Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Kto wygra sierpień?

Przepychanki na wsparciu nie przyniosły rozstrzygnięcia. Popyt ma zielony tydzień, lecz nie zdołał utrzymać się po wycieczce nad 15900 i przed końcówką miesiąca znalazł się w nieciekawym położeniu.

Dzięki tym przepychankom ubiegłotygodniowy pomysł z minutówek by pójść w długą stronę okazał się trafiony, choć już odwrócenie na S nie przetrwało wyjazdu na tygodniowe maksy. Obecnie na dziennym mamy podkreślone znaczenie wsparcia i szanse na przedłużenie półrocznego horyzontu - co byłoby sporym sukcesem kupujących. Gdyby popyt zdołał pokonać szczyt z ostatniego czwartku, to będziemy mieli lokalne podwójne dno celujące nawet w 16350.
Z drugiej strony – gdy podaż zdoła zepchnąć i utrzymać kurs poniżej minimów z 18 sierpnia (15510), to zobaczymy wyłamanie z podwójnego szczytu na tygodniówce, a tam teoretyczny zasięg sięga poniżej 14700.
Ciężko się zdecydować pod którą stronę można się tu taniej podpiąć. Z racji tego, że ruch ostatnich 4 miesięcy na dziennym pasuje mi pod wykoślawiony schemat dystrybucyjny Wyckoffa, to ustawię S poniżej piątkowego minimum, SL 100 punktów TP 14794. Grę po długiej stronie przy wyjściu nad 15933,5 będę brał pod uwagę tylko jeśli bieżąca sytuacja intra pozwoli na stopy węższe niż 100 punktów.
Najbliższe 4 sesje kończą miesiąc i trzeba pamiętać, że ewentualne zamknięcie poniżej lipcowego dołka na 15558 sprawi, że cały popyt od kwietnia znajdzie się pod kreską. Byki mają więc o co walczyć, bo brak utrzymania część dotychczasowego popytu zachęci, a część zmusi do zmiany skóry na niedźwiedzią.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 3 transakcje, na których zarobiłem 27 punktów (1 zysk, 1 strata, 1 BE)

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 7 MAJA 8 maja 14 maja 21 maja 28 maja 4 czerwca 11 czerwca 18 czerwca 25 czerwca 2 lipca 9 lipca 16 lipca 23 lipca 30 lipca 6 sierpnia 20 sierpnia
DJ007 - DAX Futures – Kto wygra sierpień?

Przepychanki na wsparciu nie przyniosły ro...

źródło: DAX_FUT-27-08-2023_multi

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach