Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko146
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
user42
user42

user42

Dołączył 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 252
  • Znaleziska 120
  • Mikroblog 132
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1
Lukardio
Lukardio
wczoraj, 05:40:11
  • 4
https://x.com/RafalMundry/status/2069824132426903720

#polska #demografia #neuropa #nieruchomosci #4konserwy #dobrazmiana #gospodarka #ciekawostki #antynatalizm
Lukardio - https://x.com/RafalMundry/status/2069824132426903720

#polska #demografia ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
Lukardio - https://x.com/RafalMundry/status/2069824132426903720

#polska #demografia ...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 17 godz. i 58 min temu via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: w plemnikach zachodzą mutacje de novo (nieodwracalne) i fragmentacja DNA, powodują nieplodność, poronienia, rozszczep wargi, wady serca, spektrum zaburzeń autystycznych, karłowarość
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 16 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: jak zajdzie w 1 to się ”rozprzestrzeni”, Plemniki tworzą się przez podział, każdy podział komórkowy to okazja do nabycia mini błędów które potem są podawane dalej w kolejnym podziale i tak dalej. Oczywiście różne komórki mogą nabyć całkiem inne mutacje
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
wczoraj, 10:59:20
  • 1
✨️ Gdzie poznać kobietę do założenia rodziny? Ⓘ
Eksperci od #demografia powiedzcie mi gdzie mogę poznać kobietę, z którą mógłbym założyć rodzinę? Mam 30 lat, własne mieszkanie i szukam partnerki od 19 roku życia. Na aplikacjach randkowych spotykam się głównie z ghostingiem, a w świecie rzeczywistym, kiedy próbowałem zagadać, też nie trafiałem na zainteresowanie. Dodatkowo na kursach tańca jest zwykle nadwyżka mężczyzn.

Czy rzeczywiście mamy kryzys demograficzny? Moim zdaniem, gdyby problem był
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 18 godz. i 2 min temu via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: joga, pozdrawiam (apkami się nie przejmuj bo tam jest 90% mężczyzn)

ale serio joga, regularne zajęcia, szkoły jogi robią też wyjazdy (w góry, na mazury)

kluczowy jest powtarzalny, niezobowiązujący kontakt (tak jak kiedyś w szkole czy w pracy), taka bliskość sprawia że ludzie mniej patrzą na wygląd a bardziej dostrzegają osobę
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
23 godz. i 40 min temu
  • 1
✨️ Jak aplikacje randkowe wpływają na nasze emocje? Ⓘ
Apropo #demografia i epidemia #samotnosc to ciekawe czy są jakieś badania o szkodliwości działania #tinder. Opowiem wam o swoim przykładzie bo korzystam z tej apki od zawsze i nic mi tak nie zryło bani. Nawet gdybym spotkał teraz idealną kobietę moich marzeń to nie byłbym w stanie się zaangażować choćbym chciał. Ta apka wryła mi w banie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 18 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 1
ziomeczki, na tinderze jest podział płci 90% mężczyźni 10% kobiety, to nie jest normalne miejsce i nie ma co się spuszczać nad tym

aplikacja rekalmowana jako ruchanie randomów nie przyciąnęła kobiet? no szok, niedowierzanie

@Marian_Pe
@stereotypowyjanusznosacz
@mirko_anonim:
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
21 godz. i 1 min temu
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 18 godz. i 17 min temu via Wykop
  • 0
@adamsowaanon: jak mamy odliczać mężczyzn którzy nie nadają się na ojców to jest z 5 sztuk takich mężczyzn na każde miasto/wieś
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 wczoraj, 07:53:47
  • 0
Wdług Ciebie, na jakiej osi występują większe niesprawiedliwości społeczne?

user42 - Wdług Ciebie, na jakiej osi występują większe niesprawiedliwości społeczne?
...

źródło: image

Pobierz

Wdług Ciebie, na jakiej osi występują większe niesprawiedliwości społeczne?

  • na osi płci 29.8% (14)
  • na osi klasy 61.7% (29)
  • po równo 8.5% (4)

Oddanych głosów: 47

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42
Autor
wczoraj, 08:00:38 via Wykop
  • 0
@voov100: to jak nazwiesz to, że banan dostaje mieszkanie od starych, i do końca życia będzie zarababiał na zdzieraniu marży z ciężkej pracy wytwórczej ludzi za biednych na kredyt? Do tego prawdziwa (wytwórcza) praca jest opodatkowana wielokrotnie wyżej niż zysk z kapitału

To nie jest niesprawiedliwość w sensie prawa, imo to jest niesprawieliwość społeczna
  • Odpowiedz

363

Progresywne media gardzą problemami mężczyzn

Progresywne media gardzą problemami mężczyzn

Polskie media od czasu do czasu znajdują sobie cel, w który postanawiają uderzyć. Obecnie na muszce mają posła Marcina Józefaciuka. Dlaczego? Bo ośmielił się zakwestionować zasadność urlopów menstruacyjnych w jednej z państwowych instytucji. Kierownictwo Ochotniczych Hufców Pracy zdecydowało się zap

NWASD
z
youtube.com
dodany: 24.06.2026, 13:31:54
  • 68
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    polityka
user42
user42
user42 przedwczoraj, 14:59:55 via Wykop
  • -1
Co więcej, udowodniono, że to kwestia genetyczna, a nie tylko efekt złego dbania o zdrowie.


lol

https://schm.org.pl/blog/od-czego-umieraja-mezczyzni/

@michal-glus1000:
user42 - >Co więcej, udowodniono, że to kwestia genetyczna, a nie tylko efekt złego d...

źródło: image

Pobierz
greedy_critic
greedy_critic
przedwczoraj, 10:47:56
  • 2
Taki ten demagog obiektywny, że widać w którą stronę się odkleja ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bekazlewactwa #polityka #demagog
greedy_critic - Taki ten demagog obiektywny, że widać w którą stronę się odkleja ( ͡º...

źródło: image_picker_A7FA25BE-69D9-4D62-95BF-088E09C6B5A3-63654-0000108E129514B8

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 przedwczoraj, 11:07:52 via Wykop
  • 1
@greedy_critic: ale co ci nie pasuje? osoby które czują że sa innę, gorsze doświadczają więcej depresji itd, wystarczy zapytać dzieci w szkole z podziałem na ich atrakcyjność fizyczną i zamożność rodziców. gwarantuje ci że dzieci z biednych rodzin i ewidentnie brzydkie będą miały częściej depresje.
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 przedwczoraj, 12:42:54 via Wykop
  • 0
@Dadas77: Ale wiesz że homoseksualiści nie są bezpłodni tak?

google mówi że w USA ok 15% domostw jednopłciowych ma w domu dzieci poniżej 18 rż

w średniej społeczeństwa jest to 39% więc nie jest to jakaś szalona różnica
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 przedwczoraj, 12:57:09 via Wykop
  • 0
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: rozumiem twój arument, ale to nie jest tak z tymi genami że one mogą wymrzeć. Ludzie myślą że geny muszą być dziedziczne, a nie muszą. Jest coś takego jak mutacje de novo, czyli powstające po raz pierwszy w danym pokoleniu. Dodatkowo jest jeszcze ekspresja genów czyli to że niektóre geny się ujawniają a niektóre nie, pomimo iż je masz

A jeszcze trzecia rzecz mikrochimeryzm, płód zostawia ślad swojego dna
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 przedwczoraj, 14:13:49 via Wykop
  • 0
@Dadas77: 15 i 39 to nie sa te same cyferki, wracaj do podstawówki
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 przedwczoraj, 11:02:15
  • 3
lewak wyjaśnia patologie polskiego systemu podatkowego


https://www.youtube.com/shorts/sF_hJQERxfM?feature=shareare
user42 - lewak wyjaśnia patologie polskiego systemu podatkowego

SPOILER

https://www...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adamsowaanon
adamsowaanon
20.06.2026, 18:49:17
  • 4
Jak w polsce ma byc dobrze? Maja sie rodzic dzieci?

Skoro sledze pilota BOEINGA 767 cargo i nawet ktos taki nie mogl znalezc wolnej bezdzietnej kobiety wiec musial wziasc samotna matke z dzieckiem ktora go traktuje jak bankomat, i jak leci do pracy to mu zabiera karty kredytowe.

Chlop orkiestra, ma pasje, kase, dom, lata helikopterem, driftuje,
I gowno, dla pani pOlki to za malo.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 22.06.2026, 14:01:02 via Wykop
  • 0
@adamsowaanon: nie wspominasz nic o wylądzie, może jest brzydki?
  • Odpowiedz
user42
user42
user42 przedwczoraj, 06:14:37 via Wykop
  • 1
@adamsowaanon: twarzy nie ma ale ma teraz 41 lat, no to wiesz, w tym wieku większośc ludzi ma dzieci
  • Odpowiedz

713

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Prezydent Karol Nawrocki mówił w poniedziałek, że w całej Europie nastąpiła eksplozja bezdzietności, a błędem państw zachodnich było uleganie presji migracyjnej. To nie jest i nie będzie polska droga, będzie nią postawienie na polską rodzinę i systemy prawne walczące z kryzysem demograficznym do

Modernizator_Wykopu
z
dziennik.com
dodany: 22.06.2026, 14:26:22
  • 294
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    zwiazki
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
user42
user42
user42 22.06.2026, 14:42:56 via Wykop
  • 291
przyjdzie Brzoska i inni cieciembiorcy, posmaruje komu trzeba i nagle się okarze, że migracja jest super, albo po prostu klasycznie wpuszczą tylymi drzwiami i będą rżnąć głupa
  • 30
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

user42
user42
user42 22.06.2026, 15:34:00 via Wykop
  • 77
@Danuel: konfiarz który zawodowo sprowadza imigrantów do pracy w pl

tej partii by Monty Python nie wymyślił:

Tumanowicz - pierwszy na marszu dla rodziny - zdradził żonę, rozwodnik
Płaczek - obrońca dzieci - nie wychowuje swoich dzieci od
user42
user42
user42 22.06.2026, 16:10:23 via Wykop
  • -13
@tombeczka: o podoba mi się ta gra, zróbmy pełną listę, jeszcze dorzucam:

Berkowicz - 1 dziecko
Łukasz Schreiber - widziany w klinice invitro
user42
user42
user42 22.06.2026, 20:52:17 via Wykop
  • 0
pay gap i niższe wynagrodzenie kobiet


to nie do końca tak jest, kobiety bezdzietne zarabiają tyle ile mężczyźni, wg niektórych statystyk nawet trochę więcej. To pensje matek lecą na ryj przez dzieci i to zaniża średnie pensje kobiet. Kobiety dalej sa zwalniane z pracy przez dzieci, tracą podwyżki, awanse, nadgodziny. Część się już z tej dziury nigdy nie odkopie, a nie daj boże mają 2 dzieci to już zero szans

@sebastian-podjadlo
user42
user42
user42 23.06.2026, 05:53:26 via Wykop
  • -2
@szaloneneutrino: odkładał rodzinę aż się wybawił, przecież to nie po konserwatywnemu
user42
user42
user42 23.06.2026, 09:57:20 via Wykop
  • -2
i co z tego? przecież się dorobił na własnych biznesach, a nie pracował na uczelni u ojca


@NijuGMD: kapitał kulturowy mówi ci coś? On się zwraca do chłopków roztropków z nieciekawych miejscowości, z nieciekawych rodzin i wciska im, że jak im w kieszenie te 300 złotych pit zostanie to będą żyli jak on. Jak oni mają 1 pks dziennie do szkoły

On wmawia ludziom, którzy de facto są biorcami kasy
user42
user42
user42 23.06.2026, 10:01:18 via Wykop
  • -2
@NijuGMD: przepraszam, czy to jest wykop? przecież to wykopki sie rzucają, że lewactwo marnuje młodość na zabawę i edukację.
user42
user42
user42 23.06.2026, 20:53:07 via Wykop
  • -1
@sebastian-podjadlo: większośc kobiet będzie mieć lub będzie rozważać posiadanie dzieci, więc pay gap jest realnym czynnikiem w procesie decyzyjnym w życiu

2354

Deweloper chwali się że 90% nabywców na ich apartamenty to medycy

Deweloper chwali się że 90% nabywców na ich apartamenty to medycy

Nano recepta inwestycyjna oferta specjalna dla środowiska medycznego. W odpowiedzi na te potrzeby stworzyliśmy ofertę inwestycyjną, która w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród lekarzy. W minionym miesiącu aż 90% nabywców Nano Apartamentów to osoby związane z branżą medyczną

airaG
z
tppi.pl
dodany: 23.06.2026, 11:43:25
  • 111
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    nfz
user42
user42
user42 23.06.2026, 13:25:35 via Wykop
  • 351
Możliwość odliczenia VAT


dajcie mi już tą rewolucje francuską

ludzie, oligarchowie bawią się nami jak pionkami w taniej grze, wcisneli nam wojnę płci, żebyśmy nie wypowiedzieli im wojny klasowej
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

user42
user42
user42 22.06.2026, 15:06:17
  • 8
Dzietność wzrosła o 60% w firmie Booyoung, która wprowadziła baby-bonus $75k

Koreańska firma Booyoung wprowadziła w 2024 bonus dla dzieci pracowników w wysokości $75k (przyznawany też retroaktywnie dla dzieci od 2021). Bonus przyznawany jest bez względu na staż pracowników. Roczna liczba nowych dzieci wśród pracowników firmy wzrosła o 60%. Ilość aplikacji do firmy wzrosła x5. Czyli jednak wychodzi na to, że Koreańczycy chcą mieć dzieci, tylko problemem są bezduszne korporacje zwalniające kobiety
user42 - Dzietność wzrosła o 60% w firmie Booyoung, która wprowadziła baby-bonus $75k...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42
Autor
22.06.2026, 15:27:46 via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon:

to stać podniosłaby kwik


no zdrowa konkurencja, ponoć to dobre (przynajmniej jak mówią o nas
  • Odpowiedz
user42
user42
user42
Autor
22.06.2026, 15:37:55 via Wykop
  • 5
@niecodziennyszczon: 75k nie pokrywa nawet kosztu utrzymania dziecka, więc to nie jest tak że będą sobie robić dzieci dla zarobku. Tu chodzi tylko o zmniejszenie straty spowodowanej tym dzieckiem i uniknięcie całkowitej straty środków do życia (w Korei normalnie zwalnia się kobity w ciąży, ta firma raczej nie będzie)
  • Odpowiedz

393

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

W marcu liczba urodzeń wzrosła w Korei Południowej o prawie 20% w stosunku do zeszłego roku. Od 2 lat notują wzrosty liczby urodzeń. Czyżby odbili się od dna?

zmarnowany_czas
z
en.sedaily.com
dodany: 19.06.2026, 13:05:23
  • 245
  • #
    korea
  • #
    demografia
  • #
    wydarzenia
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    rodzice
user42
user42
user42 22.06.2026, 14:08:26 via Wykop
  • 0
@JazzBlurr: wiesz co mi obrzydza rodzicielstwo? To że każde niepełnosprawne dziecko na moim osiedlu wychowuje samotna matka. To że mój ojciec zdradził moją matkę, to że moja matka miała 2 załamania nerwowe, to że moje znajome potraciły pracę przez dziecko, to że ich mężowie po pracy chodzili sobie na siłkę, jak one siedziały z dzieckiem i z depresją w domu. To jest rzeczywistość obrzydzania rodziciestwa, a nie jakies rage-baitowe artykuły
user42
user42
user42 22.06.2026, 14:10:32 via Wykop
  • 1
@niko444:w Korei kobiety w ciąży sa wywalane z pracy, i to jest zupełnie normalne tam
user42
user42
user42 22.06.2026, 14:12:08 via Wykop
  • 0
trum światowego wojującego feminizmu i mizoandrii.


@Uuroboros: lol, w Korei kobieta w ciąży jest normalnie zwalniana z pracy
user42
user42
user42 22.06.2026, 14:16:48 via Wykop
  • 0
@pomaranczowyogorek: wiesz co mi obrzydza dzieci? To że każde niepelnosprawne dziecko na moim osiedlu wychowuje samotna matka
adamsowaanon
adamsowaanon
20.06.2026, 19:12:33
  • 7
Prosty sposob na mniej rozwodow i wiecej zadowolenia w zwiazkach:

Chlop ma chalupe na siebie przed zaplodnieniem baby.(Bo pracowal a nie szukal siebie jak baba na karuzeli kutang).
Rodzi sie dziecko
Babie odwala,
Baba chce rozwodu
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 22.06.2026, 13:56:57 via Wykop
  • 0
@adamsowaanon: a kto ci broni mieć ten dom?
  • Odpowiedz

68

Prezydent Nawrocki o kryzysie męskości i kryzysie demograficznym

Prezydent Nawrocki o kryzysie męskości i kryzysie demograficznym

"Mężczyzna jest od tego, żeby rozwiązywać problemy i nie wahać się, czy założyć rodzinę. [...] Nie zastanawiałem się, czy rodzina mi się opłaci, po prostu chciałem mieć zonę i dzieci. Uważałem to za swój obowiązek."

framugabezdrzwi
z
x.com
dodany: 22.06.2026, 11:42:15
  • 66
  • #
    demografia
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
user42
user42
user42 22.06.2026, 13:51:26 via Wykop
  • -5
@60groszyzawpis: powiedzenie że to wyłącznie od kobiety zależy czy powstanie rodzina to tak jakby powiedzieć że to włącznie od ciebie zależy czy kupisz mieszkanie. No niby tak, a niby nie. Bo przed jakąkolwiek twoją decyzją są jeszcze dekady obserwacji i warunki w kórych się podejmuje tą decyzję. Ty nie stworzyłeś świata, w którym dane ci jest podejmowac jakąkolwiek decyzje. Ty nie stworzyłeś kryzysu mieszkanioweo i nie ustaliłeś cen z kosmosu,

1152

Polska 2030: 1% bogaczy, 99% niewolników

Polska 2030: 1% bogaczy, 99% niewolników

Klasa średnia wymiera i to jest fakt. W naszym kraju można zauważyć niepokojący trend. Najbogatsi są coraz bogatsi, a najgorzej zarabiającym żyje się coraz ciężej. Grupa społeczna, która powinna być pomiędzy nimi zanika.

NWASD
z
youtube.com
dodany: 24.03.2026, 17:11:51
  • 419
  • #
    nwasd
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
user42
user42
user42 25.03.2026, 16:55:20 via Wykop
  • 4
i w takim układzie najprostszym sposobem na zgromadzenie zasobów jest rezygnacja z dzieci
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

user42
user42
user42 25.03.2026, 16:26:25
  • 3
Oceń jak szczęśliwi / nieszczęśliwi byli twoi rodzice w związku ze sobą

user42 - Oceń jak szczęśliwi / nieszczęśliwi byli twoi rodzice w związku ze sobą

SPO...

źródło: image

Pobierz

Oceń jak szczęśliwi / nieszczęśliwi byli twoi rodzice w związku ze sobą

  • bardzo szczęśliwi 8.5% (8)
  • raczej szczęśliwi 24.5% (23)
  • ani szczęśliwi ani nieszczęśliwi, egzystowali 20.2% (19)
  • raczej nieszczęśliwi 20.2% (19)
  • bardzo nieszczęśliwi 26.6% (25)

Oddanych głosów: 94

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42 18.03.2026, 17:14:03
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

user42
user42
user42
Autor
25.03.2026, 16:19:40 via Wykop
  • 0
@Karpatnik: przy 300km/h auto pokonuje 200 m w 2.5 sekundy, nie zdąrzyłby zjechać nawet jakby się gapił non stop we wsteczne
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

user42

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.06.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking