Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
BeLpHeR

BeLpHeR

Dołączył 18 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9781
  • Znaleziska 9595
  • Mikroblog 186
  • Obserwujący 14
  • Obserwowane 3
scriptum_nox
scriptum_nox
przedwczoraj, 18:09:38
  • 391
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BeLpHeR
BeLpHeR wczoraj, 09:12:53 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox:
Jestem jedyną osobą przed sześćdziesiątką, która uważa, że mapy zepsuły podróżowanie?
Kiedyś się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj wyciągasz mapę, orientujesz po jakiejś górce i już wiesz gdzie jesteś.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę pytającego o drogę?

W sumie niby nikt nie zabrania, no
  • Odpowiedz

470

Szef MSZ Ukrainy Andrij Sybiha grozi Polsce.

Szef MSZ Ukrainy Andrij Sybiha grozi Polsce.

Sybiha zapowiedział "symetryczne" reakcje na działania uznane za nieprzyjazne

etepetete
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 21.06.2026, 14:47:42
  • 187
  • #
    polityka
BeLpHeR
BeLpHeR przedwczoraj, 17:37:52 via Wykop
  • 2
Ukraińcy zwracają ordery i odznaczenia.
Teraz w geście protestu powinni zwrócić:
województwo lwowskie,
tarnopolskie,
stanisławowskie,
części wołyńskiego,
części poleskiego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

452

Poseł Dariusz Matecki na ławie oskarżonych. Zaczęło się!

Poseł Dariusz Matecki na ławie oskarżonych. Zaczęło się!

Popatrzcie na to piękne zdjęcie tłumaczącego się pseudopolityka. A żeby im dowalili jak największy wyrok!

arek_elita
z
gs24.pl
dodany: przedwczoraj, 10:28:50
  • 92
  • #
    polityka
  • #
    matecki
  • #
    pis
  • #
    funduszsprawiedliwosci
  • #
    afera
BeLpHeR
BeLpHeR przedwczoraj, 13:53:50 via Wykop
  • 6
Naprawdę sądzicie, że mu coś zrobią?
Oj dzieci, dzieci...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

804

Norwegia wypycha AI ze szkół. "Dzieci muszą nauczyć się czytać, pisać i liczyć"

Norwegia wypycha AI ze szkół. "Dzieci muszą nauczyć się czytać, pisać i liczyć"

Norwegia wyraźnie hamuje z AI w szkołach. Od nowego roku szkolnego dzieci w wieku od 6 do 13 lat nie będą mogły korzystać z narzędzi takich jak ChatGPT. Rząd tłumaczy, że uczniowie nie mogą przeskakiwać podstawowych etapów nauki tylko dlatego, że odpowiedź w kilka sekund podsunie im algorytm.

ProstoZMainstreamu
z
aihub24.pl
dodany: 21.06.2026, 04:59:42
  • 158
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
BeLpHeR
BeLpHeR 21.06.2026, 10:19:21 via Wykop
  • 69
Poczekajmy te 15 lat ma nowe pokolenie nauczone i wychowane przez AI... cyfrowe zombie... zdolne tylko do naciskania guzików i robienia zdjęć i filmów.
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeLpHeR
BeLpHeR 21.06.2026, 10:33:15 via Wykop
  • 4
@vidic15: w jaki sposób cyfrowe zombie zmienią świat nie mając pojęcia o tym, jak on działa?
BeLpHeR
BeLpHeR przedwczoraj, 05:55:32 via Wykop
  • 1
@vidic15: W pierwszej sytuacji kryzysowej, gdy stracą dostęp do internetu - będą bezwolnie czekać na katastrofę. Będą czekać aż ktoś (lub coś) powie im, co mają robić.
BeLpHeR
BeLpHeR przedwczoraj, 08:10:10 via Wykop
  • 1
@vidic15: w odróżnieniu od Ciebie (teoretyka) ja jestem praktykiem i widzę jak to wygląda.
BeLpHeR
BeLpHeR przedwczoraj, 08:15:36 via Wykop
  • 2
@vidic15: nie trzeba podróżować w czasie, żeby przewidzieć jak to będzie wyglądać za kilka lub kilkanaście lat. Wystarczy aproksymacja dzisiejszej sytuacji. Jest fatalnie, a będzie tylko gorzej.

811

Koniec wysokich kontraktów dla lekarzy?

Koniec wysokich kontraktów dla lekarzy?

Ministerstwo Zdrowia analizuje górny limit zarobków

PIAN--A_A--KTYWNA
z
gazetagazeta.com
dodany: 19.06.2026, 09:34:50
  • 98
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    afera
  • #
    polska
BeLpHeR
BeLpHeR 19.06.2026, 11:11:22 via Wykop
  • -3
Na bank coś zrobią. Na bank...
KO słynie ze swojej sprawczości.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1879

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany.

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany.

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany - przekazał w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Decyzja zapadła na wniosek włodarza miasta.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 18.06.2026, 14:38:42
  • 269
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
BeLpHeR
BeLpHeR 18.06.2026, 18:11:18 via Wykop
  • 0
Bo wstyd to kraść...

...i dać się złapać.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1303

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

"System jest zwyrodniały". Donald Tusk zapowiada kontrole zarobków lekarzy

Jest kolejny ruch premiera po medialnych doniesieniach w sprawie rekordowych zarobków niektórych lekarzy.

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 10:51:47
  • 282
  • #
    konowaly
  • #
    lekarze
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
BeLpHeR
BeLpHeR 17.06.2026, 13:03:47 via Wykop
  • 115
Gdyby do grzebania w rurach wymagana była licencja i glejt od Cechu Hydraulików, a także tenże Cech pilnował, żeby hydraulików w Polsce nie było zbyt wielu to każdy hydraulik w Polsce zarabiałby 10 milionów rocznie, każdy z nich płakałby że zawalony robotą, brał po 15 zleceń równocześnie, a i tak ludzie musieliby czekać po pół roku na zrobienie roboty.
  • 18
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeLpHeR
BeLpHeR 17.06.2026, 13:04:33 via Wykop
  • 259
@11Sauger18v: tego będą bronić jak niepodległości.
BeLpHeR
BeLpHeR 17.06.2026, 15:57:17 via Wykop
  • 1
@ryjek201: gunwo prawda. Praca hydraulika jest po pierwsze bardzo odpowiedzialna. Od jakości jego pracy zależy bezpieczeństwo całych budynków. Jak coś spier..li to w efekcie może nawet dojść do katastrofy budowlanej. Łatwa też wcale nie jest. To ciężka, fizyczna harówa, a i kreatywność wymagana niemała. Tam nie ma, że wrzucasz byle jakie kolanko czy uszczelkę i każesz obserwować, a po cichu liczysz, że natura zadziała i rura sama sobie poradzi z
BeLpHeR
BeLpHeR 17.06.2026, 18:07:43 via Wykop
  • 1
@potworzak21: a jak juz przejrzysz na oczy to zacytuj mi ten fragment, w którym napisałem, że praca hydraulika jest BARDZIEJ ODPOWIEDZIALNA niż inna...
BeLpHeR
BeLpHeR 17.06.2026, 20:20:51 via Wykop
  • -1
@ryjek201: car dobry, tylko bojarzy są źli. Hydraulik i inna swołocz to proste fizole. Debile. Lekarz to nadczłowiek.
Zapisane.
Teraz kup sobie bilet w Bieszczady.
BeLpHeR
BeLpHeR 18.06.2026, 15:43:20 via Wykop
  • 0
Nikt nie pilnuje liczby lekarzy, możesz nawet iść na prywatne studia, możesz jechać na ukrainę, będziesz płacił czesne, na 100% zostaniesz lakarzem. Skąd ten mit o limitach? To funkcjonuje identycznie jak każde inne studia w Polsce. Jesteś zdolny, bez problemu je kończysz, jesteś mniej zdolny, idziesz na prywatną uczelnie i kończysz, jesteś bardzo mało zdolny, kończysz studia na Ukrainie. Naprawdę nikt Ci nie zabrania zostać lekarzem.


@vitaminc: Częściowo masz rację, ale

612

Zmasowany atak na Moskwę. Ogień i dym nad miastem.

Zmasowany atak na Moskwę. Ogień i dym nad miastem.

Moskwa znalazła się w nocy pod kolejnym atakiem dronów. W sieci zaroiło się od nagrań pokazujących skutki uderzeń. Rosja wstaje z kolan, blyat ( º ʖº)

Pepperami
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.06.2026, 05:23:45
  • 169
  • #
    rosja
  • #
    rosjaplonie
  • #
    wiadomosci
  • #
    rosjawstajezkolan
  • #
    ruskimir
  • #
    wojna
BeLpHeR
BeLpHeR 18.06.2026, 09:12:20 via Wykop
  • 0
@hzanna: Sasza, ale jeden z tych narodów to przecież wy...

2961

Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok

Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok

Wojciech Homenda - lekarz, radny miasta Słupsk. Dochod z indywidualnej praktyki lekarskiej 1 334 692 zł

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 14.06.2026, 09:25:28
  • 295
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zarobki
BeLpHeR
BeLpHeR 14.06.2026, 13:56:30 via Wykop
  • 2
@MatkaGracz: bo o ile na Żyda czy LGBT trafia się raczej z przypadku, to do lekarza prędzej czy później trafia każdy polityk.
BeLpHeR
BeLpHeR 14.06.2026, 13:57:35 via Wykop
  • -4
@Vinizius: ...obserwować.

1209

Dziennikarka TVP i Polskiego Radia pozywa Bandytów Drogowych.

Dziennikarka TVP i Polskiego Radia pozywa Bandytów Drogowych.

"Co za brednie ! Nie masz pojęcia o czym piszesz i niszczysz komuś życie na podstawie domysłów? Gratuluję . Sprawę zgłaszam na policję i do prokuratury. Do zobaczenia w sądzie" !

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 06:25:53
  • 178
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    patologia
BeLpHeR
BeLpHeR 14.06.2026, 10:34:48 via Wykop
  • 2
@Lalatina: dostał SMS z centrali i powiela.
BeLpHeR
BeLpHeR 14.06.2026, 10:42:31 via Wykop
  • 12
I tak rośnie kolejne pokolenie idiotów, którzy są przekonani, że prawo jest po to, że dopiero jak coś się stanie to trzeba komuś przyklepać odpowiedzialność, ale dopóki nic się nie stanie to ten przepis nie obowiązuje.
Prewencja to debilizm, konfitura i ogólnie trzeba leczyć przypadki myślenia perspektywicznego. No bo się jeszcze nic nie stało, więc o co ci debilu chodzi...
A jak się już wydarzy najgorsze to przecież wystarczy napisać "niechcący" i
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

742

Trump Phone to Chińczyk

Trump Phone to Chińczyk

Rozebranie telefonu przez iFixit potwierdza: telefon Trump T1 to pozłacany model HTC U24 Pro zaprojektowany i wyprodukowany w Chinach.

Grymas1000lecia
z
heise.de
dodany: 12.06.2026, 09:35:26
  • 101
  • #
    trump
  • #
    technologia
  • #
    smartfon
  • #
    telefony
  • #
    gsm
BeLpHeR
BeLpHeR 12.06.2026, 16:15:10 via Wykop
  • 9
@UczesanyPedryl: a to nie koniec jego zalet. Teraz buduje klatkę dla MMA!

368

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Piotr Heszen oraz Mateusz Piskorski radośnie zrobili łaskę jego excelencji: "przyszedł obecnie czas na swoisty konserwatyzm pod przewodnictwem mocnego przywódcy. Bonapartyzm. Ja kibicuję takiemu kierunkowi rozwoju Rosji"

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 12.06.2026, 11:55:25
  • 175
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
  • #
    polityka
BeLpHeR
BeLpHeR 12.06.2026, 15:52:07 via Wykop
  • -12
Jełi wierzyć sondażom, to 7,5% Polaków chce połaczyć Polskę z RoSSją. I co najgorsze - ta grupa ma realne szanse na przejęcie władzy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

477

Globalny kryzys dzietności: 71% świata poniżej zastępowalności pokoleń

Globalny kryzys dzietności: 71% świata poniżej zastępowalności pokoleń

Był ostatnio wykop, że Polska wymiera najszybciej od dekad, ale problem jak się okazuje jest globalny! Aż 71% globalnej populacji żyje w krajach poniżej poziomu zastępowalności 2,1. Chiny mają 1.0, Indie 1.94, USA 1.62. Najwyższe w Afryce Subsaharyjskiej: Czad 5.94, Somalia 5.91, DR Konga 5.90.

