posiadając domenę *.cz.

#domeny #hosting #webdev
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klocus: Może być tak, że samo imię i nazwisko, bo często to nie są dane, które zalicza się do informacji wrażliwych. Chyba tak ciągle jest z domenami co.uk.
Ewentualnie chcą od Ciebie wyciągnąć dodatkową kasę na jakieś whois privacy albo coś w ten deseń.
  • Odpowiedz
Z ogromną radością przedstawiamy wam oficjalny polski plakat filmu „Szarlatan” w reżyserii jednej z najwybitniejszych reżyserek światowego kina, Agnieszki Holland.
Przypominamy, że zmianie uległa data premiery filmu – „Szarlatan” trafi do kin 9 października.
Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland
GutekFilm - Z ogromną radością przedstawiamy wam oficjalny polski plakat filmu „Szarl...

źródło: comment_1598540125j2ewlok6nGjAaF7rfSwIfs.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Warto zobaczyć - Widzieliście już wzgórze królewskie, które mogło mieć tego samego założyciela co Kraków? Jego rotunda przypominała nam trochę tę z Cieszyna, a wielkie mury skrywają mroczne tajemnice pięknej księżniczki. Wyszehrad jest jednym z najważniejszych miejsc w Pradze, jednak wiele osób go pomija. Pomóżcie to zmienić - wykopcie ten tekst https://www.wykop.pl/link/5669327/wyszehrad-krolewskie-wzgorze-w-pradze/

#czechy #praga #zamki #podroze #turystyka #podrozujzwykopem #wykop
PrzekraczajacGranice - Warto zobaczyć - Widzieliście już wzgórze królewskie, które mo...

źródło: comment_1598508858cUC8N5TA4dmQjbs8aglOF0.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@espu założyli to chyba Wiślanie albo jakiś lud celtycki (nk specjalista się jakiś wypowie) natomiast Czechy (P. Wielkomorawskie) były pierwszym dużym tworem państwowym który kontrolował Kraków w wyniku ekspansji P. Wlk-Mor.
  • Odpowiedz
@arizona5077: W teorii w nadbałtyckich masz obowiązkową kwarantannę, jak przyjeżdżasz z Polski. W praktyce jak wracałam w zeszłym tygodniu, to było pusto na granicy, znajoma wjeżdżała na Litwę kilka dni po wprowadzeniu ograniczenia i też jej nikt nie zatrzymywał
  • Odpowiedz