Wpis z mikrobloga

DAX Futures – „Poszło z gruzem”

Podaż utrzymała w mocy wygenerowany przed tygodniem sygnał sprzedaży i aktualnie kurs ma jeszcze sporo zapasu do realizacji pełnego potencjału spadkowego. Wzrost zmienności dodatkowo potwierdza, że dynamika rynkowych wydarzeń ma niecodzienny wymiar, a gra raczej będzie trudna.

Po wyłamaniu z klina popyt próbował jeszcze walczyć i wtorek, czwartek oraz część piątku była naznaczona kontrowaniem spadku. Lokalne wsparcia zostały przełamane, wraz z wolniejszą linią trendu wzrostowego (niebieska), a do teoretycznego zasięgu spadku zostało jeszcze ponad 500 punktów. Podaż rozochocona techniczną przewagą i realnym bałaganem wokół kondycji banków ma w zanadrzu argument, że wyłamany klin może znosić cały ruch, aż do podstawy formacji. Takie zasięgi nie robią się w pięć sesji, więc spokojnie można czekać na rozwój wydarzeń i skupić się w pierwszej kolejności na zasięgach bliższych.

Mocno podbita zmienność nie będzie ułatwiała wskoczenia do pociągu, bo rozchwiany rynek może zapuszczać się daleko w obydwie strony. Planując zagrywkę w tym środowisku bardzo ciężko znaleźć sensowny punkt wejścia ze stopem tańszym niż 200 punktów, nawet interwały H1 i H4 nie dają wyraźnych punktów zaczepienia, dopiero 15m daje jakieś wskazówki. Mamy tam zarys wzrostowego kanału, który można uznać za prospadkową flagę i skontrować przy 15024 ze 110 punktowym SL, BE przy 14944 i TP 14646. Przy tej zmienności to jednak strzał z gatunku „pchania palca między drzwi”.

Zdeklarowane byki też będą szukały miejscówki do odbicia, bo tydzień nie był jednostajnym spadkiem, więc jest wola walki. Wykres zniekształcony rolowaniem daje pewien pretekst na H4. Rynek spadł o pełny zakres wcześniejszego trendu bocznego (czerwone prostokąty) i obecny spadek zatrzymał się w miejscu, które mogłoby wskazywać na prawe ramię odwróconej formacji RGR. Osobiście raczej pod to nie zagram i ze zdziwieniem przecierałbym oczy, gdyby to się wydarzyło, jednak long z obecnych poziomów na 130 punktowym stopie i TP1 +BE na 15263 oraz TP2 na 15678, jest pomysłem dającym się obronić technicznie i pod względem stosunku zysk/strata dla osób, które obecną zawieruchę traktują wyłącznie jako chwilową korektę w trendzie wzrostowym.

Przechodząc na najszerszy interwał, czyli przywoływany już od kilku tygodni wykres miesięczny – dostajemy faktyczne potwierdzenie, że DAX rzadko odwraca się na pojedynczym górnym cieniu. Statystyczne analiza historii potrafi dać dobre wskazówki na przyszłość. Badanie miesięcznych odwrotów na DAX to jest jeden z tych pomysłów, którego z racji słabych umiejętności programistycznych nie potrafię zakodować i parę lat temu badałem ręcznie. Jednak polecam to zagadnienie osobom z wysokim skillem. Bazą pomysłu jest kontra po miesiącu i dwóch w okolicy wystąpieniu pierwszego górnego cienia z pozostawieniem pozycji na 5 do 20 sesji + SL oparty na zmienności dziennej. Minusem jest niestety mała ilość próbek, ale tę obserwację warto testować też na innych rynkach.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 37 transakcji intra, na których zarobiłem 741 punktów (21 zyskownych, 7 strat, 9 BE). W nowy tydzień wchodzę bez otwartych pozycji.

Przy okazji zapraszam na szkolenie 25 marca, ostatnie 2 miejsca. Zaczynamy on-line o 10.00
Jeśli szkolenie uznasz za słabe, to zwracam kasę: KLIK

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca
DJ007 - DAX Futures – „Poszło z gruzem”

Podaż utrzymała w mocy wygenerowany przed ty...

źródło: DAX_FUT-19-03-2023_multi

Pobierz
  • 6
@Kuba04 Widzę, że kolega w życiu nie trafił na dobrego nauczyciela, a całą wiedzę pochłonął z kosmicznej energii lub na zasadzie nagłej iluminacji.
No chyba, że uznajesz że tylko dziedzina tradingu i spekulacji jest pozbawiona możliwości nauczenia czegokolwiek od kogokolwiek.
za darmo to by była uczciwa cena


@Kafau: Jest sporo okazji na darmowe szkolenia organizowane przez brokerów. Robią webinary i spotkania bardzo często, wbijaj do nich za darmo, nie gryzą.
Śmieszne kreski w ryzach indeks trzymaja


@eklektyczny: Gdyby człowiek wstał w nocy w poniedziałek, to jeszcze by się załapał na jazdę w dół opisaną tu na 15m, ale że się spało, to się można tylko pocieszyć, że wpis "siadł".