Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
uriel_ck

uriel_ck

Dołączył 18 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13408
  • Znaleziska 3810
  • Mikroblog 9598
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 40
Clefairy
Clefairy
7 godz. i 23 min temu
  • 74
Szczerze to przed wojną w Ukrainie to nie byłem w stanie pojąć jak to się stało, że w Niemczech w latach 30 ludzie tak bardzo uwierzyli w propagandę i dali sobie wmówić nienawiść do innych osób tylko ze względu na inne pochodzenie.

Teraz jest to dla mnie kompletnie zrozumiałe i zdaje sobie sprawę, że nic się nie zmieniło i ciągle żyję wśród ludzi, którzy wtedy również wznosiliby brawa na wieść o tym,
Clefairy - Szczerze to przed wojną w Ukrainie to nie byłem w stanie pojąć jak to się ...

źródło: ukjrai

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 1 godz. i 29 min temu via Android
  • 0
nakręceni rolnicy przez Konfederacje.


@Clefairy: to jest k---a hit. Polaka to byś za jaja powiesił, albo d-----ł największą możliwą kare za palenie śmieciami w piecu, ale odpady zboża, ktore miało trafić do naszego jedzenia, albo jakies nielegalne substancje w owocach i warzywach to juz juz "nakręcanie"? Rolnicy zawsze maja problem i wykorzystują to, ze sa duża grupa oraz potrafią protestować. Jednak konkurowanie z nielegalnymi w UE praktykami, jest poniżej pasa.
  • Odpowiedz
raszko754
raszko754
16 godz. i 29 min temu
  • 45
To już jest mocna przesada, Ukrainki oraz media typu WP robią z Polski kraj w którym rzekomo atakuje się młode Ukrainki w nocy
https://kultura.wp.pl/ukrainskie-artystki-o-strachu-nie-rozmawiam-po-ukrainsku-przez-telefon-zwlaszcza-wieczorem-7299862216144928a
#ukraina #polska #bekazlewactwa #bekazprawakow
raszko754 - To już jest mocna przesada, Ukrainki oraz media typu WP robią z Polski kr...

źródło: 21xx

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 13 godz. i 2 min temu via Android
  • 3
Tak, rosjanie i konfiarze robią z Polski kraj, gdzie niebezpiecznie jest być Ukraińcem. Warto się temu przeciwstawić. Widzisz konfiarza? Mela na ryj


@thorgoth: juz to przerabialiśmy. Nawet na euro 2012, nagłówki gazet mówiły, ze w Polsce jest niebezpiecznie. Później, ze obcokrajowcy sa ciągle zaczepiani, ze kradzieże i pobicia.
Obcokrajowiec jak przyjeżdża to jest w szoku jaki jest spokój i jak jest czysto. W metrze nie ma darcia mordy, nikt nie
  • Odpowiedz
uriel_ck
uriel_ck 12 godz. i 52 min temu via Android
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
uriel_ck
uriel_ck 1 godz. i 40 min temu via Android
  • 0
@czerwonykomuch: pokaz te sondaże. Na wykopie plucie na Polskę i Polaków to jest codzienność, a wpisy czy komentarze, gdzie ktos wyzywa Ukraińców przy wyzwiskach na własny kraj to jest promil.
Jeszxze raz proszę o sondaże.
  • Odpowiedz

310

Posłanka czekała 3 tygodnie na świadczenie, zwykli ludzie czekają 2 lata

Posłanka czekała 3 tygodnie na świadczenie, zwykli ludzie czekają 2 lata

23 miesiące dokładnie tyle w kolejce musi czekać przeciętny pacjent na specjalistyczne badanie w szpitalu w Żywcu. Tymczasem posłanka to samo badanie zrealizowała w zaledwie dwadzieścia jeden dni. Kolejne nadużycia w publicznej opiece zdrowotnej?

kasia-nowak85
z
gazetaprawna.pl
dodany: 20 godz. i 31 min temu
  • 40
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
uriel_ck
uriel_ck 16 godz. i 36 min temu via Android
  • 6
by polityk po takim zdarzeniu rezygnował...