matixrr
z
visualcapitalist.com
dodany: 11.06.2026, 22:49:06
  • 317
  • #
    swiat
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    europa
  • #
    zwiazki
  • #
    ekonomia
BeLpHeR
BeLpHeR 12.06.2026, 12:10:44 via Wykop
  • -1
Eksperyment Calhouna, faza III.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

275

Sztuczny liść produkuje paliwo z powietrza. Badacze z Yale ujarzmili fotosyntezę

Sztuczny liść produkuje paliwo z powietrza. Badacze z Yale ujarzmili fotosyntezę

Nowy sztuczny liść zamienia energię słoneczną bezpośrednio w metanol bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła energii elektrycznej. Rozwiązanie naśladuje naturalną fotosyntezę, ale pod względem wydajności znacząco przewyższa wcześniejsze technologie tego typu.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 10.06.2026, 16:05:55
  • 58
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    innowacje
  • #
    technologie
BeLpHeR
BeLpHeR 11.06.2026, 06:44:07 via Wykop
  • 12
@Wumakudu: przecież wystarczająco dokładnie opisali co to ma w środku, jak działa i dlaczego wcześniej nie było takich wynalazków.
Wytwarzaniem elektronów w drodze konwersji fotoelektrycznej (fotoanodą) jest układ nanorurek węglowych pokrytych cząsteczkami ftalocyjaniny kobaltu. Barwnik ftalocyjanowy intensywnie wchłania energię fali świetlnej i wytwarza elektrony z dużą wydajnością.
Nanorurki zapewniają szybki transport elektronów do katody, gdzie na powierzchni fullerenowej (z udziałem 6 elektronów) cząsteczki CO2 i H2O przekształcają się w metanol
BeLpHeR
BeLpHeR 11.06.2026, 08:16:18 via Wykop
  • 35
@Michasz1991: bimbrownia przetwarza cukry na etanol. A skąd brać te cukry?
W tej metodzie surowce są brane z powietrza.
BeLpHeR
BeLpHeR 11.06.2026, 11:45:28 via Wykop
  • 4
@Michasz1991: ekonomicznie się to nie kalkuluje. Lwia część biomasy pójdzie do śmieci. Plus zajęcie ziemi, herbicydy, insektycydy, fungicydy, nawozy...
BeLpHeR
BeLpHeR 11.06.2026, 11:51:17 via Wykop
  • 17
@Ghost7rider: fantastyczny wynik! Najefektywniejsza obecnie trzcina cukrowa w warunkach laboratoryjnych czasem osiągała 1%, częściej 0,75%.
BeLpHeR
BeLpHeR 11.06.2026, 15:56:11 via Wykop
  • 0
@pwone: poniżej 1%. Standardowe liście około 0,5%. Najlepsza w tym jest trzcina cukrowa - czasem (w laboratorium) dochodziła do 1%.
BeLpHeR
BeLpHeR 11.06.2026, 15:59:47 via Wykop
  • 2
@Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky: sprawność JEDNEGO eLiścia. To coś można łatwo skalować, a już na pewno jako prototyp - dalej udoskonalać.
Plusem jest forma magazynowanej energii - ciekły metanol. Nie rozładuje się, nie zależy od kaprysów ministra, łatwo się przechowuje. Energię odzyskuje się bardzo prosto.

660

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Czy w Polsce nauczyciel mianowany lub dyplomowany to już finansowa elita? Barbara Nowacka informuje, że blisko 50% nauczycieli wpada w drugi próg podatkowy, który przez brak waloryzacji i inflację stał się pułapką.

Toxicator69
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 11:29:49
  • 234
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    nauczyciele
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:22:59 via Wykop
  • -17
@Senuyo: jeśli zarabiasz ujowo to masz możliwość pracy na 1,5 lub nawet na 2 etaty. Jak wybierasz taką opcję to zarabiasz ujowo x 1,5 lub ujowo x 2, co oznacza zarobki dość sensowne.
Taka trochę zagrywka psychologiczna - no bo patrzcie! są w II progu i narzekajo na zarobki!
Tymczasem zarobi są dalej ujowe, a żeby jakoś przeżyć to po prostu... idą do drugiej pracy.

Licząc w ten sposób to
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:25:40 via Wykop
  • -1
@silnikAtrakcyjny: jeśli Tusk zrobi taką woltę to pierwsi go skreślą właśnie nauczyciele. Tak strzelić sobie w oba kolana i wystrzelać nauczycieli po pysku brudną szmatą to właściwie polityczne s---------o. Jeśli nie jest skrajnym idiotą to nigdy na takie coś nie pójdzie.
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:26:35 via Wykop
  • -1
@ramirezvaca: kolejny inteligent co nie odróżnia pensum od etatu. Napisz proszę. że jeszcze nie masz prawa głosować. Daj choć cień nadziei...
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:30:26 via Wykop
  • -2
@PepikPL: dominanta pokazuje wartość najczęściej występującą.
Mediana to wartość leżąca najbliżej środka wszystkich możliwych danych.
Jak rozepniesz zarobki od minimalnej krajowej do zarobków ministry to mediana Ci wyjdzie 20k.
Dominanta za to pokaże, że realnie większość nie osiąga 6k.
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:36:20 via Wykop
  • 3
@SirPeacefull: nie naprawisz systemu sypiąc kasę na lewo i prawo. Problemem jest brak mierzalności jakości pracy nauczyciela oraz brak ewidencji czasu pracy. Płaci się "po uważaniu" metodą "każdemu po równo". To nikogo do niczego nie motywuje.
A co gorsze wciąż nikt nie wymyślił jak to właściwie zmierzyć.

Nie, nie jest to metoda "na chłopski rozum" ani nie jest to ani ilość szóstek ani wyniki egzaminów zewnętrznych. Ani tym bardziej wyniki
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:37:17 via Wykop
  • 0
@coma24: ja robię dziennie 2 etaty. Da się.
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:37:41 via Wykop
  • 0
@Endrius: tymczasem w szkole jest to często ponad 8h dziennie.
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:39:27 via Wykop
  • -15
@szaloneneutrino: no jest często ponad 40h, ale ponieważ lwia część pracy to home office to przeciętny wykopek uważa, że praca w domu to nie praca i się nie liczy. Stąd te mityczne 18 godzin i 4h dziennie.
W SZKOLE, bo praca poza szkołą to....nie praca przecież...
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 08:43:54 via Wykop
  • -24
@BratEustachy: ja pracuję 90h tygodniowo. Nie ma żadnego problemu.
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 09:30:37 via Wykop
  • -6
Nauczyciel nie może "siedzieć w szkole" poza lekcjami z braku miejsca do realizacji obowiązków. To kolejna zręczna wolta systemu. My nie damy wam warunków pracy w szkole, a wy będziecie mogli to robić w domu na swoim sprzęcie i materiałach.
Nauczyciel do pracy potrzebuje np. komputera, drukarki, sterty papieru i paru jeszcze rzeczy. Szkoła mu tego nie zapewni, ale wymaga realizacji zadań. No to gdzie ma to zrobić?
Zdziwiłbyś się jak często
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 09:32:28 via Wykop
  • 0
@SirPeacefull: aktualnie system nastawiono na "tanio, jak najtaniej" i dzięki temu udało nam się wygonić ze szkół najlepszych pedagogów. To fantastyczne posunięcie zapewniło nietykalność tym nielicznym, którzy tu zostali, bo nie ma ich kim zastąpić.
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 12:44:50 via Wykop
  • 0
@SirPeacefull: musieliby najpierw wymyślić jakiś system motywujący do dobrej pracy. Póki co wymyślają jak ich zdemotywować zasypując absurdalną ilością idiotycznych papierków oraz obniżając wartość rynkową wynagrodzenia. No i nieustannie myślą jak zapewnić coraz większą nietykalność tym, co mimo wszystko tu zostali.
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 16:02:01 via Wykop
  • -1
@Senuyo: powinno być 80, ale realnie bywa dużo więcej
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 17:28:20 via Wykop
  • 0
@SirPeacefull: problem w tym, że polscy patrioci siedzą cicho i zasuwają ku chwale Ojczyzny, a papę drą o patriotyźmie i Ojczyźnie zwykli złodzieje, szumowiny i kombinatorzy. Polscy partrioci nie mają najmniejszych szans na objęcie realnej władzy, ponieważ w systemie d***kracji można łatwo albo kupić głosy albo omamić wyborców zręcznymi sztuczkami, a prawdziwy patriota nie ma za sobą finansistów ani armii manipulatorów.
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 17:32:34 via Wykop
  • 0
@Senuyo: odpowiadam o zegarowych. "Godzina lekcyjna" to kolejny mit z Akademii Chłopskiego Rozumu. 45 minut trwa lekcja, ale praca nauczyciela nie kończy się równo z dzwonkiem. Podobnie nauczyciel nie kończy pracy z chwilą opuszczenia budynku szkoły.
Większość wypokowych ekspertów miała ze szkołą tyle wspólnego, że kiedyś do niej chodzili i wydaje im się, że praca nauczyciela to tylko przeprowadzenie kilkunastu lekcji. Zwyczajnie nie mają bladego pojęcia co poza lekcjami należy

65

Oto reakcja urzędników KAS po słowach Stanowskiego. "Czują się zastraszeni"

Oto reakcja urzędników KAS po słowach Stanowskiego. "Czują się zastraszeni"

Po słowach Krzysztofa Stanowskiego pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej czują się zastraszeni i obawiają się dostania oklepu i słusznie bo to aparat ucisku obywatela.

DziendobryMireczku
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 10.06.2026, 05:23:16
  • 65
  • #
    stanowski
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    patologia
BeLpHeR
BeLpHeR 10.06.2026, 13:08:11 via Wykop
  • 17
No i masz ci los, biedne ofiary systemu.
Przez tyle lat jeździli po ludziach jak po szmacie, konfiskowali konta, robili naloty o 6 rano za 200 zł zaległości, niszczyli firmy, a teraz jak ktoś głośno powie, że są aparatem ucisku — to nagle "czujemy się zastraszeni" i "boimy się oklepu".
Kurvva, a ile razy zwykły Kowalski czuł się zastraszony, jak do drzwi pukał komornik z KAS-em? Ile razy ktoś tracił dorobek życia
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

395

Nawrocki o tym jak to Ukraińcy mają prawo wybierać swoich bohaterów

Nawrocki o tym jak to Ukraińcy mają prawo wybierać swoich bohaterów

Facebook. Źródło: X/Ekonomat: Karol Nawrocki, szef IPN w 2023 roku: Ukraińcy mają prawo wybierać swoich bohaterów, nawet j

alfokloda0
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 12:24:34
  • 107
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
  • #
    polska
BeLpHeR
BeLpHeR 09.06.2026, 14:44:55 via Wykop
  • 15
No i co w tym niezwykłego? Ukraina to niezależne państwo i ma prawo suwerennie decydować o swoich bohaterach.
Nam się może to nie podobać, możemy ogłaszać oburzenie, ale to wciąż nie nasza sprawa.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BeLpHeR
BeLpHeR 09.06.2026, 17:30:10 via Wykop
  • 3
@Karnow: oczywiście. Nie zmienia to faktu, że zarówno Niemcy jak i Ukraińcy mają prawo do wybierania sobie swoich bohaterów i guzik nam do tego.
Tak jak my mamy suwerenne prawo nie kontyunować form współpracy z krajem, który takich wyborów dokonuje.

522

Nawet 100 tys. zł kary za telefon po pracy. A w Polsce co?

Nawet 100 tys. zł kary za telefon po pracy. A w Polsce co?

W Luksemburgu 1 lipca wchodzą nowe przepisy, chroniące pracowników przed wykonywaniem obowiązków służbowych po pracy. A w polskim januszeksie masz być niewolniku na każde skinienie Pana i spróbuj nie odebrać - mam 5 ukraińców na twoje miejsce

Buckshot_00
z
wiadomosci.radiozet.pl
dodany: 08.06.2026, 05:23:19
  • 176
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    pieniadze
BeLpHeR
BeLpHeR 08.06.2026, 15:46:44 via Wykop
  • 1
@FrasierCrane: to Ty masz telefon służbowy?
BeLpHeR
BeLpHeR 08.06.2026, 15:51:32 via Wykop
  • -3
Zajefajne kwalifikacje, skoro Pan Janusz może Cię tak lekko łatwo i natychmiastowo podstawić randomowym Ukraińcem...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

420

Polacy pracują jedni z najdłużej w Europie. To nie powód do dumy

Polacy pracują jedni z najdłużej w Europie. To nie powód do dumy

Polska zajmuje 5 miejsce w UE pod względem długości tygodnia pracy, czyli średnio 38 godzin, a dla samozatrudnionych jeszcze dłużej. Czyli co tracimy tracimy przez fikcyjne samozatrudnienie, niskie płace wymuszające dłuższą pracę i słabość PIP

minister-danych-z-d
z
relacje.news
dodany: 07.06.2026, 13:01:22
  • 113
  • #
    rynekpracy
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    ciekawostki
BeLpHeR
BeLpHeR 07.06.2026, 15:57:10 via Wykop
  • -4
@titu: stara śpiewka niewolnika.
Jego ch.j obchodzi, że pracujesz efektywniej, mądrzej - a przez to wyrabiasz normę w 4 dni.
Niewolnika ch.j boli, że nie wysiadujesz 8 dupogodzin przez 5 dni robiąc niewiele, ale za to jak długo!

Jedna moja znajoma zatrudniła instalatora do remontu w domu. Pooglądał, policzył i wyszło mu że będzie to robił 4 dni i weźmie za to 20 koła. Zgodzili się.
Gość po 3 dniach schodzi, że się ogarnął
BeLpHeR
BeLpHeR 07.06.2026, 18:13:03 via Wykop
  • -2
@thcl: w którym miejscu napisali, że 4-dniowy tydzień pracy oznacza, że petent nie będzie miał możliwości załatwienia sprawy w urzędzie?
Work smarter, not harder.
BeLpHeR
BeLpHeR 07.06.2026, 18:15:48 via Wykop
  • -2
@titu: instalatorów trzeba w-----ć, a reszcie zwiększyć zakres obowiązków. Jak zamiast w 5 dni ogarnia się w 4 dni, to znaczy, że płacimy im za dużo, albo za dużo jest instalatorów. Wiem jak pracują instalatorzy, bo patrzyłem kiedyś na "pracę" dwóch takich. Pracowali może ze 2h dziennie, reszta dniówki to albo ich nie było (znaczy fucha na boku) albo śniadanie, albo grali w karty.
BeLpHeR
BeLpHeR 07.06.2026, 19:58:23 via Wykop
  • 0
@titu: podręcznikowy przykład mentalności niewolnika. Typowy niewolniczy system "wartości":
1) Miarą jakości pracy (i jej wartości przełożonej na pieniądze) jest czas pracy, a nie jej efekty.
2) Jeśli ktoś używając inteligencji i sprytu wykona swoje zadanie szybciej to znaczy, że wykonał gorszą pracę, więc powinien dostać część wynagrodzenia.
3) Jeżeli ktoś używając inteligencji i sprytu wykonał swoje zadanie szybciej to znaczy, że jego nadzorca powinien czym prędzej dołożyć mu więcej pracy, ponieważ niewolnik,
BeLpHeR
BeLpHeR 07.06.2026, 20:18:06 via Wykop
  • 0
@baal80: możesz powiedzieć wprost: "nie rozumiem na czym polega praca urzędnika, więc uważam, że on nie pracuje".
Nie przejmuj się, 99% niewolników uważa, że skoro albo nie widzi, albo nie rozumie czyjejś pracy to ten ktoś nie pracuje.
Trudno oczekiwać zrozumienia efektywności czyjejś pracy skoro nie rozumie się na czym ona polega.

25

Bosak o meczetach w Krakowie: "o jeden za dużo". Naprawdę?

Bosak o meczetach w Krakowie: "o jeden za dużo". Naprawdę?

Kwestia kolejnego miejsca modlitwy dla muzułmanów w Krakowie wywołuje spory polityczne. Według Krzysztofa Bosaka z Konfederacji w Krakowie meczetów "jest o jeden za dużo". Czy wicemarszałek Sejmu ma rację? Wyjaśniamy.

Akinori456
z
konkret24.tvn24.pl
dodany: 06.06.2026, 06:07:51
  • 20
  • #
    polska
  • #
    religia
  • #
    islam
  • #
    muzulmanie
  • #
    terroryzm
  • #
    polityka
BeLpHeR
BeLpHeR 07.06.2026, 15:48:33 via Wykop
  • 3
Meczet w Krakowie? Tylko jeśli - dla równowagi - będziemy mogli zbudować bazylikę w Teheranie.
A nie, czekaj...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.02.2024

    Komentator
  • Złotousty
    od 30.06.2022

    Złotousty
  • Rocznica
    od 17.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 15.10.2011

    Gadżeciarz
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska
  • Wykopowicz
    od 28.09.2023

    Wykopowicz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking