#rower #ultra #gravel
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

srgs
- 0

- 0
W sumie trochę tu popatrzyłem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Temat pewnie wałkowany 100 razy. Rozglądam się za gravelem, tak do 3000. Teraz jeżdżę na crossie, ale preferuję bardziej sportową pozycję, a trasy to głównie asfalt, kostka lub utwardzona ziemia. Zastanawiam się nad Romet Finale lub Esker ewentualnie jakiś Kellys. Nie potrzebuję dodatkowych haczyków na torby, bo nie robię tras kilkudniowych, a na trasy do 150km wystarcza mi plecak. Nie wiem właśnie czy
- 0
#szosa #rower #gravel #motoryzacja
Czy ktoś ma coś godnego polecenia do transportu czterech rowerów szosowych (kierownica baranek i rama karbonowa) na haku samochodu? Co znajduję to albo za małe odstępy między rowerami, albo mocowanie takie, że zmiażdży ramę, albo na trzy rowery. Fajnie jakby cena była poniżej 3 k zł., ale jak coś to może przeboleję.
Czy ktoś ma coś godnego polecenia do transportu czterech rowerów szosowych (kierownica baranek i rama karbonowa) na haku samochodu? Co znajduję to albo za małe odstępy między rowerami, albo mocowanie takie, że zmiażdży ramę, albo na trzy rowery. Fajnie jakby cena była poniżej 3 k zł., ale jak coś to może przeboleję.
@i-marszi: Yakima ma największy rozstaw z tego pamiętam. Ja mam ThuleEasy Fold XT i normalnie wchodzą i enduro i gravele.
- 17
122 121 + 75 + 62 = 122 258
Weekendowa jazda, pogoda nie dopisała, ale kilometry same się nie zrobią :)
#rowerowyrownik #rower #gravel
Skrypt | Statystyki
Weekendowa jazda, pogoda nie dopisała, ale kilometry same się nie zrobią :)
#rowerowyrownik #rower #gravel
Skrypt | Statystyki
- 2
Kurfa, co mnie pokusiło? Wpadłem na głupi pomysł odrestaurowania starego Rometa Kowalewo: Stalowa rama, stalowe koła, stalowe nerwy.
Jakby sam ten pomysł nie był wystarczająco głupi, to wpadłem po drodze na jeszcze głupszy: Zmiana v-brake na tarcze. Na razie dorobiony i pospawany montaż tylnego zacisku, bo jeszcze nie wiem, czy nie wstawię nowego widelca z przodu, jako że z oryginalnym od zawsze były problemy.
Ale mniejsza, kulminacja głupoty i jednocześnie powód powstania tego wpisu
Jakby sam ten pomysł nie był wystarczająco głupi, to wpadłem po drodze na jeszcze głupszy: Zmiana v-brake na tarcze. Na razie dorobiony i pospawany montaż tylnego zacisku, bo jeszcze nie wiem, czy nie wstawię nowego widelca z przodu, jako że z oryginalnym od zawsze były problemy.
Ale mniejsza, kulminacja głupoty i jednocześnie powód powstania tego wpisu
W tym momencie jest prawie na zero (0,2 - 0,3 mm w obu płaszczyznach) i nie wiem, czy jest sens kręcić dalej.
@teh_m: O ile pamiętam na stronie dandy horse czytałem że oni kręcą poniżej 0.1mm ja zresztą podobnie mam na zegarach jak sam centruję ale 1mm będzie już okay w zwykłym rowerze.
Na zdjęciu masz koło co je przesuwałem 1mm na drugą stronę bo fabrycznie ktos to s--------ł i
źródło: 20260515_134126
Pobierz@teh_m: Wołaj do zdjęć - jestem ciekawa efektu :)
@PanLodowegoOgrodu: Warto jak najbardziej. Jechałem w zeszłym roku na gravelu, robiąc średnio ok. 155km dziennie. Traska w takim formacie jest na 4 dni, z czego ostatni to był krótki przejazd z Gdyni do Gdańska.
Sprawdziłem na szybcika ślad z Veloplannera i porównałem ze swoim - jest aktualny, chociaż na 100% nie pojechałbym następnym razem południową stroną jeziora Gardno. Jest tam tragiczna droga po rozwalonych płytach betonowych. Nie opłaca się także
Sprawdziłem na szybcika ślad z Veloplannera i porównałem ze swoim - jest aktualny, chociaż na 100% nie pojechałbym następnym razem południową stroną jeziora Gardno. Jest tam tragiczna droga po rozwalonych płytach betonowych. Nie opłaca się także
- 0
Komentarz usunięty przez autora
120 405 + 35 = 120 440
Znowu mnie zlało.
Ale widziałem podwojną tenczę xd
Ciekawe
Znowu mnie zlało.
Ale widziałem podwojną tenczę xd
Ciekawe
źródło: 1000045080
Pobierz- 0
Mirki i Mirabelki, jako że jestem zielony w temacie, a niedawno kupiłem sobie #szosa, prosiłbym o polecajki, które Waszym zdaniem najlepiej kupić, potrzebuje:
- bibsy
- koszulki
- kask
-
- bibsy
- koszulki
- kask
-
@reseted: Kupuj od razu SPD - tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Osobiście należę do nielicznego grona ludzi jeżdżacych na szosie na pedałach mtb, ale nie narzekam i mi się sprawdzają, a przy okazji łatwiej się chodzi. Dlaczego miałbyś "na początek" jeździć na platformach?
Spodenki rion z elastic interface (aliexpress)
Koszulki ykywbike (aliexpress)
Kask i okulary kup takie, które Ci się będą podobały (kasku na aliexpress bym nie kupował
Spodenki rion z elastic interface (aliexpress)
Koszulki ykywbike (aliexpress)
Kask i okulary kup takie, które Ci się będą podobały (kasku na aliexpress bym nie kupował
Czy Shimano Claris faktycznie jest tak beznadziejne jak ludzie mówią, czy dla goscia co po prostu chce sobie rowerem śmignać do pracy 16km w jedną strone wystarczy i będzie spoko?
Mam oferte kupna gravela Kellys Soot 30 za 2000.
-Hamulce tarczowe
-Shimano Claris
Mam oferte kupna gravela Kellys Soot 30 za 2000.
-Hamulce tarczowe
-Shimano Claris
@RenoJackson: nie przejmuj się tylko śmigaj. Miałem Claris w szosie Kross i nigdy nic się nie stało i się fajnie jeździło.
@RenoJackson: negatywne komentarze biorą się z oczekiwań. Jeżeli się ścigasz, to będzie wolny i mniej precyzyjny. Jeżeli gravelem jeździsz w terenie to będzie się tłukł i możesz liczyć na przygody typu spadający łańcuch lub zmieniające się przełożenia bez twojego udziału. Ale na pracodomy po w miarę utwardzonej drodze będzie spoko. I niedrogo.
12
165 km Rowerem z Tczewa do Olsztyna

Od jakeigoś czasu nagrywam w formie pamiątek a jednocześnie udostępniam by może kogoś zainspirować do aktywności. Liczyłem, że wpadnie w algorytmy ale się przeliczyłem.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 13
@DopamineSnake: S to będą od 180cm wzrostu.
@DopamineSnake: osoba po zakupie pierwszego gravela sugerując się kalkulatorem rozmiaru producenta
- 0
Może mądrość wykopu mi pomoże. Który #powermeter będzie pasował do #sram Force 1 Wide Crankset 175mm? #rowery #gravel
- 12
- 12
116 959 + 43 = 117 002
Szlif po #pracy bo jutro fatalna pogoda podobno
#rowerowyrownik #gravel #triban120
Skrypt | Statystyki
Szlif po #pracy bo jutro fatalna pogoda podobno
#rowerowyrownik #gravel #triban120
Skrypt | Statystyki
źródło: 1000044724
Pobierz- 6
#igrzyskabebzonow
@wykopowy_brukselek się nie denerwuj. Długi weekend był. Popiłem pojadłem i jeszcze więcej popiłem. Ale 180km wyjeździłem na #rower. Jutro pojutrze znowu waga wróci do 74-75kg.
Moja wina wiem ale co zrobić. I jeszcze ta ilość piwa w promocji. Kup 3 sztuki a 20
Dostaniesz gratis.
@wykopowy_brukselek się nie denerwuj. Długi weekend był. Popiłem pojadłem i jeszcze więcej popiłem. Ale 180km wyjeździłem na #rower. Jutro pojutrze znowu waga wróci do 74-75kg.
Moja wina wiem ale co zrobić. I jeszcze ta ilość piwa w promocji. Kup 3 sztuki a 20
Dostaniesz gratis.
- 10
- 15
115 527 + 82 = 115 609
Trochę podłatać #squadratinhos i nacieszyć oczy widokami...
🟪: 48483 -> 48531 (+48)
🟧: 22203 -> 22268 (+65)
Trochę podłatać #squadratinhos i nacieszyć oczy widokami...
🟪: 48483 -> 48531 (+48)
🟧: 22203 -> 22268 (+65)
źródło: 20260607
Pobierz




















Generalnie bardzo entry level cena i nie oczekuj wiele od tego roweru
Esker! Ale poszukaj, bo może uda ci się na promce wyrwać