Wpis z mikrobloga

Hej! Ponad 5 tysięcy osób na Mirko było zainteresowanych kosztami leczenia onkologicznego. Więc dostarczam informacji!

Koszt wszystkich świadczeń, które miałem na koncie Zintegrowanego Informatora Pacjenta wynosił 548 813,62 zł

Suma świadczeń za rok 2014 (początek leczenia) wyniosła 190 601,3 zł czyli na 1 dzień w tym okresie przypada 522,20 zł
w tym czasie miałem chemioterapię oraz autoprzeszczep szpiku kostnego

Sum świadczeń za rok 2015 i styczeń 2016 wyniosła 330 192,03 zł na 1 dzień w tym okresie przypada 833,82 zł
w tym czasie miałem chemioterapię, radioterapię oraz przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego

W 2014 roku spędziłem 159 dni w szpitalu w czasie 15 hospitalizacji. Średni koszt jednej hospitalizacji wyniósł 11 048,18 zł
mediana natomiast 3 960,85 zł , a więc jedna doba w szpitalu kosztowała średnio 1 042,28 zł

Doba w trakcie autoprzeszczepu kosztowała 1 857,14 zł , natomiast doba w trakcie przeszczepu od dawcy niespokrewnionego kosztowała 7 101,71 zł

Radioterapia kosztowała 16 588 zł

Jeżeli jesteście ciekawi ile konkretnie co kosztowało (autoprzeszczep, poszczególne leki cytostatyczne, protokoły czy badania) zachęcam do wykopania znaleziska

Ile kosztuje nowotwór?

Dodałem tam również link do arkusza kalkulacyjnego, żebyście mogli sobie przejrzeć wszystkie dane.

#medycyna #pieniadze #medycznewyludzenia #prosilechoruje #zdrowie
p.....e - Hej! Ponad 5 tysięcy osób na Mirko było zainteresowanych kosztami leczenia ...

źródło: comment_DiIgEhVsO9ZgzntcMlN7TKL7Xb8lmHH9.jpg

Pobierz
  • 245
  • Odpowiedz
@xetrov: teraz przeczytalem reszte twoich komentarzy i zapomnij, ze ci odpisywalem cos XD Foliowa czapeczke zaloz tylko bo nie jestes w stanie sensownie uargumentowac swoich tez poza jakimis ogolnikami

  • Odpowiedz
@su1ik: a widzisz, Ciebie kojarzę a pomimo tego Ci odpisuję. Już o tym kiedyś rozmawialiśmy, nic nie mam do lekarzy, zwłaszcza tych mądrzejszych, którzy wyjechali bo nie dość, że poprawiają swój poziom życia, to jeszcze nie przykładają się do podtrzymywania tego chorego systemu. Tu się z Tobą jak najbardziej zgadzam, popieram i tak dalej.

Szczebel wyżej czy też bardziej prawidłowo byłoby szczebel dalej, zresztą lepiej ode mnie wiesz jak wygląda przepływ
  • Odpowiedz
@prosile: szacun opie, że wrzuciłeś obiecany post. Jednocześnie rece mi opadają jak patrzę na to jak się męczysz z tym wołaniem i zastanawiam się czy ten portal może być jeszcze bardziej upośledzony. Zamiast uczestniczyć w dyskusji na luzaku, jesteś teraz zmuszony do klikania jak małpa bo komuś się nie chce zrobić sensownego rozwiązania na miarę XXI wieku
  • Odpowiedz
@prosile: wykopki wyznające libertarianizm zaraz powiedzą, ze gdyby służbę zdrowia całkowicie sprywatyzować, to twoje leczenie by kosztowało 1k złotych, bo przecież duża konkurencja xD do tych zakutych łbów nic nie dotrze, nawet namacalny dowód. A dla ciebie dużo zdrowia, trzymaj się ;)
  • Odpowiedz
wykopki wyznające libertarianizm zaraz powiedzą, ze gdyby służbę zdrowia całkowicie sprywatyzować, to twoje leczenie by kosztowało 1k złotych, bo przecież duża konkurencja xD do tych zakutych łbów nic nie dotrze, nawet namacalny dowód. A dla ciebie dużo zdrowia, trzymaj się ;)


@JulienSorel: gdyby sprywatyzowac sluzbe zdrowia to cena uslugi sie nie zmieni, za to zmieni sie cena skladki ubezpieczeniowej "bo konkurencja".

Twierdzenie ze tylko socializm potrafi zaspokoic potrzeby obywatela to gleboka
  • Odpowiedz
@xetrov: ale konkrety jakies. Ja znam tylko podwojne rozliczanie- pieniadze od nfz i od pacjenta (to glownie dentysci) albo jakies dopisywanie procedur/wizyt w poradniach. To mi nie wyglada na szczebel wyzej i margines stanowi.
  • Odpowiedz