@inozytol: rezygnowal? Czy zwolniony dyscyplinarnie za oszustwa? Chciałbyś, zeby taki polityk poszedł, gdzies do urzędu i od jego decyzji zależy, czy dostaniesz na cos pozwolenie?
robertkk
robertkk
23 godz. i 17 min temu
  • 362
Jak ktoś chce napisać "ale nie czciła zbrodniarzy z upa" przypominam, że Nawrockiemu to nie przeszkadzało

#ukraina #rosja #wojna #heheszki
robertkk - Jak ktoś chce napisać "ale nie czciła zbrodniarzy z upa" przypominam, że N...

źródło: 1000003225

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 20 godz. i 4 min temu via Android
  • 0
nie myslales o tym ze na memie trzeba jakos upchac duzo tekstu?


@robertkk: cale dwie litery, człowieku zlituj sie. Chociaż na kogos kto sieje tak tania propagdane, to te dwie litery mogą go przerastać.
  • Odpowiedz

322

Nawrocki odpowiedział na wywiad Zełenskiego. "Myli się"

Nawrocki odpowiedział na wywiad Zełenskiego. "Myli się"

Wołodymyrze drogi, panie prezydencie. Spór w ogóle nie dotyka wewnętrznych kwestii Polski. Te nie istnieją, bo wszyscy Polacy wiedzą i rozumieją, ile zła zrobili Polsce, w Polsce, Polkom, Polakom, polskim dzieciom ukraińscy nacjonaliści. Myli się prezydent Zełenski - dodał gospodarz Pałacu Prezydenc

ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: przedwczoraj, 14:40:33
  • 233
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    historia
  • #
    polityka
uriel_ck
uriel_ck 22 godz. i 24 min temu via Android
  • 3
To co, Ukraina stała się banderowska wczoraj czy jak?


@malkontent: napluli na nas, na naszą pomoc i poniekąd na samych siebie- plujac na kraj, ktory im bardzo pomógł na samym początku wojny. Było nie nazywać jednostki wojskowej im. bandery. To była decyzja polityczna, wiec musiał sie liczyć z reakcja, a ze rzadko kiedy z naszej strony jest reakcja, to tym bardziej zabolało, ze sie ktos postawił.
Ps. Jak niemcy dogadają
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre
21.06.2026, 12:20:50
  • 2166
Koniec z kastą! Z jedną Państwo sobie poradziło, to teraz najwyższa pora z drugą!
Zwiększać miejsca na studia lekarskie, uwolnić specjalizację.

Może być bezrobotny inżynier, prawnik, ekonomista, to może być i bezrobotny lekarz. Studia to nie szkoła zawodowa.

#lekarz #lekarski #medycyna #lekarz100k #konowalposting #pracait #programista15k #studia #polska #polityka
VaizardOmbre - Koniec z kastą! Z jedną Państwo sobie poradziło, to teraz najwyższa po...

źródło: IMG_6504

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck przedwczoraj, 04:52:26 via Android
  • 0
Sa wolne miejsca na rezydenturach z anestezjologii z interny nie ma na tych gdzie czlowiek sie nie urobi i nie musi narazac.


Moga sobie przyjmowac jeszcze wiecej, dawac dyplom na dniach powiatu. Ciekawie sie zanosi


@lorafenus: serio trzeba ci tlumaczyc co sie dzieje kiedy na jedno stanowsiko ubiega sie grupa ludzi? Mozna negocjować wypłaty i je zmniejszać- wlasnie o to chodzi.
  • Odpowiedz
uriel_ck
uriel_ck przedwczoraj, 09:25:22 via Android
  • 0
@lorafenus: człowieku, u mnie rodzinny nie chcial mi wypisać L4 jak poszedłem z zajebistym bólem kręgosłupa. Mam papiery na dyskopatie, dyski zmiazdzone. Podjechałem do rodziców i im mówię, a oni na to, ze jemu trzeba w łapę dać za zwolnienie.
Taki c--j jak kiedykolwiek dam w łapę lekarzowi.
Teraz mam zajebistego rodzinnego.
  • Odpowiedz
uriel_ck
uriel_ck przedwczoraj, 14:09:20 via Android
  • 0
chyba 2 razy w roku mozesz zmienic poradnie. Nie da sie?


