Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Ileż można czekać?

Kolejny tydzień popyt zbierał się „od dołu” po zejściu na nowe tygodniowe minima. Przyspieszenia na tygodniówce nie było i rynek wisi trzeci tydzień pod historycznymi maksami bez „kropki nad i”, choć piątkowa sesja wygląda na rozpoczęta próbę ataku.

Wykres tygodniowy nadal ślizganie się po kącie natarcia znanym z historii. Cena utrzymała się powyżej, a minima poszerzyły strefę wsparcia w okolicy 15800 do 15750. Z perspektywy tego interwału pozostaje uznać, że przewaga nadal jest po stronie kupujących i cel na 17124 nie traci technicznego uzasadnienia.

Najciekawiej było na H4, bo rynek schodząc pod 15800 zdawał się „respektować” dolną krawędź wyznaczonego kanału. Górne ograniczenie nie jest już tak regularne, więc nie wiadomo, czy piątkowy wyskok to akcja podobna do zagrywki z 28 kwietnia, czy coś poważniejszego. Testując ten kanał zagram S przy 16093 z 50 punktowym stopem i celem na 15893. To palec między drzwi, ale tani.

Na wykresie dziennym piątkowa świeca sugeruje chęć dojścia do okolic 16212. Gdyby to się udało zrealizować i utrzymać na zamknięciu tygodnia, to pojawiłoby się pierwsze mocne wyłamanie nad kąt wzrostu z tygodniówki i być może rynek złapałby impet.

Od 17 kwietnia rynek jest w konsolidacji, która zarówno od dołu jak i od góry lekko się poszerza. Łapanie dziennych wybić kierunkowych w takich warunkach to zajęcie, które nie przynosi rezultatów, tym bardziej że szacowane zasięgi ruchów są raczej nędzne. Taki stan usypia czujność i zachęca do gry „od bandy do bandy” i pozostaje mieć nadzieję, że ucieczka spóźnialskich w razie wybicia nada rynkowi większą dynamikę.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 11 transakcji, na których zarobiłem 43 punkty (6 zyskownych, 5 stratnych). W tej rynkowej nudzie przeżyłem za to miły epizod bo drugi raz w życiu miałem na DAX transakcję, która uchowała się od wylotu na stopie o 0,5 punktu.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja
DJ007 - DAX Futures – Ileż można czekać?

Kolejny tydzień popyt zbierał się „od dołu”...

źródło: DAX_FUT-07-05-2023_multi

Pobierz
  • Odpowiedz