Wpis z mikrobloga

DAX Futures - To już nigdy nie spadnie v.2

Kolejny komplet zielonych świec i tylko jedno dzienne zawahanie, po którym rynek i tak zamknął się w okolicach maksimów tygodnia. Wydaje się, że DAX nadal jest w trybie „już nigdy nie spadnie”, choć skorygowanie tego ruchu jest tylko kwestią czasu.

Wspinaczka od październikowego minimum to już 2200 punktów i - tak jak w ubiegłym tygodniu – nie widać sygnałów wyczerpania. Tylko środowa sesja miała wyraźne cofnięcie na zamknięciu sesji, to nie wystarczyło jednak na głębsze zejście. Na tym poziomie pierwszą oznaką, że kupujący słabną byłoby zejście poniżej minimów z piątku, a później stroma linia trendu kreślonego od październikowego dołka. Pomysłu na rozegranie niestety brakuje, głównie z braku miejsc na schowanie stopa, który nie sięgałby 200 punktów.


Tygodniówka łamie opór z ostatnich szczytów niemal idealnie w połowie świecy, więc nie jest to zwykłe naruszenie. Po serii 6 wzrostowych świec utrzymanie powyżej poziomu 16600 musiałoby się wiązać co najwyżej z kosmetycznym spadkiem. Patrząc na ten interwał widać też oznaczoną przeze mnie na początku stycznia odwróconą RGR z zasięgiem 17144. Cokolwiek by się nie działo, to na pewno w tej okolicy ustawię się na kontrę.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem zamknięte 3 transakcje, na których straciłem -32,5 punktu (2 stratne, 1 zyskowna). Pomysł na longa z ostatniego wpisu niestety miał zbyt „chytrego” stopa i podwójna próba skończyła się wylotem, jedyny zysk pochodził z krótkiej złapanej w środę.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 MAJA 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja 4 czerwca 11 czerwca 18 czerwca 25 czerwca 2 lipca 9 lipca 16 lipca 23 lipca 30 lipca 6 sierpnia 20 sierpnia 27 sierpnia 3 września 10 września 17 września 26 września 1 października 8 października 15 października 22 października 29 października 5 listopada 12 listopada 19 listopada 26 listopada 3 grudnia
DJ007 - DAX Futures - To już nigdy nie spadnie v.2

Kolejny komplet zielonych świec i...

źródło: DAX_FUT-10-12-2023_multi

Pobierz
  • 3