@lorafenus: no w sumie racja. Jak lekarz robi problemy, nie chce leczyć, albo wystawia lewe zwolnienia i nie chce choremu człowiekowi dać zwolnienia to zdecydowanie wina pacjenta, bo se moze przychodnie zmienić.
Jak teść był chory, to doktorka stwierdziła "tacy jak on, powinni sami płacić za leczenie", zdecydowanie wina pacjenta, ze doktorka ma p-------a. To nie ważne, ze teściu
  • Odpowiedz
hansschrodinger
hansschrodinger
hansschrodinger
21.06.2026, 05:32:07
  • 75
Ciekawe dlaczego to odebranie orderu stało się właśnie teraz? Nie wiem ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udział Ukrainy w konferencji poświęconej odbudowie, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Gdańsku, stoi pod znakiem zapytania, donosi Ukraine Context. Oczekiwano obecności Zełenskiego, większości merów miast, szefów regionów i ministrów.


https://x.com/wartranslated/status/2068253716667400584

#ukraina #polska #bekazprawakow #gospodarka #ekonomia #polityka
hansschrodinger - Ciekawe dlaczego to odebranie orderu stało się właśnie teraz? Nie w...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 21.06.2026, 10:50:26 via Android
  • 1
@hansschrodinger: Udział Ukrainy w konferencji poświęconej odbudowie, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Gdańsku, stoi pod znakiem zapytania, donosi Ukraine Context. Oczekiwano obecności Zełenskiego, większości merów miast, szefów regionów i ministrów.

Serio obrazili sie, ze ktos sie zdenerwował faktem gloryfikowania ludobójstwa? Oczywiście w tym wszystkim winna Polska? Gdzie ja k---a żyje.
C--j tam wania, zapominamy o pomocy, zapominamy o 6 milionach naszych obywateli, którzy schronienie znaleźli u sąsiada. Zapominamy,
  • Odpowiedz
uriel_ck
uriel_ck 21.06.2026, 14:23:37 via Android
  • 0
@hansschrodinger: tak na poważnie, bez dziecinady i opcji politycznych. Serio uważasz, ze zelenski jest tak głupi, ze sie obrazi o odebranie orderu? Ze to dla niego tak ważne? Bardziej niz odbudowanie relacji Ukraina-Polska? Chlop ma głowę na karku, wiedział, ze nazwanie wojska czy tam plutonu im. bandery nie spodoba sie Polakom. Ja go rozumiem, ze podjął taki krok, bo jest w sytuacji, gdzie musi dbać o morale, a ze bandera
  • Odpowiedz
uriel_ck
uriel_ck 21.06.2026, 18:52:27 via Android
  • 0
co ma uleganie do podziałów, nie rozumiem co masz na myśli.


@hansschrodinger: zauważyłeś, ze teraz "gorące tematy" zawsze dzielą? Nie ma tak, ze jakas strona zaproponuje jakas zmiane w jakiejś umowie. Jedni sa za, a drudzy przeciwko. Nie wazny sens tematu, jak można ugryźć cos więcej, więcej zarobić, zmienic jakas umowe pod dobro Polski. Rzucisz pomysłem co można by lepiej rozegrać i dla wielu masz juz łatkę jednych, albo drugich.
  • Odpowiedz
szurszur
szurszur
21.06.2026, 06:21:01
  • 1827
Coraz więcej osób zauważa, że od pewnego czasu każde wydarzenie międzynarodowe, które mogłoby dać punkty władzy jest torpedowane chwilę wcześniej przez PIS (i czasami konfederację).

1) Program SAFE - nagła zmiana stanowiska i atak PIS przed podpisaniem umów.
2) Umowa obronna z UK - Kręcenie nosem, że Nawrocki nie wiedział i nie wiadomo czy podpisze ( wg władzy kancelaria prezydenta była informowana o pracach)
3) Umowa o współpracy z Niemcami - ''przypadkiem'' dzień przed podpisaniem
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 21.06.2026, 08:02:54 via Android
  • 2
@szurszur: @mhmhmhmhm no jest grubo panowie, serio jest grubo. Jak zwykle mamy przyjmować wszystko na klatę, brać kazdy kontrakt na zasadach drugiej strony.
1. Obecnie produkujemy dla siebie militaria o wartości 25 miliardów rocznie, safe nakazuje przeskoczyć nam ma 36 miliardów rocznie. Nie ma zagrożenia, ruskie sa pośmiewiskiem. Brać safe, ale wydanie kasy przelozyc z 2030 na 2035 i juz jest realne wydanie tych pieniędzy bardzo sensownie. Zmniejszając ryzyko,
  • Odpowiedz
uriel_ck
uriel_ck 21.06.2026, 10:14:01 via Android
  • 1
tak pisdzielcu, stanowski nagrał filmik o safe wiec na pewno nie warto tego brać.


