Wpis z mikrobloga

DAX Futures - Byczy blitzkrieg

Szybki zwrot, gdy już wydawało się, że popyt traci grunt pod nogami, odcisnął piętno na całym tygodniu. Piątkowa sesja przygotowała rynek do ataku na nowe maksima wyciskając krótkie pozycje bez głębszych korekt.

Mielony od tygodni zwyżkujący klin w czwartek został wyraźnie przełamany intraday, lecz to popyt ostatecznie przejął inicjatywę i zamknięcie sesji znalazło się tuż nad dolnym ograniczeniem. Skoro formacja się utrzymała, to można oczekiwać, że rynek zechce dotrzeć do górnej bandy, która obecnie jest w okolicy 16033 punktów. Licząc na takie podejście należałoby szukać wejścia na krótszych interwałach. Problem w tym, że na obecnej wysokości stop musiałby mieć około 200 punktów szerokości. Przy takim układzie najprawdopodobniej popatrzę na rynek z boku lub poczekam z wejściem w L na poziomie 15532, co pozwoli na 110 punktowego stopa.
Dla porządku warto odnotować, że mimo długiego dolnego cienia z czwartku, wyłamanie dołem z klina obecnie znajduje się poniżej piątkowego minimum.
Opisując tydzień temu interwał miesięczny wskazywałem na to, że DAX rzadko kiedy odwraca się na pojedynczym górnym cieniu i obecnie jesteśmy już ponad zamknięciem lutego. Chcąc wykorzystać miesięczne statystyki ustawię się po krótkiej stronie przy 15916 ze 110 punktowym stopem i TP 15437, w razie wylotu będę też próbował wejść 120 punktów wyżej. Oczywiście takie zagranie to dość naiwna próba złapania szczytu, historia jednak pokazuje, że już w okolicy 200 punktów od poprzedniego maksa można się zaczaić.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 33 transakcje intra, na których zarobiłem 478 punktów... Ale mam też otwarte pozycje krótkie „po okazyjnych” cenach, które w razie wylotu na stopie wyzerują utarg i dołożą jeszcze 290 punktów straty.

Oczywiście nadal zapraszam na marcowe szkolenie na uczciwych zasadach - jeśli powiesz, że było do bani, to zwracam kasę: Zarządzanie ryzykiem, psychologia, metoda
Na ten moment wygrywa opcja on-line 25 marca.

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures - Byczy blitzkrieg

Szybki zwrot, gdy już wydawało się, że popyt ...

źródło: DAX_FUT-05-03-2023_multi

Pobierz