Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Ścichapęk

Tygodnie usypiania w wąskiej konsolidacji i w końcu wejście na nowe historyczne maksima. Teraz pozostaje próba oceny czy popyt pójdzie za ciosem, czy spocznie na laurach.

Spadkowy kanał na H4 po raz kolejny okazał się najlepszym wskazaniem stanu rynku. Długie bujanie się na górnej krawędzi skończyło się wybiciem i kto został po złej stronie – licząc na powrót marazmu – ten złapał srogie baty. W nadchodzących dniach ten interwał nie daje już tak dobrych punktów zaczepienia bo mamy niemal pionową ścianę wychodząca nad kluczowy opór, który obecnie trzeba uznać za wsparcie. To właśnie zachowanie wokół tego wsparcia powinno przynieść więcej odpowiedzi. Kusi kontrowanie ruchu ze stopem nad maksimami i celem koło 16114, jednak dopóki nie pojawi się jakikolwiek konsolidacyjny przystanek, to takiej transakcji nie zagram.
Zestawiając H4 z tygodniówką mamy wyraźne przyspieszenie i kurs jest coraz bliżej do zasięgu wielkiej oRGR celującej w 17124. Gdybyśmy cały impuls wzrostowy od majowego minimum uznali za przedzielony kilkutygodniową konsolidacją, z której rynek się wyłamał w górę, to cel kontynuacji można byłoby wyznaczyć nawet na 17293. Szukając miejsca do zagrania długiej pozycji na pewno zwrócę uwagę na ewentualne zachowanie przy 16114, czyli okolicy połowy korpusu wybiciowej świecy. Sensowny stop musiałby mieć ponad 230 punktów, więc raczej spróbuję podpinać się intraday. Obecnie z marszu raczej nic nie zagram i wolę zaryzykować, że coś mi ucieknie, niż wskakiwać na gorąco.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 11 transakcji intraday, na których straciłem -47 punktów (4 stratne, 4 zyskowne, 3BE), w tym jest też stratna pozycja z wcześniejszego tygodnia. Wszystkie wąskie zagrywki planowane we wpisie z 14 maja wysypały się na stopach, a wynik uratowały longi łapane już powyżej 16170.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 maja 8 maja 14 maja
DJ007 - DAX Futures – Ścichapęk

Tygodnie usypiania w wąskiej konsolidacji i w końcu ...

źródło: DAX_FUT-21-05-2023_multi

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
Gdybyśmy cały impuls wzrostowy od majowego minimum uznali za przedzielony kilkutygodniową konsolidacją, z której rynek się wyłamał w górę, to cel kontynuacji można byłoby wyznaczyć nawet na 17293.


@DJ007: Miało być: impuls wzrostowy od marcowego minimum
  • Odpowiedz
  • 0
chcesz powiedziec ze bedzie spadał albo rósł


@ByczeqFernando: Zawsze to robi, albo spada albo rośnie. Ja grając pod jakiś kierunek czasem zarobię, czasem stracę i czasem uda się określić ruch z jakąś precyzją, a czasem jak kula w płot. To normalne jak "kupa z dupy".
  • Odpowiedz