Wpis z mikrobloga

DAX Futures - ATH o rzut beretem

Kwartał i miesiąc dla byków zakończył się lepiej niż dobrze, a w drodze do ATH tylko jedna, drobna techniczna bariera. Do historycznego maksimum kontraktu brakuje 495 punktów. Szczyt jest więc w zasięgu wzroku i jednej mocniejszej sesji.

Rynek po roku wojny, najpierw narastającego i później opanowanego kryzysu energetycznego znowu jest na wysokościach, które mielił od wiosny 2021 do lutego 2022. Dający się technicznie uzasadnić potencjał ruchu to obecnie okolice 17124 kreślone z zasięgu odwróconej głowy z ramionami na tygodniówce. Będąc już tak blisko historycznych szczytów można sobie zadawać pytania, czy ewentualna kontynuacja będzie swoim tempem przypominać mozolną wspinaczkę z okresów zaznaczonych niebieskimi odcinkami, czy może impulsy będą miały wyższa dynamikę. Na chwilę obecną nachylenie szczytów od stycznia przypomina raczej okresy powolnych podejść.

Trzeba oczywiście zerknąć dla porządku na wykres dzienny z wyłamanym klinem i kursem, który zbliża się do dolnego ograniczenia. Niezależnie od sytuacji nie odpuszczę sobie próby zagrania tam po krótkiej stronie. Obecnie S ustawię przy 16018 ze 130 punktowym SL i celem na revers przy wolniejszej linii trendu na 15291. SL po reversie 90 punktowy i TP przy 15580. Zlecenia będę korygował w górę codziennie o 25 punktów. Szukanie miejsca po długiej stronie rynku z marszu odpuszczę, bo trzeba byłoby wchodzić niemal na pionowej ścianie bez bliskich wsparć. Gdyby jednak rynek zszedł w dół bez zahaczenia o 16018, to będę szukał okazji intra w okolicy15291.

Tak jak tydzień temu całkiem niezła technika stała w kontraście z negatywnym otoczeniem informacyjnym, tak teraz bliskość ATH i techniczny drobiazg w postaci złamanej krawędzi klina zbiega się w czasie z decyzją OPEC+ o ograniczeniu produkcji ropy. Zapewne już poniedziałek pokaże, czy przewrażliwiony na punkcie cen energii DAX poradzi sobie z taką informacją w byczym stylu. Żeby sytuacja się bykom nie pokomplikowała, to na ostatniej prostej kurs musiałby się w tygodniu utrzymać nad 15291.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 11 transakcji na których zarobiłem 167 punktów. (6 zyskownych, 4 stratne, 1 BE). Najlepszy potencjalnie trejd po długiej stronie rynek wyciął mi we wtorek, a później było tylko skubanie na zmianę z niedowierzaniem jak to szybko ucieka.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca
DJ007 - DAX Futures - ATH o rzut beretem

Kwartał i miesiąc dla byków zakończył się l...

źródło: DAX_FUT-02-04-2023_multi

Pobierz
  • 3
  • 1
@eklektyczny: Chciałbym to wiedzieć. Jeśli ropa się cofnie przy globalnym risk off i odgrzewqniu recesji, to daxowi też się dostanie. To co jest przewagą daxa, to zachowanie relatywnie silniejsze gdy coś się krzaczy, wolniejszy spadek i szybsze odrabianie w poprawie. Jak wrócą gadki o energii, stopach, recesji, to będąc wysoko łatwiej sypnąć zarobionymi papierami niż je kupować. Największa dynamika do tej pory była przy odbiciach z minimów, a wysoko wzrostowe serie
@DJ007: chciałem na to przygotować jakąś strategie za wczasu, ale mysle, że chyba lepiej będzie dołączyć się do biegu w trakcie. Ogólnie to od zeszłego tygodnia w głowie mi się kreśliły wzrosty na ropie, sygnały do wybicia. Szukałem teraz jakiegoś punktu aby sensownie zabezpieczyć otwarte pozycję na indexach, ale tutaj też stanę z boku i będę gasił z palca jeśli coś mi się wyda przeciwnego do poprzednich zalozen. Ja byłem obóz