Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

294

Denuvo padło, więc wydawcy dokręcają śrubę. Pojawiają się check-iny co 14 dni

Denuvo padło, więc wydawcy dokręcają śrubę. Pojawiają się check-iny co 14 dni

Denuvo może tracić kontrolę nad grami PC. Scena twierdzi, że wszystkie tytuły single-player mają już crack lub bypass, a wydawcy reagują nowym DRM.

BigBadDice
BigBadDice
z
bigbaddice.pl
dodany: 29.04.2026, 06:26:38
  • #
    gry
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    pcmasterrace
  • #
    steam
  • #
    konsole
  • #
    denuvo
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (119)

najlepsze

LegendarnyOdkurzacz
LegendarnyOdkurzacz
29.04.2026, 07:16:04 via Wykop
  • 292
Tylko ci co robią kiepskie gry narzekają na piractwo.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moonlisa
moonlisa
29.04.2026, 19:44:32 via Wykop
  • 106
@LegendarnyOdkurzacz: I oberwą ludzie którzy kupili grę, bo tam są zabezpiczenia. Znowu będzie zamulać
  • Odpowiedz
soLYstro
soLYstro
soLYstro
29.04.2026, 19:46:38 via Wykop
  • 80
@LegendarnyOdkurzacz:
Lord Gaben rozumiał to już bardzo dawno temu. Oj ciężkie czasy nastaną jak on odejdzie.

https://youtu.be/EQweFurRz4g?is=HOoY5ajm53dBe5gC
soLYstro - @LegendarnyOdkurzacz: 
Lord Gaben rozumiał to już bardzo dawno temu. Oj ci...
  • Odpowiedz
staryhuop0
staryhuop0
29.04.2026, 08:07:55 via Wykop
  • 201
Dobrze że jest GOG.COM.
Trzeba tylko sobie kupić jakiś pojemny dysk (albo dwa).

1. Kupujemy gry.
2. Ściągamy instalatory gier.
3. Zapisujemy instalatory na dysku (lub
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

17loginbylzajety
17loginbylzajety
29.04.2026, 14:56:07 via Wykop
  • 3
@KingaM: robią crack i mamy to gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Odpowiedz
GlupiLogin
GlupiLogin
GlupiLogin
30.04.2026, 06:14:08 via Wykop
  • 2
@SmugglerFan: ło matko, formuła tych nowych doomów to nudziarstwo na maksa. Chwila chodzenia i rozwiazanie prostej zagadki, żeby wejść na kolejną arenę i tłuc kilka minut respawnujacych się wrogów. I tak ad nauseum. Robiłem podejście i zupełnie mi nie siadło. Wizualnie spoko, samo strzelanie i rozwalanie demonów też, ale już formuła rozgrywki bardzo szybko mi się znudziła.
Dużo ciekawszy i lepszy IMHO jest BG3, co encounter to coś nowego.
  • Odpowiedz
FoxX21
FoxX21
29.04.2026, 19:38:20 via Android
  • 105
Kiedyś wydawcy na premiery gry albo trochę przed udostępniali coś takiego jak demo ale ta technologia chyba zaginęła już I teraz nie idzie zobaczyć jak wygląda gra czy pasuje nam i tak dalej bo trzeba kupić też nie grę tylko usługę w większości przypadków niestety.
Dobre gry same siebie obronią bo nawet jak ktoś ściągnie pirata i pograj chwilę lub nawet przejdzie całą grę to kup i oryginał chociażby z tej racji
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

trololol
trololol
29.04.2026, 19:46:22 via Wykop
  • 104
@FoxX21: jak chcesz aby wydali demo jak sama gra na premierę jest zabugowna i trzeba roku czasu na updaty xD
  • Odpowiedz
zybyzy
zybyzy
29.04.2026, 19:47:32 via Android
  • 43
@FoxX21: ale wiesz, kiedyś w demo można było pograć jedną "plansze", jedną misję, jakiś czas. Teraz by się okazało że demo pozwoli włączyć grę do menu, bo cała reszta trwa tyle co kiedyś dema ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Altar
Altar
29.04.2026, 19:43:42 via Android
  • 69
Pp co oni się w to wo ogóle bawią? Płacą jakiejś korpo za ten DRM, kiedy taki GOG pokazał, że można spokojnie sprzedawać gry bez tego.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzemas
krzemas
29.04.2026, 19:49:12 via Wykop
  • 29
@Altar: Zapewne wyniki finansowe są lepsze kiedy w najgorętszym okresie ograniczy się piractwo i można kroić po 300zł za podstawkę. Złośliwie ci tego nie robią, w korpo decydują słupki.
  • Odpowiedz
Altar
Altar
29.04.2026, 19:51:01 via Android
  • 33
@stefan_1971: Chyba nie rozumiesz o czym pisałem. GOG zarabia mniej, bo jest dość mały, a nie dlatego, że nie ma DRM. Taki Steam jest gigantem przez efekt kuli śnieżnej. Epic też jest mały przy Steamie. A ja nie mówię, żeby wycofywać się z innych platform i sprzedawać tylko na GOG, tylko żeby nie płacić Irdeto za Denuvo, które tylko wkurza i zamula sprzęt.
  • Odpowiedz
FearAndLazy
FearAndLazy
FearAndLazy
29.04.2026, 21:23:56 via Wykop
  • 42
piractwo to już temat drugorzędny, przez kosmiczny wzrost cen liczba pecetów spadnie o połowę więc dopiero zacznie się skowyt,
większość kupi gierkę za kilka euro i będą grać latami na starych kompach i lapkach.
a młode pokolenie o pecetach nie myśli bo wszystko ma w komórce,
niech jeszcze podniosą bardziej ceny abonamentów i gierek na konsole to znowu sprzedaż spadnie,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FearAndLazy
FearAndLazy
FearAndLazy
29.04.2026, 21:55:35 via Wykop
  • 15
@fervi: to nie problem ilości,
z jednej strony mamy sporo fajnych gierek na telefony, ale rynek jest popsuty przez mikropłatności i nastawiony na wyzysk graczy, i te j----e reklamy !!!

z drugiej strony o ile zręcznościówki czy gierki obsługiwane padem sobie radzą, to nie wyobrażam sobie w granie w RTSy czy FPSy bez myszki. na kompie mam myszkę i klawiaturę gdzie realnie wykorzystuje obie dłonie i w sumie 8 palców.
  • Odpowiedz
jacekowski
jacekowski
jacekowski
29.04.2026, 22:09:38 via Wykop
  • 8
@fervi: I dlatego rynek gier mobilnych jest wiekszy niz konsole + PC razem wziete.
  • Odpowiedz
PuchaczLesny
PuchaczLesny
29.04.2026, 21:04:58 via Wykop
  • 25
Jeśli gra single-playerowa traci przez zmianę DRM używalny tryb offline to chyba jest to podstawa do zwrotu na steamie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

preseed42
preseed42
preseed42
30.04.2026, 06:31:32 via iOS
  • 4
@PuchaczLesny: nie bo nie jesteś właścicielem tej gry
  • Odpowiedz
PuchaczLesny
PuchaczLesny
30.04.2026, 07:00:08 via Wykop
  • 3
@preseed42: jestem za to konsumentem a niezapowiedziana niekorzystna zmiana warunków umowy jest podstawą do jej rozwiązania i żądania zadośćuczynienia.
  • Odpowiedz
d.....s
d.....s
konto usunięte 29.04.2026, 23:55:09 via Wykop
  • 12
Ciekawi mnie, że oni dalej brną w tę "walkę z piractwem", kiedy wyraźnie widać, że to donikąd nie prowadzi.

"Hurr durr nie da sie zarobić kasy bo piraci" = Minecraft.
"Hurr durr nie da sie bez drm z wysokim budżetem" = Cyberpunk.
"Hurr denuvo uratowało firmy przed problemami finansowymi, gdyby nie piractwo byliby jak Eric Clapton durr" = Ubisoft.

Realnie patrząc - kto chce kupić grę ten i tak kupi, a kto
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

abhagebhar
abhagebhar
30.04.2026, 01:18:57 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
d.....s
d.....s
konto usunięte 30.04.2026, 02:39:15 via Wykop
  • 4
masa gier, ktore nie sa popularne


@Codevein: Masa filmów to flopy, masa muzyki to flopy. Gorzka pigułka = to nie wina braku DRMów.

prowadzi do dalszego i mocniejszego wdrażania
  • Odpowiedz
SolidnySnejk
SolidnySnejk
29.04.2026, 23:28:56 via Wykop
  • 8
Denuvo padło, więc wydawcy dokręcają śrubę. Pojawiają się check-iny co 14 dni


Nic nie padło. Aktualne metoda czyli Hypervisor to BYPASS a nie CRACK to dwie, całkowicie inne rzeczy, do tego jest dosyć ryzykowna i niestablina.

Scena twierdzi, że wszystkie tytuły single-player mają już crack lub bypass, a wydawcy reagują nowym DRM.


Jaka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

avatarr
avatarr
avatarr
30.04.2026, 07:00:31 via Wykop
  • 1
@SolidnySnejk: W przypadku HV tak sobie myślę, że dobrą metodą jest złożenie drugiego kompa do gier z odłączonym netem i żadnymi danymi prywatnymi, czysty system.
  • Odpowiedz
66029ff574034366b84e56853551943d
66029ff574034366b84e56853551943d
66029ff574034366b84e56853551943d
30.04.2026, 14:30:46 via Wykop
  • 2
@avatarr @galopujacypasikonik
Z tym drugim kompem trochę pojechaliście po bandzie - to już taniej wyjdzie kupić oryginał.
Macie 3 alternatywne rozwiązania:
1. Najprostsze - dual boot.
2. Jak jesteście na linuxie to VM'ka z GPU passthrough.
3. Na windowsie można jeszcze spróbować vm'ki z GPU-PV (vm'ka dzieli dynamicznie gpu z hostem - jak testowałem 3dmarkiem i kilkoma losowymi grami to było ok. 85% wydajności z działającym streamingiem moonlight/sunshine)
  • Odpowiedz
shaki24
shaki24
30.04.2026, 05:36:49 via Wykop
  • 2
Denuvo już niejednokrotnie dokręcało śrubę. To zabezpieczenie też prędzej czy później padnie albo zostanie ominięte. A tym razem więcej ludzi zacznie piracić nawet dla samej wygody.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kontodoczytaniapozalogowaniu
kontodoczytaniapozalogowaniu
kontodoczytaniapozalogowaniu
30.04.2026, 22:26:45 via Wykop
  • 0
Czy ktoś testował cokolwiek z Hypervisor i ma już jakieś spostrzeżenia?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2597
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2456
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2347
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1923
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1767
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pcmasterrace
  • #steam
  • #konsole
  • #heheszki
  • #komputery
  • #pytanie
  • #staregry
  • #ps5
  • #gimbynieznajo
  • #grypc
  • #pc
  • #rpg
  • #nostalgia
  • #gta
  • #wiedzmin

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking