Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko105
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Lurriel

Lurriel

Dołączył 15 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 157485
  • Znaleziska 141797
  • Mikroblog 15688
  • Obserwujący 28
  • Obserwowane 536

659

Może i Polacy zapłacą drożej za wywóz śmieci po wprowadzeniu systemu kaucyjnego,

Może i Polacy zapłacą drożej za wywóz śmieci po wprowadzeniu systemu kaucyjnego,

ale w zamian Kloska wprowadzi podatek za opakowania, który producent przerzuci na klienta.

alibaski
z
streamable.com
dodany: 27.01.2026, 09:12:37
  • 78
  • #
    polska2050
  • #
    henigkloska
  • #
    katarzynapelczynskanalecz
  • #
    podatki
  • #
    ekologia
  • #
    polityka
Lurriel
Lurriel 27.01.2026, 19:02:45 via Wypiek
  • 5
Klęska - jedna na stanowisku
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

512

Paranoja. Minister chce likwidować ryczałt, bo informatycy mają za dobrze

Paranoja. Minister chce likwidować ryczałt, bo informatycy mają za dobrze

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz uważa, że preferencyjne stawki ryczałtu dla branży IT oraz influencerów są niesprawiedliwe. Pełna zgoda. Tylko dlaczego chce z tego powodu wylewać dziecko z kąpielą i wpychać wszystkich na skalę podatkową?

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 27.01.2026, 07:31:35
  • 346
  • #
    progpodatkowy
  • #
    formaopodatkowania
  • #
    influencerzy
  • #
    informatyk
  • #
    ipbox
  • #
    polityka
Lurriel
Lurriel 27.01.2026, 11:40:13 via Wypiek
  • 13
@11mariom tylko k---a myśli jak k---a

Niech ministerka spada na bananowca

380

We Francji sprzedawcy telefonów muszą nosić kamizelki kuloodporne.

Pokaż treści 18+

We Francji sprzedawcy telefonów muszą nosić kamizelki kuloodporne.

W związku z narastającą przemocą w dzielnicy Saint-Mauront w Marsylii koncern Orange podjął decyzję o przeniesieniu znacznej części swoich pracowników z lokalnego biurowca. Impulsem były m.in. ślady po kulach odkryte na elewacji budynku oraz realne zagrożenie dla bezpieczeństwa zatrudnionych.

MadMan1
z
dzikizachod.eu
dodany: 22.01.2026, 16:36:23
  • 103
  • #
    francja
  • #
    europa
Lurriel
Lurriel 23.01.2026, 08:53:07 via Wykop
  • 1
@Njal: ale masz nierówno pod sufitem

Wracaj na squat
konradpra
konradpra
22.01.2026, 17:08:50
  • 182
#gry #gielda

XD
konradpra - #gry #gielda 

XD

źródło: image

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lurriel
Lurriel 23.01.2026, 08:38:48 via Wykop
  • 4
więcej DEI, więcej tęczy. To UBI wie co ma lubić klient. Nie na odwrót
  • Odpowiedz
robert_blaszczykowski
robert_blaszczykowski
20.01.2026, 19:08:55
  • 31
Zauważyłem, że znowu pojawia się teoria, że „tu same boty” — co samo w sobie jest ciekawe 🤖 Jeśli to boty, to bardzo dziwne, bo kłócą się o byle co, gubią wątek i wracają po kilku dniach tylko po to, żeby się nie zgodzić 😅 A już na pewno żaden algorytm nie pisałby z takim uporem i emocjami — to brzmi zdecydowanie zbyt ludzko. Wniosek? Wykop to ludzie, nie maszyny — nawet
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lurriel
Lurriel 20.01.2026, 19:10:33 via Wypiek
  • 2
@robert_blaszczykowski nic tu nie ma
Wypok umarl dawno temu

Sam spam z der Onet i WP - na głównej z +30 głosami?
Śmiech
  • Odpowiedz

230

Protesty w Minnesocie przeciw ICE. Pentagon szykuje 1500 żołnierzy

Protesty w Minnesocie przeciw ICE. Pentagon szykuje 1500 żołnierzy

"Washington Post" informuje, że Pentagon przygotowuje ok. 1500 żołnierzy na wypadek eskalacji protestów w Minnesocie. Demonstracje wybuchły po śmierci 37-letniej kobiety zastrzelonej przez agenta ICE. Donald Trump zagroził w czwartek użyciem ustawy o powstaniach zbrojnych (Insurrection Act), która d

sub_zero_1
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.01.2026, 09:40:54
  • 273
  • #
    trump
  • #
    usa
  • #
    polityka
  • #
    protesty
  • #
    ice
  • #
    maga
Lurriel
Lurriel 19.01.2026, 09:54:32 via Wypiek
  • 3
@sub_zero_1
Olaboga ręka w górze!1!1?