@dzien_dobry_22: zainteresowałeś sie sam tematem? Czy zwykłe powielanie wyzwisk to juz dla ciebie wystarczające info?
Aktualnie wydajemy na produkcję własnej boni 25 miliardów złotych rocznie. SAFE każe nam zwiększyć wydatek do 36 miliardów rocznie. Uważasz, ze będziemy w stanie wydać SENSOWNIE 11 miliardów złotych rocznie więcej? Czy skończy sie tak, ze cześć pieniędzy wydamy u siebie,
  • Odpowiedz
VaizardOmbre
VaizardOmbre
VaizardOmbre
20.06.2026, 10:07:13
  • 405
Ta pogarda konowałów w komentarzach, że kto pracuje za 157 zł za godzinę.
Jeszcze trochę, jeszcze chwila i społeczeństwo da przyzwolenie, aby rozpierd*lić tę kastę w drobny mak ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#lekarz #praca #programista15k #studia #konowalposting #medycyna #pracait #afera #lekarski #lekarz100k
VaizardOmbre - Ta pogarda konowałów w komentarzach, że kto pracuje za 157 zł za godzi...

źródło: IMG_6490

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 20.06.2026, 16:43:27 via Android
  • 1
Dyżury lekarskie to element systemu, który ma być gotowy na nagłe problemy


@Eospherus: no to niech beda gotowi na nagłe problemy.
1. Złamana rzepka, 8 godzin na sorze. Przekuśtykać przez pol szpitala, bo lekarz nie wiedział, ze na rtg nie bedzie widac pęknięcia rzepki, lecisz pan drugi raz na usg.
2. Rozcięcie gałki ocznej: pójdziesz pan zapytać doktora czy pana przyjmie, jak przyjmie to przyjdzie pan z powrotem, damy papier
  • Odpowiedz
Charles_White
Charles_White
Charles_White
20.06.2026, 09:52:45
  • 423
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 20.06.2026, 16:17:41 via Android
  • 0
@Charles_White: oczywiście zgadzam sie, ze batyr to pomyłka w ipn. Po go prześwietlało i nic nie znaleźli, albo znaleźli i chcieli miec haka.
2. Serio tak cie boli, ze ruskie przestały byc zagrożeniem, a stali sie pośmiewiskiem, dlatego ukraina straciła kartę przetargowa "chcesz miec ruskie czołgi pod domem"?
Wydaje mi sie, ze niektórzy muszą zyc w strachu.
  • Odpowiedz
new-object
new-object
19.06.2026, 11:50:49
  • 467
Nie zrobiłem kompletnie nic, by mieć tak magiczną tapetę :D #wojna #rosja #ukraina
new-object - Nie zrobiłem kompletnie nic, by mieć tak magiczną tapetę :D #wojna #rosj...

źródło: image

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 20.06.2026, 09:19:32 via Android
  • 0
zgaduje że jak przejrze wasze konta to zobaczę zamiłowanie do konfiarzy? XD


@bylem_zielonko: zgaduje, ze wszędzie znajdziesz zamiłowanie do konfiarzy, nawet jakbym ci pokazal twoje komentarze to na potrzeby bronienia swojej tezy, to tez znajdziesz tam to zamiłowanie.
Ciekawe od kiedy tak ruskich nie lubisz? Ja np. od kiedy zrozumialem czym byla komuna, czyli jakies 10 lat miałem.
  • Odpowiedz

858

W Polsce mamy do czynienia z anomalią kontrwywiadowczą

W Polsce mamy do czynienia z anomalią kontrwywiadowczą

Jesteśmy jedynym średniej wielkości państwem dysponującym armią o dużej sile ognia, którego służby od 35 lat nigdy nie znalazly kreta we wlasnych szeregach. Dlaczego nie możemy namierzyć agentury w służbach specjalnych wyjaśnia były oficer ABW zajmujący się rosyjskimi służbami.

