Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Xuzoun
Xuzoun

Xuzoun

Dołączył 5 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9372
  • Znaleziska 401
  • Mikroblog 8971
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 47
Instynkt
Instynkt
16 godz. i 59 min temu
  • 225
Może dla jednych to będzie zaskoczeniem a dla innych nie ale wiecie, że w każdym polskim szpitalu od wielu lat istnieje taki proceder, że są kilkuletnie kolejki do zabiegów więc taki doktorek, posiadający swój prywatny gabinet, zaprasza pacjentów ze szpitala do swojego prywatnego gabinetu na prywatny zabieg bez kolejki, który odbywa się w państwowym szpitalu z użyciem szpitalnego sprzętu oraz personelu i dodatkowo za ten zabieg szpital wyciąga kasę z NFZ.
#
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 3
każdym polskim szpitalu od wielu lat istnieje taki proceder, że są kilkuletnie kolejki do zabiegów więc taki doktorek, posiadający swój prywatny gabinet, zaprasza pacjentów ze szpitala do swojego prywatnego gabinetu na prywatny zabieg bez kolejki, który odbywa się w państwowym szpitalu z użyciem szpitalnego sprzętu oraz personelu i dodatkowo za ten zabieg szpital wyciąga kasę z NFZ.


@Instynkt: xD

Tak, tak, na pewno tak
  • Odpowiedz
Darten
Darten
21.06.2026, 10:29:13
  • 150
Trafiłem na instagrama jednej dziewczyny 27 lat, która ciągle chwali się podróżami i swoim bezstresowym życiem jako lekarka. Napisałem ironicznie tak jak na screenie i nie zaprzeczyła. Wiadomo, że pracuje jako lekarz w Toruniu. Czy można jakoś zweryfikować zarobki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #lekarz #lekarz100k #lekarzpoz #konowalposting
Darten - Trafiłem na instagrama jednej dziewczyny 27 lat, która ciągle chwali się pod...

źródło: IMG_2439

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 14:49:05 via Wykop
  • 3
@Darten: jak zazdrościsz to jeszcze jej dla ciebie szansa - poprawa matury z biologii i chemii, 6 lat studiów, 13 miesięcy stażu, 5 lat specki i też możesz być lekarzem
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 16:09:21 via Wykop
  • 3
A na ostatnim roku studiów to ile się zarabia powiedz nam tutaj :)


@asiakasia: nic bo podczas studiów lekarskich mało kto pracuje, a na pewno nie w zawodzie xD

Chyba ze chodzi ci o obowiązkowy staż który trwa 13 miesięcy - stawki są przecież jawne, 7773 zł
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 20:58:45 via Wykop
  • 2
@asiakasia: to powodzenia w kupnie wyniku na LEKu i na PESie
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre
21.06.2026, 12:20:50
  • 2166
Koniec z kastą! Z jedną Państwo sobie poradziło, to teraz najwyższa pora z drugą!
Zwiększać miejsca na studia lekarskie, uwolnić specjalizację.

Może być bezrobotny inżynier, prawnik, ekonomista, to może być i bezrobotny lekarz. Studia to nie szkoła zawodowa.

#lekarz #lekarski #medycyna #lekarz100k #konowalposting #pracait #programista15k #studia #polska #polityka
VaizardOmbre - Koniec z kastą! Z jedną Państwo sobie poradziło, to teraz najwyższa po...

źródło: IMG_6504

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 14:38:51 via Wykop
  • 1
@warsaw: przecież rezydenci są przypisani do miejsca w którym są uruchomione miejsca rezydenckie, a żeby takie były szpital musi mieć akredytację i specjalistę

Masz duży szpital w mieście wojewódzkim gdzie masz 10 specjalistów więc możesz mieć np. 40 rezydentów i powiatowy gdzie jest 1 specjalista więc maks 4 rezydentów (nie wiem ilu dokładnie jest na specjalistę, przyjmijmy że 4).
Tylko co z tego skoro młodzi nie chcą dojeżdżać albo się
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 14:41:57 via Wykop
  • 9
Na pewno się da zorganizować wszystko tak, żeby skutecznie szkolić większą ilość lekarzy, ale zwyczajnie nie ma woli by to ogarnąć. I ludzie, którzy wybierają ścieżkę kariery, która jest regulowana przez państwo, powinni być gotowi na to, że mogą być wysłani na X czasu do pracy do innego miasta, żeby zdobyć doświadczenie i specjalizację


@Mekeos: lekarzy szkolimy wystarczająco dużo, nie potrzeba otwierać więcej miejsc na studiach. Tylko czas zrozumieć że
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 16:13:53 via Wykop
  • 1
Albo idziesz do powiatowego szpitala, który Ci wybraliśmy


@warsaw: xD

Przecież teraz rezydent sobie wybiera szpital przy rekrutacji - tam gdzie są miejsca. A to że mniejsze miejscowości są mniej konkurencyjne to wina polityków
  • Odpowiedz
R_O_T_T_E_N
R_O_T_T_E_N
21.06.2026, 10:26:09
  • 109
#heheszki #polityka
ROTTE_N - #heheszki #polityka

źródło: 1000029060

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 14:54:04 via Wykop
  • 1
@R_O_T_T_E_N: grafika na dole powinna być zaktualizowana xD
Xuzoun - @ROTTE_N: grafika na dole powinna być zaktualizowana xD

źródło: HLGj_0nXUAEdiou

Pobierz
  • Odpowiedz
dobry-informatyg
dobry-informatyg
21.06.2026, 12:09:45
  • 635
widzicie co żeście narobili wykopki? #lekarz100k teraz musi shitpostować w trakcie dyżuru jak to on ma źle. Musi wstawiać smutne zdjęcia na instagram, zamiast zdjęć z wakacji na Malediwach, eh

#konowalposting #bekazpodludzi
dobry-informatyg - widzicie co żeście narobili wykopki? #lekarz100k teraz musi shitpo...

źródło: IMG_3707

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 14:43:49 via Wykop
  • 14
hmmm. Cos mi sie tu nie spina :D


@gorzki99: no nie spina, kolejny wykopek zaczyna gównoburzę bez znajomości faktów i tego jak wygląda robienie specki xD
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 21.06.2026, 14:52:21 via Wykop
  • 5
@gorzki99: przecież ty nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem mimo że masz rozpisane jak dla debila - czyli na typowy poziom wykopka

Wtedy masz 4 dni x8h plus 16h z dyżuru.


I nie zrozumiałeś takiego prostego przekazu (4 dni * 8h + 1 dzień * 16h bo czwartego dnia przychodzisz na 8 i wychodzisz o 8 rano kolejnego dnia czyli masz wtedy łącznie 24h z czego 8h to standard, a
  • Odpowiedz
Stulejman_Beznadziejny
Stulejman_Beznadziejny
18.06.2026, 12:05:05
  • 813
Jeszcze kilka dni temu @dr_Batman nas przekonywała, że 100k na miesiąc to ma może kilkuset politycznych nominatów. Teraz się okazuje, że może ich być ponad 5600, a to dopiero wstępne szacunki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pensje tych 5600 ludzi rocznie kosztują przynajmniej 6,7 MLD zł (przy założeniu równych 100k na msc, a mają więcej przecież). Dziura NFZ na ten rok to ok. 23 miliardy. A pytanie jak
StulejmanBeznadziejny - Jeszcze kilka dni temu @drBatman nas przekonywała, że 100k na...

źródło: Screenshot-20260618-134951-Samsung-Browser

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 18.06.2026, 16:08:33 via Wykop
  • 1
@Stulejman_Beznadziejny: kolejny upadły programista ma ból d--y że ktoś zarabia więcej? xD

Lekarz może rano przyjmować pacjentów w szpitalu wojewódzkim, po południu pełnić dyżur w szpitalu powiatowym, a nocą pracować na SOR-ze lub świadczyć usługi w prywatnej placówce.


Tutaj przynajmniej lekarz PRACUJE, a w pandemii klepacze ciągnęli po 3-4 etaty i chwalili się jak to ciągle grają w gierki czy oglądają seriale xD
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 18.06.2026, 16:13:34 via Wykop
  • 1
nagonka na lekarzy jest w pełni usprawiedliwiona, bo oszukują resztę społeczeństwa na podatkach


@23kulpamens: xD
Czyli teraz każdy na b2b jest oszustem, programiści też?

pracuje
  • Odpowiedz
Lekarz_7k
Lekarz_7k
17.06.2026, 14:40:37
  • 221
Najgorsze jest to, że teraz nikt mi nie uwierzy że serio 300h w pracy siedze, tylko każdy będzie myślał że to oszustwo jest. Wystarczy, że mam 6-7 dyżurów w miesiącu.

Co w takiej sytuacji może zrobić zwykły lekarz, który normalnie pracuje i nie robi żadnych wałków i nie zarabia setek tysięcy? Jestem obecnie stawiany na równi z takimi Dawidkami i traktowany jak najgorsze ścierwo i pasożyt, którego najlepiej zabić

#konowal100k
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 17.06.2026, 18:52:15 via Wykop
  • 0
Ale co z capem dla zarobków


@zobaczymy_co_powie_esperal: reforma musi zacząć się od NFZ bo teraz w przypadku zabiegów i operacji NFZ płaci za sztukę - więc im więcej zabiegów tym więcej szpital kasy dostaje.
Wyceny niektórych zabiegów są kompletnie odrealnione - niektóre są poniżej kosztów, inne zdecydowanie powyżej więc szpitale starają się robić jak najwięcej tych drugich i np. dostaje 30k za daną operację, z tego odpala procent lekarzowi.
W
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 17.06.2026, 19:00:03 via Wykop
  • 0
przecież na tych dyżurach i tak śpicie. Według mnie dyżur powinien trwać maksymalnie 12 godzin. Lekarz ma być cały czas gotowy do pracy


@ziomus0812: powiedz to samo strażakom. Dyżur to dyżur - jak nic się nie dzieje to śpisz
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 18.06.2026, 16:04:56 via Wykop
  • 0
problem jest wtedy, gdy cały czas coś się dzieje przez 24 godziny. Jak taka osoba może sprawnie pracować bez snu?


@ziomus0812: no nie wiem, zapytaj strażaków jak sobie radzą jak jadą na akcję i muszą gasić duży pożar przez kilkanaście godzin
  • Odpowiedz

18

Za tort grożą trzy lata. Za sprzedaż 250 rodzin, nic

Garnitur prezydenta wróci z pralni. Domy 250 rodzin nie wrócą równie łatwo. Pytanie, na które poznańska rada powinna sobie odpowiedzieć, nie brzmi, jak nie wpuścić tortu na salę. Brzmi, jak nie wypuścić ludzi z ich własnych mieszkań.

minister-danych-z-d
z
relacje.news
dodany: 17.06.2026, 17:51:49
  • 5
  • #
    jaskowiak
  • #
    poznan
  • #
    poznanmiastodoznan
  • #
    wielkopolska
  • #
    eksmisja
  • #
    wypad
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 17.06.2026, 19:41:22 via Wykop
  • 5
"jak nie wypuścić ludzi z ich własnych mieszkań" - niezłe delulu xD

Niech ci "mieszkańcy" pokażą akty notarialne które potwierdzą że są właścicielami terenu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dese
dese
17.06.2026, 03:56:03
  • 830
Oferta pracy z POZ, w jakimś Pcimiu - min. 42000zł, 2 mieszkania do wyboru.
A ty z---------j na wynajem u Janusza w fabryce smrodu i błota

#lekarz #medycyna #zdrowie
dese - Oferta pracy z POZ, w jakimś Pcimiu - min. 42000zł, 2 mieszkania do wyboru.
A ...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-17 o 06.53.39

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 17.06.2026, 05:55:00 via Wykop
  • 56
Oferta pracy z POZ, w jakimś Pcimiu - min. 42000zł, 2 mieszkania do wyboru


@dese: oferty w małych miejscowościach są tak atrakcyjne bo nikt tam nie chce mieszkać ani dojeżdżać - warto podziękować politykom za to że r-------i stary podział na województwa i teraz tylko kilka miast się liczy.

W Poznaniu standardem jest 150zł/h i brak mieszkania xD
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 17.06.2026, 18:43:16 via Wykop
  • 0
przeciętny lekarzyk obsralby się na pierwszym semestrze byle polibudy xd ta mityczna nauka książeczek do biologii xD


@Koronanona: przeciętny inżynierek obsrał by się przy pierwszym pacjencie wymagającym szycia albo starej babie z grzybicą pochwy xD To mityczne klikanie w komputerek xD
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 17.06.2026, 19:08:02 via Wykop
  • 0
niech uwolnią limity na specjalizację - kto chce to idzie na dowolną i w dowolnej ilości studentów


@Kanusz-Morwin-Jikke: xD

1. Po co skoro co roku zostaje masa wolnych miejsc na speckach?
2. Jak sobie to wyobrażasz jeśli nagle wszyscy wybiorą jedną speckę? Kto i gdzie będzie ich szkolił?
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 17.06.2026, 19:11:20 via Wykop
  • 0
gdyby kasta nie blokowała miejsc na uczelniach medycznych to może lekarzem byłby jakiś człowiek który pochodzi z tego pcimia i nie trzeba mu oferować mieszkań ani stawki rujnującej służbę zdrowia


@armin-van-kutonger: miejsc już teraz jest za dużo.

Poza tym jak taki student wyjedzie z Pcimia do dużego miasta (gdzie jest uczelnia) i posmakuje tamtejszego życia to na pewno będzie chciał wrócić do siebie gdzie jedyną rozrywką jest jazda rowerem do
  • Odpowiedz
cybermonit
cybermonit
17.06.2026, 14:01:51
  • 218
#lekarz100k #konowal100k #medycyna #lekarz
cybermonit - #lekarz100k #konowal100k #medycyna #lekarz

źródło: nfz

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 17.06.2026, 18:56:19 via Wykop
  • 0
Ale ci co potrzebuja pilnej pomocy


@czarnoibialo: pójdą na izbę i zostaną przyjęci.
  • Odpowiedz

4809

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 15.06.2026, 11:53:58
  • 435
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 15.06.2026, 21:34:59 via Wykop
  • -1
. powinien być prosty system. albo praca prywatnie i nic nam do tego, albo praca tylko z jedną placówką publiczną i rozliczanie się tylko w ramach jej


@Rysiowata: i wtedy nie zobaczyłbyś lekarza przez najbliższe 10 lat xD

NFZ za etat płaci lekarzowi ze specjalizacją 12 910,16 zł brutto - dlatego większość jest na kontraktach gdzie dostają procent od zabiegu czy wizyty.
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 15.06.2026, 21:38:41 via Wykop
  • 0
nie bardzo ogarniam o co chodzi z tymi jednoosobowym dyżurami po 24h i spaniem po szpitalach. Dlaczego oni nie mają zmian po 8h i zakaz spania? Od spania jest dom a nie szpital.


@kristoflampart: powiedz to samo strażakom
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 15.06.2026, 21:45:04 via Wykop
  • 0
mam nadzieję że ratownicy zaorają kierunki ratownictwa na uczelniach gdzie nie ma prosektorium i ratownictwa na UCZELNIACH PEDAGOGICZNYCH.


@Cozwykopem: najpierw to trzeba zaorać medycynę w takich miejscach, a potworzyło się tego sporo ostatnio

A jak coś się dzieje to ogarnia "gorszy" personel, bo lekarz śpi. B--ń boże budzić!


@Cozwykopem: zależy od przypadku, po coś jest hierarchia by według niej działać. Jaki jest sens budzić lekarza bo pacjenta boli
1-1-1-1
1-1-1-1
15.06.2026, 17:30:23
  • 539
ON JEST NIEBEZPIECZNY LUDZIE

#blackpill #redpill #bekazlewactwa #polityka
1-1-1-1 - ON JEST NIEBEZPIECZNY LUDZIE 

#blackpill #redpill #bekazlewactwa #polityka

źródło: HK3Xp2kWUAAYkCF

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 15.06.2026, 21:40:28 via Wykop
  • 2
@1-1-1-1: no niebezpiecznie tak mówić że witaminki chcą przywilejów, a nie równego traktowania, faszysta jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ja_tu_tylko_na_moment
ja_tu_tylko_na_moment
15.06.2026, 09:50:45
  • 975
Chciałem tylko napisać że grubo mylicie się co do lekarzy zarabiających 100k na praktyce lekarskiej.
Do tej kwoty trzeba doliczyć umowy o dzieło na consulting branży farmaceutycznej, która nagania na swoje leki i funduje konferencje na hawajach i dodatkowe bonusy za przepisywanie recept.

#lekarz100k #medycyna #zdrowie #konowalposting #polska #lekarz
jatutylkonamoment - Chciałem tylko napisać że grubo mylicie się co do lekarzy zarabia...

źródło: image

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 15.06.2026, 15:56:52 via Wykop
  • 1
Do tej kwoty trzeba doliczyć umowy o dzieło na consulting branży farmaceutycznej, która nagania na swoje leki i funduje konferencje na hawajach i dodatkowe bonusy za przepisywanie recept.


@ja_tu_tylko_na_moment: niezła odklejka xD
  • Odpowiedz

4676

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 550
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13.06.2026, 13:10:07 via Wykop
  • -2
Problemem jest brak miejsc na specjalizacjach.


@Wagram92: tymczasem fakty:
W wiosennym naborze 2025 było łącznie 11 490 miejsc specjalizacyjnych, zajętych zostało 2 736
W jesiennym 2025 było łącznie 14 598 miejsc specjalizacyjnych, zajętych zostało 5 483
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13.06.2026, 13:11:27 via Wykop
  • 0
skąd te ograniczenia dot. wyboru specjalizacji?


@Hanslik: te ograniczenia które sprawiają że zostaje masa wolnych miejsc?
W wiosennym naborze 2025 było łącznie 11 490 miejsc specjalizacyjnych, zajętych zostało 2 736
W jesiennym 2025 było łącznie 14 598 miejsc specjalizacyjnych, zajętych zostało 5 483
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13.06.2026, 13:15:06 via Wykop
  • 0
tylko brak obowiązku pracy dla NFZ dla lekarzy po uzyskaniu dyplomu i nr zawodu


@Mmmat: xD

Przecież tym właśnie jest rezydentura która trwa 5-6 lat zależnie od wybranej specjalizacji - mało kto nie robi specjalizacji.
W tym czasie lekarz pracuje na UoP i ma z góry
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 15.06.2026, 14:30:57 via Wykop
  • 0
@Hanslik czyli jak w kilku zdaniach napisać że nie ma się bladego pojęcia o kształceniu specjalizacyjnym lekarzy xD

To skąd takie braki np. wśród psychiatrów dziecięcych?


Bo przez wiele lat psychiatria dziecięca była niedofinansowana, możesz za to winić polityków.
dobry-informatyg
dobry-informatyg
13.06.2026, 08:42:18
  • 337
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13.06.2026, 13:24:44 via Wykop
  • 12
Pamiętam z czasów szkolnych jak nie raz pożyczałyśmy sobie z koleżankami podpaski czy tampony a nawet BLUZY żeby obwiązać sobie wokół pasa, bo niestety - jeśli tego nie wiesz - krew przecieka przez ubrania


@Seraphae: wielkie plecaki, ogromne torebki wyładowane do brzegi pierdołami ale żadna nie pomyśli by mieć przy sobie zawsze dwie podpaski czy trzy tampony
Jak ktoś jest tak nieogarnięty to nie powinien mieć praw wyborczych
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13.06.2026, 13:41:38 via Wykop
  • 5
a środki menstruacyjne to dodatkowy, nieunikniony koszt wynikający wyłącznie z biologii. Okresu nie da się uniknąć ani odłożyć. Podpaski to nie jest luksus ani przywilej tylko podstawowa higiena.


@Seraphae: ja jestem alergikiem i muszę wydawać dodatkową kasę na chusteczki higieniczne, krople do oczu i nosa czy leki. Zgodnie z twoją logiką powinienem mieć to sponsorowane przez wszystkich podatników bo to koszt wynikający wyłącznie z biologii. To może podam ci numer
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13.06.2026, 22:35:18 via Wykop
  • 0
Podpaski nie są leczeniem ani rekompensatą, są podstawową higieną przy normalnym, ZDROWYM procesie, który dotyczy połowy populacji regularnie i przez większość życia.


@Seraphae: tak samo jak papier toaletowy, ale każdy człowiek normalnie kupuje go w sklepie zamiast żebrać
  • Odpowiedz

1851

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 12.06.2026, 20:33:05
  • 367
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13.06.2026, 13:04:02 via Wykop
  • -1
No i ja pisałem też o miejscach na specjalizacji


@BreathDeath: no tak, to że teraz przy każdym naborze zostaje pełno wolnych miejsc oznacza że jest za mało miejsc na specki, logika wykopków xD
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 13.06.2026, 13:05:42 via Wykop
  • -1
@Arnie123: przecież to że są kolejki to tylko i wyłącznie celowe działanie NFZ bo gdyby uwolnić limity to w miesiąc by zabrakło kasy z rocznego budżetu NFZ.
A tak jak masz kolejkę to pójdziesz prywatnie bo nie chcesz czekać = NFZ nie musi wydawać kasy.
CocoaGrower
CocoaGrower
10.06.2026, 09:58:18
  • 34
Biedny przedsiębiorca będzie musiał podnieść ceny przez was, nie wstyd wam?

#przegryw
CocoaGrower - Biedny przedsiębiorca będzie musiał podnieść ceny przez was, nie wstyd ...

źródło: 1000003666

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 10.06.2026, 16:37:09 via Wykop
  • 0
udział płac w pkb jest w polsce ciągle najniższy w ue


@okoski: bo każdy kto może s-------a na b2b żeby nie płacić 32% + 9 % zdrowotnej w drugim progu na UoP xD

W Polsce wpadasz w drugi próg zarabiając niecałe 8,5 netto - za to nie kupisz nawet metra kwadratowego mieszkania, a według rządu jesteś już bogolem który musi się dzielić tym majątkiem z biedniejszymi
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 10.06.2026, 18:54:14 via Wykop
  • 0
@okoski: wiadomo, podnoszenie minimalnej jest lekiem na całe zło, dzięki temu już 15% pracujących Polaków tyle zarabia. Jeszcze kilka lat i 50% będzie zarabiało minimalną xD

W 2026 roku płacę minimalną (wynoszącą 4806 zł brutto) pobiera około 3 miliony osób, co stanowi niemal 15% wszystkich zatrudnionych w gospodarce. Dla porównania, w 2000 roku najniższe wynagrodzenie wynosiło zaledwie 700 zł brutto i zarabiało je ponad 1 milion osób
  • Odpowiedz
darknightttt
darknightttt
10.06.2026, 13:05:12
  • 2150
Stan nfz - taka ciekawostka.
Koleżance wyszedł pozytywny test ciążowy. Z wyliczeń wychodzi 7/8 tydzień ciąży.
Zaczęłyśmy szukać lekarza i przychodni aby potwierdzić ciążę.
I uwaga to podsumowanie:
- pierwsza przychodnia z ginekologiem nie ma usg (a to przecież podstawowe narzędzie pracy)
- w drugiej termin na koniec sierpnia
  • 242
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 10.06.2026, 16:49:28 via Wykop
  • 14
@darknightttt: kolejki są tylko i wyłącznie celowym działaniem - finansowanie jest zbyt niskie, więc ustalając niskie limity liczba oczekujących się rozkłada na dłuższy czas, a niektórzy rezygnują i idą prywatnie
  • Odpowiedz
czerwonykomuch
czerwonykomuch
09.06.2026, 11:24:16
  • 2611
Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od rzeczywistości, a przed nami kolejna podwyżka, która uzasadniona zostanie koniecznością podania wody z kranu. Będzie to kosztowało biednych cieciembiordzów aż ułamek grosza, ale pozwoli uzasadnić podwyżkę kolejną podwyżkę cen - w końcu kolejny mikroapartament inwestycyjny sam się nie kupi, a poza tym oni mają koszta i ZUS!!!!!!!

Dlatego proponuję ogólnopolską akcję PODPIE*DOL RESTAURATORA.

Co do zasady, dowodem sprzedaży jest PARAGON FISKALNY pochodzący z
czerwonykomuch - Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od r...

źródło: IMG_2525

Pobierz
  • 295
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 09.06.2026, 15:50:29 via Wykop
  • 0
Niby tak, gorzej jak powie "z fakturą to drożej".


@tellet: niech tak skarbówce powie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Xuzoun
Xuzoun
Xuzoun 09.06.2026, 15:52:24 via Wykop
  • 23
stratą tutaj nie jest koszt nalania wody do karafki, jej przyniesienia do stolika i mycia karafki, tylko utracony przychód z napoju, który klient by nabył, gdyby nie wziął darmowej wody.


@ish_waw: klient wziąłby napój gdyby był w normalnej cenie

Jakoś we Włoszech można kupić aperolka w Wenecji za 3,5-4,5 euro, w Polsce za 35zł xD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 15.12.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 15.11.2022

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 20.02.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking