Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Miche8768
Miche8768

Miche8768

Dołączył 2 lata i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9549
  • Znaleziska 2222
  • Mikroblog 7327
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 1

648

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Po cichu dokonuje się proces prywatyzacji ochrony zdrowia, ale nie nie poprzez jedną reformę, a przez stopniowe ograniczanie dostępności świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Kolejki są dziś jednym z mechanizmów podtrzymujących funkcjonowanie niedofinansowanego systemu.

Victor_Manzon
z
rynekzdrowia.pl
dodany: przedwczoraj, 05:48:18
  • 166
  • #
    lekarz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
Miche8768
Miche8768
Miche8768 wczoraj, 10:03:02 via Wykop
  • -1
płacić na konowała i morda w kubeł, a że kolejka 3 lata to nikogo to nie interesuje, liczy się tylko żeby konował dostał swoją


@santa-maria-de-la-rosa: masz jakieś konkretne dane potwierdzające wydłużenie się kolejek? Czy to po prostu taki wysryw na Tuska złodzieja co wyprzedaje cukrownie i lekarzy zarabiających bazyliowy miesięcznie?
Miche8768
Miche8768
Miche8768 wczoraj, 10:05:52 via Wykop
  • 1
Ten sam gość uważa, że w Polsce kształci się za dużo lekarzy i


@Matrix019: bo kształci się. Obecna liczba lekarzy i problemy wynikające z niedoborów są pochodną niskiej liczby studentów 10 lat temu i wcześniej. Obecnie liczba studentów medycyny jest dosłownie kilka razy wyższa niż 10 lat temu
Miche8768
Miche8768
Miche8768 wczoraj, 10:07:03 via Wykop
  • 0
tusk rozsprzedaje co jeszcze zostało z Polski

szpitale budowane


@Miszczu_wszystkiego: masz jakież źródło albo twarde dane na ten temat? Albo na wydłużenie się kolejek na zabiegi? Czy to standardowe p---------e o Tusku wyprzedzającym cukrownie Niemcom?

345

Kolejny cios USA w Kubę - przestają działać karty Visa i Mastercard

Kolejny cios USA w Kubę - przestają działać karty Visa i Mastercard

Na Kubie przestaną działać karty płatnicze Visa i Mastercard. To skutek zaostrzenia sankcji przez administrację USA i kolejny cios w pogrążoną w kryzysie kubańską gospodarkę, szczególnie w sektor turystyczny.

Victor_Manzon
z
money.pl
dodany: 04.06.2026, 05:30:39
  • 174
  • #
    ameryka
  • #
    usa
  • #
    swiat
  • #
    konfliktynaswiecie
  • #
    trump
Miche8768
Miche8768
Miche8768 przedwczoraj, 12:38:15 via Wykop
  • 0
Jak "komunizm" nie działa to dlaczego od ponad 60 lat utrzymują blokadę obejmującą nawet żywność i podstawowe artykułu medyczne a od czasu pierwszego Trumpa nawet ropę? Niech


@ShadyTalezz: pieprzysz głupoty, po pierwsze blokada Kuby obowiązuje dopiero od Trumpa, a wcześniejsze sankcje (nie blokada) nie dotyczyły żywności i produktów medycznych (dalej z resztą amerykańska żywność się na Kubie da kupić za dolary)

Amerykanie po prostu zakazali swoim firmom handlu z Kubą
Famine
Famine
31.05.2026, 05:14:55
  • 843
Polska zapłaci wysoką cenę za niechęć do związków zawodowych i wieczny "kac po górnikach". Kiedy globalne korporacje szukają cięć, najłatwiej zwalnia się właśnie u nas. Brak silnej reprezentacji pracowniczej sprawia, że bez oporu przyjmujemy uderzenie i wypełniamy limity zwolnień za inne rynki Europy.

#przemyslenia #pracbaza #januszex #polska
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miche8768
Miche8768
Miche8768 31.05.2026, 17:57:42 via Wykop
  • 0
@Famine: związki zawodowe mogą działać w miarę dobrze, a mogą być mafią, królestwem nepotyzmu i korupcji, albo kulą u nogi firmy, jak np. w przypadku upadku polskiego FSO albo roszczeniowych górników.

Mogą chronić przez nadużyciami kapitalizmu, jak i zapobiec zwolnieniu nieroba, który pijany rozbije auto firmowe i dzięki związkom utrzyma ciepłą posadkę kosztem zdolnych i pracowitych.
  • Odpowiedz

586

Układ Lubelski. Jak deweloperzy przejęli miasto.

Układ Lubelski. Jak deweloperzy przejęli miasto.

Film opisuje kontrowersje wokół planowanej zabudowy Górek Czechowskich w Lublinie. Autor przedstawia zarzuty o powiązania lokalnych władz z biznesem deweloperskim, czego przykładem ma być m.in. ignorowanie sprzeciwu mieszkańców wyrażonego w referendum oraz przejęcie lokalnej gazety przez dewelopera.

Neobychno
z
youtube.com
dodany: 30.05.2026, 11:38:17
  • 33
  • #
    patodeweloperka
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    afera
  • #
    lublin
  • #
    przyroda
Miche8768
Miche8768
Miche8768 31.05.2026, 15:02:00 via Wykop
  • 4
*Jak deweloperzy przejęli Polskę. Nawet w moim rodzinnym miasteczku robią s-------y wał za wałem. Nowo budowane osiedla i centra handlowe potrafią całkowicie rozwalić ruch i zakorkować pół miasta, żeby deweloper oszczędził parę milionów na budowie porządnego zjazdu. Największe pasożyty w Polsce
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miche8768
Miche8768
Miche8768 31.05.2026, 15:03:27 via Wykop
  • 2
Obecnie ekipa zdanowskiej robi wszystko żeby budynki ośrodka sportowego START same się rozpadły


@Kismeth: widzę że w całej Polsce podobny schemat. Celowe udupianie komunalnych usług z nieruchomościami w celu opylenia terenu deweloperuchom

737

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Kontrola skarbówki w jednej z pizzerii w Gdańsku zakończyła się mandatem na kwotę 2500 zł. Powodem nałożenia tak wysokiej kary były krewetki, które pojawiły się na pizzy. Właściciel naliczył bowiem błędną stawkę VAT.

nie-ma-juz-wolnych-loginow
z
finanse.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 19:28:04
  • 199
  • #
    skarbowka
  • #
    pizza
  • #
    podatki
  • #
    kara
  • #
    pieniadze
Miche8768
Miche8768
Miche8768 31.05.2026, 14:53:59 via Wykop
  • -2
@PuchaczLesny: w ogóle, w ogóle tego nie było za PiSu

2098

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów budzi ogromne emocje. Przeciwnicy punktują faworyzowanie jednej grupy zawodowej, wysokie koszty oraz tworzenie rozbudowanej administracji (Rada i Komisja na 160 osób) dla "partyjnych kolegów".

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.05.2026, 05:14:55
  • 215
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    polityka
Miche8768
Miche8768
Miche8768 29.05.2026, 09:30:07 via Wykop
  • -5
wspieranie masowej imigracji jako próba rozsadzenia Polski i Polskości i wszystko po to żeby zaimponować tej małej grupce lewaków z


@KochanekAdmina: chyba ci się pisowski mariuszu pomyliło z taką drugą partią, która wpuszczała kilkaset tysięcy imigrantów rocznie i sprzedawała wizy na straganach. O wyprzedanych cukrowniach też będziesz p-------ł?

1287

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Kobiety, które przechodzą na emeryturę pięć lat wcześniej niż mężczyźni. I mężczyźni, których obowiązkiem jest służba wojskowa. Tego świata już nie ma. Wie to Katarzyna Pełczyńska-Na

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 25.05.2026, 05:07:03
  • 233
  • #
    polska
Miche8768
Miche8768
Miche8768 25.05.2026, 14:26:27 via Wykop
  • -2
Dlatego masz świetnie wyszkolone wojsko i najlepszej klasy sprzęt wojskowy, by nie musieć się w tym babrać


@fervi: fajnie w teorii, ale nie dla malych państw zagrożonych wojną z dużymi krajami. W przypadku wojny ze 140-mln Rosją (w której dodatkowo jest pobór) Polska nie ma szans bez poboru, już nie mówiąc o takiej Finlandii np.
Miche8768
Miche8768
Miche8768 25.05.2026, 14:33:05 via Wykop
  • 1
Wojna na Ukrainie udowodniła ,że wygrywa się technologią i umiejętnościami, wysyłanie przymusowo wyszkolonego to posylanie mięsa armatniego i


@Tomknz82: gdyby nie pobór wojskowy, Ukraina już dawno by upadła, ochotników nigdy nie wystarcza do wojen o takiej skali.

475

Rój dronów w pobliżu Moskwy. Władze mówią o "szeroko zakrojonym ataku". Zginęły

Rój dronów w pobliżu Moskwy. Władze mówią o "szeroko zakrojonym ataku". Zginęły

Cztery osoby zginęły w wyniku ataku dronów w obwodzie moskiewskim. Ale ładnie płonie.

DziendobryMireczku
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 17.05.2026, 16:09:31
  • 208
  • #
    moskwa
  • #
    rosja
  • #
    wojna
Miche8768
Miche8768
Miche8768 18.05.2026, 08:36:00 via Wykop
  • -1
Ale to tak nie działa, że odwet jest usprawnieniem i nie ma zbrodni


@Szkieletor997:

FAFO. Naprawdę dusza się raduje, jak myślę że to całe kacapskie bydło popierające ludobójstwo Ukraińców, ci emeryci z sond ulicznych wyslawiaajcy Stalina, są j----i b-----i, a myśleli że są nietykalni i będą śmiać się i cieszyć z cierpienia Ukraińców z ciepłych bezpiecznych domków.

Oby więcej bombardowania miast rosyjskich, to jedyna szansa na wzbudzenie nastrojów antyrządowych w
Miche8768 - >Ale to tak nie działa, że odwet jest usprawnieniem i nie ma zbrodni

@Sz...

źródło: 1000028272

Pobierz

113

W EU nakrętki i system kaucyjny. W USA 6.8 V8 było za małe, więc będzie 7.3 V8

W EU nakrętki i system kaucyjny. W USA 6.8 V8 było za małe, więc będzie 7.3 V8

Ford Super Duty 2027 pokazuje różnicę między amerykańskim i europejskim myśleniem o samochodach. U nas 1.2 czy 1.6 litra potrafi być przedstawiane jako rozsądny wybór do SUV-a. Tam bazowym silnikiem w roboczym pick-upie może zostać wolnossące V8 o pojemności 7.3 litra.

d4nello
z
menworld.pl
dodany: 15.05.2026, 17:59:43
  • 173
  • #
    usa
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    carboners
  • #
    ciekawostki
  • #
    samochodyzusa
Miche8768
Miche8768
Miche8768 16.05.2026, 14:59:32 via Wykop
  • 4
Amerykanie to akurat są sto lat za [osobami afroamerykańskimi] z ich 10-litrowymi silnikami wciągającymi 200KM I palącymi 20l/100km bo hurr Durr "niezawodność" (którą i tak mają 5 razy gorszą od uturbionego, hybrydowego Japończyka)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

574

A tymczasem. Grecja z nadwyżką budżetową po pierwszym kwartale

A tymczasem. Grecja z nadwyżką budżetową po pierwszym kwartale

Nadwyżka w budżecie wynosi ponad 5 mld euro

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 15.05.2026, 12:50:44
  • 193
  • #
    grecja
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
Miche8768
Miche8768
Miche8768 16.05.2026, 14:49:59 via Wykop
  • 2
Jeśli Grecja ma deficyt - to znaczy, że państwo ZAROBIŁO na obywatelach.


@ShadyTalezz: wcześniej obywatele balowali za hojny socjal z jednoczesną bardzo niską ściągalnością podatków, teraz po prostu wychodzą z kryzysu. To jakby alkoholik narzekał że po tygodniu abstynencji czuje niepokój i jest mu smutno

1165

Równouprawnienie to patriarchat, więc pracuj faceciku 5 lat dłużej!

Chcesz równości? To pracuj 5 lat dłużej, bo panie mają gorzej. Autorka tłumaczy, dlaczego jawna dyskryminacja mężczyzn to tak naprawdę obrona uciśnionych kobiet. Zapamiętaj f*ceciku: równouprawnienie ma sens tylko wtedy, kiedy się to kobietom opłaca.

Famine
z
kobieta.wp.pl
dodany: 15.05.2026, 10:54:07
  • 256
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rozowepaski
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    polska
Miche8768
Miche8768
Miche8768 16.05.2026, 11:57:51 via Wykop
  • 0
życie typowej kobity, uciemiężonej matki Polki z klasy ludowej w okresie 1950-1990, ze stadem dzieci i śmierdzącym,


@niecodziennyszczon: kobiety z tego okresu w mojej rodzinie wychowywały dwójkę dzieci, prowadziły własne firmy dłuuugo po 60-ce, jednocześnie wychowując wnuki, a przy tym były calkiem szczęśliwe. Fakt że miały chyba wyjątkowe geny i dużą sprawność w wieku nawet ponad 80 lat, ale do 65 roku w pracy niefizycznej da sobie radę każda w
Nighthuntero
Nighthuntero
14.05.2026, 09:57:24
  • 2123
Lekarze zrobią wszystko byle tylko lud się nie dowiedział ile władcy życia i śmierci zarabiają

#polska #praca #zdrowie #lekarz100k #szpital
Nighthuntero - Lekarze zrobią wszystko byle tylko lud się nie dowiedział ile władcy ż...

źródło: image

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miche8768
Miche8768
Miche8768 15.05.2026, 06:47:13 via Wykop
  • 3
Nauka to chyba ostatnia rzecz jaka się składa na wynagrodzenie w tym zawodzie, a pierwsze to sztuczne limitowanie miejsc przez kastę.


@Nighthuntero:

Nie masz racji, lekarzy dzisiaj jest znacznie więcej niż w latach 2000., a zarobki są znacznie wyższe niż wtedy, więc nie, wysokie zarobki nie wynikają z "limitowania miejsc". Wynikają głównie z trendu wypychania na B2B w celu omijania zalegalizowania czasu pracy rzędu 80h tygodniowo, i w przypadku medialnych
  • Odpowiedz

797

Dino pęka - Pan miliarder rzucił 3 stówy

Dino pęka - Pan miliarder rzucił 3 stówy

Pracownicy Dino otrzymali podwyżki w wysokości 300 zł. Zdaniem związkowców jest to efekt przeprowadzonego pod koniec kwi

PIAN--A_A--KTYWNA
z
bankier.pl
dodany: 11.05.2026, 07:16:47
  • 293
  • #
    dino
  • #
    handel
  • #
    zakupy
  • #
    zarobki
Miche8768
Miche8768
Miche8768 12.05.2026, 06:54:51 via Wykop
  • 5
dzielny kapitan państwo z tych 300 od razu 150 sobie ukradnie :D Ku chwale ludu robotniczego, oczywiście.


@bossssob: ku chwale wypłacenia emerytur, braku rachunku na milion dolarów za leczenie raka czy 50k za poród, czy wyplacania renty jak któryś z pracowników połamie sobie kręgosłup przy rozładunku dostawy. Owszem, ku chwale pracowników na minimalnej, którzy najbardziej korzystają z państwa socjalnego.

Biały człowiek powinien rozumieć rolę podatków w europejskiej cywilizacji i wysokim

2009

Odnaleziono nagranie z pogrzebu Piłsudskiego. "Absolutna sensacja"

Odnaleziono nagranie z pogrzebu Piłsudskiego. "Absolutna sensacja"

Narodowe Archiwum Cyfrowe po raz pierwszy udostępnia w całości unikatowy, dotąd niepublikowany film z krakowskich uroczystości pogrzebowych marszałka Józefa Piłsudskiego z 18 maja 1935 roku. To absolutna sensacja - przekonują przedstawiciele NAC, cytowani przez rdc.pl.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 11.05.2026, 10:55:25
  • 324
  • #
    historia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    film
  • #
    krakow
Miche8768
Miche8768
Miche8768 12.05.2026, 06:46:31 via Wykop
  • 1
Jedyną sensacją jest że w Polsce czcimy człowieka który obalił zbrojnie demokratyczny rząd i zniszczył Rzeczpospolitą międzywojenną rządami sanacji


@EliG: bodajże 13 rządów bylo formowanych i upadłych na przestrzeni 6 lat przed zamachem majowym, hiperinflacja, wojna celna z Niemcami.

Ciężko powiedzieć żeby zamach zmienił trend rozwoju Polski na gorsze, miał nawet ograniczone sukcesy jak stabilizacja złotego (kontynuacja polityki Grabskiego), czy Port w Gdyni. Całe międzywojnie to był nieciekawy czas dla

1488

Szpitale toną w kosztach wynagrodzeń lekarzy, a na badania brakuje pieniędzy

Szpitale toną w kosztach wynagrodzeń lekarzy, a na badania brakuje pieniędzy

Jak powiedziała w rozmowie z TVN24 minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grendaw, w części szpitali koszty wynagrodzeń przekraczają już cały budżet placówki i sięgają nawet 106 proc., co stawia takie podmioty w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 08.05.2026, 15:10:55
  • 307
  • #
    polska
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    finanse
  • #
    spoleczenstwo
Miche8768
Miche8768
Miche8768 09.05.2026, 20:41:07 via Wykop
  • 2
jest to czesciowy powód braku kasy w nfz faktem jest ze lekarze ograniczyli podarz lekarzy co doprowadziło do placowych i dostepnosciowych patologii


@dwa-bulki-kielbasa: jesteś całkowicie w błędzie, liczba studentów jest kilkukrotnie wyższa niż 20 lat temu, skutki tego zobaczymy za 5-10 lat. Lekarzy jest z roku na rok co raz więcej, a wbrew intuicji w czasie największych niedoborów w latach 2000 lekarze zarabiali kiepsko.

Stały się jednocześnie dwie rzeczy: początkowe
Teuvo
Teuvo
08.05.2026, 15:40:44
  • 528
ile jeszcze wtyczek do przeglądarki potrzeba żeby normalnie można było z youtube korzystać

j---ć google, nienawidzę tych wszystkich korpogówien
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miche8768
Miche8768
Miche8768 09.05.2026, 08:12:55 via Wykop
  • 0
@Teuvo: mi wystarczy przeglądarka brave i ładnie chodzi bez reklam
  • Odpowiedz
Dequstator
Dequstator
07.05.2026, 17:06:41
  • 183
#przegryw
nie jedz tego kebaba, nie warto
sklepy otwarte jeszcze jakiś czas
pójdz do Biedronki, kup grahamkę
zjedz owsiankę z lodami
Dequstator - #przegryw 
nie jedz tego kebaba, nie warto
sklepy otwarte jeszcze jakiś ...

źródło: c03YOXiS_400x400

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miche8768
Miche8768
Miche8768 08.05.2026, 08:21:15 via Wykop
  • 0
@Dequstator: czym ta jego firma się właściwie zajmuje? jest to godne podziwu swoją drogą robić kasę na właściwe ciężko powiedzieć czym
  • Odpowiedz
ShadyTalezz
ShadyTalezz
06.05.2026, 16:49:39
  • 773
#antykapitalizm #pracbaza #januszebiznesu
ShadyTalezz - #antykapitalizm #pracbaza #januszebiznesu

źródło: HHpVTEkW0AQqHRX

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miche8768
Miche8768
Miche8768 07.05.2026, 15:37:54 via Wykop
  • 0
@ShadyTalezz: @kartofel @ShadyTalezz

pensja minimalna w Amazonie wynosi 15$/h, czyli tyle ile postulują lewicowi demokraci, a średnia 23$/h dla pracowników magazynow. Amazon oferuje również przyzwoite ubezpieczenie zdrowotne od pierwszego dnia zatrudnienia. Nie jest to beznadziejna opcja dla ludzi bez specjalnych umiejętności i wykształcenia, coś porównywalnego z polską produkcją/magazynem
  • Odpowiedz
huopisko
huopisko
24.04.2026, 15:18:11
  • 2153
nie wiem kto zrobił to cudowne zdjęcie, ale cały dzień lata po twitterze
piękny kontrast pomiędzy zagłodzonym państwowym szpitalem, z którego odpada tynk, a drogimi samochodami lekarzy zaparkowanymi tuż pod nim
to powinno dostać jakąś nagrodę pokroju World Press Photo of the Year

#medycyna #nfz #lekarz #lekarz100k #konowalposting #polska
huopisko - nie wiem kto zrobił to cudowne zdjęcie, ale cały dzień lata po twitterze
p...

źródło: 1000005878

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miche8768
Miche8768
Miche8768 25.04.2026, 09:45:28 via Wykop
  • 1
@huopisko: @Kobcxdaa @Nighthuntero

Ile według was powinien zarabiać ordynator oddziału zabiegowego? Neurochirurg czy transplantolog operujący 70h tygodniowo? Inni specjaliści? 8000? 9000? Tak żebyście nie mieli bólu d--y?

Nie wiem skąd w Polsce taką zawiść wzbudzają zarobki doświadczonych lekarzy specjalistów, gdzie na całym świecie normą są zarobki porównywalne ze stanowiskami top management
  • Odpowiedz
Miche8768
Miche8768
Miche8768 25.04.2026, 12:15:40 via Wykop
  • 2
@Kobcxdaa: czyli ile? Nie wiem skąd w Polsce przeciętnym ludziom się wydaje, że ordynator, chirurg, anestezjolog, onkolog to są przeciętne zawody. W żadnym zachodnim kraju na świecie nie są i w każdym kraju mają topowe zarobki.

Niemiecki neuro, kardio, czy inny chirurg, czy ordynator zarabia +350k € rocznie., z miesięcznym urlopem i ośmiogodzinnym dniem pracy. A jak któryś dorabia, pisze podręczniki, albo doradza firmie farmaceutycznej to jeszcze więcej.

Przez długie
Miche8768 - @Kobcxdaa: czyli ile? Nie wiem skąd w Polsce przeciętnym ludziom się wyda...

źródło: 1000027719

Pobierz
  • Odpowiedz

1650

USA zawiesza dostawy broni do Europy "tak długo, jak potrwa wojna z Iranem"

USA zawiesza dostawy broni do Europy "tak długo, jak potrwa wojna z Iranem"

Amerykański minister obrony poinformował, że zawieszenie będzie kontynuowane "tak długo, jak będzie trwała wojna z Iranem". Opóźnienia dotyczą m.in. Litwy, Estonii, Finlandii.

matixrr
z
polskieradio24.pl
dodany: 24.04.2026, 09:53:30
  • 222
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    polityka
Miche8768
Miche8768
Miche8768 25.04.2026, 09:30:36 via Wykop
  • 1
p.Trump zachowuje się kontr racjonalnie... z punktu widzenia interesów USA bo z punktu widzenia UE i Świata to ma swoje zalety


@noHuman: Europa ma olbrzymi potencjał, który może wykorzystać jeśli tylko ogarnie się i minimalnie weźmie do roboty i zaciśnie pasa.

Przeciętny pracujący Niemiec czy francuz pracuje średnio 1300-1400h w roku, francuzi przechodzą na emeryturę w wieku 62 lat, a emeryci mają średnio wyższe dochody od pracujących. Mogę być wyzywany
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Michał Michał

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.10.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 30.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking