Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Vogozuse
Vogozuse

Vogozuse

Dołączył 4 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3081
  • Znaleziska 3005
  • Mikroblog 76
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

1

CZY JEST W TWOIM ŻYCIU KTOŚ, KTO ZROBIŁ COŚ - CZEGO NIE MOŻESZ ZAPOMNIEĆ?

CZY JEST W TWOIM ŻYCIU KTOŚ, KTO ZROBIŁ COŚ - CZEGO NIE MOŻESZ ZAPOMNIEĆ?

Jest tam. Jakiś obraz. Jakieś słowo które zostało powiedziane. Jakiś moment który wraca i za każdym razem boli tak samo. Nie możesz tego zapomnieć. I nie wiesz jak przestać. Jung i Epiktet mają na to odpowiedź. Ale nie taką jakiej się spodziewasz. W tym odcinku: dlaczego nie możesz przestać o ty

malgorzata22222
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 16:58:22
  • 1
  • #
    zwiazki
  • #
    psychologia
  • #
    przemyslenia
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 09.06.2026, 18:05:44 via Wykop
  • 0
To jest w sumie najciekawsze "coś" czego nie szukałem ale być może potrzebowałem znaleźć. I mimo, że wiem to wszystko co zostało powiedziane, to usłyszeć to jak ktoś inny o tym mówi jest czymś, nie wiem. Leczniczym? Albo raczej jak drogowskaz przy którym stałem ale go do tej pory nie widziałem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

347

Jarosław Kaczyński zaprzecza wpływowi człowieka na zmiany klimatu

Jarosław Kaczyński zaprzecza wpływowi człowieka na zmiany klimatu

Sprawa CO2 i to twierdzenie, że człowiek wpływa na zmiany klimatu to są twierdzenia () przez naukę sfalsyfikowane, to znaczy udowodniono, że są nieprawdziwe.

lifapek
z
x.com
dodany: 07.06.2026, 06:19:15
  • 302
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprwakow
  • #
    chlopskirozum
  • #
    wtf
  • #
    ekologia
  • #
    polityka
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.06.2026, 13:51:36 via Wykop
  • 1
@Latarenko: wszystkie samochody~3.7 mld co2 rocznie.
Samoloty~1 mld co2 rocznie.
Statki~1 mld co2 rocznie.

Jak będziecie ślepo mówić o ograniczeniu CO2 to pierwsze co zrobią to zakażą wam samochodów i każą jeździć komunikacją miejska, lub wynajmować robotyczne elektryki. Albo stworzą wam 5 minutowe miasta.
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.06.2026, 14:01:31 via Wykop
  • -1
@Czoso: ale tu chodzi o antropogeniczność tych zmian. Gdzie na forum ekonomicznym pokazano raport z którego wynikało, że ludzkość to jakieś 2-3 procent wpływu na te zmiany. Reszta jest od nas niezależna. Co ciekawsze, później była imba, że w raporcie nie uwzględniono bakterii, gdzie ich masa i wpływ na klimat świata jest szacowana na kilkudziesięciokrotnie większy wpływ.

Zmiany są. Ba, zmiany zawsze będą, niezależnie od istnienia ludzi. Problem polega na
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.06.2026, 14:26:08 via Wykop
  • 0
raport IPCC AR5 z 2013 roku
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.06.2026, 14:36:49 via Wykop
  • -1
@Czoso: dodatkowo:
Cykle Milankovicia
Cykle słoneczne
Aktywność wulkaniczna

To są główne motory zmian klimatu na ziemi. My tego nie dożyjemy ale nasi pra oraz oraz wnukowie, będą ubierali się
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 08.06.2026, 14:48:24 via Wykop
  • 0
@Wiktor1975: to wyznacza trend. Z tą gwałtownością można polemizować. Łatwo byś o tym wiedział gdybyś użył Googli.

1862

Nakłaniają do usuwania Polaków.

Pokaż treści 18+

Nakłaniają do usuwania Polaków.