Dorodny_Wieprz
z
rp.pl
dodany: 17.06.2026, 12:39:30
  • 115
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    sluzby
  • #
    polska
uriel_ck
uriel_ck 17.06.2026, 18:25:11 via Android
  • 0
Historycy, w tym m.in. prof. Sławomir Cenckiewicz (badacz zajmujący się archiwami służb PRL) oraz Instytut Pamięci Narodowej, potwierdzają, że Donald Tusk nigdy nie był Tajnym Współpracownikiem (TW) SB ani STASI o pseudonimie „Oskar/Oscar


@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: ale to za Donalda zlikwidowano ponad 600 jednostek wojskowych i to glownie na wschodzie. Widzę dwie 3 opcje:
1. Obawianio sie bardziej ataku od zachodu
2. Komus zależało na super dealu i trzeba było zrobić to
uriel_ck
uriel_ck 18.06.2026, 07:18:16 via Android
  • 1
kto by w tych rozsypujących jednostkach siedział skoro zlikwidowano pobór.


@Pro-Xts: dlaczego wiec zachowano te na zachodzie?
uriel_ck
uriel_ck 19.06.2026, 13:28:07 via Android
  • 1
Wojsko to opracowało strategicznie pod NATO


@Pro-Xts: jest to sensowny argument. Dlaczego wiec politycy nie powiedzieli cos w stylu: będziemy buforem dla zachodu, obrona od Wisły, ale w zamian "żelazna kopuła" i b--ń idzie z waszej kieszeni. To my dajemy swoja ziemię jako pole bitwy i to my pozostawimy cywili na pewna śmierć". Czy jak zwykle mamy wsadzać mordę w kubeł i godzić sie na wszelkie warunki, przy czym nie
uriel_ck
uriel_ck 19.06.2026, 16:09:03 via Android
  • 1
Zacznijmy od tego że Polska armia głównie kosztuje i ma niską wartość bojową odnośnie obrony kraju


@papuv666: niestety jak wiele rzeczy w tym kraju. Lata zaniedbań. Człowiek pracuje, płaci podatki, a politycy aby 4 lata rządzić i to najważniejsze.
mookie
mookie
mookie
19.06.2026, 07:16:23
  • 845
Polski Ład wprowadzony przez PiS :
- zabierzmy ludziom na UoP możliwość odliczenia składki zdrowotnej, bo trzeba ratować służbę zdrowia.

Kilka lat później:
- kolejki dalej są, pacjenci dalej czekają,
- system dalej jest niewydolny,
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 19.06.2026, 09:42:20 via Android
  • 0
@Gozd: system został r-------y przez poprzedni rząd, oni to pchali. Obecny zaś nic z tym nie zrobił dopóki nie wyszło na jaw.


@mookie: ciekawe czy PO nie głosowało razem z tym pisem za tym pomysłem.
Ciekawi mnie jak pis (nie daj Boże) dojdzie znowu do władzy, to czy bedziesz wtedy zwalał winę na KO- taki mały test na to czy jestes "wyznawca".
  • Odpowiedz
nowszyja
nowszyja
nowszyja
18.06.2026, 11:54:22
  • 2322
Jak podano, od 15 czerwca Dawid Kacprzyk miał "skorygować 33 faktury" i zwrócić na konto szpitala 0,5 mln zł.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Chłop w ten sposób przyznał się do oszustwa na ogromną skalę. Jak za to nie będzie wyroku więzienia i przede wszystkim odebrania prawa wykonywania zawodu, to możecie zaorać to państwo.
#lekarz #lekarz100k #medycyna #lekarski #afera #polska
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 19.06.2026, 04:56:05 via Android
  • 3
Jak za to nie będzie wyroku więzienia i przede wszystkim odebrania prawa wykonywania zawodu, to możecie zaorać to państwo.


@nowszyja: kobieta zabiła w wypadku samochodowym inna osobe i sędzie stwierdził, ze nie moze isc do więzienia, bo jakas praktyke czy egzamin na dentystę k---a! Ty chcesz zamykać lekarza?

To jest w sumie dobre. Żaden lekarz, nikt nawet anonimowo nie mowil o takich wałkach, zobaczysz ile będzie wpisów, ze nie wolno
  • Odpowiedz

519

Skopała 14-latka, bo mówił po ukraińsku

Pokaż treści 18+

Skopała 14-latka, bo mówił po ukraińsku

Podeszła do 14-latka bawiącego się w parku z kolegami, zabroniła mu mówić po ukraińsku, a gdy ją zignorował - zaczęła go bić i kopać (także po głowie). Dopiero interwencja innej kobiety sprawiła, że agresorka uciekła. Wszystko działo się w niedzielę wieczorem w Gdańsku.

odyn88
z
trojmiasto.pl
dodany: 18.06.2026, 06:02:06
  • 257
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    polskieonuce
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    rasizm
uriel_ck
uriel_ck 18.06.2026, 09:25:04 via Android
  • 7
Dzięki narracji konforuskich taka patologia się dzieje


@glassmice: czyli jakiej? Jakis przykład? Masz łeb przeorany polityką. Myślisz, ze kazdy interesuje sie polityką, dlatego ponad 30% ludzi nie chodzi na wybory.
Ps. Najbliższe wybory to bedzie zawał dla ciebie.

360

Będą bezwzględne kary za oszustwa żywnościowe. Nowe prawo przewiduje odsiadkę

Będą bezwzględne kary za oszustwa żywnościowe. Nowe prawo przewiduje odsiadkę

Fałszywa żywność, czyli produkty niewiadomego pochodzenia, po terminie przydatności i z podejrzanymi składnikami. Rząd przygotowuje przepisy, które mają pozwolić uregulować rynek i dają większe możliwości kontrolne.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 18.06.2026, 05:16:02
  • 47
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    prawo
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
uriel_ck
uriel_ck 18.06.2026, 08:29:07 via Android
  • -1
Niesamowite jest, że takich przepisów nie ma od co najmniej 20 lat.


@zakoleo: bazary i różne giełdy czesto sa w świetnej lokalizacji, aż szkoda, zeby takie miejsca były publiczne, jak mozna kilka bloków postawić. Dowali sie kilk kar na jednym bazarze i sprzedawcy sami zrezygnują.
W Kielcach w miejsce bazaru ma wlasnie betonoza powstać.

302

8 miesięcy od obietnic Tuska. JSW na skraju bankructwa

8 miesięcy od obietnic Tuska. JSW na skraju bankructwa

Jesienią ubiegłego roku premier Donald Tusk zapowiadał "systemowe rozwiązania" i sugerował, że w ratowanie Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaangażuje się... przemysł zbrojeniowy. Od tamtych deklaracji minęło 8 miesięcy, a w kasie spółki według szacunków pieniądze skończą się już w sierpniu. Zamias

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 16.06.2026, 09:57:18
  • 78
  • #
    polska
  • #
    gielda
  • #
    inwestowanie
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
uriel_ck
uriel_ck 16.06.2026, 14:55:28 via Android
  • 0
Stali z której powstają rosamaki i inne robaki, które mają być wytwarzane w ramach programu SAFE. A jak idzie narracja SAFE, że wszystko ma być robione tu w Polsce, więc dziwne by było, żeby k--s kupować zewnętrznie za pieniądze z pożyczki.


@kkrycha: czyli teraz nasza gospodarka nie jest zrobić więcej rosomakow i innych robaków, ale jak będzie safe to w kilka lat wybudujemy takie hale, maszyny, wyszkolimy ludzi, ze nawet
uriel_ck
uriel_ck 16.06.2026, 16:15:50 via Android
  • 0
przychodzę do Ciebie i zlecam Ci wykonanie 1000 takich kubków, z założoniem, masz 3 m-ce na dostarczenie zamówienia i że zaliczkowo zapłacę za połowę zamówienia, wtedy gdy dostarczysz mi ich 100. Więc z automatu musisz poszukać finansowania, które pozwoli Ci zakupić conajmniej 10 pieców, żeby sprostać produkcji.


@kkrycha: juz pisałem- chodzi o czas, czytaj ze zrozumieniem, ale odniosę sie do twojego przykładu.
Mam 3 miesiące, ale nie mam odpowiedniej ilości pieców,
uriel_ck
uriel_ck 16.06.2026, 16:44:19 via Android
  • 0
@kkrycha: analizowanie? Co tu analizować? 5 lat na wydanie 180 miliardów złotych, w sensowny sposób, na zbrojenie, gdzie:
"Wartość produkcji polskiego przemysłu zbrojeniowego wynosi obecnie ponad 25 mld zł rocznie", jesteśmy w stanie nagle wydawać srednio 36 miliardów?
Pytam: dlaczego nie możemy domagać sie zwiększania czasu na wydanie pieniędzy z safe?

Ad. Jesteśmy w czasie, gdzie spokój mamy gwarantowany. Mamy wokół siebie samych sojusznikow, otaczają nas państwa nato oraz ue,
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
16.06.2026, 10:57:26
  • 2142
Czyli w skrócie:

- Typ cały rok rejestrował ponad 330h miesięcznie pracy
- jest koordynatorem SOR chociaż nie ma do tego uprawnień
- jest zatrudniony w kilku szpitalach jednocześnie

I
ATAT-2 - Czyli w skrócie:

- Typ cały rok rejestrował ponad 330h miesięcznie pracy
- ...

źródło: image

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uriel_ck
uriel_ck 16.06.2026, 16:32:05 via Android
  • 2
ale czemu mierzycie innych swoja miara


@qusqui21: czarzasty przy wyborach został opluty i zdeptany przez Litewke, ale KO i tak wybrała czarzastego- partia moze sama zdecydować, kogo moze obsadzić na wysokim stanowisku, a durny system liczenia glosow jest w zasadzie drugorzędny.

KO i tak wolało wybrać komucha na marszałka, zamiast młodego, ambitnego gościa, na którego zagłosowała większość, to tylko pokazuje jak bardzo "różnią" się od pisu.
  • Odpowiedz

597

Brytyjski nauczyciel molestował i zamordował adoptowane niemowlę

Pokaż treści 18+

Brytyjski nauczyciel molestował i zamordował adoptowane niemowlę

Para gejów zaadoptowała niemowlę i doprowadziła do jego śmierci w ciągu 4 miesięcy.

asique
z
newsmaxpolska.pl
dodany: 16.06.2026, 07:28:11
  • 207
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    adopcja
  • #
    dzieci
  • #
    lgbt
uriel_ck
uriel_ck 16.06.2026, 09:46:04 via Android
  • 5
No w hetero rodzinach to się nie dzieje przecież :)


@fishyCat: a ktos powiedział, ze sie nie dzieje? Pytanie ile krzywdy, czy spowodowanie śmierci dziecka jest w parach heteroseksualnych, a ile w homoseksualnych. Ta druga grupa stanowi około 2% społeczeństwa, to pewnie jakis promil dostaje zgodę na adopcję. Najgorsze jest to, ze sporo osob nie oburza fakt znęcania sie nad dzieckiem, tylko ważniejsze jest dla niego, gdzie chlop wkładał penisa.

483

Przyszłoroczny plan NFZ z dziurą na 21 mld zł. Za brak pieniędzy zapłacą pacjenc

Przyszłoroczny plan NFZ z dziurą na 21 mld zł. Za brak pieniędzy zapłacą pacjenc

Do końca tego roku w budżecie NFZ zabraknie 16 mld zł, a w przyszłym luka wzrośnie o kolejne 21 mld zł

tomasztomasz1234
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 15.06.2026, 20:05:35
  • 69
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
uriel_ck
uriel_ck 16.06.2026, 06:22:14 via Android
  • -3
Jaka jest alternatywa dla kremlowskiej bandy czworga (ko, lewizna, konfy)?


@maciej-mmmmm: wszystko wskazuje na to, ze polityka u nas sie zmieni- jesli konfederacja rozegra to tak, jak politycznie nalezy. Jest taka zasada w polityce: kiedy sa dwie glowne partie, a dochodzi trzecia i od tej trzeciej partii zależało wyniki głosowania.
Konfederacja teraz moze dogadac sie z pisem i po: wy zagłosujecie za naszą ustawa, to my zaglosujemy za naszą ustawą.
uriel_ck
uriel_ck 16.06.2026, 09:37:48 via Android
  • -1
Wystarczy sprawdzić na stronie NFZ i wywali setki wyników na kolonoskopię jak ktoś na pilnie potrzebuje a że nie jest to w kogoś ulubionym szpitalu za rogiem w mieście zamieszkania to sorry -


@zabbii: to jest problem warszawiaków. Myślą, z każdym mieście jest kilka szpitali, a prawda jest taka, ze czesto trzeba jechać 100 kilometrów w jedną strone do szpitala na badanie i jakos wrócić.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.05.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 16.10.2017

    Gadżeciarz
  • Pozytywnie Zakręcony
    od 17.09.2018

    Pozytywnie Zakręcony

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking