@tiritto "zabraklo czegos w specyfikacji"

Miales do czynienia z projektem gdzie pierwsza albo druga wersja specyfikacji byla tak dobrze rozpisana przez kogokolwiek, ze widzisz to swoimi oczami wyobrazni ze to bierze llm i implementuje?

Jesli tak to super, i tak poczatki sa fajne. Ale potem zaczynaja sie schody.
  • Odpowiedz
@kamikadze97: TLDR;
Warto jeżeli lubisz robić nadgodziny a Twoje życie to głównie praca i nauka po pracy (bo do tego sprowadza się w rzeczywistosci bycie najlepszym - darmowe nadgodziny).
Jeżeli cenisz sobie swój czas wolny, relacje z bliskimi i zrowie psychiczne: NIE WARTO.

Pułapka jaka jest tu zastawiana na młodych adeptów tej sztuki, to że oni na początku są ambitni i gotowi dużo się uczyć i robić darmowe nadgodziny bo wierzą, że po
  • Odpowiedz
Największy sukces programistów w ostatnim roku jeśli chodzi o nastroje w społeczeństwie to, że wreszcie powoli ludzie przestają narzekać na "gówniarzy co dostają 15k za klikanie w kąkuter" i przerzucają się na "lekarzy zarabiających 30k za przepisywanie recept na kaszelek i katarek" xD
#programista15k #programowanie #pracait #lekarz #medycyna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackpillMonster: typie w moim korpo nikt poza mną i studentem nie miał wyzszwgo xD

A wcześniej baby w HR były po leśnictwie czy innym gównie i wrzucałem tutaj skriny ich uczelni z LinkedIn. Przestałem bo już mnie wystalkowali to dałem sb spokój xD

HR story pointy nam wyznaczał do takiego stopnia że jak były tarcia to baba powiedziała że ONA JEST OD TEGO BY NAM MOWIC CO MAMY ROBIC
  • Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego jest nagonka na stomatologów, skoro prowadzą swoją prywatną firmę i żądają cen jakie im się podoba


@zbyszko-z-bogdanca: Bo nie jesteśmy w Ameryce i opieka zdrowotna to zadanie państwa, a z jakiegoś lobbystycznego powodu nie jest. W Holandii czy UK ortodonta jest normalnie w ramach ubezpieczenia, a w Polsce kanałowe tylko od trójki do trójki i ortodonty całkowicie brak xd
  • Odpowiedz
@Reanef: Opieka ortodontyczna w Polsce do 13 roku życia (czyli dopóki masz mleczaki, a nie stałe) nie obejmuje stałych aparatów a jedynie wyjmowane wkładki które niczego nie leczą tylko spowalniają rozwój wad zgryzu. Za to dla starszych żeby dostać refundację czegokolwiek to musisz być niepełnosprawnynalbo mieć totalnie dyskwalifikującą z normalnego życia wadę i wtedy refundacja wynosi do 75%.
  • Odpowiedz
Beka z dzisiejszych frontasiów co mówią o sobie, że są "programistami" XDDDDDDDD.

Dopóki sami nie zamieniacie bajtów miejscami w RAM korzystając z tranzystorów i bramek logicznych by posortować tabele tylko jakieś śmieszne array.sort() dla bananowych dzieci to nie nazywajcie się programistami, ok?

#pasjonat5kbrutto

#programowanie #programista15k #it
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli AI uczy się na podstawie naszych projektów na GitHub, to może trzeba pisać takie gunwo, żeby AI się nauczyło robić gunwo? Za kilka lat firmy będą się biły o prawdziwych programistów, żeby to wszystko naprawili XD

#programowanie #programista15k
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Nie dziwi mnie to jakoś bardzo, bo przecież juniorów czy stażystów rekrutuje sie w oparciu o zupełnie inne kryteria. To trochę jakby kierownik budowy dla beki próbował zrekrutować sie do noszenia cegieł i go nie przyjęli bo za wolno nosił.

senior z 13 letnim stażem nie aplikuje


@WyjmijKija: Myślę, że miałeś na myśli "nie musi aplikować", bo np. dostaje cały czas jakiś spam na linkedin czy propozycje
  • Odpowiedz
Powiedz, że jesteś frontend/backend dev to zaraz znajdzie się autysta który powie, że to nie programowanie.

C TO JEST PRAWDZIWA POTĘGA!

Posłuchaj amatorze. Jeśli kodujesz na jakimś obsr*nym linuxie daj boże windowsie to jesteś nikim. Ja napisałem swój własny system, do niego zrobiłem swoje własne IDE oraz wymyśliłem swój język.

Zrobiłeś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wyszopek129: Ja jestem starszym specjalistą od API Stringa w Javie i cenię sobie tę robotę. Codziennie dostaję zapytania typu "Jak uciąć spacje na początku stringa???", "Da się jakoś dopisać prefiks do tego stringa?". Czasami nie są to łatwe pytania, ale moja ponadprzeciętna zdolność MYŚLENIA ANALITYCZNEGO zawsze pozwala mi znaleźć rozwiązanie. W niektórych przypadkach trzeba użyć nawet trzech metod, żeby osiągnąć zamierzony efekt, więc nie jest to łatwa sprawa. Tak -
  • Odpowiedz
@wyszopek129: Jak miałem 6 lat to zamiast bawić się z innymi dziećmi w piaskownicy, ja brałem ten piasek i robiłem z niego wafle krzemowe do własnego procesora. Jestem prawdziwym pasjonatem.
  • Odpowiedz
Jakbyście mieli teraz zaczynać od nowa programowanie i wchodzić w branże to wybralibyście jave czy kotlina?

Po moim krótkim researchu to wygląda tak, że powoli już odchodzi się z javy w nowych projektach, ale nadal jest masa starożytnego kodu, który trzeba rozwijać i utrzymywać w javie.

Co byście doradzili?

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@opk20 nie jest to trudne i moderacja o tym wie.

Ale tego nie wprowadza. Czemu?

Przez aktualizacje ktora miala miejsce 2-3 lata temu, przez co wykop sie zmienil calkowicie, ale pierwsze 2-3 miesiace nic nie dzialalo, nie mozna bylo normalnie czytac wykopu itp. ogromna czesc ludzi odeszla z wykopu.
  • Odpowiedz