Livestream na TikToku prowadzony przez Sikhów, którzy analizują zdjęcie Henryego Nowaka, nazywają go rasistą z zimnymi oczami, usprawiedliwiają zabójcę (Singh był w porządku). Robią sondaż, czy nasrać czy nasikać na grób Henryego, obrażają Polaków i wzywają do usunięcia ich z

artos69
z
x.com
dodany: 07.06.2026, 14:19:20
  • 146
  • #
    novak
  • #
    sikh
  • #
    uk
  • #
    anglia
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.06.2026, 15:07:39 via Wykop
  • 8
@ChaoticNeutralGodd: z jakiego języka goggle translate tłumaczył?

332

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Kiedy w 2022 kupowano rudery pod Auckland za $1.8M, wydawało się to świetnym biznesem. Ceny nieruchomości rosły o kilkanaście procent w skali roku, a banki rozdawały hipoteki jak darmowe cukierki pod osiedlową podstawówką. Dziś ludzie wyprzedają w panice, a rząd panicznie próbuje powstrzymać krach.

BArtus
z
youtube.com
dodany: 06.06.2026, 13:37:08
  • 131
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    deweloperka
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkanie
  • #
    ekonomia
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.06.2026, 13:40:26 via Wykop
  • 2
@qqaa: trzy słowa: "cykl koniunkturalny nieruchomości"
Bodźcem przebijającym bańkę jest: gwałtowne podnoszenie stóp procentowych.

Z tą wiedzą spójrz na rynek USA gdzie rynek zrobił gwałtowną korektę o kilka procent, przez zbyt dobre informacje z rynku pracy bojąc się właśnie podnoszenia stóp procentowych w kontekście walki z inflacją.
Cykl trwa prawie idealnie 18 lat. Rok 2026 jest 18 rokiem od ostatniego pęknięcia w 2007-2008 roku. To w tym roku wydarzy się

546

"Krytyczne zagrożenie" ze strony Izraela. Media dotarły do noty Pentagonu

"Krytyczne zagrożenie" ze strony Izraela. Media dotarły do noty Pentagonu

Pentagon obawia się, że Izrael nasilił działania szpiegowskie wobec Stanów Zjednoczonych

starnak
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 06.06.2026, 19:14:45
  • 64
  • #
    usa
  • #
    izrael
  • #
    bliskiwschod
  • #
    polityka
  • #
    pentagon
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.06.2026, 13:15:56 via Wykop
  • 3
@Re-volt: to akurat było obrzydliwe przemówienie. Ale bardziej obrzydliwe są te oklaski. To był ten moment gdy żydzi pokazali Ameryce kto rządzi ich krajem a większość i tak tego nie zrozumiała
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.06.2026, 13:16:53 via Wykop
  • 1
@eSUBA94: w sumie, mogłoby być prawdziwe 😅

323

VibeOS - system operacyjny, w którym aplikacje wymyśla AI na bieżąco.

VibeOS - system operacyjny, w którym aplikacje wymyśla AI na bieżąco.

vibeOS to eksperymentalny system, w którym AI tworzy aplikacje na bieżąco. Zamiast instalować programy, wystarczy opisać czego potrzebujesz, a system sam generuje odpowiednie narzędzie i interfejs.

taksobie
z
youtube.com
dodany: 05.06.2026, 16:55:51
  • 105
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
  • #
    it
  • #
    informatyka
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 06.06.2026, 13:26:56 via Wykop
  • 27
@wypok_wypok: a to nawet nie jest wierzchołek góry lodowej. Dopiero powierzchnia wierzchołka góry lodowej. Większość z tych projektów AI zginie w niepamięci. Ale ten drobny ułamek co pozostanie przewróci życie wszystkich ludzi na ziemi do góry nogami już za kilka lat.