-Ostatnia nadzieja białych? :D

Całym serduszkiem za ICE i popcorn wyciągam zawsze wyciągam, ogladajac jak łapą te szczury z ulic
Lurriel
Lurriel 20.01.2026, 07:21:42 via Wypiek
  • -1
@TheKirghizLight
Zjedz parówkę swojego chłopaka, kuj ją póki gorącą tęczowy pajacu!

Nic nie pisałem o podziale na rasy

To u ciebie jakieś problemy z
ossprime
ossprime
14.01.2026, 08:16:46
  • 790
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lurriel
Lurriel 15.01.2026, 08:47:06 via Wykop
  • 0
Ktoś płaci ze takie wpisy?
I serio ktoś się z tymi gwno wybiórczymi wykresami zgadza i klaszcze uszami?
  • Odpowiedz

448

Innowacyjna metoda walki z Rumunem

Innowacyjna metoda walki z Rumunem

"Nie będzie scatu i gore na Mirko, jeśli nie będzie Mirko. Proste." odpowiedział w wywiadzie jeden z moderatorów i programistów serwisu wykop.pl w wywiadzie który sobie wymyśliłem na potrzeby tego wpisu na stronie głównej portalu wykop.pl w związku z kolejną awarią mirko na Nocnej.

Umeraczyk
z
wykop.pl
dodany: 12.01.2026, 01:59:12
  • 64
  • #
    nietagujenanocnej
  • #
    wymyslamtagijakies
Lurriel
Lurriel 12.01.2026, 06:24:16 via Wypiek
  • 14
@elDomino te same modo-pedały co tutaj
Lurriel
Lurriel 12.01.2026, 09:30:00 via Wypiek
  • 0
@bukimi jajo czy kur(w)a
administratorska była pierwsza?
Oto jest pytanie!

857

Moderacja usuwa znaleziska o ludobójstwie.

Znalezisko dodane wczoraj. Zablokowane, bo artykuł do którego nawiązuje został napisany w roku 2012. Autor więc dodaje kolejne, w którym przeprasza, za dodanie takiego starocia. Co robi moderacja? Uznaje za duplikat i linkuje do zablokowanego znaleziska z wczoraj.

MagicznyMariusz
z
wykop.pl
dodany: 10.01.2026, 10:06:08
  • 67
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    historia
Lurriel
Lurriel 10.01.2026, 13:54:51 via Wypiek
  • 2
@arek-babiczyk nie obrażaj kutasów!
goferek
goferek
09.01.2026, 08:13:10
  • 2161
Pora wyrzucić te pokraki z miast. Może kiepsko się prowadzą, oślepiają innych kierowców, za to są niebezpieczne dla pieszych.
#motoryzacja #sct
goferek - Pora wyrzucić te pokraki z miast. Może kiepsko się prowadzą, oślepiają inny...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 421
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lurriel
Lurriel 09.01.2026, 15:24:01 via Wykop
  • 0
@goferek: sam sie wyrzuc komuchu
  • Odpowiedz

995

A to Polska właśnie! Ponad setka seniorów w kolejce na mroźcie po posiłek...

A to Polska właśnie! Ponad setka seniorów w kolejce na mroźcie po posiłek...

Gigantyczna kolejka w Dąbrowie Górniczej! Ludzie stali nie po towary w promocyjnej cenie, ale realne wsparcie w codziennym życiu. Zainteresowanie "Obiadami dla seniora" było tak ogromne, że rozeszły się w błyskawicznym tempie....

Trzebieslawice
z
dabrowagornicza.naszemiasto.pl
dodany: 09.01.2026, 10:05:06
  • 333
  • #
    polska
  • #
    dabrowagornicza
  • #
    sosnowiec
Lurriel
Lurriel 09.01.2026, 15:03:31 via Wykop
  • 2
Część z nich harowała w PRL gdzie nie wypracowywano PKB a gospodarka się załamała. To że oni mają emerytury to zasługa dzisiejszych pracujących. Paradoks polega na tym, że dzisiejsi pracujący już tej emerytury nie zobaczą bo na nas nie będzie miał kto pracować. 1000 zł obywatelskiej i elo ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@brak_sumienia: Dokładnie!

Ci wszyscy obecnie pracujący nie mają pojęcia co ich czeka za te +25 lat. A im dalej
luke-dolla7
luke-dolla7
08.01.2026, 06:21:20
  • 2774
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lurriel
Lurriel 08.01.2026, 16:19:49 via Wykop
  • 0
@luke-dolla7: proszę pamiętać, że te krwy jak był kryzys oraz wojna przy naszej granicy. Przy niedoborach węgla grozili strajkiem, jeśli się nie spełni ich wymagań o podwyżkach

Ha Tfu tym pasożytom im na RYJ
  • Odpowiedz

333

Wszyscy lekarze złożyli wypowiedzenia. Szpital zawiesza kluczowe świadczenia

Wszyscy lekarze złożyli wypowiedzenia. Szpital zawiesza kluczowe świadczenia

Szpital miejski w Nowogardzie zawiesza działalność dwóch kluczowych oddziałów. Powodem są poważne braki kadrowe, w tym odejście wszystkich chirurgów z końcem 2025 roku

cepheus
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 07.01.2026, 18:28:59
  • 401
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    lekarze
Lurriel
Lurriel 08.01.2026, 09:59:29 via Wykop
  • 0
@Irytacja100: to idź i ich zastąp
HomoSovieticus w tobie tak mocny - strasze i dlatego w tym kraju nic sie nie zmieni
Banda ograniczonych debili (patrz wyżej) nie widzących problemów tam gdzie są

17

Masz auto w leasingu? Nie jedź do Czech!

Masz auto w leasingu? Nie jedź do Czech!

Rutynowa kontrola drogowa w Czechach zakończyła się dla polskiego kierowcy demontażem tablic rejestracyjnych z auta, tylko dlatego że właściciel pojazdu, czyli leasingodawca miał w systemie nieopłacony mandat.

gudnis25
z
motoryzacja.interia.pl
dodany: 04.01.2026, 15:22:26
  • 14
  • #
    motoryzacja
  • #
    prawo
  • #
    czechy
  • #
    podroze
  • #
    ciekawostki
Lurriel
Lurriel 05.01.2026, 23:28:35 via Wypiek
  • 2
@LudzieToDebile twój nick cię tylko zdradza xD

281

Francja i Wielka Brytania rozważają wysłanie wojsk na Ukrainę

Pokaż treści 18+

Francja i Wielka Brytania rozważają wysłanie wojsk na Ukrainę

Francja i Wielka Brytania są gotowe wysłać wojska na Ukrainę w celu nadzorowania potencjalnego rozejmu, nawet bez mandatu ONZ czy UE, jeśli tylko Kijów wystosuje takie zaproszenie. Plany, przygotowane głównie przez ekspertów wojskowych obu krajów we współpracy z Brukselą.

Portal_Obronny
z
portalobronny.se.pl
dodany: 02.01.2026, 12:00:35
  • 108
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
  • #
    wojna
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    wojsko
Lurriel
Lurriel 02.01.2026, 18:51:23 via Wypiek
  • 5
@Darth_Father naucz się najpierw pisać po polsku - a potem wracaj NA ukrainę trollu
Lurriel
Lurriel 03.01.2026, 01:06:55 via Wypiek
  • 3
@Darth_Father o w mordę - naprawdę odpisałeś! Prawie jak dobry pies!
I tak, państwa duża literą. Te państwo-podobne twory małą literą
Prowokatorze zmiataj!

658

Szefowa EBC zarabia krocie. Znacznie więcej, niż podają oficjalne dane.

Rzeczywiste wynagrodzenie Lagarde (z dodatkami, emeryturą itp.) wynosi ok. 726 tys. € rocznie, to 4 razy więcej niż wynagrodzenie szefa Fed Jay Powella. Przypomnijmy, że w 2016 roku Christine Lagarde została skazana w aferze Tapie, ale nie dostała kary z powodu swojej "międzynarodowej renomy".

GRUBY140
z
biznes.interia.pl
dodany: 02.01.2026, 14:45:25
  • 84
  • #
    gopsodarka
  • #
    europa
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    ekonomia
Lurriel
Lurriel 03.01.2026, 00:50:01 via Wypiek
  • 1
@Darth_Father spuść już wodę w klopie..

2185

Drugi próg podatkowy łapie już co dziesiątego Polaka! Zmian jednak nie będzie

Drugi próg podatkowy łapie już co dziesiątego Polaka! Zmian jednak nie będzie

Rząd nie podnosi podatków, a pensja w grudniu i tak spadła o 2 tys. zł... Kwota wolna od podatku od 2022 r. stoi w miejscu, a do II progu wpada już 2 mln ludzi. Tak wygląda niezwiększanie podatków w praktyce.

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 30.12.2025, 08:24:14
  • 589
  • #
    kwotawolnaodpodatku
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
Lurriel
Lurriel 30.12.2025, 09:41:13 via Wypiek
  • 5
@RuchaczSpychacz no I co z tego że patriotycznie będziesz płacił podatki?
I tak to przeżrą - kadry w urzędach. Wszyscy spadochroniarze polityczni, ich rodziny w pseudo radach i na pseudo stanowiskach

Patriotycznie płać górnikom za gwno warty węgiel (pamiętam skrwysyny 2022 wasze strajki o podwyżki kiedy była wojna na granicy!). Dopłacaj do Krusu, mundurówki i innych obiecanych emerytur (a sam jeśli jesteś przed 40 lvl to skończysz z niczym jako emerytura)

1014

Górnicy z Silesia załatwili sobie wszystko

Górnicy z Silesia załatwili sobie wszystko

Polacy dopłaca do prywatnego biznesu fundując przywileje uprzywilejowanym grupą społecznym. Rząd napluł w twarz wszystkim tym, którzy przez ostatni rok stracili robotę przez zwolnienia grupowe

zwora
z
polsatnews.pl
dodany: 29.12.2025, 18:15:02
  • 140
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    gospodarka
  • #
    gornictwo
  • #
    slask
Lurriel
Lurriel 29.12.2025, 22:40:27 via Wypiek
  • -2
@tobaccotobacco a zdążył przy okazji wszystkich pozwać?
gromi
gromi
28.12.2025, 14:53:00
  • 6
ale wtopa

gromi - ale wtopa

SPOILER

źródło: 1000019460

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lurriel
Lurriel 28.12.2025, 23:08:26 via Wypiek
  • 0
Lego to poprawiło.. dając logo federacji z innego okresu- czy jakoś tak to polepszyli? :D
  • Odpowiedz

443

Heroes 3 VCMI 1.7.0 wydane

Heroes 3 VCMI 1.7.0 wydane

Na wigilię wyszła nowa wersja VCMI - jest to to opensource'owy silnik do gry Heroes of Might and Magic III, który daje bardzo szerokie możliwości tworzenia modów, a nawet bez tego dzięki nowemu AI i funkcjonalnościom QoL stanowi ciekawą alternatywę dla oryginalnej gry. Do pobrania na https://vcmi.eu

Dydzio0614
z
wykop.pl
dodany: 24.12.2025, 17:13:40
  • 108
  • #
    heroes3
  • #
    homm3
  • #
    gry
  • #
    mody
  • #
    retrogaming
  • #
    vcmi
Lurriel
Lurriel 25.12.2025, 11:30:13 via Wypiek
  • 20
Pytanie jak bardzo wspiera to czy też nadąża za zmianami z HOTAy?

Można grać w starsze wersje z sentymentu i są całkiem okay.
Jednak to HOTA jest obecnie imho ta najlepsza (czy jedna z najlepszych) wersji do grania w HOMM3
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lurriel
Lurriel 25.12.2025, 12:25:38 via Wypiek
  • 1
@Dydzio0614 dzięki za detale!

Super że VCMI robi robotę jaką robi. Mam nadzieję że nadgonią chociaż do 1.7.X wersji hota'y
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
  • Strona 2 z 23
  • >

T

  • Wolnorynkowiec, wyznawca liberalnej gospodarki. Ateista - religie to zło, otępienie i marazm dla umysłu kontrolowanego przez urojenia. MSC Information Security, BSc (Hons) Software Engineering. Uwielbiam stare gry ('90), na nartach też z przyjemnością pojeżdżę i pogadać też lubię:>
  • https://www.lurker.pl/

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.08.2015

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.06.2011

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 01.07.2016

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking