Wyobrażacie sobie, co by się działo w takiej Francji, gdyby wyszło, że ileś tysięcy lekarzy (i odkrywani są kolejni) pracujących na państwowym kontrakcie zarabia po 100-200 tys. euro miesięcznie i władze o tym wiedzą? Albo co gorsza, że nie wiedzą bo nikt nigdy nie wpadł na pomysł zbierania takich danych? Przecież tam by doszło do zamieszek i pół kraju by zapłonęlo jak wtedy co podnieśli im cene paliwa o 20 centów i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stulejman_Beznadziejny: zdajesz sobie sprawę, że to jest tylko podwyżka pensji minimalnej? Korzystają z niej w sumie głównie wszystkie inne zawody medyczne niż lekarz oraz lekarze rezydenci. To nie działa tak, że jak lekarz zarabia 30 tysięcy, to od 1 lipca będzie zarabiał 33 tysiące. Skończmy manipulować i skupmy się na prawdziwych problemach służby zdrowia i na tym, żeby fakycznie jakoś ją zreformować, a nie d-----ć lekarzom. Wykorzystajmy to historyczne pospolite
  • Odpowiedz
Najbardziej w Polsce wku*wiają mnie skrajności i gigantyczne rozwarstwienie. Jak wybierzesz sobie źle zawód to łatwo jest znaleźć się w sytuacji, w której koszty życia (wynajem, rachunki, jedzenie, inne niezbędne opłaty) przewyższają twoją pensję albo są z nią równe i najtaniej jest umrzeć. Albo jesteś bogolem, raczkującym oligarchą i większość wolnego czasu spędzasz na hurtowym skupowaniu kolejnych nieruchomości, które będziesz wynajmować plebsowi za równowartość ich pensji. I nie p--------e mi proszę, że
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tagliacozzo: w Polsce tyle z tego samorozwoju, że jak staniesz się za drogi to na twoje miejsce sprowadza się imigrantów lub firma się wynosi do Indii. Do tego w Polsce patrzymy bardzo egoistycznie na ten temat zupełnie nie zauważając skutków społecznych. Nie jestem piewcą socjalizmu, ale ogromne dysproporcje (a takie mamy w Polsce) to źródło napięć społecznych, widać to w polaryzacji, która dewastuje ten kraj i jego ustrój i w
  • Odpowiedz
@Stulejman_Beznadziejny: Pokolenie boomerów chciało Amerykę w Polsce i ma Amerykę w Polsce. Ludzie się dziwią, że tak jest, a tak jest bo TAK MIAŁO BYĆ. Takie były marzenia pokolenia Solidarności.

Dla wielu ludzi z tego pokolenia traumą jest np. to, że w jednym bloku komuna kwaterowała zarówno lekarza chirurga, profesora uczelnianego jak i pracownika fizycznego.

Polski równych szans chce nie wiele osób.
  • Odpowiedz