Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
moonlisa

moonlisa

Dołączył 11 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 64230
  • Znaleziska 46097
  • Mikroblog 18133
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 258

313

Midjourney przechodzi od generowania obrazów kotów do skanera USG całego ciała

Midjourney przechodzi od generowania obrazów kotów do skanera USG całego ciała

Skaner USG całego ciała bliski jakością MRI. Cel: tania, częsta profilaktyka zamiast drogich badań (oszczędności) i biblioteka skanów zasilająca medyczne modele AI. Znacznie szybszy od tradycyjnego (60 sekund) oraz prawie 10x tańszy od tradycyjnego rezonansu.

Krzyzu83
z
theverge.com
dodany: 18.06.2026, 10:25:17
  • 73
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
moonlisa
moonlisa 19.06.2026, 11:12:43 via Wykop
  • 2
Ciekawi mnie tylko jak AI ma pomóc w obejściu ograniczeń fizycznych przy zastosowaniu ultradźwięków tj. głębokość penetracji vs rozdzielczość?


@8kiwi: W podobny sposób jak obecnie jest to robione w przypadku rezonansu magnetycznego, czyli rekonstrukcja obrazu w oparciu o częściowe pomiary. Zbiór wszystkich obrazów jest gigantyczna, ale jest niewielki (i to jest słowo klucz) zbiór obrazów które "mają sens". Jest dużo więcej obrazów które są zaszumione, czy też pełne szumu niż obrazów
djtartini1
djtartini1
09.06.2026, 05:26:09
  • 1347
#gastronomia #gorale #heheszki
djtartini1 - #gastronomia #gorale #heheszki

źródło: obraz

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

moonlisa
moonlisa 09.06.2026, 07:24:48 via Wykop
  • 6
@djtartini1: Cieciembiorcy ciemiężeni przez system na skraju bankructwa za coś co kosztuje 1 grosz (-‸ლ) ale samochód w leasing to chętnie wezmą
  • Odpowiedz

276

Notepad++ na MacOS - natywnie i za darmo

Notepad++ na MacOS - natywnie i za darmo

Bez emulacji pelne natywne wsparcie. Ja sie przenioslem niedawno na Maca z windowsa po 30 latach ;), i wlasnie notepada mi brakowalo.

adrian__23
z
notepad-plus-plus-mac.org
dodany: 30.04.2026, 06:29:29
  • 103
  • #
    macbook
  • #
    ma
  • #
    mac
  • #
    programista15k
moonlisa
moonlisa 30.04.2026, 14:33:14 via Wykop
  • 1
@mrzk: NotepadNext to taka proteza. Wygląda i działa tak samo ale ma braki. Za to odpalenie Notepada++ przez Wine/Bottles rozwala interfejs. Może kiedyś się doczekamy realnego portu na Linuxa

294

Denuvo padło, więc wydawcy dokręcają śrubę. Pojawiają się check-iny co 14 dni

Denuvo padło, więc wydawcy dokręcają śrubę. Pojawiają się check-iny co 14 dni

Denuvo może tracić kontrolę nad grami PC. Scena twierdzi, że wszystkie tytuły single-player mają już crack lub bypass, a wydawcy reagują nowym DRM.

BigBadDice
z
bigbaddice.pl
dodany: 29.04.2026, 06:26:38
  • 117
  • #
    gry
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    pcmasterrace
  • #
    steam
  • #
    konsole
  • #
    denuvo
moonlisa
moonlisa 29.04.2026, 19:44:32 via Wykop
  • 106
@LegendarnyOdkurzacz: I oberwą ludzie którzy kupili grę, bo tam są zabezpiczenia. Znowu będzie zamulać

1552

ABSURD: System zabiera cenny czas i sprawia, że ludzie tracą nerwy

ABSURD: System zabiera cenny czas i sprawia, że ludzie tracą nerwy

System kaucyjny w Polsce w teorii ma działać, w praktyce to dodatkowy etat dla obywatela. Automaty zbyt często mają "usterki", a ludzie tracą cenny czas, by wpychać butelki do pudła.

NQBIT
z
bithub.pl
dodany: 01.04.2026, 17:27:21
  • 450
  • #
    kaucja
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    polska
  • #
    sklepy
  • #
    plastik
  • #
    butelki
moonlisa
moonlisa 01.04.2026, 20:18:11 via Wykop
  • 1
Jedni psują nerwy a inni przychodzą z kilkoma workami butelek, dmuchają i wrzucają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

240

Ogłoszono maksymalną cenę paliwa. Takie ceny będą 31 marca

Ogłoszono maksymalną cenę paliwa. Takie ceny będą 31 marca

W Monitorze Polskim zostało opublikowane pierwsze obwieszczenie ministra energii ws. maksymalnej ceny paliw. 31 marca benzyna ma kosztować maksymalnie 6,16 zł za litr, diesel - 7,60 zł/l.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 30.03.2026, 10:19:41
  • 240
  • #
    paliwo
  • #
    motoryzacja
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    pieniadze
moonlisa
moonlisa 31.03.2026, 06:34:49 via Wykop
  • 0
Oho, zaraz nie będziemy mieć paliwa
moonlisa - Oho, zaraz nie będziemy mieć paliwa

źródło: 1000027494

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

6

Lebanon: Israel Unlawfully Using White Phosphorus

HRW informuje, że 3 marca 2026 r. izraelska armia miała użyć amunicji artyleryjskiej z białym fosforem nad domami w Yohmor.

moonlisa
z
hrw.org
dodany: 10.03.2026, 07:03:04
  • 1
  • #
    wojna
  • #
    izrael
  • #
    militaria
  • #
    bliskiwschod

380

Z ostatniej chwili: Katar wstrzymuje produkcję LNG i podał kluczowe daty

Pokaż treści 18+

Z ostatniej chwili: Katar wstrzymuje produkcję LNG i podał kluczowe daty

Decyzja Kataru o całkowitym wstrzymaniu skraplania gazu ziemnego wywołała natychmiastowy wstrząs na rynkach energii. Wcześniej o wstrzymaniu informował QatarEnergy.

NQBIT
z
bithub.pl
dodany: 04.03.2026, 15:33:00
  • 84
  • #
    katar
  • #
    gaz
  • #
    lng
  • #
    energia
  • #
    iran
  • #
    wojna
moonlisa
moonlisa 05.03.2026, 11:13:31 via Wykop
  • 56
@MichuXXX69: Zaczęli od Wenezueli żeby zapewnić sobie źródełko taniej ropy. Później dali sygnał Żymianom na rozpoczęcie chaosu na Bliskim Wschodzie przez co oberwą wszyscy, w tym my.

396

Inwestycja za ok. 1 mld dolarów. Data center zamiast fabryki Fiata w Bielsku

Inwestycja za ok. 1 mld dolarów. Data center zamiast fabryki Fiata w Bielsku

Na terenie dawnej fabryki silników Fiata planuje się uruchomić gigantyczne data center. Obszar dysponuje własnym głównym punktem zasilającym o mocy 82 MW. Docelowo moc obiektu ma zostać zwiększona do 200 MW, co plasowałoby inwestycję wśród największych projektów tego typu w Polsce.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 22.02.2026, 11:32:33
  • 196
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
moonlisa
moonlisa 22.02.2026, 17:35:51 via Wykop
  • 58
@STEFAN_n00b: Cała moc idzie w ciepło. Najefektywniejsze jest podgrzanie wody do temperatury w wymiennikach ciepła do temperatury wrzenia i odparowanie. Przemiana fazowa wody (ciepło parowania) potrafi pochłonąć 2,26 MJ/kg wody przy przyroście temperatury o 10K (załóżmy). Dla powietrza to 0,01 MJ/kg. Więc 1kg wody usunie tyle co 226kg powietrza.

Rzecz o której ludzie zapominają to infradźwięki (<20Hz) generowane przez takie centra danych, które bardzo negatywnie wpływają na samopoczucie i potrafią
moonlisa - @STEFAN_n00b: Cała moc idzie w ciepło. Najefektywniejsze jest podgrzanie w...
moonlisa
moonlisa 22.02.2026, 21:40:27 via Wykop
  • 1
czyli mogliby zostać ciepłownią dla miasta?


@LordDarthVader: w zasadzie to tak

758

Macają pieczywo w sklepie gołymi rękami

Macają pieczywo w sklepie gołymi rękami

Powszechny problem. Kto tego nie widział będąc w sklepie?

ProfesorWilczurOfficial
z
youtube.com
dodany: 18.01.2026, 17:59:34
  • 298
  • #
    lidl
  • #
    biedronka
  • #
    chleb
  • #
    youtube
  • #
    polskiyoutube
  • #
    prawo
moonlisa
moonlisa 18.01.2026, 20:03:39 via Wykop
  • 66
Oczywiście sklepy nie potrafią wprowadzić technologii która jest np. w Niemczech gdzie są takie łopatki do popchnięcia pieczywa, które znajduje się za zamkniętą szybą co eliminuje problem oraz foliowe rękawiczki przy okazji.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

michalcorobisz
michalcorobisz
10.12.2025, 11:22:40
  • 857
Wszedłem na Revoluta i mi sie przypomniało jak kiedyś kupiłem alcje NIO #gielda
michalcorobisz - Wszedłem na Revoluta i mi sie przypomniało jak kiedyś kupiłem alcje ...

źródło: IMG_0500

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

moonlisa
moonlisa 10.12.2025, 12:16:47 via Wykop
  • 15
@michalcorobisz: Snajper ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
moonlisa
moonlisa 30.11.2025, 16:58:42
  • 0
#f1 Co to za grande mclarena? Midy x2?! To znowu będzie zjazd na zmianę opon xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rzepczak
Rzepczak
Rzepczak
30.11.2025, 17:00:07 via Wykop
  • 0
@moonlisa: i tak mogą max 25 okrążeń
  • Odpowiedz
moonlisa
moonlisa 30.11.2025, 16:19:57
  • 0
#f1 Zaraz będzie "swap positions", bo Lando prowadzi w WDC. Zobaczycie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

168

Ogromne zapadlisko w Olkuszu tuż obok domu, ewakuowano mieszkańców

Ogromne zapadlisko w Olkuszu tuż obok domu, ewakuowano mieszkańców

W czwartkowy wieczór na osiedlu Glinianki w Olkuszu (Małopolskie) doszło do poważnego zapadliska. Ziemia zapadła się tuż obok domu jednorodzinnego, tworząc sporą wyrwę o głębokości około czterech metrów i średnicy dwóch metrów.

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 28.11.2025, 09:50:03
  • 72
  • #
    olkusz
  • #
    malopolska
  • #
    boleslaw
  • #
    kopalnia
  • #
    ciekawostki
moonlisa
moonlisa 29.11.2025, 09:51:16 via Wykop
  • 30
@chigcht: Akurat ZGH Bolesław wydobywało rudy Zn-Pb, dość płytko i gęsto w rejonach Olkusza, Bolesławia i Bukowna. W ostatnich latach podniosło się zwierciadło wód podziemnych i nie prowadzono odpompowywania. Skały się podmyły, osłabiły i taki tego efekt.

Nieciekawie to wygląda bo totalnie w losowych miejscach będą pojawiały się kolejne.

1534

Koniec eldorado dla skłotersów w Hiszpanii właściciele mogą im odciąć media

Koniec eldorado dla skłotersów w Hiszpanii właściciele mogą im odciąć media

a w Polsce jak tam?

sokool
z
murciatoday.com
dodany: 19.11.2025, 21:00:10
  • 128
  • #
    nieruchomosci
  • #
    ocupas
  • #
    hiszpania
moonlisa
moonlisa 19.11.2025, 23:40:04 via Wykop
  • 79
@BiggerJapanTapczan: media których i tak nie używają (✌ ゚ ∀ ゚)☞ kto to widział umytego squatersa

255

F1: Potężny wypadek Gabriela Bortoleto w sprincie GP Brazylii

F1: Potężny wypadek Gabriela Bortoleto w sprincie GP Brazylii

300 km/h. Wideo

mrbarry
z
dubz.co
dodany: 08.11.2025, 15:04:15
  • 88
  • #
    f1
  • #
    kubica
  • #
    sport
  • #
    wyscigi
moonlisa
moonlisa 09.11.2025, 07:42:25 via Wykop
  • 6
Jedne zespoły robią specjalne malowanie aby oddać hołd Sennie, a Bortoleto wybrał swój sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na poważnie - miał otwarty DRS i stracił przyczepność. Mi bardziej zaimponowało to, że wyszedł samodzielnie z wraku i nie stracił przytomności.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

364

Pociąg IC nie dał rady wjechać pod górę

Pociąg IC nie dał rady wjechać pod górę

Pociąg IC "Karkonosze" z Warszawy utknął 2 km od stacji końcowej w Szklarskiej Porębie. Bo tory były złe i podwozie, podwozie też było złe.

adamssson
z
money.pl
dodany: 02.11.2025, 19:18:42
  • 136
  • #
    pkp
  • #
    pociagi
  • #
    pkpintercity
  • #
    polska
  • #
    transport
  • #
    kolej
moonlisa
moonlisa 03.11.2025, 09:36:38 via Wykop
  • 5
@milo1000: @milo1000 W dużym uproszczeniu o jakieś +40% względem "mokrej" szyny, ale zmienia się to w raz z prędkością. Liście oraz to co z nich zostało gdy zostały rozjechane przez inne pociągi wcale nie ułatwia sprawy. A nawet jak ruszy to trzeba wciąż podsypywać szynę, inaczej się utraci te benefity. A jeśli jest długi podjazd to lipa. Piasecznica sprawdza się na płaskim terenie aby móc ruszyć a nie kiedy
jmuhha
jmuhha
27.10.2025, 05:20:35
  • 37
Co warto mieć na długie trasy w aucie? Mam spisane już:

-zapasowe żarówki,
-żwir,
-saperke,
-czujnik co2
jmuhha - Co warto mieć na długie trasy w aucie? Mam spisane już:

-zapasowe żarówki,
...

źródło: 1000021423

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

moonlisa
moonlisa 27.10.2025, 06:26:10 via Wykop
  • 13
@jmuhha: Koc, racje żywnościowe, taśma klejąca zbrojona, peleryna/kurtka przeciwdeszczowa, latarka typu czołówka
  • Odpowiedz
chudykbr
chudykbr
26.10.2025, 20:34:59
  • 117
#f1 sorry Oskar ale daliśmy akumulator norrsowi. Dla ciebie mamy powerbanka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

moonlisa
moonlisa 26.10.2025, 21:19:12 via Wykop
  • 11
@Mehhhhhhh: @chudykbr i nie zapomnij go naładować przed startem, nie było kiedy bo ładowaliśmy baterie Lando
  • Odpowiedz
moonlisa
moonlisa 26.10.2025, 20:48:13
  • 3
#f1 Klekle jaki pit (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 30
  • Strona 1 z 30
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.08.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 19.04.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 12.04.2016

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking