Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko123
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
epistan
epistan

epistan

Dołączył 18 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2194
  • Znaleziska 2138
  • Mikroblog 56
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2

521

Bartosiak 4 lata temu przewidział kto zarobi na odbudowie Ukrainy

O tym, jak Polska wyszła na tej wojnie jak przysłowiowy Zabłocki na mydle". Zderzenie polskiego romantyzmu z niemieckim i ukraińskim pragmatyzmem.

wykopowicz_ka
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 16:24:42
  • 180
  • #
    bartosiak
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    niemcy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
epistan
epistan
epistan przedwczoraj, 22:10:08 via Wykop
  • -2
@bossssob: tyle, że tam już z 50 dużych polskich firm budowlanych robi infrastrukturę. Same pożyczki na rozkręcenie działalności ze specjalnego funduszu już wyniosły jakieś ćwierć miliarda. Do tego przed inwazją nadwyżka handlowa Polski z Ukrainą wynosiła 10mld, teraz przeszło 40 rocznie. Bartosiak opowiada to, co prawicowy elektorat chce usłyszeć. Zanim się zwróci te 100 mld pomocy, to trochę minie, ale dynamika jest zacna.

2330

Mer Lwowa oszukał polską firmę.Miał czelność zjawić się w Gdańsku na konferencji

Mer Lwowa oszukał polską firmę.Miał czelność zjawić się w Gdańsku na konferencji

Mer Lwowa Andrij Sadowy oszukał polską firmę Control Process na 40 mln euro. 95 proc. inwestycji było gotowe i mimo wyroków sądów arbitrażowych firma została zablokowana. Teraz przybył do Polski na zaproszenie Donalda Tuska i ma czelność po tym wszystkim pokazywać się w Gdańsku.

Makavlani
z
dorzeczy.pl
dodany: przedwczoraj, 08:54:20
  • 184
  • #
    ukraincy
  • #
    4konserwy
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gdansk
  • #
    informacje
epistan
epistan
epistan przedwczoraj, 21:50:59 via Wykop
  • -1
@malkontent: Polska ma z Ukrainą 40 mld nadwyżki handlowej rocznie. Działa tam obecnie jakieś 50 podobnych przedsiębiorstw przy takich inwestycjach. Przypadek Lwowa jest żenujący, ale jest też jedyny, który nabrał takiej "sławy". My wcale tam nie robimy złego biznesu, to wypaczony obraz medialny, nie rzeczywistość.

787

Modelki biorą za koncert nawet ponad 89 tysięcy złotych

Modelki biorą za koncert nawet ponad 89 tysięcy złotych

Z naszych podatków. Takie pieniądze za możliwość zobaczenia jak trzy skąpo ubrane dziewuchy kręcą tyłkami oraz usłyszenia jak wyją do autotune

dickkick
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 17:43:28
  • 342
  • #
    modelki
epistan
epistan
epistan przedwczoraj, 19:23:40 via Wykop
  • 0
@deni28s: też pierwsze słyszę, ale nie wiem o co halo - taneczna letnia muzyka. Nie dla mnie, ale niech się ludzie bawią. Zawsze lepsze to od jakiegoś Skolima. Zawsze plus za to, że live lecą na autotune, a nie z playbacku. Ta niższa wydaje się nawet mieć jakieś pojęcie o wokalu, pozostałe dwie tylko niewyraźnie mamroczą. Dzieciom bym tego nie puszczał, ale Seba z Dżesiką niech se potańczą, jak im
epistan
epistan
epistan przedwczoraj, 19:29:11 via Wykop
  • 0
@siodemkaxx: ta, bo ludzie na dożynkach chcą tańczyć do Perfect Symfonicznie XD W Krakowie kiedyś na Wianki sprowadzili Marillion - to jest marnowanie kasy, tymczasek tu wójt płaci za to, czego ludzie oczekują. Owszem możemy dyskutować o kulturotwórczej roli państwa, ale bez przesady, dajmy się ludziom pobawić latem. I piszę to jako słuchacz RockSerwisu.
epistan
epistan
epistan przedwczoraj, 21:43:47 via Wykop
  • 1
@siodemkaxx: biorą, bo mają ograniczony grafik, a gminy się o nie biją. To jak z lekarzami;) Skolim robi jeszcze gorsze g---o i nawet d--y w cenie nie pokazuje, a liczy sobie więcej. Prawa popytu i podaży działają i wtedy, gdy samorząd jest kupującym. Na trasę Budki (gdyby żyła) chciałoby przyjść może 100k ludzi w skali kraju, a na modelki, zenka czy skolima - milion i to po parę razy.

961

Polska powinna postawić na medyczną AI, zanim zabraknie lekarzy

Polska powinna postawić na medyczną AI, zanim zabraknie lekarzy

Pacjenci coraz częściej oceniają empatię sztucznej inteligencji wyżej niż realnych lekarzy, a poziom błędów wyspecjalizowanych modeli medycznych spada do pojedynczych cyfr. Autor przekonuje, że to państwo, a nie korporacje, powinno odpowiadać za wdrożenie AI w polskiej medycynie.

real_scoria
z
innpoland.pl
dodany: 23.06.2026, 12:09:18
  • 143
  • #
    medycyna
  • #
    ai
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarze
epistan
epistan
epistan 24.06.2026, 09:22:02 via Wykop
  • 2
Zanim? Lekarzy już brakuje. Całe to krycie 5-etatowców pracujących jednocześnie z użyciem bilokacji służy głównie ukryciu braku pokrycia etatów. Gdyby nie luxmedy, w których na słuchawce czy chacie lekarze obsługują 10 osób na godzinę to by ten system już dawno siadł. A AI już się wdrożyło, tylko lekarz przed monitorem służy jako niepotrzebny interfejs.

Ryzyka są, owszem, ale np. model interpretujący rtg będzie już skuteczniejszy w tym zakresie, niż człowiek. To, że
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szejas
szejas
20.06.2026, 07:25:46
  • 412
Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezwykłych wyczynów w historii ludzkości, wstrzymując oddech pod wodą przez 29 minut i 3 sekundy – co stanowi nowy rekord Guinnessa.

Eksperci od dawna uważali, że tak długi czas trwania jest niemożliwy do osiągnięcia. O ile wytresowany delfin potrafi zazwyczaj wstrzymać oddech na 8–10 minut, a większość ludzi z trudem wytrzymuje minutę lub dwie, Maričić pozostawał pod wodą w całkowitym bezruchu przez blisko pół
szejas - Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezw...

źródło: u1sl2j8yg68h1

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

epistan
epistan
epistan 23.06.2026, 13:19:20 via Wykop
  • 0
Ocean już nigdy nie będzie taki sam po tym wyczynie. Wielka rafa już się regeneruje...

Sam wyczyn imponujący, ale niewart skracania sobie życia.ile to przeciętnie żyli poławiacze pereł?
  • Odpowiedz

1072

Salonik VIP w Gliwicach. Straż miejska w akcji

Salonik VIP w Gliwicach. Straż miejska w akcji

Wydzielone pomieszczenie, zastawiony stół i Straż Miejska pilnująca drzwi przed mediami. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Gliwicach przygotowano zamknięty poczęstunek dla urzędników i radnych. Z luksusów nie mogli skorzystać obecni na miejscu mieszkańcy.

jassssss
z
youtube.com
dodany: 20.06.2026, 07:08:21
  • 161
  • #
    ko
  • #
    po
  • #
    budka
  • #
    osmiorniczki
  • #
    trzaskowski
  • #
    tusk
epistan
epistan
epistan 20.06.2026, 21:06:06 via Wykop
  • 6
Co dziwnego jest w tym, że na dłuższym spotkaniu jest catering? W korpo to norma. I też wtedy tylko dla uczestników jest. Z igły widły.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

epistan
epistan
epistan 20.06.2026, 21:09:45 via Wykop
  • 0
@Kapitan_z_Tworek: przypuszczam, że gdyby nie foto na bannerach, to by przegrała wybory, bo było dosłownie o włos, na pewno ktoś zagłosował za miłą buzię. Choć afera tu generalnie dęta - co dziwnego, że jest catering na zebraniu? To norma w każdej większej organizacji.
epistan
epistan
epistan 20.06.2026, 21:12:03 via Wykop
  • 3
@Drzepetto: jak nikt? Jak mamy jakieś warsztaty całodzienne, szkolenia, albo spotkania kwartalne u klienta to catering to norma, a jestem zwykłym trybikiem w maszynie. Przecież bez sensu, żeby się ludzie rozłazili po mieście szukając szamy. To norma w dużych organizacjach.
epistan
epistan
epistan 21.06.2026, 19:43:57 via Wykop
  • -1
@jan-itor: korpo stawia catering, bo ludzi trzyma na miejscu, zjedzą w kwadrans, pogadają przy tym, a potem wrócą do sali, a tak by musiało zrobić godzinną przerwę, po prostu przy pewnej godzinówce to się bardziej opłaca. Do tego te pogadanki nad talerzem często ruszają sprawy do przodu.

430

Byli prezydenci Ukrainy zrzekli się Orderów Orła Białego.

Byli prezydenci Ukrainy zrzekli się Orderów Orła Białego.

Byli prezydenci Ukrainy - Leonid Kuczma i Wiktor Juszczenko - zrzekli się Orderu Orła Białego.

Dentoray
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 19:13:54
  • 260
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
epistan
epistan
epistan 20.06.2026, 21:56:50 via Wykop
  • 29
Czyli zabolało.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

epistan
epistan
epistan 20.06.2026, 22:05:50 via Wykop
  • 3
@takitamtam: ma znaczenie, jakby nie miał, to by takiego odzewu nie było. Teraz pytanie, czy wygra frakcja "jak się odwinąć" czy ta bardziej skłonna do refleksji. Elita polityczna na Ukrainie sobie zdaje sprawę o co chodzi z UPA i Wołyniem, sam Żeleński jeszcze parę lat temu oględnie wskazywał, że nie powinno się nazywać ulic imieniem Bandery. Obecny prezydent ma wielkie ego, które go zaślepia, a do tego gra pod swoich
epistan
epistan
epistan 20.06.2026, 22:08:23 via Wykop
  • 36
@FELIX90: co w tym prymitywnego? Prymitywny jest szef państwa, który wrzuca na twittera zdjęcia, jak pakuje order od partnerskiego państwa poczteksem i do tego wypisuje, że to szajs. To, że poszła fala, oznacza, że jednak wszyscy rozumieją powagę gestu Nawrockiego.
epistan
epistan
epistan 21.06.2026, 06:55:17 via Wykop
  • 0
@FELIX90: ale znalezisko jest o serii zwrotów ze strony innych polityków ukraińskich, nie o Zeleńskim.
epistan
epistan
epistan 21.06.2026, 08:07:38 via Wykop
  • 0
Nie sądzę, by mieli ten sam pogląd. Czasami wypada zagryźć zęby, a z ich perspektywy widocznie teraz wypadało. Mogli też nic nie robić, gdyby uznali, że sprawa nie ma wystarczającej wagi i jest tylko kłótnią dwóch chłopców w piaskownicy. I to by była manifestacja siły - bycie ponad bieżące afery. Chyba, że mówisz o manifestacji siły i niezależności całej Ukrainy, ale to st niezależność od zachodnich wartości, standardów i w dłuższej perspektywie

314

Zełenski reaguje na decyzję prezydenta. "Odesłałem order"

Dziś odesłałem order prezydentowi Polski

Kaviar
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 14:36:33
  • 260
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    nawrocki
  • #
    polityka
epistan
epistan
epistan 20.06.2026, 19:08:17 via Wykop
  • 9
Styki przepalone po latach stresu - spoko. Ale gdzie ten typas ma doradców (╯︵╰,) Dla podbicia słupków nawet nie podczas kampanii zawala koncertowo swoją międzynarodową pozycję. Ten gest dostrzeżony będzie nie tylko w Polsce. Mógł wystosować oświadczenie - coś, że UPA to od nich co innego niż dla Polski, że sfera symboliczna do domena wewnętrzna i bla bla bla. Francuzom jeden pies, nie będą się bawić w IPN.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

epistan
epistan
epistan 20.06.2026, 21:35:22 via Wykop
  • 0
@filozof900: k-----a tak nie działa, to raczej przećpanie polityki. Swoją drogą Izrael mógłby się o żydowskie ofiary czystek UPA upomnieć, ciekawe, jakby wtedy prezydent śpiewał.

299

Rada Ministrów zajmie się zarobkami lekarzy. Tusk: musimy to przeciąć

Afera z wysokimi zarobkami warszawskiego radnego-lekarza. Projekt przewiduje możliwość analizowania wynagrodzeń medyków z wykorzystaniem numerów PESEL i numerów prawa wykonywania zawodu

warsaw
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 16.06.2026, 13:56:50
  • 61
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    praca
  • #
    polityka
epistan
epistan
epistan 19.06.2026, 19:23:38 via Wykop
  • 0
@Restrukturyzacja: no i dobrze, że się wściek, ale coś mu wyczucia do tematów nośnych brakuje, bo mógł się wściec już na start kadencji, a czekał, aż szambo w PO wybiło. Zobaczymy czy za tym wściekiem pójdzie zwiększenie lub zniesienie limitów, bo bez tego to działania pozorne na pokaz.

1794

Karol Nawrocki zdecydował o odebraniu Orderu Orła Białego Wołodymirowi Zełenskie

Decyzja Prezydenta RP Karola Nawrockiego w sprawie odebrania Orderu Orła Białego Prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełen

smutny_kojot
z
x.com
dodany: 19.06.2026, 17:54:55
  • 512
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
  • #
    ukraina
  • #
    polska
epistan
epistan
epistan 19.06.2026, 19:14:48 via Wykop
  • 23
@konradpra: jak nie jestem fanem naszego prezydenta, tak w tym przypadku dobrze, że to na niego padło. Zeleński ma ruską mentalność, poczuł się zbyt mocny i niestety tu tylko stanowczymi decyzjami można go sprowadzić na ziemię. Podobnie ma się sprawa z migami czy blokadą wstępu do struktur zachodnich. Traktujmy się po partnersku - Ukraina jest naszym klientem, a nie odwrotnie - to że oczekujemy równego traktowania i wzajemnego szacunku już

569

Koniec bezkarności nielegalnych migrantów. PE przegłosował ostre zakazy

Koniec bezkarności nielegalnych migrantów. PE przegłosował ostre zakazy

Parlament Europejski poparł w środę nowe przepisy dotyczące odsyłania obywateli państw trzecich, którzy przebywają na terytorium Unii Europejskiej bez prawa pobytu. Celem zmian jest przyspieszenie i ujednolicenie procedur powrotów migrantów.

Riolet
z
bankier.pl
dodany: 18.06.2026, 15:33:12
  • 105
  • #
    imigranci
  • #
    uniaeuropejska
epistan
epistan
epistan 19.06.2026, 07:40:25 via Wykop
  • -6
@M7RoyalMadrid: owszem, jest taka ale liczby na tej mapce to przesada. Osoby o IQ50 nie byłyby w stanie kozy wydoić czy posługiwać się bronią, a tam jednak jakoś funkcjonują państwa. Przypuszczam, że ktoś sobie wpisał je z palca, albo wziął z jakiegoś testu internetowego. Z drugiej strony wykopki wierzą w goryle o IQ85 mierzone na podstawie samych zachowań, gdzie goryl to test na IQ to by prędzej zjadł, niż rozwiązał.
epistan
epistan
epistan 19.06.2026, 09:53:59 via Wykop
  • -2
@Wolfr: Żyćko. Ale wykopki łykną każde śmieci, byle by pachniały sensacją. Choć bardziej bawi mnie to, z jaką szczodrością do mnie trafiały minusy za cytowanie wyników zebranych przez największego badacza relacji między IQ a rasą (krytykowanego powszechnie za rasizm, tytuł mu nawet odebrali xd), który pewnie w wykopie już 10x był na głównej. Ale że u niego Maroko ma 84, a nie 67 to jeb do kosza, czym niżej tym

927

Ukraińcy mają prawo do emerytury w Polsce + dopłata za lata czekania

Ukraińcy mają prawo do emerytury w Polsce + dopłata za lata czekania

+ 73000 PLN z ZUS wyrównania emerytury wstecz dla obywatela Ukrainy !!!!

Vahanara888
z
facebook.com
dodany: 18.06.2026, 14:32:20
  • 114
  • #
    zus
  • #
    emerytura
  • #
    ukraina
epistan
epistan
epistan 19.06.2026, 08:17:29 via Wykop
  • 0
@joker007: ale dla równowagi, jak sobie przepracujesz dzień na Ukrainie, to Ci dopłacą do minimalnej ukraińskiej emerytury, czyli... 250 zł

304

Długi, komornicy i brak majątku. Problemy Bąkiewicza

Długi, komornicy i brak majątku. Problemy Bąkiewicza

Bąkiewicz oficjalnie podaje, że posiada jedynie kilkadziesiąt złotych oszczędności. W 2016 r. Bąkiewicz przeszedł upadłość konsumencką. Sąd w Warszawie zakończył wtedy pięcioletni proces upadłościowy jego firmy. Umorzono mu wówczas 7 mln zł długów. Bez swoich pieniędzy zostało ponad 150 wierzycieli"

motvik
z
money.pl
dodany: 18.06.2026, 11:42:04
  • 43
  • #
    bekazprawakow
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    bekazpis
  • #
    polityka
epistan
epistan
epistan 19.06.2026, 08:10:52 via Wykop
  • 0
@lunaexoriens: no ale powinien to chociaż z prezesem konsultować. W służbie zdrowia w końcu szambo wybiło, a ci kretyni zamiast grzać temat, to jakiś cyrk u Niemca urządzają. Może to miało wg planu wejść na tapet przed umową wojskową, ale powinni reagować na bieżące wydarzenia...

650

Lekarze zarabiają nawet 300 złotych za godzinę. Ujawnili stawki

Lekarze zarabiają nawet 300 złotych za godzinę. Ujawnili stawki

Dyskusja o zarobkach lekarzy nabrała rozpędu po ujawnieniu dochodów młodego lekarza z Warszawy, który w ciągu roku zarobił 1.6mln. Lekarze mówią wprost o swoich zarobkach. "Poniżej 220 zł za godzinę nie schodzę".

motvik
z
biznes.interia.pl
dodany: 17.06.2026, 14:01:00
  • 164
  • #
    biznes
  • #
    lekarze
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
epistan
epistan
epistan 17.06.2026, 19:22:41 via Wykop
  • 2
@locos_: a programista to niby płatne prywatne?
epistan
epistan
epistan 17.06.2026, 19:24:35 via Wykop
  • 2
@Endrula83: psychiatra dziecięcy 500-700 za wizytę ¯\(ツ)/¯ Ale, że jest ich pięciu na krzyż to trudno, żeby krzyczeli mniej...

401

Ukraińcy nie chcą już polskich MIG-ów. Kijów chciałbym najpierw ich modernizacji

Ukraińcy nie chcą już polskich MIG-ów. Kijów chciałbym najpierw ich modernizacji

Wiceszef MON Paweł Zalewski stwierdził, że po stronie ukraińskiej nie ma zainteresowania przekazaniem jej MiG-ów. Według niego, Ukraińcy chcieliby, aby te samoloty były dopasowane do bardziej nowoczesnych warunków bojowych, tymczasem Polska nie jest zainteresowana ponoszeniem kosztu ich modernizacji

ty_O
z
bankier.pl
dodany: 17.06.2026, 10:05:14
  • 225
  • #
    wojna
  • #
    lotnictwo
  • #
    militaria
  • #
    samoloty
  • #
    mig
epistan
epistan
epistan 17.06.2026, 19:20:13 via Wykop
  • 3
@ukradlem_ksiezyc: taki właśnie był deal. Przekazanie zablokowała strona Polska za niewywiązywanie się z umów. Ukraina odpowiada "eeee, wcale ich nie chcieliśmy".

298

Zintegrowana Sieć Kolejowa - nowy plan dla polskiej kolei

Zintegrowana Sieć Kolejowa - nowy plan dla polskiej kolei

Plan zakłada budowę 4700 km nowych linii kolejowych oraz modernizację kolejnych 5600 km istniejących tras. W efekcie powstać ma sieć oparta na 19 magistralach kolejowych, które połączą najważniejsze ośrodki gospodarcze i regiony kraju.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 16.06.2026, 11:12:44
  • 142
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    transport
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    inwestycje
epistan
epistan
epistan 17.06.2026, 12:20:58 via Wykop
  • -3
@nnbart: to nawet nie kwestia prawicy i lewicy tylko wschodniego i zachodniego stylu myślenia - upraszczając, wschód myśli i wybiera etatystów, cemtralistów, a zachód patrzy bardziej samorządowo. To dwa zupełnie różne style zarządzania, za którymi idą nawet takie rzeczy, jak układy dróg i torów. Zachodniacy z kolei optymalizują i wyrzucają małe miasteczka poza nawiss, gdy wschodniacy choćby w planach próbują docierać jak najniżej, tworząc takie drzewo z korzeniem w stolicy.
epistan
epistan
epistan 17.06.2026, 12:23:11 via Wykop
  • -1
@lunaexoriens: popatrz choć na mapę ze znaleziska (╯︵╰,)
epistan
epistan
epistan 17.06.2026, 12:23:31 via Wykop
  • 1
@Kot_w_butach7: do zainwestowania

2075

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin.

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin.

Absolutny rekordzista. Lekarz z Sosnowca przepracował w rok aż 4881 godzin. Wychodzi ponad 13 godzin dziennie, codziennie bez urlopów i świąt ;D A to bez prywatnego gabinetu gdzie może bez kasy fiskalnej działa i jeszcze więcej ciągnie...

yetix
z
facebook.com
dodany: 15.06.2026, 19:20:51
  • 130
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
epistan
epistan
epistan 16.06.2026, 14:48:57 via Wykop
  • 2
@ocynkowanyodpornynahejt: na wp to jest temat numer jeden od wielu dni

599

Dzień z życia londyńskiej policji

Dzień z życia londyńskiej policji

Progresywność w praktyce.

kami888
z
streamable.com
dodany: 13.06.2026, 23:49:12
  • 105
  • #
    uk
  • #
    policja
  • #
    funny
  • #
    humor
epistan
epistan
epistan 15.06.2026, 10:50:14 via Wykop
  • 0
@loczyn: zaraz się zlecą komentować "a pokaż wykres za PO". Tymczasem:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rynek-pracy-pod-sciana-Liczba-zezwolen-dla-cudzoziemcow-najnizsza-od-7-lat-9123885.html

Dla pełnego obrazu zaznaczmy jednak, że ograniczanie nie było natychmiastowe - w 2024 Tusk wpuścił niewiele mniej muzułmanów, niż Kaczyński w 2022 i 2023.
epistan
epistan
epistan 16.06.2026, 14:43:51 via Wykop
  • -1
@Korda: ale mi pracownicy z Ukrainy nic nie przeszkadzają, to jest zupełnie odrębny temat. Nawet Hindusi nie bardzo. Problem mam ze ściąganiem pracowników z kultur destrukcyjnych, albo wrogich - z Gruzji, Kolumbii, Afryki czy krajów arabskich.

Pakt migracyjny wbrew powszechnym wierzeniom zaostrza politykę migracyjną UE, nie liberalizuje ją - to raz.

Znajdz mi wypowiedz z wladz PO o wpuszczaniu w każdej ilości, to były raczej "lewicowe myślicielki", a nie partia.

542

Dr Szewko o imigrantach: "Uważają naszą cywilizację za barbarzyńską"

Pokaż treści 18+

Dr Szewko, ekspert ds. terroryzmu islamskiego, stwierdził, że część imigrantów, szczególnie z Afganistanu, nie chce się asymilować i uważa zachodnią cywilizację za barbarzyńską, a europejskie służby za zbyt słabe. Jego zdaniem wielu przybyszów nie zamierza dostosowywać się do lokalnych norm.

51431e5c08c95238
z
youtube.com
dodany: 11.06.2026, 10:30:41
  • 78
  • #
    szewko
  • #
    imigranci
  • #
    belfast
  • #
    europa
  • #
    bliskiwschod
epistan
epistan
epistan 11.06.2026, 19:11:31 via Wykop
  • 3
@TwojOsobistyLewak: plan Makreli to był odsiew - sobie wziąć produktywnych, z pozytywnym rachunkoem zysków i strat, a resztę oddać innym. Jakieś tam podstawy logiki w tym były z ich perspektywy. Tyle, że nie zabanglało, bo przeszarżowali z poziomem socjalu.

623

Patostreamer w sejmie - Daniel Magical na zaproszenie posła

Patostreamer w sejmie - Daniel Magical na zaproszenie posła

Poseł PiS Łukasz Mejza pojawił się w Sejmie w towarzystwie Daniela Magicala.

framugabezdrzwi
z
tvp.info
dodany: 10.06.2026, 16:10:40
  • 102
  • #
    sejm
  • #
    polityka
epistan
epistan
epistan 11.06.2026, 19:04:11 via Wykop
  • 0
Ale co właściwie Menda chciał tą akcją osiągnąć? Uzasadnił to jakoś? W artykułach próżno szukać.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 07.01.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking