Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Byków żywcem nie wezmą

Ucieczka z minimów tygodnia o ponad 300 punktów w górę z mocnym piątkowym akcentem zdecydowanie zaburzają niedźwiedziom spadkową ścieżkę. Dla sprzedających rychły powrót do jazdy z celem grubo poniżej 15000 byłby scenariuszem wymarzonym, jednak ruchy w dół nie odbywają się bez korekt (a czasem z korekty rodzi się coś, co burzy wcześniejsze założenia).

Odreagowanie spadków przypomina swoją rozpiętością i czasem trwania ostatni taki ruch z końcówki września. Obecnie maksimum razem z tamtym lokalnym szczytem można zamknąć linią trendu spadkowego. Na H4 linia wydaje się tylko delikatnie naruszona, więc poniedziałek powinien przynieść próbę sił. Jeśli piątkowy wzrost jest czymś więcej niż korektą do linii trendu, to wyłamanie górą powinno zainicjować zwyżkę nawet do okolic 15650. Gdyby trend miał się utrzymać, to już od początku tygodnia rynek szykowałby się do spadków. Ja zagram na utrzymanie linii z bardzo wąskim stopem, S po 16417, SL 15463 TP 14974 – to zlecenie będzie czekało tylko w poniedziałek i wtorek jeśli otwarcie tygodnia wystartuje powyżej 15370.
Na dziennym ten sam trend nie wygląda nawet na naruszony, lecz wzrostowa świeca na podwyższonej zmienności premiuje popyt. Kupujący musieliby jednak pójść za ciosem i dołożyć kolejny wzrostowy dzień, a to już byłoby nadzianiem się na strefę oporową rozciągającą się od 15560-15645. Zamknięcie tygodnia nad tym rejonem byłoby sygnałem, że rynek stara się wrócić do granego od marca trendu bocznego. Wszystko poniżej to tereny przybliżające kurs do osunięcia pod 15k.
Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem dwie transakcje, na których zarobiłem 199,5 punktu (2 zyskowne). Ciągle też utrzymuję krótką pozycję sprzed dwóch tygodni po 15635.5, już ze stopem na BE.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 MAJA 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja 4 czerwca 11 czerwca 18 czerwca 25 czerwca 2 lipca 9 lipca 16 lipca 23 lipca 30 lipca 6 sierpnia 20 sierpnia 27 sierpnia 3 września 10 września 17 września 26 września 1 października
DJ007 - DAX Futures – Byków żywcem nie wezmą

Ucieczka z minimów tygodnia o ponad 300...

źródło: DAX_FUT-08-10-2023_multi

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
walki na Bliskim Wschodzie będą mieć przełożenie na rynki?


@Wolan123: Pewnie ma przełożenie na rynki, ale wszystkich zmiennych nie sposób uwzględnić. Dlatego cena jest dla mnie uproszczonym agregatem tych zmiennych, a technika ułomną próba planowania zagrań w środowisku, którego zachowań nie da się przewidzieć.
  • Odpowiedz