Kochani, w poniedzialek jedziemy do #praga #czechy , zostajemy do piatku, moje pytania - jak tam z covidem? duzo ludzi na ulicach? atmosfera normalna, mozna sie wszedzie dostac? spimy w centrum, co polecacie zobaczyc, gdzie polecacie zjesc albo wypic kawe, licze na mniej oczywiste propozycje niz hradczany i hard rock cafe ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
#czechy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DiorSauvage: też będę po weekendzie w Pradze, polecam koniecznie skoczyć na Zizkov wieczorem i przejść się po ulicach pelnych kamienic przy okazji wskakując do pubów na piwko, tanszego i lepszego się w Pradze nie napijecie (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Pytanie do jeżdżących własnym samochodem do Pragi - czy macie jakieś polecane miejsca do zaparkowania samochodu poza centurm? Myślałem o park and ride, bo wychodzi najlepiej ale jeśli ktoś ma coś sprawdzonego i mógłby się podzielić, to chętnie wysłucham rady.

#czechy #praga
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Największy na świecie kompleks zamkowy znajduje się tuż przy naszej południowej granicy. Warto wybrać się tam na weekend. Zobaczcie, co proponujemy tam zobaczyć oraz gdzie wyskoczyć na małą szamę i dobrze schłodzone piwko. Pomóżcie wykopać ten tekst - https://www.wykop.pl/link/5658991/najwiekszy-na-swiecie-kompleks-zamkowy/

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #czechy #praga #wykop #wakacje #zamki #swiat #europa #zainteresowania
PrzekraczajacGranice - Największy na świecie kompleks zamkowy znajduje się tuż przy n...

źródło: comment_1597907043dDsKotXKeVC9yiLnMzz9xZ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mieszkające w #czechy, planuję wyjazd do tego kraju z poleconej agencji pracy, jednak będę musiał się jakoś utrzymać przez pierwszy miesiąc, ile mniej więcej będę potrzebował koron na miesięczne wyżywienie? Chodzi mi bardziej o jedzenie z supermarketu ze średniej półki a nie restauracje itd. Na ten moment dopiero planuję wyjazd, ale wolę się zorientować.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jadę do Czech i chcę tam korzystać z Revolut. Mam zamienić sobie PLN na CZK w aplikacji czy to olać i samo przy płatności przekonwertuje na ich walutę? Jest wtedy jakaś różnica w prowizjach?
#revolut #czechy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kennyskrrt: drukujesz taką karteczkę na przejazd, wypełniasz ankietę w której podajesz różne duperele. Na granicy tego nie sprawdzają i tak, wyrywkowo sprawdzają temperaturę. Ogólnie odczucie moje jest takie, że służby Słowenii i Chorwacji ogólnie mają pandemię w dupie - natomiast udają, że coś robią, powodując kolejki na przejściach granicznych.
  • Odpowiedz