Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Przepraszam, czy tu biją?

Połamane wsparcie i wyraźne opuszczenie horyzontu dołem daje nadzieję na zwiększoną zmienność po męczącym boczniaku. Zbliżający się słaby koniec miesiąca i kwartału niesie ze sobą ryzyko, że sygnały sprzedaży padną też na najszerszych interwałach.

Jeśli konsolidacja trwała od marca, po drodze trzykrotnie poprawiając szczyty, a teraz następuje wyłamanie dołem, to najbardziej niedźwiedzie podejście kazałoby założyć, że mieliśmy prawie pół roku dystrybucji. Pod względem zakresu wahań oraz czasu trwania każda szczytowa konsolidacja od 12 miesięcy roku była mniej imponująca. Dla podaży jest więc argument, że nadchodzi sypanie i zjazd co najmniej do okolic 14630 (czyli pełnej wysokości trendu bocznego) po wyrysowaniu układu dystrybucyjnego Wyckoffa.
Byłoby fajnie załapać się na taki ruch bez korekt, jednak zagram asekuracyjnie i ustawię się pod powrót do złamanego wsparcia, tam dopiero zagram S po 15592, SL 15733 BE15194 TP 14705.

Dzisiejszy koniec handlu wypadł na linii, która łączy trzy lokalne minima (pogrubiona granatowa), więc gdyby popyt stąd mocniej odreagował, to pojawiłaby się szansa na zamknięcie kursu w szerokim kanale. Takie rozstrzygnięcie na pewno wyczyściłoby pozycję z akapitu wyżej, ale pewniaczków nie ma i trzeba się z tym liczyć.
Bardzo ciekawie wygląda wykres miesięczny, bo z tej perspektywy spadek nawet poniżej 14000 nie zaburza średnioterminowego trendu wzrostowego. Do zamknięcia świecy tylko trzy sesje, a na ten moment wszystko wskazuje, że wyłamanie dołem następuje po pokonaniu dwóch dolnych cieni, więc ucieczka popytu sprzed dwóch i trzech miesięcy mogłaby zrobić niezły impet.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 1 pozycję, na której zarobiłem 47 punktów.


#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 MAJA 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja 4 czerwca 11 czerwca 18 czerwca 25 czerwca 2 lipca 9 lipca 16 lipca 23 lipca 30 lipca 6 sierpnia 20 sierpnia 27 sierpnia 3 września 10 września 17 września
DJ007 - DAX Futures – Przepraszam, czy tu biją?

Połamane wsparcie i wyraźne opuszcze...

źródło: DAX_FUT-26-09-2023_multi

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DJ007: Mi tu śmierdzi śledziem ten wykres myślę że w najbliższym czasie przejdziemy do odbicia armatniego zasady paretto. Wjazd byków potem sen niedźwiedzi przerwany kolejnym wjazdem byków. Tak zwany penes inwestycyjny.
Talarsson - @DJ007: Mi tu śmierdzi śledziem ten wykres myślę że w najbliższym czasie ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Widziałem wcześniejsze twoje wpisy i się zgadza.


@makler___gieldowy: No z tym to bym uważał. Jak czytasz, to stopuj się po swojemu lub po "inspiracji" wpisem, ale nigdy nie graj na zasadzie: "jemu się sprawdza to zagram na grubo bo pewnie znowu siądzie".
  • Odpowiedz