Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
user42
user42

user42

Dołączył 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 232
  • Znaleziska 117
  • Mikroblog 115
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

705

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Prezydent Karol Nawrocki mówił w poniedziałek, że w całej Europie nastąpiła eksplozja bezdzietności, a błędem państw zachodnich było uleganie presji migracyjnej. To nie jest i nie będzie polska droga, będzie nią postawienie na polską rodzinę i systemy prawne walczące z kryzysem demograficznym do

Modernizator_Wykopu
z
dziennik.com
dodany: przedwczoraj, 14:26:22
  • 288
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    zwiazki
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
user42
user42
user42 przedwczoraj, 14:42:56 via Wykop
  • 288
przyjdzie Brzoska i inni cieciembiorcy, posmaruje komu trzeba i nagle się okarze, że migracja jest super, albo po prostu klasycznie wpuszczą tylymi drzwiami i będą rżnąć głupa
  • 30
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

user42
user42
user42 przedwczoraj, 15:34:00 via Wykop
  • 77
@Danuel: konfiarz który zawodowo sprowadza imigrantów do pracy w pl

tej partii by Monty Python nie wymyślił:

Tumanowicz - pierwszy na marszu dla rodziny - zdradził żonę, rozwodnik
Płaczek - obrońca dzieci - nie wychowuje swoich dzieci od
user42
user42
user42 przedwczoraj, 16:10:23 via Wykop
  • -13
@tombeczka: o podoba mi się ta gra, zróbmy pełną listę, jeszcze dorzucam:

Berkowicz - 1 dziecko
Łukasz Schreiber - widziany w klinice invitro
user42
user42
user42 przedwczoraj, 20:52:17 via Wykop
  • 0
pay gap i niższe wynagrodzenie kobiet


to nie do końca tak jest, kobiety bezdzietne zarabiają tyle ile mężczyźni, wg niektórych statystyk nawet trochę więcej. To pensje matek lecą na ryj przez dzieci i to zaniża średnie pensje kobiet. Kobiety dalej sa zwalniane z pracy przez dzieci, tracą podwyżki, awanse, nadgodziny. Część się już z tej dziury nigdy nie odkopie, a nie daj boże mają 2 dzieci to już zero szans

@sebastian-podjadlo
user42
user42
user42 23 godz. i 15 min temu via Wykop
  • -2
@szaloneneutrino: odkładał rodzinę aż się wybawił, przecież to nie po konserwatywnemu
user42
user42
user42 19 godz. i 11 min temu via Wykop
  • -1
i co z tego? przecież się dorobił na własnych biznesach, a nie pracował na uczelni u ojca


@NijuGMD: kapitał kulturowy mówi ci coś? On się zwraca do chłopków roztropków z nieciekawych miejscowości, z nieciekawych rodzin i wciska im, że jak im w kieszenie te 300 złotych pit zostanie to będą żyli jak on. Jak oni mają 1 pks dziennie do szkoły

On wmawia ludziom, którzy de facto są biorcami kasy
user42
user42
user42 19 godz. i 7 min temu via Wykop
  • -1
@NijuGMD: przepraszam, czy to jest wykop? przecież to wykopki sie rzucają, że lewactwo marnuje młodość na zabawę i edukację.
user42
user42
user42 8 godz. i 15 min temu via Wykop
  • 0
@sebastian-podjadlo: większośc kobiet będzie mieć lub będzie rozważać posiadanie dzieci, więc pay gap jest realnym czynnikiem w procesie decyzyjnym w życiu

1717

Deweloper chwali się że 90% nabywców na ich apartamenty to medycy

Deweloper chwali się że 90% nabywców na ich apartamenty to medycy

Nano recepta inwestycyjna oferta specjalna dla środowiska medycznego. W odpowiedzi na te potrzeby stworzyliśmy ofertę inwestycyjną, która w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród lekarzy. W minionym miesiącu aż 90% nabywców Nano Apartamentów to osoby związane z branżą medyczną

airaG
z
tppi.pl
dodany: 17 godz. i 25 min temu
  • 72
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    nfz
user42
user42
user42 15 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 219
Możliwość odliczenia VAT


dajcie mi już tą rewolucje francuską

ludzie, oligarchowie bawią się nami jak pionkami w taniej grze, wcisneli nam wojnę płci, żebyśmy nie wypowiedzieli im wojny klasowej
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

user42
user42
user42 przedwczoraj, 15:06:17
  • 7
Dzietność wzrosła o 60% w firmie Booyoung, która wprowadziła baby-bonus $75k

Koreańska firma Booyoung wprowadziła w 2024 bonus dla dzieci pracowników w wysokości $75k (przyznawany też retroaktywnie dla dzieci od 2021). Bonus przyznawany jest bez względu na staż pracowników. Roczna liczba nowych dzieci wśród pracowników firmy wzrosła o 60%. Ilość aplikacji do firmy wzrosła x5. Czyli jednak wychodzi na to, że Koreańczycy chcą mieć dzieci, tylko problemem są bezduszne korporacje zwalniające kobiety
user42 - Dzietność wzrosła o 60% w firmie Booyoung, która wprowadziła baby-bonus $75k...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42
Autor
przedwczoraj, 15:27:46 via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon:

to stać podniosłaby kwik


no zdrowa konkurencja, ponoć to dobre (przynajmniej jak mówią o nas
  • Odpowiedz
user42
user42
user42
Autor
przedwczoraj, 15:37:55 via Wykop
  • 4
@niecodziennyszczon: 75k nie pokrywa nawet kosztu utrzymania dziecka, więc to nie jest tak że będą sobie robić dzieci dla zarobku. Tu chodzi tylko o zmniejszenie straty spowodowanej tym dzieckiem i uniknięcie całkowitej straty środków do życia (w Korei normalnie zwalnia się kobity w ciąży, ta firma raczej nie będzie)
  • Odpowiedz

391

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

W marcu liczba urodzeń wzrosła w Korei Południowej o prawie 20% w stosunku do zeszłego roku. Od 2 lat notują wzrosty liczby urodzeń. Czyżby odbili się od dna?

zmarnowany_czas
z
en.sedaily.com
dodany: 19.06.2026, 13:05:23
  • 245
  • #
    korea
  • #
    demografia
  • #
    wydarzenia
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    rodzice
user42
user42
user42 przedwczoraj, 14:08:26 via Wykop
  • 0
@JazzBlurr: wiesz co mi obrzydza rodzicielstwo? To że każde niepełnosprawne dziecko na moim osiedlu wychowuje samotna matka. To że mój ojciec zdradził moją matkę, to że moja matka miała 2 załamania nerwowe, to że moje znajome potraciły pracę przez dziecko, to że ich mężowie po pracy chodzili sobie na siłkę, jak one siedziały z dzieckiem i z depresją w domu. To jest rzeczywistość obrzydzania rodziciestwa, a nie jakies rage-baitowe artykuły
user42
user42
user42 przedwczoraj, 14:10:32 via Wykop
  • 0
@niko444:w Korei kobiety w ciąży sa wywalane z pracy, i to jest zupełnie normalne tam
user42
user42
user42 przedwczoraj, 14:12:08 via Wykop
  • 0
trum światowego wojującego feminizmu i mizoandrii.


@Uuroboros: lol, w Korei kobieta w ciąży jest normalnie zwalniana z pracy
user42
user42
user42 przedwczoraj, 14:16:48 via Wykop
  • 0
@pomaranczowyogorek: wiesz co mi obrzydza dzieci? To że każde niepelnosprawne dziecko na moim osiedlu wychowuje samotna matka
adamsowaanon
adamsowaanon
20.06.2026, 18:49:17
  • 3
Jak w polsce ma byc dobrze? Maja sie rodzic dzieci?

Skoro sledze pilota BOEINGA 767 cargo i nawet ktos taki nie mogl znalezc wolnej bezdzietnej kobiety wiec musial wziasc samotna matke z dzieckiem ktora go traktuje jak bankomat, i jak leci do pracy to mu zabiera karty kredytowe.

Chlop orkiestra, ma pasje, kase, dom, lata helikopterem, driftuje,
I gowno, dla pani pOlki to za malo.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 przedwczoraj, 14:01:02 via Wykop
  • 0
@adamsowaanon: nie wspominasz nic o wylądzie, może jest brzydki?
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
20.06.2026, 19:12:33
  • 7
Prosty sposob na mniej rozwodow i wiecej zadowolenia w zwiazkach:

Chlop ma chalupe na siebie przed zaplodnieniem baby.(Bo pracowal a nie szukal siebie jak baba na karuzeli kutang).
Rodzi sie dziecko
Babie odwala,
Baba chce rozwodu
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 przedwczoraj, 13:56:57 via Wykop
  • 0
@adamsowaanon: a kto ci broni mieć ten dom?
  • Odpowiedz

68

Prezydent Nawrocki o kryzysie męskości i kryzysie demograficznym

Prezydent Nawrocki o kryzysie męskości i kryzysie demograficznym

"Mężczyzna jest od tego, żeby rozwiązywać problemy i nie wahać się, czy założyć rodzinę. [...] Nie zastanawiałem się, czy rodzina mi się opłaci, po prostu chciałem mieć zonę i dzieci. Uważałem to za swój obowiązek."

framugabezdrzwi
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 11:42:15
  • 66
  • #
    demografia
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
user42
user42
user42 przedwczoraj, 13:51:26 via Wykop
  • -4
@60groszyzawpis: powiedzenie że to wyłącznie od kobiety zależy czy powstanie rodzina to tak jakby powiedzieć że to włącznie od ciebie zależy czy kupisz mieszkanie. No niby tak, a niby nie. Bo przed jakąkolwiek twoją decyzją są jeszcze dekady obserwacji i warunki w kórych się podejmuje tą decyzję. Ty nie stworzyłeś świata, w którym dane ci jest podejmowac jakąkolwiek decyzje. Ty nie stworzyłeś kryzysu mieszkanioweo i nie ustaliłeś cen z kosmosu,

1152

Polska 2030: 1% bogaczy, 99% niewolników

Polska 2030: 1% bogaczy, 99% niewolników

Klasa średnia wymiera i to jest fakt. W naszym kraju można zauważyć niepokojący trend. Najbogatsi są coraz bogatsi, a najgorzej zarabiającym żyje się coraz ciężej. Grupa społeczna, która powinna być pomiędzy nimi zanika.

NWASD
z
youtube.com
dodany: 24.03.2026, 17:11:51
  • 419
  • #
    nwasd
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
user42
user42
user42 25.03.2026, 16:55:20 via Wykop
  • 4
i w takim układzie najprostszym sposobem na zgromadzenie zasobów jest rezygnacja z dzieci
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

user42
user42
user42 25.03.2026, 16:26:25
  • 3
Oceń jak szczęśliwi / nieszczęśliwi byli twoi rodzice w związku ze sobą

user42 - Oceń jak szczęśliwi / nieszczęśliwi byli twoi rodzice w związku ze sobą

SPO...

źródło: image

Pobierz

Oceń jak szczęśliwi / nieszczęśliwi byli twoi rodzice w związku ze sobą

  • bardzo szczęśliwi 8.5% (8)
  • raczej szczęśliwi 24.5% (23)
  • ani szczęśliwi ani nieszczęśliwi, egzystowali 20.2% (19)
  • raczej nieszczęśliwi 20.2% (19)
  • bardzo nieszczęśliwi 26.6% (25)

Oddanych głosów: 94

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 18.03.2026, 17:14:03
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42
Autor
25.03.2026, 16:19:40 via Wykop
  • 0
@Karpatnik: przy 300km/h auto pokonuje 200 m w 2.5 sekundy, nie zdąrzyłby zjechać nawet jakby się gapił non stop we wsteczne
  • Odpowiedz
Nie_ze_mna_te_numery
Nie_ze_mna_te_numery
16.03.2026, 06:33:51
  • 0
Już pomijając zapierdzielanie Sebka, to tak sobie myślę że jechanie jakąś kijanką pół Polski z rodziną to nie jest dobry pomysł. To są samochody do jeżdżenia wokół komina i na zakupy w mieście. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich bliskich i jak planujecie takie wypady to tylko porządnym SUV-em, albo pociągiem. W żaden sposób nie usprawiedliwiam seby w tym wpisie. Po prostu wpis ku przestrodze.

#bezpieczenstwo #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 18.03.2026, 17:59:23 via Wykop
  • 0
@Nie_ze_mna_te_numery: no, bo każda polska rodzina z gówniakami na utrzymaniu ma jedno auto na zakupy, i druie na na wakacje
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 18.03.2026, 12:50:57
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42
Autor
18.03.2026, 12:59:34 via Wykop
  • 5
@danob99: mowa o pokoleniu milenialsów (czyli moim, i tak, alkoolizm wśród ojców częsciej był niż o nie było)
  • Odpowiedz
user42
user42
user42
Autor
18.03.2026, 13:00:36 via Wykop
  • 3
@KOLEGAMAMY: żadneo rządu ever to nie interesowało
  • Odpowiedz
user42
user42
user42
Autor
18.03.2026, 13:04:00 via Wykop
  • 3
no dobra, ale dlaczego ta trauma międzypokoleniowa działa teraz, a nie działała we wcześniejszych pokoleniach?


bo kiedyś dzieci pracowały, opłacało się je mieć

@thorgoth:
  • Odpowiedz
user42
user42
user42
Autor
18.03.2026, 14:03:14 via Wykop
  • 0
@thorgoth:

ryzykowna teza: jeśli ktoś chce mieć dzieci tylko wtedy gdy to się opłaca, to dobrze że ich nie ma


na dzień dzisiejszy problemem nie jest nawet że się nie opłaca tylko że się jest w hui stratnym (nierzadko łącznie ze źródłem dochodów).To powinno być tak zoranizowane, że osoba decydująca się na utrzymanie kraju przy życiu chodziaż nie jest za to karana, nie sądzisz?
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 16.03.2026, 19:05:45
  • 81
user42 - !#polska #polityka #nieruchomosci #heheszki #deweloperka #deweloperuch #tvn ...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Arivederczi
Arivederczi
16.03.2026, 19:13:36 via Wykop
  • 12
@user42: Tomczak to the moon ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawsze mnie zastanawia gdzie takie osoby się uczyły ekonomii xD
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 15.03.2026, 11:45:13
  • 37
oj pali się dupsko deweloperom, pali XD

user42 - oj pali się dupsko deweloperom, pali XD
SPOILER

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42
Autor
15.03.2026, 12:33:22 via Wykop
  • 0
@Janexpol: już jest korekta, a nawet widzę, że mieszkania które już były wykupione (były na czerwono na tyc wizualizacjach gdzie się wybiera mieszkanie) wracają do sprzedaży. Ludzie którzy sobie zarezerwowali się wycofują, widząc spadki cen
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 13.02.2026, 08:02:57
  • 35
#polska #polityka #rynekmieszkaniowy #nieruchomosci #deweloperka #deweloperuch #mieszkaniedeweloperskie #heheszki
user42 - #polska #polityka #rynekmieszkaniowy #nieruchomosci #deweloperka #deweloperu...

źródło: image

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fidelio-fidelio
fidelio-fidelio
13.02.2026, 08:07:00 via Wykop
  • 47
@user42: od 25 lat co 5 lat słyszę że Polska zbankrutuje, upadnie UE, zawala się bloki z wielkiej płyty.
  • Odpowiedz
Yans_Zoon
Yans_Zoon
13.02.2026, 08:10:37 via Wykop
  • 29
@user42: Wg dewelopera jak trzeba w bloku wymienić rury to znaczy, że trzeba kupić nowe mieszkanie :D
  • Odpowiedz

49

Kościół sprzedaje teren za 420 mln zł. Niepewność mieszkańców osiedla

Kościół sprzedaje teren za 420 mln zł. Niepewność mieszkańców osiedla

Spółka JHM Development, należąca do giełdowej grupy Mirbud, kupiła teren Osiedla Maltańskiego w Poznaniu za ponad 421 ml

gheost1410
z
money.pl
dodany: 01.02.2026, 20:12:14
  • 61
  • #
    kosciol
  • #
    katolicyzm
  • #
    afera
  • #
    polska
user42
user42
user42 03.02.2026, 21:27:36 via Wykop
  • -2
@kanis-sapiens: no zayebisty biznessman ten kościół
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

user42

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.06.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking