Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Niedźwiedzie w pracy, byki na urlopie

Z dziesięciodniowej konsolidacji rynek wyszedł dołem i wyznaczył nowe minimum - licząc od kwietnia. Pytanie, na które odpowiedź warta jest co najmniej kilkaset punktów: Czy to minimum jest zarazem przesuniętą nieco w dół dolną krawędzią trwającego od wiosny trendu bocznego, czy raczej sygnałem do dalszego osuwania?

Na interwale tygodniowym mamy coś, co przypomina podwójny szczyt z zasięgiem do 14630-14700. Kurs intra na piątkowej sesji zszedł na tyle nisko, że spokojnie można było widzieć w tym wyłamanie, jednak zamknięcie tygodnia ostatecznie wypadło nad minimum, więc technicznego sygnału sprzedaży niedźwiedzie na tym interwale jeszcze nie mają.
Wykres dzienny też potwierdza zmyłkę, bo mamy dolny cień, który popyt zdołał wyciągnąć powyżej minimów z lipca. To jedyny atut byków, bo linie trendów na dziennym połamane są we wszystkich możliwych wariantach.
Przyglądając się już bardzo blisko, bo na 5,15 i 30 minutówkach, mamy odbicie ze wsparcia, które przypomina odwróconą głowę z ramionami, czy li zmianę następstwa dołków i szczytów z niższych na wyższe. Jeśli podaż dociśnie od poniedziałku, to pewnie nic z tego nie zostanie i następstwo okaże się chwilową konwulsją kupujących, jednak układ jest na tyle tani w zagrywce, że pod niego ustawię plan na handel. Zagram L po 15643 SL1 15607, SL2 15595 TP 15763 i revers na S ze stopem 90 pkt i TP15530. Zlecenia będę ustawiał pewnie koło godziny 8.00, więc gdyby rynek do tego czasu wylądował poniżej 15595, to L całkowicie odpuszczę, ale S przy 15763 zostawię do końca tygodnia.

Gęstniejący klimat na niemal wszystkich indeksach udziela się też DAXowi. Po relatywnej sile z wiosny niewiele zostało i nad rynkiem wisi ryzyko mocniejszego skorygowania wzrostów trwających od października. Przedłużenie trendu bocznego byłoby całkiem niezłym scenariuszem dla byków, ponieważ do średnioterminowej linii trendu na tygodniówce jest jeszcze miejsce w dół na 1700 punktów.

Osobiście ostatnie niemal dwa tygodnie to był dla mnie czas urlopu, więc handlu nie było. Dopiero po powrocie w piątek zagrałem S po 15635, na którym udało się złapać 76 punktów.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 MAJA 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja 4 czerwca 11 czerwca 18 czerwca 25 czerwca 2 lipca 9 lipca 16 lipca 23 lipca 30 lipca 6 sierpnia
DJ007 - DAX Futures – Niedźwiedzie w pracy, byki na urlopie

Z dziesięciodniowej kons...

źródło: DAX_FUT-20-08-2023_multi

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
urlop miałeś?


@gonzo91: Urlop to duże słowo. Miało być prawie 2 tygodnie luzu, a było ciut wypoczynku, trochę rodziców i brata odwiedziłem, a głównie po lekarzach biegałem z synem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Vateusz23: Ja pod takie rozszerzające się układy gram rzadko i raczej nieskutecznie. Jak coś się zawęża, to ok lubię i gram, bo łatwiej stopa wymyślić, a z takimi rozlazłymi mam złe doświadczenia, a też nigdy statystycznie ich nie rozkminiałem tak jak to robiłem z klasycznymi formacjami.
  • Odpowiedz