Wpis z mikrobloga

DAX Futures - Tak blisko, że grzech nie spróbować

Handel po skokowym wzroście cen ropy nie wywołał przerażenia w obozie byków. Przedświąteczna atmosfera przyniosła spadek zmienności i konsolidacyjny przystanek w pobliżu historycznych maksimów. Kupującym wystarczy utrzymanie bez znaczących zjazdów by nadal szukać szansy na atakowanie szczytu.

Na wykresie H4 najciekawszym wydarzeniem była szybka negacja wybicia ponad marcowe maksima. Po tym zejściu i utrzymanej regularności ruchów można zaprojektować lekko spadkowy kanał o wysokości 220 punktów. Jeśli kupujący teraz by odpuścili, to spadek i zamknięcie poniżej 15705 przyniesie złamanie dwutygodniowego trendu (zielona linia) – w takiej sytuacji dopiero rozbicie dołem regularności kanału pogmatwa nieco położenie byków.
Próbując wykorzystać taki scenariusz ustawię się na styku linii trendu i górnej krawędzi kanału – S przy 15768 z 60 punktowym stopem i TP 15519. Taki ruch wykonam tylko jeśli choć jedna świeca H4 zamknie się wcześniej poniżej 15705.

Wykres dzienny to uciekająca w górę dolna krawędź wyłamanego klina, która obecnie jest poniżej historycznych maksów, ale unosi się codziennie o około 30 punktów. Gdyby kanał opisywany na H4 został wyłamany górą, to zasięg ruchu do okolic 16278 nie powinien być zaskoczeniem.
Decydujące może się więc okazać zachowanie popytu przy dolnej krawędzi kanału na H4, bo jego utrzymanie dawałoby potwierdzenie, że rynek konsoliduje się przed ewentualna próbą ataku na szczyt. Szykując się na taką próbę można myśleć o długiej pozycji przy wyłamaniu kanału górą, stop poniżej połowy wysokości kanału i TP na 16278, ewentualnie skontrować longiem na dolnej krawędzi kanału z tańszym 80 punktowym stopem.
Każdy pomyślny long, który doczłapałby do celu na 16278 zakończy się dla mnie reversem na S, ale przy tej zmienności to raczej melodia na następny tydzień.

Tygodniówka tylko dla porządku jako podgląd na teoretyczny zasięg odwróconej głowy z ramionami (17124) oraz nieco gaszące entuzjazm nachylenia ruchów przy szczytach. DAX pokazuje, że potrafi wytracić impet gdy upragniony cel byków już jest w zasięgu ręki, ale na obecną chwilę sytuacja techniczna popytu nie jest na tyle słaba by nie dało zbudować się próby wyjścia.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem dwie transakcje, na których straciłem łącznie -96 punktów, po długiej i krótkiej stronie skończyło się podobnie.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 4 kwietnia
DJ007 - DAX Futures - Tak blisko, że grzech nie spróbować

Handel po skokowym wzrości...

źródło: DAX_FUT-10-04-2023_multi

Pobierz
  • 3
  • 0
Opór w górę na D1 już jest przebity - nowy szczyt - typowy trend wzrostowy.


@sd3t590bfd: Sporo się układa pod atak na maksy, ale na historii widać, że zamiast spektakularnego rajdu może to być mozolne wpełzanie. Czas pokaże.
Może tak być jak mówisz. Ja to tylko forex i patrze na interwały W i D, a wejścia na M30, jak jest Rsi nisko. Mi to wyglada na dalszy wzrost, ten zasięg który zaznaczyłeś prostokątem, ale jak mówisz - czas pokaże.