Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Im wyżej tym słabiej?

Za nami tydzień z uformowaniem lokalnego szczytu i niezbyt udaną próbą pogłębienia spadku. Takie zamknięcie pachnie przedłużeniem konsolidacji, jednak przy okazji pojawił się pierwszy techniczny zarys ewentualnego odwrotu kupujących.

Wałkowana od niemal miesiąca tygodniówka w cenach zamknięcia pokazuje pierwszy spadkowy „ząbek”. Może to być początek ruchu korygującego wybicie do okolic 14567, choć przy tak słabym zejściu to ciut przedwczesna teza. Ten interwał jednak jasno wskazuje, że cofnięcie jeszcze się nie wykonało. Gdyby jednak do niego doszło, to najciekawszy obraz wyrysuje się na interwale dziennym.
Tutaj po wierzchołku z poprzedniego tygodnia możemy poprowadzić linię, która wraz z poprzednimi maksimami tworzy górne ograniczenie zwyżkującego klina (pomarańczowe przerywane linie). Dolną krawędź bez naciągania można poprowadzić po dołkach. Gdyby ruch korygujący z tygodniówki się wykonał, to jednocześnie da to wybicie dołem z klina, które zgodnie z kanonami AT odwraca trend wzrostowy. Dla potwierdzenia tej wczesnej tezy należy więc bacznie obserwować zachowanie kursu przy podejściach do górnej krawędzi. Jeśli faktycznie klin będzie się bronił, to byki nie zdołają wyraźnie naruszyć górnej krawędzi, kurs co najwyżej będzie się „ślizgał” w tych ramach. Za to w razie wybicia dołem potencjalny zasięg wielkiej odwróconej RGR z tygodniówki (17124) straci szanse na wykonanie.
Wewnątrz tego klina spokojnie można planować rozgrywkę w dwie strony. Gdyby rynek w najbliższych dniach podchodził w górę, wtedy S po 15424 z 90 punktowym SL, TP na 14880 z reversem na L, 100 pkt SL i TP 15190. Krótką pozycję w razie wybicia można planować zgodnie z przesuwaniem się w czasie, czyli z każdym dniem nieco wyżej zgodnie z dolnym ograniczeniem. Podobnie jest z pozycją krótką na górze, jej poziomy też będą z każdym dniem coraz wyższe, więc handel w opisanych ramach będę korygował w górę od środy.
Jeśli konsolidacja by się przedłużała do wyjścia bokiem lub kurs znacząco wybił się nad górne ograniczenie, to oczywiście koncepcja klina idzie do śmietnika.
Na koniec jeszcze godzinówka, na której złamany szybki trend przyniósł spowolnienie ruchu, a cały tydzień zamknął się w strefie oporowej. Ten interwał nie daje zbyt wielu wskazówek taniej rozgrywki, więc zachowanie warto śledzić tylko w kontekście ruchów opisanych na dziennym.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 12 transakcji intra, na których zarobiłem 480,5 punktu (4 BE, 1 strata, 7 zyskownych).

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
Pobierz DJ007 - DAX Futures – Im wyżej tym słabiej?

Za nami tydzień z uformowaniem lokalnego...
źródło: DAX_FUT-22-01-2023_MULTI
  • 6
@DJ007
wejscie idealne. palec na enterze byl ale cel byl okolice 14700 i zrezygnowalem. Teraz zapasu juz nieduzo i zastanawiam sie na w razie czego na SL na 15200 zeby wejsc nieco wyzej. Czemu uwazasz ze otwarcie z luka byloby slaba akcja?
Czemu uwazasz ze otwarcie z luka byloby slaba akcja?


@jestemtunew: Zamykalność wzrostowych luk na DAX jest wysoka. Nawet w ubiegły poniedziałek i środę spadkowe zamknięcia dnia były po wyższym otwarciu.