Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Longi na ścianie strachu

Gdyby miesiąc kończył się w ubiegły piątek, to ceny zamknięcia byłyby na najwyższym poziomie w historii. Rynek nie serwuje jednak prostych zaproszeń do wejścia po długiej stronie, tylko pojedynczą spadkową sesją w tygodniu straszy sygnalizując lub tylko pozorując słabość.

Kurs trzymający się na niskiej zmienności w kanale wyłamał się z niego w czwartek na zmienności już nieco podwyższonej. Przewaga podaży nie trwała długo bo już kolejna sesja zanegowała zejście i wydarzyło się to na równie wysokiej zmienności. Mamy wiec negację wyjścia z kanału, ale potwierdzony wzrost wahań na spadkowej sesji. Planując zagrywkę pod taki układ można zagrać S na zamknięciu pierwszej spadkowej sesji poniżej kanału, SL 80pkt cel na zamknięciu kolejnej sesji. Gdyby otwarcie sesji po zajęciu pozycji nastąpiło luką, to cel na zamknięciu drugiej sesji od otwarcia pozycji. To zagrywka zakładająca, że wybicie z progu zmienności faktycznie jest po stronie niedźwiedzi, więc TP powinno złapać się na zdobycz punktową maksymalnie dwóch spadkowych sesji.

Ciekawie wygląda tygodniówka. Naruszony kąt wzrostu pasuje do przyspieszenia ruchu mogącego wynieść kurs na nowe maksy. Gdyby nie fakt, że wybicie z dziennej zmienności było na spadkowej sesji, to znacznie łatwiej byłoby podpiąć się pod wzrost. Obecnie można się zastanawiać czy kurs jest w miejscu faktycznego wyłamania w górę podobnego do ruchu z marca 2021 (zielona elipsa), czy zasadzki, która miała dwa razy miejsce, gdy wszystko układało się dość podobnie (niebieskie okręgi).

Rynek jest strasznie niewygodny do zagrań long, bo patrząc na wykres dzienny pakowanie się w długie pozycje trzeba byłoby robić na lokalnych maksach, posiłkując się stopem poniżej linii kanału widocznego na H4, a zasięg wyznaczyć z tygodniówki (17124) i liczyć, że taki karkołomny deal się uda. Do tego układ ostatnich trzech świec dziennych przypomina sekwencję z początku marca (zielone prostokąty), więc sygnały ostrzegawcze (istniejące lub szukane na siłę) zgrane z bliskością potencjalnego oporu na ATH zniechęcają mnie do kupna. Jeśli to ma być wspinaczka po ścianie strachu, to chyba dobrze się to bykom realizuje. Szykuję się więc na to, że w razie kontynuacji ruchu w górę, zostanę na peronie lub będę szukał szczęścia na krótszych interwałach.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 10 transakcji intra, na których zarobiłem 157,5 punktu (6 zyskownych, 3 stratne, 1 BE)

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia
DJ007 - DAX Futures – Longi na ścianie strachu

Gdyby miesiąc kończył się w ubiegły p...

źródło: DAX_FUT-23-04-2023_multi

Pobierz
  • 1