511

Wojna dotarła do Petersburga. "Nawet do sklepu nie można wyjść"

Wojna dotarła do Petersburga. "Nawet do sklepu nie można wyjść"

Dronowa "niespodzianka", jaką z okazji forum ekonomicznego przygotowały dla Kremla Siły Zbrojne Ukrainy, może wydawać się szokująca dla przeciętnego mieszkańca Petersburga, który żyje w iluzji, że wojna toczy się "gdzieś daleko". Internet obiegły nagrania dronów latających nad drugim co do wielkości

KapitanTorpedal
z
fakt.pl
dodany: 04.06.2026, 03:44:17
  • 40
  • #
    europa
  • #
    wydarzenia
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    drony
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 04.06.2026, 20:32:41 via Wykop
  • 27
@Gabaryt: tak jakby kiedyś przestały. Codziennie masz mniejsze lub większe dronowanie Kijowa. Co puszcza? Nieuzbrojonego(ponieważ nie mają jak go uzbroić) oriesznika za 50 mln dolarów wypełnionego betonem jak do tej pory? Ile ich im zostało? 6? 8? Jednego produkują co 2-2,5 miesiąca.
Znowu będą straszyć atomówkami? A niech zrzucą jedną to się przekonają jak upada i rozpada się rosja i jak nigdy już nie wstaje z kolan.
Kacapskie chrzanienie -
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 05.06.2026, 08:12:30 via Wykop
  • 1
@Gabaryt: brak ci wyobraźni. Jedna głowica w dzisiejszych czasach wywoła efekt motyla. Ruscy tego efektu nie przetrwają jako państwo i doskonale o tym wiedzą. Inaczej już dawno użyli by atomówek.
Nie myśl w ogóle, że nie użyli atomówek bo np. chcą chronić ludność cywilną. Ruscy nie mają ŻADNYCH skrupułów. I swoich i naszych paliliby w ogniu atomu gdyby tylko mieli pewność, że to da im zwycięstwo w nie porażkę w
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 05.06.2026, 11:28:08 via Wykop
  • 1
@Gabaryt: no to spróbuję wytłumaczyć. JAKIEKOLWIEK użycie broni atomowej przez ruskich wywoła światowy wyścig, oficjalnie i nieoficjalnie, po b--ń atomową i środki jej przenoszenia przez WSZYSTKIE kraje na świecie, przez co w przyszłości zniknie argument: ja mam b--ń atomową. De facto będzie to wycofanie się z umów o nierozprzestrzenianiu broni atomowej. Oczywiście wywoła to też inne efekty, jak szeroko pojętą konsolidację zachodu i dozbrajanie w w.w. środki każdego jak najszybciej
andrzejdragan
andrzejdragan
03.06.2026, 13:11:26
  • 2420
Cześć,
nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)
  • 212
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 04.06.2026, 20:42:43 via Wykop
  • 0
Po obejrzeniu Pańskiego wykładu, traktującego między innymi o obserwatorach poruszających się szybciej niż prędkość światła, nie mogę się doczekać by zadać to jedno głupie pytanie które mnie nurtuje. Pozdrawiam!
  • Odpowiedz

678

Rosjanie od lat mówią wprost: Polska jest celem Kremla

Rosjanie od lat mówią wprost: Polska jest celem Kremla. Tylko pożyteczni idioci nadal tego nie widzą

VVvvwwvvVV
z
jagiellonia.org
dodany: 23.05.2026, 05:54:58
  • 273
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    pozyteczniidioci
  • #
    ruskietrole
  • #
    komunizm
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 23.05.2026, 13:46:59 via Wykop
  • -2
@Drzepetto: a nam grozi upadek jak ZSRR? My celujemy w 5% PKB u nich było to znacznie więcej(od 15% do 30%, w zależności od źródła. Im źródło bliżej Kremla, tym mniej). U nich działa siła odśrodkowa, gdy zagrabione i źle zarządzane republiki chcą się oderwać od stolicy a u nas? Kaszuby się odłącza i górale?
Głupoty waść gadasz.
A skoro nie powinniśmy brać SAFE, to czym finansowali byśmy dalszą modernizację
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 26.05.2026, 04:42:07 via Wykop
  • 0
@pan_Ropuch: no i właśnie w takich stwierdzeniach wychodzi dyletanctwo. Na co starczy te 5 procent PKB gdy już je osiągniemy? Wszystkie większe zakupy są na kredyt. Niezrozumienie tej kwestii jest co najmniej dziwne w kontekście kogoś kto się w tej sprawie wypowiada
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 26.05.2026, 04:50:20 via Wykop
  • 0
@Drzepetto: nie przewiduje końca wojny. To jest naiwność. To raz. Dwa: atakuje się słabych nie mocnych, lepiej więc wydawać na zbrojenia żeby odstraszać niż odbudowywać kraj po wojnie. Trzy: jakie to są dziury w tym budżecie, gdzie je widzisz i jak chciałbyś je załatać? Chyba że, piszesz to tak o. Cztery: długofalowo te zbrojenia mogą być kołem zamachowym dla naszej zbrojeniówki co de facto podniesie trochę tego PKB. Nie my
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 28.05.2026, 10:19:11 via Wykop
  • 0
@pan_Ropuch: o czym ty gadasz? Jakiej nadwyżki? Daj źródła bo mi wiadomo tyle, że pieniędzy z dotychczasowych pożyczek na modernizację armii starczy do 2028 roku a potem byłby nie tyle zastój co collaps.

835

Polki nie chcą mieć dzieci, bo ich nie lubią

Polki nie chcą mieć dzieci, bo ich nie lubią

W przypadku kobiet najczęściej padającą odpowiedzią jest "Nie lubię dzieci", które wskazało ponad 75 proc. respondentek. Donald Tusk wypowiedział się odnośnie przyczyn niskiego przyrostu naturalnego w Polsce. Pominął ważną przyczynę: Polki nie lubią dzieci.

DziobakPepe
z
bezprawnik.pl
dodany: 17.05.2026, 12:48:52
  • 774
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polityka
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 18.05.2026, 08:44:33 via Wykop
  • 6
@fledge: w dzisiejszych czasach wywoła to tylko eksodus kobiet ma zachód. Dlatego rządzący nie wprowadzają takich zmian i boją się wprowadzać jakichkolwiek.

830

Kanada: Katolicki ksiądz dostał w szpitalu propozycję eutanazji

Kanada: Katolicki ksiądz dostał w szpitalu propozycję eutanazji

Kanadyjski ksiądz Larry Holland po złamaniu biodra dwukrotnie usłyszał w szpitalu propozycję eutanazji. Duchowny stanowczo się sprzeciwił, a jego przypadek wywołał dyskusję na temat etycznych granic działalności lekarzy i presji wywieranej na pacjentów w systemie MAiD.

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.05.2026, 11:21:21
  • 286
  • #
    eutanazja
  • #
    kanada
  • #
    ksiadz
  • #
    maid
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 17.05.2026, 21:31:03 via Wykop
  • -2
@dos_badass: osobowoszcz ateistyczno

616

Mieszkańcy Moskwy w panice. Tak zareagowali na atak Ukrainy

Mieszkańcy Moskwy w panice. Tak zareagowali na atak Ukrainy

No i kto się teraz trzęsie?

Kotouak
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.05.2026, 12:01:22
  • 200
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    russiahateclub
  • #
    rosja
  • #
    geopolityka
  • #
    swiat
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 17.05.2026, 18:00:14 via Wykop
  • 49
Dawno nie widziałem tyłu kacapów uaktywnionych na wykopie w jednym czasie. Musiało dupsko boleć
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 17.05.2026, 21:19:41 via Wykop
  • 7
@przemko-przemko: mówiąc językiem ruskich: to sami Rosjanie b--------ą swoje miasta, żeby pokazać jacy to źli są ci Ukraińcy...
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 17.05.2026, 21:27:34 via Wykop
  • 11
@tomasz-l75: dużo w tym prawdy, jest natomiast jedno małe "ale". Samo użycie, choćby lokalne, nawet małego ładunku jądrowego doprowadzi do ogólnoświatowego wyścigu po b--ń jądrową i środki jej przenoszenia przez wszystkich co jej nie mają. W perspektywie wielu lat oznacza to albo umniejszanie roli takiej broni, gdy więcej krajów będzie ją miało albo międzynarodowy chaos wojenny, być może nawet trzecia światowa i dużo łatwiejsze dalsze używanie broni jądrowej w celu

472

Rosja poluje na wysłanników ONZ na Ukrainie.

Rosja poluje na wysłanników ONZ na Ukrainie.

Terroryści z rosji atakują urzędników i wysłanników ONZ, których wysłano na Ukraine w celu zbadania zbrodni wojennych. Sami stali się ofiarami takowych zbrodni, będąc pod ciągłym ostrzałem dronowym przez rosje.

KIaudik
z
x.com
dodany: 15.05.2026, 14:01:23
  • 57
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    usa
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 15.05.2026, 21:10:04 via Wykop
  • -3
@FFFFUUUU: profesor Miodek stwierdziłby, że to ludzie na przestrzeni lat zmieniają język. Niektóre wyrazy znikają inne pojawiają się lub zaczynają być używane w innym kontekście. I jeśli się to dzieje, nie ma znaczenia jak wielu przeciwników tych zmian ze...ra się na rzadko...

674

Prawie 50 000 mieszkańców straci prąd na rzecz centrów danych AI

Prawie 50 000 mieszkańców straci prąd na rzecz centrów danych AI

Prawie 50 000 osób w rejonie Lake Tahoe zostało powiadomionych, że ich dostawca mediów przestanie dostarczać im prąd, ponieważ przekierowuje tę energię do centrów danych.

matixrr
z
fortune.com
dodany: 14.05.2026, 16:30:20
  • 157
  • #
    usa
  • #
    ameryka
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    energetyka
  • #
    technologia
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 15.05.2026, 06:40:59 via Wykop
  • 39
@BohunChleba: bo był. Było to najlepsze miejsce na błyskawiczne zarobienie milionów. Prawo mogłeś sobie wybrać najbardziej pasujące Ci, bo w każdym stanie trochę inne. Z korporacją mogłeś wygrać w sądach.
Jednak teraz rządzi tam korporacjonizm, który dokonał wrogiego przejęcia gospodarki, polityki i sądownictwa. Nie ma już wolnego rynku jako takiego

605

Domański nie wie na jaki procent jest SAFE!

Domański nie wie na jaki procent jest SAFE!

Weź kredyt na całe państwo na 40 lat bez wiedzy na jakich zasadach. Przecież to jest Trybunał Stanu.

ZlyCzarodziejRumburak
z
streamable.com
dodany: 09.05.2026, 06:03:46
  • 169
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    afera
  • #
    polityka
  • #
    zlodzieje
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 09.05.2026, 14:05:21 via Wykop
  • 0
@Snuq: Oprocentowanie: Stała stawka 3%.
Okres spłaty: Termin wynoszący 45 lat.
Karencja: Przez pierwsze 10 lat pożyczka ma nie obciążać budżetu (brak skutków spłaty w tym okresie).
Kwota dla Polski: Polska ma otrzymać rekordowe wsparcie w wysokości ok. 43,7 – 44 mld euro.

To czy jakiś polityk wie czy nie wie trzeba wziąć jeszcze przez pryzmat tego czy zatrudniają specjalistów czy nie, bo ci nie realizowali ich programu partyjnego...
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 09.05.2026, 14:07:00 via Wykop
  • -2
@deeprest: mamy tak podzielony i spolaryzowane społeczeństwo, że głupki same się ujawniają masowo. I to od wielu lat
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 09.05.2026, 14:11:15 via Wykop
  • 0
@Endrula83: będzie pomiędzy 3 a 4 co było już wiadomo miesiące temu. I było wiadomo, że będzie to najniższe oprocentowanie jakie moglibyśmy dostać biorąc pod uwagę wszystkie inne warunki
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 09.05.2026, 14:28:49 via Wykop
  • 0
@ocynkowanyodpornynahejt: ale bzdury piszecie.

Po pierwsze po 2028 roku MUSIELIBYśMY BRAĆ KOLEJNE POŻYCZKI na wojsko i obronność, ponieważ zwyczajnie tak działa system w którym żyjemy od zawsze prawie.

Po drugie, nigdy nie wzięliśmy pożyczek taniej niż 4 procent. Widełki to 4-6 procent(może nawet były wyższe niektóre) jak pokazują nam pożyczki z ostatnich 20 lat. Ta z SAFE będzie na 3-4
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 09.05.2026, 14:47:24 via Wykop
  • 1
@ocynkowanyodpornynahejt: od 190 mld złotych do 240 mld złotych.
Jednak 1: Dopóki realne tempo wzrostu gospodarki Polski (ok. 3,3–3,6%) jest wyższe niż koszt obsługi długu (3,17%), relacja długu do PKB powinna pozostawać pod kontrolą.
Jednak 2: jak już wcześniej napisałem, czego nie raczyłeś przeczytać lub zrozumieć, po 2028 roku kończą się Polsce środki nie tylko na modernizację ale i utrzymanie wojska i wszystkiego wokół wojska. Z tego wynika, że po
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 09.05.2026, 21:37:37 via Wykop
  • -2
@Snuq: skąd wy się bierzecie. Tekst nie jest skomplikowany a i tak nie rozumiecie co czytacie. Spróbuję...
10 letnia karencja oznacza, że kredyt zaczniemy spłacać jak i zaczną się naliczać odsetki od kredytu dopiero po minięciu 10 lat.
Pomimo, że teraz wydaje się taka pożyczka ogromną, bo przecież to 4,8% PKB Polski to jednak przyjmując średni wzrost PKB o 3% rocznie, to gdy zaczniemy ją spłacać za dziesięć lat będzie

488

Administracja USA od jutra ma publikować akta o UFO

Administracja USA od jutra ma publikować akta o UFO

Administracja Trumpa od jutra ma zacząć publikować dokumenty o UFO. Ujawnienia mają pojawiać się stopniowo co tydzień i obejmować relacje pilotów wojskowych oraz nagrania UAP. Kongres naciska na większą przejrzystość, ale eksperci studzą oczekiwania.

occultronaut
z
ibtimes.co.uk
dodany: 08.05.2026, 06:51:06
  • 122
  • #
    usa
  • #
    uap
  • #
    ufo
  • #
    ufonapowaznie
  • #
    teoriespiskowe
  • #
    trump
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 08.05.2026, 16:16:25 via Wykop
  • 0
Oficjalna strona USA i UFO
Działa już od paru ładnych lat
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

213

Odwrotna korelacja między strukturą językową a różnorodnością genetyczną ludzi

Odwrotna korelacja między strukturą językową a różnorodnością genetyczną ludzi

Zespół lingwistów i genetyków z Uniwersytetu w Zurychu i Instytutu Antropologii Ewolucyjnej im. Maxa Plancka połączył dane dotyczące genetyki i typologii języków. Naukowcy przeanalizowali informacje na temat genomów ponad pięciu tysięcy osób ze 650 populacji z całego świata...

Lifelike
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 06.05.2026, 09:58:13
  • 45
  • #
    nauka
  • #
    genetyka
  • #
    jezykoznawstwo
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiatnauki
  • #
    liganauki
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.05.2026, 08:10:49 via Wykop
  • 1
@werfogd: pamiętam jeszcze: "ukradłem dla ciebie rower" co faktycznie oznacza: "ukradłem Ci rower"
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 07.05.2026, 08:18:23 via Wykop
  • 3
@TenRok: chyba w lubelskim. O ile pamiętam najmniej rusycyzmów i germanizmów

464

Ukraińska ofensywa na Krymie. Zniszczone okręty, myśliwiec i centra dowodzenia

Ukraińska ofensywa na Krymie. Zniszczone okręty, myśliwiec i centra dowodzenia

SBU poinformowała o skutecznym uderzeniu w trzy okręty Floty Czarnomorskiej, w tym zbudowany w PRLe okręt desantowy Jamał, a także o zniszczeniu myśliwca MiG-31 oraz kluczowych centrów szkoleniowych i infrastruktury wojskowej.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 26.04.2026, 17:27:42
  • 78
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 26.04.2026, 22:19:12 via Wykop
  • 84
@marcinekq: nie istotne czy ktoś jest z lewa z prawa czy z centrum. Każda informacja o gnojeniu prymitywnych i głupich rosyjskich morderców , którzy napadli na kolejny kraj ale tym razem nadziali się na widły i się wykrwawiają jest wzruszająca i ogrzewająca serduszko. Każdy lepiej śpi po takich informacjach. I lewak i prawak. I każdy kto tylko ma wystarczająco dużo ludzkich cech. Ruscy to rak na tej planecie.
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 26.04.2026, 22:33:37 via Wykop
  • 2
@marcinekq: kiedy jedziesz na front?
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 27.04.2026, 06:30:29 via Wykop
  • 1
@marcinekq: a co do tej Odessy: kibice piłkarscy, ultrasi itp i ludzie, którzy chcieli oderwać się od tego wspaniałego ruskiego miru starli się z grupą "antymajdan", która chciała siłą utrzymać Ukrainę pod ruskim butem.
Wynik: kibole podpalili budynek koktajlami Mołotowa (ironia losu) w którym mieściła się główna siedziba "antymajdanu" i to tam zginęło 42 osoby ze wszystkich 48 ofiar tych starć. Głównie zginęli wyskakując z okien i od zaczadzenia.
I
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 27.04.2026, 09:16:29 via Wykop
  • 0
@marcinekq: serio myślisz, że takie bluzgi ranią mnie? Czy co tam nimi próbujesz osiągnąć? Jeśli jesteś Polakiem to możesz mieć pewność, że jesteś na radarze polskich służb. W przypadku jakiegokolwiek konfliktu z kacapią takich jak ty wsadza się profilaktycznie i bezterminowo do więzień. Bez procesu. W przypadku przepełnienia, eliminuje. Nie myśl, że jesteś anonimowy dla służb po wypisywaniu tych antypolskich bredni

2404

Opieka naprzemienna jako opcja domyślna po rozwodzie.

Opieka naprzemienna jako opcja domyślna po rozwodzie.

Dziecko nie jest własnością. Dziecko to człowiek, którego dobro musi stać ponad konfliktem rodziców.

KrowkaAtomowka
z
bankier.pl
dodany: 26.04.2026, 18:50:37
  • 341
  • #
    rozwod
  • #
    dzieci
  • #
    prawo
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 26.04.2026, 22:30:23 via Wykop
  • 11
@M-a-O-a-M: bardzo jasno pokazałaś co jesteś w stanie poświęcić, żeby wyszło na twoje. Arogancki wpis

565

Rosjanki nie płaczą po mężach. Jedna z nielicznych sytuacji na świecie"

- To jedna z nielicznych sytuacji na świecie, w których część żon uznaje za atrakcyjne wysłanie męża na wojnę, żeby zginął, a rodzina otrzyma ok. 30 tys. zł w przeliczeniu - mówił dziennikarz Zbigniew Parafianowicz w programie "Najważniejsze pytania".

Xing77
z
polsatnews.pl
dodany: 25.04.2026, 04:33:09
  • 204
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rosja
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse 25.04.2026, 13:04:53 via Wykop
  • 3
@fullmonty: kiedyś te tak myślałem. Teraz nie jestem tego taki pewny
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Mohammed Allach Brzęczyszczykiewicz

  • Zzz

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 11.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 31.07.2021

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 19.12.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking