Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Na granicy wybicia (ale nie mówmy hop)

Niedźwiedzie w końcu coś ugrały i udało się sprowadzić kurs poniżej utrzymywanego od początku lutego wsparcia. Teraz mamy więc zamianę na opór i bardzo czytelne ramy przebitego horyzontu z potencjałem dalszego ruchu do 15000.

Spekulacja na H4 pod utrzymanie oporu i S w okolicy 15310 oraz TP 15013 (SL minimum 100 pkt), jest aż nadto czytelna, lecz technicznie broni się bardzo dobrze, mimo stosunku zysk/strata lekko poniżej 3.
Patrząc na dzienny widzimy niewielki dolny cień rysowany z dolnego ograniczenia klina. Układanka z H4 pasuje do wyłamania z formacji dołem, bo rama pęknie przy 15231 więc wejście w S z akapitu wyżej i cel nawet na 14085 pasuje do takiej gry.

Z racji końcówki miesiąca i widocznego na ten moment długiego górnego cienia, trzeba koniecznie zerknąć na interwał miesięczny. Wieloletnia historia kontraktu na DAX pokazuje, że gdy rysowane są górne cienie na świecy miesięcznej, to statystycznie bardziej istotne są ponowne wycieczki w stronę lokalnego maksimum, nawet z poprawieniem. Miesięczne zwroty w dół znacznie częściej odbywają się na podwójnym teście maksów (czasem nawet potrójnym). Taki scenariusz trzeba mieć „z tyłu głowy” i gdyby nastąpiło utrzymanie dolnej krawędzi klina, to wyjazd nawet do 15980 nie powinien być traktowany jako statystyczna anomalia.
Nie zmienia to faktu, że zagrywka prowadzona od 15310 do 14085 ma na tyle dobrą relację zysku do straty, że można parę groszy na to poświęcić. Za to sam ewentualny dojazd do 15980 ciągle będzie wewnątrz klina, więc już dziś wiadomo jaki rozkład jazdy można pod to przygotować.

Pod te nieprzychylne niedźwiedziom statystyki miesięczne pokuszę się też o zagranie fałszywego wybicia klina dołem, ale tylko gdyby S z strategii H4 dojechało do celu bez wtopy. Wtedy zagram L po 15013, SL min 60 punktów TP 15311.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem zamknięte 32 transakcje intra, na których zarobiłem 377 punktów (22 zyskowne, 3BE, 7 stratnych).

Przy okazji zapraszam na szkolenie rynkowe w marcu na uczciwych zasadach - jak stwierdzisz, że było słabe to oddaję kasę: Zarządzanie ryzykiem, psychologia, metoda

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures – Na granicy wybicia (ale nie mówmy hop)

Niedźwiedzie w końcu co...

źródło: DAX_FUT-26-02-2023_multi

Pobierz
  • 12
czyli moze wzrosnie moze spadnie


@Monsanto93: Czyli pokazuję jak planuję transakcję i jakie scenariusze biorę pod uwagę i pod jakie zagram. Przepowiadanie przyszłości to co innego niż trading. Żeby przepowiadać przyszłość, trzeba byłoby zakładać, że się w przepowiedni nie pomylimy, ja w razie pomyłki mam opisane poziomy wyjścia na stracie. Oczywiście możesz uznawać, że skuteczny trading to poprawne wizje "jutra", ale ja nie należę do zwolenników takiego podejścia.
@DJ007: jeśli stosujesz analizę techniczną do handlu to może weź pod uwagę kolor rysowanych kresek na wykresie. Wiadomo że zielone to wzrosty a czerwone to spadki, więc jak będziesz grał na wzrosty to narysuj wysoko zieloną kreskę wtedy będzie większa szansa że cena podąży w kierunku wzrostów, zauważyłem że nikt tego nie stosuje więc jest to pewnego rodzaju przewaga xd Na rynku rządzi tylko gotówka i psychologia, ten kto ma gotówkę
Do szkolenia mnie nie przekonasz ale fajnie poczytać analizy ATciarzy.


@woskrosenie: Nie mam zamiaru cię przekonywać do czegokolwiek. Może się mylę w ocenie, ale z twoich wpisów z daleka widać, że nie wiesz o co biega w tej zabawie. Życzę zysków i racji.
Wrzucam te wpisy już ponad rok, publikuję na bieżąco rezultaty, więc wiem co robię i jak robię. Jeśli moje podejście ci nie pasuje, to napisz coś swojego, wrzuć
z twoich wpisów z daleka widać, że nie wiesz o co biega w tej zabawie

@DJ007: podaj argument po czym tak wnioskujesz?

napisz coś swojego, wrzuć gdzie dajesz TP, gdzie SL. Skoro piszesz, że masz średnią cenę 12000 na NQ, to wrzuć gdzie to wysypiesz gdyby szło przeciwko i gdzie zamkniesz gdyby szło zgodnie z założeniami


@DJ007: mam margines 1,2% w dół ale nie oznacza to że będę trzymał do
@DJ007: podaj argument po czym tak wnioskujesz?


@woskrosenie: Poczytałem Twoje rynkowe wpisy na wypoku, a jak to mówią "mądrej głowie dość dwie słowie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogę to szerzej uzasadnić rozkładając zarzucaną amatorkę z tamtych wpisów na czynniki, ale tak jak pisałem wcześniej, mogę się mylić i nie chcę kogokolwiek obrażać.

mam margines 1,2% w dół ale nie oznacza to że będę trzymał do tego
Screen, który wrzuciłeś pokazuje jednak, że otworzyłeś pozycję w okolicy lokalnego szczytu poprzedniego lub jeszcze wcześniejszego, więc siedziałeś już kilkadziesiąt punktów pod wodą. Być może zagrałeś pod utrzymanie 12k i jednak rynek to połamał, ale nie wychodziłeś z pozycji licząc, że będzie powrót

@DJ007: na screenie w momencie otwarcia są małe szare prostokąty, one pokazują moment wejścia (blisko dwóch mocnych spadkowych świec. Nie grałem pod utrzymanie 12k tylko pod to że
na screenie w momencie otwarcia są małe szare prostokąty, one pokazują moment wejścia (blisko dwóch mocnych spadkowych świec. Nie grałem pod utrzymanie 12k tylko pod to że impet spadkowy wyhamował i zaczęło się lekkie odbicie


@woskrosenie: Fajnie, bo zamiast pyskówki robi się bardziej merytorycznie.
Wchodząc w tamtym miejscu byłeś przewieziony dość grubo w stosunku do depozytu (jeśli masz 1,2% miejsca w dół).
Decydując się na zostawienie pozycji uznałeś, że możesz pominąć
Wg mnie tak lepiej nie myśleć. Nie ma kasy brokera. Jeśli zarobiłeś, to jest to Twoja kasa od początku do końca i nie powinna być traktowana inaczej


@DJ007: i tu zaczyna się psychologia, kasa brokera, kasa nie brokera, jak myślisz o "twojej kasie" to prowadzi do tego że zaczynasz myśleć o pieniądzach a nie o tym żeby przeprowadzić jak najlepiej transakcję. Myślisz o pieniądzach to ich bronisz i wykonujesz głupie ruchy
Myślisz o pieniądzach to ich bronisz i wykonujesz głupie ruchy pod wpływem emocji. Jak myślisz o tym aby przeprowadzić jak najlepiej transakcję odcinając się od pieniędzy to cały trejd wykonasz zgodnie z założeniami - nawet jak cena nie poruszy się tę stronę jak zakładałeś.


@woskrosenie:
Jeśli myślę o mojej kasie, to myślę o tym że to ja wypracowałem zwrot i wypracowany zwrot nie zwalnia mnie z reguł zarządzania kapitałem. Dystans wobec