Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

janis-biodro
- 1
Zapytałem AI czy nadal warto zaczynać naukę programowania żeby wejść do IT. Zgadzacie się?
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania
źródło: image
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 0
@BlackpillMonster: hah
@BlackpillMonster: dla pelni obrazu poza Julka ScrumMasterską w tle powinna stać rozkczyczana otyła żona z pozwem rozwodowym w ręku
@BlackpillMonster: programiści jedyni solidarni
@BlackpillMonster: Jeśli myślisz że eldorado się skończyło, ponieważ programiści chwalili się zarobkami, to pomyśl jeszcze raz.
Największy sukces programistów w ostatnim roku jeśli chodzi o nastroje w społeczeństwie to, że wreszcie powoli ludzie przestają narzekać na "gówniarzy co dostają 15k za klikanie w kąkuter" i przerzucają się na "lekarzy zarabiających 30k za przepisywanie recept na kaszelek i katarek" xD
#programista15k #programowanie #pracait #lekarz #medycyna
#programista15k #programowanie #pracait #lekarz #medycyna
@bart40404 robię właśnie bootcamp na internistę.
@bart40404: dokladnie! Ja prowadze podwojna wojne tj odganiam ludzi z IT i konwertuje ich na stack java+spring+chmura aws bo to dalekie od tego w czego ja uzywam przez co i profesja inna i stack inny, u mnie nie jest zle*
*jeszcze
*jeszcze
@BlackpillMonster: typie w moim korpo nikt poza mną i studentem nie miał wyzszwgo xD
A wcześniej baby w HR były po leśnictwie czy innym gównie i wrzucałem tutaj skriny ich uczelni z LinkedIn. Przestałem bo już mnie wystalkowali to dałem sb spokój xD
HR story pointy nam wyznaczał do takiego stopnia że jak były tarcia to baba powiedziała że ONA JEST OD TEGO BY NAM MOWIC CO MAMY ROBIC
A wcześniej baby w HR były po leśnictwie czy innym gównie i wrzucałem tutaj skriny ich uczelni z LinkedIn. Przestałem bo już mnie wystalkowali to dałem sb spokój xD
HR story pointy nam wyznaczał do takiego stopnia że jak były tarcia to baba powiedziała że ONA JEST OD TEGO BY NAM MOWIC CO MAMY ROBIC
@BlackpillMonster: że wy się zgadzacie w takiej patolni pracować gdzie SM to osobne stanowisko xD
- 62
Nie rozumiem dlaczego jest nagonka na stomatologów, skoro prowadzą swoją prywatną firmę i żądają cen jakie im się podoba
@zbyszko-z-bogdanca: Bo nie jesteśmy w Ameryce i opieka zdrowotna to zadanie państwa, a z jakiegoś lobbystycznego powodu nie jest. W Holandii czy UK ortodonta jest normalnie w ramach ubezpieczenia, a w Polsce kanałowe tylko od trójki do trójki i ortodonty całkowicie brak xd
@Reanef: Opieka ortodontyczna w Polsce do 13 roku życia (czyli dopóki masz mleczaki, a nie stałe) nie obejmuje stałych aparatów a jedynie wyjmowane wkładki które niczego nie leczą tylko spowalniają rozwój wad zgryzu. Za to dla starszych żeby dostać refundację czegokolwiek to musisz być niepełnosprawnynalbo mieć totalnie dyskwalifikującą z normalnego życia wadę i wtedy refundacja wynosi do 75%.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kamikadze97: Praca za todo apke w 2025r xDDDDDD
@kamikadze97: wrzuc filmik ;]
Beka z dzisiejszych frontasiów co mówią o sobie, że są "programistami" XDDDDDDDD.
Dopóki sami nie zamieniacie bajtów miejscami w RAM korzystając z tranzystorów i bramek logicznych by posortować tabele tylko jakieś śmieszne array.sort() dla bananowych dzieci to nie nazywajcie się programistami, ok?
