Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Konsola 2.0
Zamiast jakiegokolwiek ruchu kierunkowego tydzień przyniósł poszerzenie zakresu konsolidacji. Szarpany w dwie strony handel może być dobrym środowiskiem do szybkiej gry intra, jednak w skali dziennej i tygodniowej kurs nadal drepcze w miejscu dając zarobić graczom z kontry i łapiąc w pułapki poszukiwaczy mocnych wybić.

Niedźwiedzie od początku tygodnia przejęły inicjatywę by w środę nawet przebić dołem zakres wahań horyzontu od połowy kwietnia i wyjść poniżej linii trendu kreślonej w dziennych cenach zamknięcia. Sukcesem stało się wyłącznie czerwone zakończenie miesiąca, bo od czerwca dynamiczna zmiana kierunku wysłała cenę znowu pod 16100 punktów. Tygodniówka jest poniżej linii nachylenia wzrostu, ale z tej perspektywy nie można powiedzieć, że bykom stała się jakaś krzywda.
Na krótszych interwałach H1 i H4 wydaje się, że agresywna kontra popytu znalazła swój lokalny finał. Kurs po środowej wycieczce w dół zaczął zmieniać następstwo dołków i szczytów na coraz wyższe i atak nastąpił po wybiciu z oRGR na godzinówce. Zasięg tej formacji jest niemal wypełniony w całości i powyżej mamy 30 punktową strefę oporową, a 100 punktów wyżej znowu barierę starych maksimów. Środowisko do przedłużenia trendu bocznego jest niezłe.
Nie chcę grać w obecnych warunkach „na siłę”, bo każdy z pomysłów, które obecnie mam, to jakieś strasznie naciągane strzały by zagrać cokolwiek.
Podaż może ponownie pokazać pazur, ale musiałoby to się wiązać z szybkim cofnięciem z aktualnych poziomów do wartości poniżej 15940 i wtedy mógłby pojawić się zarys szybszego spadkowego kanału. Na ten moment jest to przedwczesne.
Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 7 zamkniętych transakcji intra, na których straciłem łącznie -119,5 punktu (2 stratne, 2 zyskowne, 3 BE)

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 maja 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja
DJ007 - DAX Futures – Konsola 2.0
Zamiast jakiegokolwiek ruchu kierunkowego tydzień p...

źródło: DAX_FUT-04-06-2023-multi

Pobierz