Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Czy hossa może być tańsza?

Rozgrywka na interwale dziennym nie okazała się wielkim zaskoczeniem. Za to sytuacja techniczna po zamknięciu września jest wyjątkowo ciekawa na szerokich interwałach.

O D1 tylko w pigułce - kurs cofnął się w piątek po dość dynamicznym dojściu do przełamanego wcześniej wsparcia, powstał więc dość czytelny sygnał, że podaż dociska z tamtego rejonu. Górny cień jest wyciągnięty wysoko, w razie retestu zagram kontrę lekko nad maksem z wąskim stopem, S po 15662, SL 15722 TP 15194. Problem dla krótkich pozycji (potencjalny szeroki kanał) opisywany we wtorek nie został zażegnany, bo środa i czwartek wysunęły się w dół poniżej projektowanej granicy, ale odbicie jest bardzo wyraźne. To dlatego nowej pozycji krótkiej nie będę stopował szeroko.

Najciekawszy układ jest obecnie na interwale miesięcznym. Mamy najniższe zamknięcie od 6 miesięcy, po pokonaniu dwóch dolnych cieni, które za każdy razem nieźle się broniły. Podaż w tych 6 miesiącach w cenie zamknięcia jest zdecydowanie wygrana, mimo fajerwerkowej poprawki maksów przez kupujących.
Jeśli spojrzymy na kilkunastoletnią perspektywę, to podobne wyłamania z długich konsolidacji potrafiły zapoczątkować mocne ruchy w dół.
Żeby popytowi wszystko układało się pomyślnie, to z obecnych poziomów rynek musiałby przyspieszyć w górę, co w niemal 20 letniej perspektywie zamkniętej w szerokim kanale trendowym (przerywane linie) byłoby czymś wyjątkowym. Kupującym musieliby więc uznać, że jest sens pakować się w papiery w co najmniej średnim terminie na obecnych poziomach wycen i zakładać, że ruch miałby większe odchylenie w górę niż wszystko co było grane od 2008 roku.
Drugie pytanie bez odpowiedzi – jeśli trend od covidowego dołka (granatowa linia) nie jest złamany, to czy nie taniej dla byków byłoby odpuścić i zaatakować gdy kurs zbliży się do trendu i wyceny będą atrakcyjniejsze?
Niestety świece miesięczne nie dadzą szybkiej odpowiedzi, bo w tym horyzoncie nawet kolejne 6 miesięcy to bardzo niewiele. Popyt ma więc wybór – cisnąć w górę na przyspieszeniu nie widzianym od nastu lat, czy szykować się do gry na niższych poziomach.

Osobiście w ubiegłym tygodniu nie zamknąłem żadnej pozycji, udało mi się za to wskoczyć w S nieco lepiej od planu, bo po 15635.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 MAJA 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja 4 czerwca 11 czerwca 18 czerwca 25 czerwca 2 lipca 9 lipca 16 lipca 23 lipca 30 lipca 6 sierpnia 20 sierpnia 27 sierpnia 3 września 10 września 17 września 26 września
Pobierz DJ007 - DAX Futures – Czy hossa może być tańsza?

Rozgrywka na interwale dziennym nie...
źródło: DAX_FUT-01-10-2023_multi
  • 4
@DJ007: czyli łapiemy jak najwyżej obecną zieloną MN1 jeśli w ogóle będzie zielona i cimamy aż #!$%@? dołem, zrozumiano ( ͡° ͜ʖ ͡°)