@darkprincewwa: ja pracuję po 320 h, staram sie o--------ć jak najbardziej ale nie zawsze się da, np. w kfc siedzę na koszu na śmieci, w biedronce nie zawsze robię wszystko jak kiedyś, a na glovo wjeżdżam zawsze windą i zawsze siadam jak czekam na zamówienie, ważne, żeby jak najwięcej siedzieć
  • Odpowiedz
Czy czasy "ważne że praca jest, nieważne że najniższa krajowa" wracają według was? U nas w okolicy praktycznie 0 pracy a jak już coś się pojawi to janusze bierdolą typu młody ciesz się że w ogóle płace bo kiedyś to się pracowało dla idei

#pracbaza #kolchoz #praca #januszex

Czy wracają czasy gdzie trudno było o pracę

  • Tak, ciężko teraz o pracę 75.0% (54)
  • Nie, zwalniam się i szybko znajduje następną 25.0% (18)

Oddanych głosów: 72

  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Long-Position-Investor: to mnie od zawsze bawiło argument "no jesteś ch*ja wart na rynku, nic nie umiesz to co sie dziwisz". No fajnie, co mają powiedzieć tak jak mówisz programiści np. którzy zastępowani są hindusami za najniższą krajową lub Ai które odwala 80% roboty juniora. I teraz weź gościa który dosłownie latami czegoś się uczy i nagle okazuje się że jest bezwartościowy
  • Odpowiedz
  • 1
@Long-Position-Investor: czekam aż senior dev będzie zarabiać najniższą a pewnie się to stanie za niedługi czas xd. Taki senior bedzie pewnie tylko musiał znać prompty do chata gpt a ten wypluje mu apke w częściach którą trzeba będzie poskładać. To już się dzieje w sumie xD
  • Odpowiedz
Cześć, mam pytanie do głównie do użytkowników prowadzących firmę wykończeniową/budowlaną ale też do użytkowników którym zdarzyło się remontować swoje mieszkanie. Skąd najlepiej brać zlecenia? Gdzie najczęściej szukacie fachowców.Kilka miesięcy temu otworzyłem z bratem firmę wykończeniową, mieliśmy kilka zleceń jednak coraz gorzej z tym. Wiem że najlepiej mieć klientów z polecenia, poprzednie pracę wykonane bardzo dobrze ale na początku poczta pantoflową to za mało. Czy to możliwe że teraz jest kryzys w budownictwie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Elvis96: Od znajomej ktora ma dosyc duza firme budowlana na slasku wiem, ze jest bardzo duzy deficyt pracownikow - nie przyjmują wielu zlecen bo nie ma kto ich robic. A z perspektywy klienta wiem, ze ciezko znalezc ekipe budowlaną z szybkim terminem. Od znajomych wiem ze wiekszosc bierze firmy z polecenia od innych znajomych. Wiec najciezej jest zaczac - a jak zaczniesz budowac swoja marke to klienci zaczna masowo przybywac
  • Odpowiedz
@Elvis96: Jak szukasz klientow wejdz moze na jakies grupki swiezych osiedli na fb i napisz ze oferujesz wykonczenia z szybkim terminem - opisz wszystko i zlapiesz tam pierwszych klientow. Zobacz jakie inwestycje sie budują. Ja tez wypowiadam sie jako mieszkaniec duzego miasta - nie wiem skad dokladnie ty jestes, moze w mniejszych miejscowosciach sa jakies zastoje - bo faktem jest ze w tym roku ludzie troche przyhamowali z kupnem nowych.
  • Odpowiedz
chyba jestem pracoholikiem ale nie z przymusu :) pracuje dużo ale jakoś mało z tego mam. Pomysłów wiele ale praca zabiera większość mego czasu wolnego i nie mogę wielu rzeczy zrobić. W dodatku brak środków na realizacji celów. Boje się, że niedługo obudzę się z ręką w nocniku #praca #zdrowie #psychologia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jest afera. Właśnie zostałem zaatakowany przez swojego pracodawcę.

Wykonuję pracę biurową, ale dzisiaj rano dowiedziałem się, że mam jechać w inną lokalizację, gdzie moja praca przypominałaby bardziej pracę magazyniera. Zadzwoniłem do szefa pytając co to ma być, a on na to, że "z kimś tak małym jak ja nie będzie rozmawiał" i że "albo to zaakceptuję, albo będę miał obitą mordę i nigdzie indziej nie dostanę już pracy". Pojechałem więc do
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siema jaka jest najlepsza opcja zabezpieczenia przy dotacji z urzędu pracy?
"poręczenie osób fizycznych lub blokada środków zgromadzonych na rachunku płatniczym, a także gwarancja bankowa"

Poręczenie osób fizycznych wydaje się najlepsze, ale po telefonie do urzędu pracy dowiedziałem się, że poręczycieli potrzebuje 1 na 13tys zł.
Czyli jak otrzymam 50k to potrzebuje z 4 poręczycieli i z tym może być problem. Wiem, że realnie mogę dostać nawet 20k. Więc znaleźć dwoch to
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@snickers111a W najprostszym przypadku tak. Ale może da się to "skredytować" np robisz wniosek o kredyt odnawialny i na wszystkie dostępne środki robisz blokadę. Wiec nie płacisz za odsetki a blokada blokuje te środki z kredytu odnawianego. Jeśli dojdzie do wypłaty zablokowanej kwoty to będziesz musiał zawrócić to do banku.
Czyli w skrócie to bank przejmuje ryzyko. W skrócie można to nazwać "gwarancja bankowa" Tylko masz mniejszą zdolność kredytową niż przy
  • Odpowiedz
#praca Wie ktoś może czy będąc na urlopie w pracy w Polsce mając umowę o pracę można pójść pracować normalnie w Niemczech (3/4 etatu)?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@git_commit: O to można pytać:
Czy można robić darmowe nadgodziny?
Czy można pracować za mniej niż stawkę minimalną?
Czy można po pracy czyścić kible i zmywać naczynia?
Czy można wypożyczać za darmo swój samochód firmie?
Czy żona może oddawać się szefowi kiedy będę ciężko pracował w firmie?
  • Odpowiedz
Pracując w #korpo czuję się jak taki mem pośród pseudo poważnych ludzi. Pokazują jakieś śmieszne wykresy, angażują się a ja mam to wszystko w d*pie i myślę kiedy wyjdę stąd. Oni czują pasję a ja wyczuwam marnowanie najcenniejszych godzin z każdego dnia dla jakieś śmiesznej wypłaty. Już dorosłem do tego, że wolę prowadzić coś swojego choćbym miał pracować po 10h to przynajmniej wypije z rana kawę że śniadaniem na tarasie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GiorgioDiStefanAntonio: spokojnie, na wolno wypijesz kawę na tarasie, mając w głowie jednocześnie że:
- od lipca znowu wchodzą jakieś nowe przepisy do których będziesz musiał się dostosować
- dwóch klientów nadal nie opłaciło wystawionych faktur
- w hurtowni nie mają potrzebnych ci materiałów dostępnych od ręki, więc pewnie znowu będziesz musial zarwać weekend żeby się wyrobić z terminem
- do starostwa powiatowego znowu trzeba zawieźć jakieś dziwne dokumenty
- musisz
  • Odpowiedz