Wpis z mikrobloga

DAX Futures - Zobaczy babcia, jeszcze babcia kiedyś na shorcie zarobi

Ciągnięta od końcówki stycznia konsolidacja zakończyła się dynamicznym wyjazdem w górę. Wzrostowy impet wyraźnie wyhamował w piątek, dzięki czemu na wykresie dziennym nadal utrzymuje się zarys sporej formacji odwrócenia.

Czwartkowy wyskok zbliżył kurs do górnego ograniczenia zwyżkującego klina i popyt stracił zapał do dalszego wzrostu. Oczywiście trudno oczekiwać, że w trakcie wspinaczki w górę nie pojawię się korekty, jednak zatrzymanie w takim miejscu powinno zwiększać czujność. Do wybicia przez dolne ograniczenie trochę brakuje i jeszcze po drodze jest wsparcie w okolicy 15000, ale można już planować zagrywkę. Teoretyczny zasięg ruchu po wyłamaniu mierzę wysokością formacji w najszerszym punkcie odłożony od szczytu (choć w kanonie AT można znaleźć zwolenników, że klin znosi całą formację do jej dna). Gdyby więc doszło do wybicia, to celować można w 13900. Żeby zagrać taniej, można ustawić się na szczycie formacji przy 15630, ze stopem 120 punktowym TP1 15029, TP2 13985. To oczywiście dość agresywna kontra do aktualnie dominującego kierunku.

Na wykresie godzinowym całe zatrzymanie i lekki piątkowy zwrot zapoczątkował układ coraz niższych szczytów i dołków przypominający głowę z ramionami. Granie pod to nie jest jednak zbyt tanie, wchodząc w S przy 15385, stop musiałby być 110 punktowy, a pełny zasięg ruchu to 15187, zysk/strata nędzny. Można ewentualnie to wejście potraktować jako początek impulsu do wyłamania klina opisanego na dziennym.
Kanał na godzinówce dobrze też ilustruje jak rynek wysypał na BE długie pozycje z ostatniego wpisu. Wejście w L przy 15045 nie załapało się na TP po przeniesieniu stopa na punkt otwarcia.

Na koniec rzut oka na tygodniówkę w cenach zamknięcia. Tam byki mogą mieć dylemat, czy płytka korekta, była słabą próbą powrotu – co byłoby oznaką wyjątkowej siły popytu, czy może rynek dopiero się do tej głębszej korekty przymierza. Gdyby hipotetyczny scenariusz opisany na dziennym miał się wypełnić, wtedy korekta zjechałaby nawet do okolic prawego ramienia. W tym układzie to właśnie tam mogłaby się rozegrać walka o utrzymanie całej, byczej formacji odwrócenia z zasięgiem na 17124. Cel zasięgu klina na wsparciu utworzonego z grudniowego dołka i sierpniowego maksimum wygląda aż zbyt ładnie, ale akurat tak się to poskładało, a rynek i tak zweryfikuje jak zechce.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 27 transakcji na których zarobiłem 76,5 punktu. Goniłem rynek we wszystkie strony zaliczając 9 wylotów na BE, zbierając trochę ochłapów i łapiąc się na najszerszym stopie w pułapkę nieudanego wyłamania z kanału kosztującą mnie 149 punktów. Handel uspokoiłem dopiero w czwartek przenosząc aktywność na DJI i NQ, które przyniosły więcej punktów i potrzebnego ukojenia.

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures - Zobaczy babcia, jeszcze babcia kiedyś na shorcie zarobi

Ciągni...

źródło: DAX_FUT_05-02-2023_multi

Pobierz
  • 3