Wpis z mikrobloga

DAX Futures - Byki nie chcą odpuścić

Popyt nie oddał pola, więc trzeba uznać, że rynek pomimo zainicjowanego tydzień temu cofnięcia, nadal siedzi w konsolidacji z dość wyraźnie zaznaczonymi ramami. Można odnieść wrażenie, że kupujący znowu stoją w blokach startowych by kolejny raz spróbować wbić się na nowe maksima trendu, z tym że nadal nie jest też rozstrzygnięta kwestia wyłamania ze zwyżkującego klina.

Poziom wybicia w klinie unosi się z każdą sesją. Taki coraz wyższy short to dość łakomy kąsek dla podaży, ale potrafi być pułapką gdy rynek wspina się w okolicach górnej krawędzi robiąc fałszywe zachęty do ponawiania kontry. Sam bardzo lubię planować grę pod tę formację, ponieważ daje potencjał do wstrzelenia się w zmianę kierunku z okolic formującego się szczytu i to często na wąskich stopach. Kontrę ustawię przy 15833, SL 100 pkt TP1 15342 TP2 14725 (wejście korygowane o 25 punktów w górę po każdej sesji). Z racji unoszenia się górnej krawędzi, obecnie potencjalny zasięg po wybiciu to okolice 14115 (choć niektórzy przyjmują, że klin ma potencjał znosić cały ruch wzrostowy od dołka).
Wykres godzinowy dobrze ilustruje jak dokładny punkt odreagowania znaleźli kupujący. I dlatego ustawię też shorta na przełamaniu piątkowego minimum (15320), ale stopa poszukam w skali intra, celem będzie dojechanie z pozycją do wybicia klina i dalsze prowadzenie. To trochę wychodzenie przed szereg, bo dolna rama konsolidacji jest niżej, przyjąłem jednak tezę, że rozegram piątkową świecę jak japońskiego „wisielca”, choć nie można takiej zagrywki wrzucić do klasycznego świecowego kanonu.
Dla porządku jeszcze widok na tygodniówkę i odwróconą RGR, z którą popyt radzi sobie całkiem nieźle. Podaż nadal bez ruchu powrotnego do linii szyi.
Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 40 zamkniętych transakcji, na których zarobiłem łącznie 107 punktów (22 zyskowne, 10 stratnych, 8 BE), niestety ilość oddanego papierowego zysku mocno popsuła mi humor mimo zyskownego tygodnia.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego
DJ007 - DAX Futures - Byki nie chcą odpuścić

Popyt nie oddał pola, więc trzeba uznać...

źródło: DAX_FUT-19-02-2023_multi

Pobierz
  • 10
na czym najczesciej spekulujesz ? jakie instrumenty ?


@KrowkaAtomowka: Z cfd to DAX, Złoto, Srebro, Miedź, z walut EUR/USD i USD/PLN na gpw FW20, FPKO.
Ostatnio najwięcej handluję na znienawidzonym niegdyś NQ, bo zacząłem na nim w końcu częściej zarabiać i pozbyłem się dawnych uprzedzeń.
>ustawię też shorta na przełamaniu piątkowego minimum (15320)

@DJ007: czy ja dobrze rozumiem? teraz jest drogo (15500) i dlatego jak cena spadnie o 200pkt czyli jak będzie tanio to dopiero będziesz kupował shorty?

>Dla porządku jeszcze widok na tygodniówkę i odwróconą RGR
wiesz że na NewConnect takie RGR możesz sobie sam rysować na mało płynnych spółkach? a jak ty to możesz rysować to czy fundusze nie mogą tego robić na indeksach?
czy ja dobrze rozumiem? teraz jest drogo (15500) i dlatego jak cena spadnie o 200pkt czyli jak będzie tanio to dopiero będziesz kupował shorty?


@woskrosenie:
Primo: Shortów się nie kupuje (chyba, że nabywasz opcje put), tylko się je sprzedaje i kupno jest przy zamknięciu. Jeśli rynek rozpoczyna spadek, to czasem zaczynasz sprzedawać jego słabość razem z trendem. Więc gdy starasz się wbić zgodnie z kierunkiem, to niższa cena nie oznacza gorszego
Shortów się nie kupuje (chyba, że nabywasz opcje put), tylko się je sprzedaje i kupno jest przy zamknięciu


@DJ007: mylisz się, longi i shorty przy otwarciu pozycji się kupuje a przy zamknięciu się sprzedaje. Ale jak mamy być bardziej precyzyjni to shorty przy otwarciu pozycji się porzycza aby je oddać przy zamknięciu pozycji a wygenerowana zmiana ceny waloru jest twoja
Ale jak mamy być bardziej precyzyjni to shorty przy otwarciu pozycji się porzycza


@woskrosenie: lol, cfd i kontrakty to nie akcje, nic nie pożyczasz, będac short na cfd lub futures stajesz się stroną symetrycznej umowy jako sprzedający.
powiem ci lepiej, często ludzie spekulują u brokerów i nie wiedzą nawet że ich transakcje nie są puszczane na rynek


@woskrosenie: Oczywiście, że broker typu market-maker może wielkie G. puszczać na rynek. Ale to nie zmienia faktu, że short na CFD i short na Futures nie ma wiele wspólnego z pożyczaniem i się tego shorta nie kupuje przy otwieraniu pozycji, bo chyba to było początkiem naszych drobnych różnic prezentowanych stanowisk.