Wpis z mikrobloga

DAX Futures - zwrot bez kontynuacji

Spadkowy tydzień po gwałtownym zwrocie z lokalnego maksimum to przyzwoita zdobycz niedźwiedzi. Poza cofnięciem z górnej krawędzi zwyżkującego klina nie udało się jednak pokonać żadnego istotnego wsparcia, dlatego rozstrzygnięcie sytuacji powinno pojawić się w najbliższych dniach.

Unoszące się systematycznie ograniczenie klina zostało niemal w punkt przetestowane w czwartek i z miejsca rozpoczęły się problemy kupujących. Taki zwrot na pięcie uwiarygodnia budowany tygodniami klin jako potencjalną formację odwrócenia trendu.
Zapuszczając się w dół po zwrocie sprzedający nie pokonali wsparcia w strefie 15270-15300, dlatego krótkie pozycje nie złapały jeszcze wiatru w żagle. Stawiając tezę, że czwartek był dniem odwrotu można oczywiście zaplanować pod to grę.
Sugerując się wykresem dziennym można ustawić S w okolicy czwartkowego minimum 15438, SL 110 punktów (nad maksem z piątku), BE przy 15300 i TP 15034. Taką zagrywkę można ewentualnie przedłużyć na części pozycji do 13985 gdyby rynek złamał dolną krawędź klina, obecnie przy 14978.
W zasadzie wykres dzienny obecnie daje jeszcze parę „triggerów” do spadku i innymi interwałami nie trzeba się zajmować. Ruch poniżej piątkowego dołka może bowiem wyzwolić spadek na wsparcie w okolicy 15000 punktów, a stamtąd jest już bardzo blisko do wybicia dołem z klina. Gdyby ruch w dół faktycznie się realizował, to unosząca się dolna krawędź klina w środę znajdzie się tuż nad wsparciem, więc za jednym zamachem podaż mogłaby połamać dwie istotne bariery i skierować kurs w rejon 13900.
Najważniejsza popytowa strona medalu to obecnie walka o utrzymanie naruszonego w piątek wsparcia. Im dłużej by się to udawało, tym większa szansa na próbę poprawienia lokalnych maksów, ale też coraz bliżej do opuszczenia klina bokiem. Gdyby kupującym utrzymanie się udało, to i tak ustawię tanią kontrę przy 15772 z 80 punktowym stopem i TP1 na 15310, TP2 na 15042.

W horyzoncie zdarzeń na najbliższy tydzień mamy pytania o to co dalej z trwającym od dwóch tygodni umocnieniem dolara, o przebieg rosyjskiego natarcia, o dane CPI z USA i jeszcze do tego świeże newsy o UFO. Przy takiej ilości niewiadomych skupienie się na samym zachowaniu kursów wydaje się oazą spokoju.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 23 transakcje intra, na których zarobiłem 223,5 punktu (6 strat, 4BE, 13 zyskownych). Mam też otwarte pozycje krótkie zabezpieczone na BE, więc do środy będę próbował coś nowego złapać. Z racji wyjazdu czwartek i piątek będę poza rynkiem i zostaną tylko pozycje, które otworzę wcześniej i uda się na nich docisnąć stopy.

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures - zwrot bez kontynuacji

Spadkowy tydzień po gwałtownym zwrocie z...

źródło: DAX_FUT-12-02-2023_d1

Pobierz
  • 6
Chyba nie pyknie ta hossa


@widmo82: Jak na razie to od grudnia spadkowe korekty płyciutkie, więc zapakowani we wrześniu hossę poczuli. To co teraz się dzieje też nie wiadomo czy będzie czymś grubszym, czy drobnym ząbkiem. Ja się ustawiam pod zejście bo strzały były tanie, ale do tego 13900 cholernie daleko.