#pasjonat5kbrutto
#programowanie #programista15k #it
Dopóki sami nie zamieniacie bajtów miejscami w RAM korzystając z tranzystorów i bramek logicznych by posortować tabele tylko jakieś śmieszne array.sort() dla bananowych dzieci to nie nazywajcie się programistami, ok?
#pasjonat5kbrutto
#programowanie #programista15k #it
@wyszopek129: A programowanie pralki się liczy?
@wyszopek129 w takim razie prawdziwych programistow juz nie ma
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wybranyloginjestzajetyznowu: To teraz weź takie porównanie ale zamiast C++ weź Javę albo Pythona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wybranyloginjestzajetyznowu: No tak wyciągać wnioski na podstawie 2 próbek,trochę słabo
- 3
Jeśli AI uczy się na podstawie naszych projektów na GitHub, to może trzeba pisać takie gunwo, żeby AI się nauczyło robić gunwo? Za kilka lat firmy będą się biły o prawdziwych programistów, żeby to wszystko naprawili XD
#programowanie #programista15k
#programowanie #programista15k
@sontur: to już dawno wyszło po za uczenie się i odtwarzanie
może trzeba pisać takie gunwo, żeby AI się nauczyło robić gunwo?
@sontur: Ten pomysł jest już od dawna realizowany, w znacznie bardziej niecnym wydaniu. Pushujesz na githuba kod z podatnościami bezpieczeństwa, żeby taki kod generały LLMy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: senior z 13 letnim stażem nie aplikuje. Jak aplikuje to jest słaby. Jak aplikuje na juniora to jest turbo słaby. Nic dziwnego, że jest odrzucany.
@mirko_anonim: Nie dziwi mnie to jakoś bardzo, bo przecież juniorów czy stażystów rekrutuje sie w oparciu o zupełnie inne kryteria. To trochę jakby kierownik budowy dla beki próbował zrekrutować sie do noszenia cegieł i go nie przyjęli bo za wolno nosił.
@WyjmijKija: Myślę, że miałeś na myśli "nie musi aplikować", bo np. dostaje cały czas jakiś spam na linkedin czy propozycje
senior z 13 letnim stażem nie aplikuje
@WyjmijKija: Myślę, że miałeś na myśli "nie musi aplikować", bo np. dostaje cały czas jakiś spam na linkedin czy propozycje
#programista15k czemu nie przebranzowicie sie pod data analyst? to chyba podobne, no nie? a teraz jest zapotrzebowanie na to.
Jak to jest możliwe że na master dany kod mi działa, zrobię dosłownie nowy branch i mi ten sam kod nie działa xDD?najsmiejszne jest że na starym jakimś branchu ten kod działa xD
#pracait #programowanie #programista15k
#pracait #programowanie #programista15k
Co pokazuje git status?
@razdwatrzy55 submoduły? zrobić clean a potem build od zera?
Komentarz usunięty przez moderatora
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: No juz czekam jak jakis product owner zrobi w tym aplikacje i wezmie odpowiedzialnosc za performance, security, bugi i usability xD
Powiedz, że jesteś frontend/backend dev to zaraz znajdzie się autysta który powie, że to nie programowanie.
C TO JEST PRAWDZIWA POTĘGA!
Posłuchaj amatorze. Jeśli kodujesz na jakimś obsr*nym linuxie daj boże windowsie to jesteś nikim. Ja napisałem swój własny system, do niego zrobiłem swoje własne IDE oraz wymyśliłem swój język.
Zrobiłeś
C TO JEST PRAWDZIWA POTĘGA!
Posłuchaj amatorze. Jeśli kodujesz na jakimś obsr*nym linuxie daj boże windowsie to jesteś nikim. Ja napisałem swój własny system, do niego zrobiłem swoje własne IDE oraz wymyśliłem swój język.
Zrobiłeś
@wyszopek129: Ja jestem starszym specjalistą od API Stringa w Javie i cenię sobie tę robotę. Codziennie dostaję zapytania typu "Jak uciąć spacje na początku stringa???", "Da się jakoś dopisać prefiks do tego stringa?". Czasami nie są to łatwe pytania, ale moja ponadprzeciętna zdolność MYŚLENIA ANALITYCZNEGO zawsze pozwala mi znaleźć rozwiązanie. W niektórych przypadkach trzeba użyć nawet trzech metod, żeby osiągnąć zamierzony efekt, więc nie jest to łatwa sprawa. Tak -
@wyszopek129: Jak miałem 6 lat to zamiast bawić się z innymi dziećmi w piaskownicy, ja brałem ten piasek i robiłem z niego wafle krzemowe do własnego procesora. Jestem prawdziwym pasjonatem.
Jakbyście mieli teraz zaczynać od nowa programowanie i wchodzić w branże to wybralibyście jave czy kotlina?
Po moim krótkim researchu to wygląda tak, że powoli już odchodzi się z javy w nowych projektach, ale nadal jest masa starożytnego kodu, który trzeba rozwijać i utrzymywać w javie.
Co byście doradzili?
#naukaprogramowania #programowanie #programista15k
Po moim krótkim researchu to wygląda tak, że powoli już odchodzi się z javy w nowych projektach, ale nadal jest masa starożytnego kodu, który trzeba rozwijać i utrzymywać w javie.
Co byście doradzili?
#naukaprogramowania #programowanie #programista15k
@kamikadze97: Kotlin łagodny
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wyszopek129 @totem_lesnych_ludzi przecież duża część tych wszystkich koderów to właśnie przebranżowione mariusze z magazynów którzy weszli gdy było jeszcze ssanie
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@opk20: trzeba napisać ifa. Pozdrawiam
@opk20 nie jest to trudne i moderacja o tym wie.
Ale tego nie wprowadza. Czemu?
Przez aktualizacje ktora miala miejsce 2-3 lata temu, przez co wykop sie zmienil calkowicie, ale pierwsze 2-3 miesiace nic nie dzialalo, nie mozna bylo normalnie czytac wykopu itp. ogromna czesc ludzi odeszla z wykopu.
Ale tego nie wprowadza. Czemu?
Przez aktualizacje ktora miala miejsce 2-3 lata temu, przez co wykop sie zmienil calkowicie, ale pierwsze 2-3 miesiace nic nie dzialalo, nie mozna bylo normalnie czytac wykopu itp. ogromna czesc ludzi odeszla z wykopu.
#programista15k #praca #it #programista25k #programista15k #pracait #korposwiat #korpo #korpobitch
It's over dla branży it, uczysz i uczysz i ciągle musisz siedzieć przy komputerze musisz nadrabiać nowinki it a taki lekarz czy prawnik bierze 250 zł za 15 min wizytę. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
It's over dla branży it, uczysz i uczysz i ciągle musisz siedzieć przy komputerze musisz nadrabiać nowinki it a taki lekarz czy prawnik bierze 250 zł za 15 min wizytę. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
@120_Dni_Sodomy walic te nowinki i ten swiat IT. Dno i kilometr mulu
@120_Dni_Sodomy: a na koniec i tak usłyszysz, że projekt leci do Indii, bo taniej, a twoje stanowisko nie jest już potrzebne ¯\(ツ)/¯























Miales do czynienia z projektem gdzie pierwsza albo druga wersja specyfikacji byla tak dobrze rozpisana przez kogokolwiek, ze widzisz to swoimi oczami wyobrazni ze to bierze llm i implementuje?
Jesli tak to super, i tak poczatki sa fajne. Ale potem zaczynaja sie schody.
Warto jeżeli lubisz robić nadgodziny a Twoje życie to głównie praca i nauka po pracy (bo do tego sprowadza się w rzeczywistosci bycie najlepszym - darmowe nadgodziny).
Jeżeli cenisz sobie swój czas wolny, relacje z bliskimi i zrowie psychiczne: NIE WARTO.
Pułapka jaka jest tu zastawiana na młodych adeptów tej sztuki, to że oni na początku są ambitni i gotowi dużo się uczyć i robić darmowe nadgodziny bo wierzą, że po