Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim, mały update w związku z zatrzymaniem przez policję na polecenie prokurator mojego telefonu komórkowego po interwencji radnego, w której patrzyłem na ręce sanepidowi i policji podczas czynności wobec koszalińskiego przedsiębiorcy (więcej info tutaj)

Jestem po złożeniu zażalenia i konferencji, na której wystąpili ze mną poseł Radosław Lubczyk i radny sejmiku województwa, Rafał Rosiński. Poseł powiedział, że o sytuacji poinformuje Marszałek Sejmu Elżbietę Witek, ponieważ postanowienie sądu utrudnia mu wykonywanie mandatu posła, a na moim telefonie są dane, które są niezbędne w mojej pracy na jego rzecz jako dyrektora biura poselskiego. Czy podziała? Mamy świadomość, że to PiS, ale interweniować będziemy. Papier zostawi ślad.

Złożyłem zażalenie na decyzję prokuratora, które napisał mecenas Jan Kazimierz Adamczyk, któremu serdecznie dziękuję za pomoc. Wysyłam również pisma do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszalinie, Rzecznika Praw Obywatelskich i zgodnie z Waszą propozycją - do UODO. W nich zwracam się z prośbą o podjęcie stosownych interwencji.

Poinformowałem media - na konferencji były obecne zarówno lokalne, jak i regionalne. Ludzie mają prawo wiedzieć, że za wydaniem postanowienia stoi prokurator Agnieszka Plaga z Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. Będę o tym pisać głośno, również w mediach społecznościowych. Konfiskowanie telefonu świadkowi, który nie jest oskarżony w sprawie i nie jest podejrzany o przestępstwo, na którym nie znajdują się dane ze sprawy, ale jest wiele innych ważnych, które dotyczą pełnionej przeze mnie funkcji, to rzecz co najmniej rzecz absurdalna.

#walczmyzbezprawiem - to tag, pod którym będę publikować dalszy ciąg sprawy. Zakładam, że na dniach dostanę odpowiedź z Sądu w mojej sprawie.

#polska #wykopefekt #afera #bekazpisu #koronawirus #policja #koszalin #przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza
Pobierz
źródło: comment_1616070778V9ilsnhqecqXWo4xDrX3qY.jpg
  • 83
@BPapa: Patrząc na to co się ostatnio dzieje to ludzie których to dotyczy reagują jak Pan na obrazku poniżej ale życzę jak najlepiej, nie poddawaj się i walcz chociaż o te resztki godności dla nas wszystkich. Aparat władzy będzie Ci rzucał kłody pod nogi ale najważniejsze żeby zostawić ślad, że coś robiłeś w tym kierunku.
Może za 10 lat, jak Polska wróci do normalności, będzie można takie sprawy wyciągnąć i poodsuwać
Pobierz
źródło: comment_16160727788ae5O7lkEwyas8jQLKCQgk.jpg
@BPapa: Nie wiem, czy o tym możesz mówić, ale do kogo należy telefon? To Twój prywatny, czy służbowy?

Zaszyfrowany, zabezpieczony hasłem?

Musiałeś oddać go odblokowanego, czy wyłączyłeś i podałeś hasła?

Zastanawiam się, czy w przypadku naruszenia tajemnicy służbowej, właściciel ma możliwość (techniczną i prawną) zdalnego usunięcia zawartości urządzenia.