Wpis z mikrobloga

DAX Futures – No zrób tego maksa, no!

Oczy skierowane na szczyty nie znalazły jeszcze odpoczynku i w kolejnych dniach nadal mogą wypatrywać maksimów. Wystarczy mocna sesja na podwyższonej zmienności, ale niestety rynek zmienność raczej wygasza.

Zmienność niska podobnie jak w poprzednim tygodniu, choć mamy komplet zwyżek. Zbliżając się do maksimów rynek więc wyraźnie zwolnił i obecny przystanek pasuje do tempa wzrostu poprzednich okresów szczytowych. Tylko wyraźny wzrost zmienności przy wyjściu w górę zaburzy ten rytm. Gdyby pojawiło się cofnięcie, to można zakładać, że mozolna wspinaczka i tym razem ma szanse na spełnienie. Techniczny potencjał ruchu średnioterminowego to nadal 17124.

Na dziennym trzy z czterech sesji z zaznaczonymi górnymi cieniami, a prawie zapomniana już połamana krawędź zwyżkującego klina zgrywa się obecnie z historycznymi maksami indeksów. Spadająca zmienność nakazuje czekać na jakiekolwiek wybicie kierunkowe, a przewaga kupujących mogłaby być wyraźnie zagrożona dopiero gdyby połamała się linia trendu (niebieska) kreślona po cenach zamknięcia. Prawie 500 punktowa przestrzeń może być więc traktowana jako bezpieczna „ziemia niczyja”.
Planując grę na dziennym jedyne co przychodzi mi do głowy to korygowanie zleceń oczekujących dla krótkiej pozycji codziennie razem z uciekającą w górę krawędzią klina.

Trochę słabiej kondycja popytu wygląda na H4, tutaj zamierający zakres wahań wszedł w nachyloną ku górze konsolidację. Tuż po ustanowieniu lokalnego maksa wyszedł też bokiem pod szybką linię trendu kreśloną od połowy marca. Ostatnie godziny handlu zostawiły też niewielką głowę z ramionami widoczną na m15. Takie drobiazgi przy niskiej zmienności trzeba byłoby rozgrywać z wąskimi stopami na słabych zasięgach, nawet ta większa RGR ma ledwie 80 punktów wysokości, a mniejsza koło 60. Wejście na krótko z obecnych poziomów z 50 z punktowym stopem ma sens tylko wtedy jeśli założeniem byłoby osuwanie do krawędzi kanału i jego wybicie z dojściem do wsparcia w okolicy 15770. Tylko wtedy stosunek zysk/strata jakoś się broni.

Szukając miejsca do zagrywki na L będę czekał właśnie na tej dolnej krawędzi kanału i obserwował czy uda się go utrzymać. Problem niskiej zmienności jednak nie znika, więc cel ruchu na górną krawędź kanału to gra warta świeczki wyłącznie przy bardzo wąskich stopach.

Atmosfera na kupno ryzyka jest całkiem niezła, złoto przy szczytach, dolar cudem broni się przed spadkami indeksy w USA wyglądają jak szykujące się do odpału, podobnie na GPW. Problem lokalnych maksimów to zawsze ryzyko zawinięcia się w dół. Przy obecnej zmienności każdy mocniejszy ruch może zaprosić do podpięcia się do wyznaczonego, dowolnego kierunku.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 6 transakcji intra, na których zarobiłem łącznie 199,5 punktu (4 zyskowne, 2 stratne).

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia
DJ007 - DAX Futures – No zrób tego maksa, no!

Oczy skierowane na szczyty nie znalazł...

źródło: DAX_FUT-16-04-2023_multi

Pobierz