Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Konsolidacja na sterydach

Utrzymująca się wysoka zmienność to zwykle wskazówka, że dzieje się coś ważnego i grube pieniądze mielą się szukając kierunku. Rynek znalazł się w miejscu, w którym popyt jednak nie daje za wygraną, a przy tym sytuacja techniczna stoi w kontrze do negatywnego otoczenia informacyjnego.

Początek ubiegłego tygodnia to spektakularny zjazd niemal idealnie pasujący do zagrywki na 15m opisywanej w ostatnim wpisie. Jeśli ktoś obudził się w nocy by złożyć zlecenie, to miał szanse, ja niestety w tym czasie spałem i 376 punktów przeszło koło nosa.
Ważniejszą sprawą jest jednak dynamika odbicia z okolicy 14600. Wyjazd o ponad 800 punktów w górę, to nie jest drobiazg dziejący się przy byle okazji. W tym klimacie trzeba koniecznie sobie odświeżyć interwał tygodniowy i zarys odwróconej RGR celujący w 17124. Trzymiesięczne oczekiwanie na korektę w końcu się realizuje. Jeśli założylibyśmy, że podaż jednak znajdzie siłę by wykonać potencjalny zasięg wyłamania z klina na dziennym, to przy 14385 jest uzasadnione miejsce do zagrania long (pisząc o zasięgu nie mam na myśli pełnego zniesienia formacji do podstawy, a jej wysokość odłożoną od szczytu formacji w momencie wybicia).
Przeskakując na dzienny w cenach zamknięcia widać, że połamana mocno w cenach OHLC wolniejsza linia trendu (niebieska) utrzymała się na cenie zamknięcia dnia. Mamy też wyłamaną w górę niewielką formację odwróconej głowy z ramionami z wykonanym powrotem (detal). To wszystko dzieje się w śmierdzącej atmosferze wokół europejskich banków.

Na pewno będę się czaił na shorta celującego w 14385 przy ponownym łamaniu linii trendu (obecnie około 15043 unoszące się około 20 punktów w górę codziennie), ale tam pewnie trzeba się będzie wstrzelić bazując na tym co się będzie działo intra na 5m i 15m w momencie podejścia.
Kolejnym rozwiązaniem będzie ustawienie się na L przy 14385 rozgrywając tygodniową oRGR celując w powrót do wzrostu nawet na nowe maksima. To będę jednak warunkował powodzeniem w ewentualnej zagrywce łamiącej trend. Stopa trzeba szukać intra, bo na ten moment poniżej szerokości 600 punktów nie ma nawet sensu wchodzić (pod prawym ramieniem).
Gdyby rynek utrzymał się we wzroście i nie korygował się pod 14400, to ustawię też S przy 15898 ze 130 punktowym stopem i celem 15232 (korygowane w górę codziennie o 30 pkt). To scenariusz na wypadek, gdyby popyt zebrał się do wycieczki w górę, ale dobił do złamanej wcześniej dolnej krawędzi klina.

Na koniec jeszcze rzut oka na miesięczny i potwierdzenie, że kurs zawija w dół na drugim górnym cieniu. Co z tego będzie pewnie zaobserwujemy już w kwietniu i kolejnych miesiącach.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 7 transakcji intra, na których straciłem łącznie -286 punktów (5 stratnych, 2 zyskowne). Odpuściłem intensywniejszy handel gdy zobaczyłem, że trejd z wpisu siadł beze mnie. Najdziwniejsze było to, że w historii znalazła się też transakcja na -102 punkty, którą chyba kliknąłem mając telefon przy uchu. W sumie można się zdenerwować, ale dobrze, że taki „fat finger error” nie przyniósł czegoś dużo grubszego, bo przy tej szalonej zmienności mogło być znacznie gorzej.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca
DJ007 - DAX Futures – Konsolidacja na sterydach

Utrzymująca się wysoka zmienność to ...

źródło: DAX_FUT-26_03_2023_multi

Pobierz
  • 1