Wpis z mikrobloga

DAX Futures - rzut beretem

Byki powiększyły zdobycze na finale miesiąca i nie ustaje mozolna wspinaczka w stronę historycznych maksimów. W miesięcznych cenach zamknięcia szczyt już został poprawiony, a odległość 227,5 punktu od ATH to zaledwie 1,41% w górę.

Ruch tygodniowy ślizga się w nachyleniu, które wielokrotnie DAX potwierdzał, ale w tym ślizganiu oczywistym plusem dla popytu jest utrzymanie kursu powyżej linii. Dynamiki w górę niestety zabrakło, była za to całkiem niezła od dołu gdy drugi raz z rzędu tygodniówka odrabiała całe zejście na minima (zostawiając tylko dolny cień). Po tym ruchu można uznać, że podaż została złapana w pułapkę pod dołkiem z poprzedniego tygodnia. W ten sposób minima wyznaczają strefę wsparcia, która może zachęcać do mocniejszego nacisku sprzedających w razie przełamania. Tak czy inaczej przy obecnych kursach to kupujący przeważają na tym interwale i techniczny cel na 17124 nie traci uzasadnienia. Dopiero połamanie 15800 mogłoby zasygnalizować rysę na kondycji byków, ewentualnie jakiś dynamiczny odwrót po nieudanym wyjściu nad maksy.

Całkiem ciekawie jest na H4, gdzie dająca się oznaczyć regularność - w postaci spadkowego kanału – została wyłamana górą. Ruch poprzedzający kanał nie był imponujący (jasno zielone linie na dziennym), więc posiłkując się wykresem dziennym można wyznaczyć cel impulsu na poziomie 16216 – czyli już mocno w strefie oporowej.
Próbując rozegrać obecny stan ustawię zlecenie kupna przy 15996 - licząc na korektę do okolic wyłamanego kanału, SL 50 pkt, TP 15216. Przy 16160 przeniosę stopa o 110 punktów w górę, czyli na 16056. Jeśli wtorek otworzyłby się luką powyżej 16100, to zlecenie na 15996 odpuszczę. Do gry po krótkiej stronie będę się szykował dopiero poniżej 15800. We wtorek i środę będę raczej poza rynkiem, więc trafię na obraz zastany już decyzji FED.

Tydzień z ogłoszeniem decyzji FED i EBC o poziomie stóp procentowych powinien sprzyjać podniesieniu zmienności. Dla DAXa scenariusz kontynuacji wzrostu na nowe maksima wydaje się prosty w realizacji, bo to przecież już bardzo blisko, ledwie „rzut beretem”. Zatem może już w tym tygodniu przekonamy się czy „beret” doleci na ATH, czy zawróci jak bumerang (lub i jedno i drugie).

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 12 transakcji intra, na których zarobiłem 152 punkty (9 zyskownych, 3 stratne).

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Wszystkie wpisy z 2022 roku
2023: 1 stycznia 8 stycznia 15 stycznia 22 stycznia 29 stycznia 5 lutego 12 lutego 19 lutego 26 lutego 5 marca 12 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 10 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia
DJ007 - DAX Futures - rzut beretem

Byki powiększyły zdobycze na finale miesiąca i ni...

źródło: DAX_FUT-30-04-2023_multi

Pobierz
  • 5
@DJ007: Ja bym tu został poza rynkiem pewnie. D1 i H4 wskazują na wzrosty. Patrząc na W1, to pewnie spodziewałbym się dwóch czerwonych tak w ciągu 2-3 tygodni. Zobacz na W1, że po przekroczeniu twojego szarego prostokąta już i impuls wzrostowy krótszy i korekta głębsza (bardziej dynamiczna - jakby gruby sie po tej cenie pozbywał). Tam już widać zwątpienie tych co kupili na korekcie, albo wcześniej. Dla mnie wygląda jakby szybciej
  • 0
być poza rynkiem to też pozycja,


@sd3t590bfd: Jasna rzecz. Jak planuję wejście ze stopem 50pkt, to raczej szastania nie ma bo to tani bilet.
To, co piszesz o 15200 brzmi sensownie. Coś grubszego w dół na pewno wcześniej posypie 15800, co uznałem za punkt ostrzegawczy, bo zjazdy nawet ładnie wybronione (ostatnie dwa dolne cienie na W1) czasem kończą się mocniejszym sypaniem.
  • 0
Co postanowiłeś, tak z ciekawości.


@sd3t590bfd: Nie wiem skąd masz notowania, ale u mnie 15800 nie pekło. Minimum dnia bylo 15810.5. Aktualnie nic nowego nie otwieram, jutro tylko chwilę bedę rano przy rynku i może coś ustawię. Na ten moment, gdyby nie noc, to gralbym S po 15875, SL 15896 i TP 15755. Na jednym longu rano wyleciałem, z drugiego intra jakis ochłap wpadł. Bilans na dziś -18pkt.
Na stooq.pl patrzę. Proponuje wstrzymać się i podjąć decyzję w przyszłym tygodniu jak pojawi się okazja i wszystkie trzy wykresy dadzą jednoznaczna odpowiedz w którym kierunku idziemy, bo teraz to loteria :) Okazje nie uciekają, tylko zmieniają miejsce. :)