No i layoff, jaką branże polecacie? IT już olewam, spawanie, mechanika samochodowa czy co? Elektryka z góry odpada, są już bootcampy promowane nawet na Instagramie xD w grę wchodzi #emigracja a nawet to będzie plusik( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spawać nie spawałem jeszcze, a co do mechaniki samochodowej zdarzało się grzebać, umiem użyc udaru czy trzymać grzechotkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chaddeveloper: zależy od wieku. Ludziom po maturze którzy szukają pomysłu na siebie mówiłbym, że elektryka/energetyką z elektryką. 10 lat i naprawdę wszystko będzie na prąd. Prąd można sprzedawać, można budować źródła wytwórcze, można zarządzać, można projektować, można naprawiać. Jest tyle odłamów w tej branży, że każdy ogarnięty znajdzie coś dla siebie. Można łączyć ją z innymi branżami np z IT lub automatyką (czy w sumie część IT). Osobiście nie żałuję,
  • Odpowiedz
Cześć. Od kilku lat wiele zakładów produkcyjnych zaczęło zatrudniać pracowników przez agencje pracy. Dotychczas mimo wszystko była to umowa o pracę.

Ostatnio zauważyłem jednak, że sporo agencji zatrudnia pracowników do pracy w jakimś kołchozie, ale nie na uop tylko umowę zlecenie.

Co o tym sądzicie? Raz byłem na takiej rozmowie to nie dość, że umowa zlecenie to 10 różnych kar umownych w tym niektóre po 1000-2000 zł...

#praca #pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kwasixx: Nic nadzwyczajnego. Pracowników mają pewnie na pęczki (a właściwie zleceniobiorców, bo na UZ NIE jesteś pracownikiem i nie ma mowy o ZATRUDNIENIU), to po co mają dawać UoP, skoro na zleceniu nie obowiązuje kodeks pracy, urlopy ani L4, a tylko kodeks cywilny ?
W takiej sytuacji mogą karać areczków niemal za wszystko. Nie pasuje to nie podpisujesz, a jak podpisujesz to płać, ewentualnie potem możesz iść do sądu jeśli
  • Odpowiedz
Cześć. Czy jeśli pracowałem ostatnio 3 miesiące na umowie o pracę i umowa zakończyła się 9 maja i jakbym jutro zaczął pracę na umowie zlecenie czyli od 30 maja to miałbym szansę od razu mieć możliwość wzięcia L4 płatnego przy dobrowolnym opłacaniu składki chorobowej? Czy obowiązywałby mnie tak czy siak ten 90 dniowy okres wyczekiwania, którzy mają zleceniobiorcy?

#praca #prawo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem z palaczami w pracy, którzy kopcą elektrykami w biurze.

Pierwszego dnia byłem w szoku, że jedna typiara puszcza dymek dosłownie co 5 minut siedząc obok mojego biurka. W zasadzie mogłaby w ogóle nie odkładać tego fajka. 3 osoby z biura wychodziły chociaz do WC, włączały wentylator i otwierały okno zachowując umiar - co 20 min - trzeba zapalić. A i to nie moja sprawa ile jarają, ale
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest. Na pewnej grupie pracy napisali ze w byle korpo po studiach mozna dostać 10k na rękę ale z tego co sie orientuje nikt z moich znajomych nie ma takiej wyplaty.
O której korpo i jakie stanowiska chodzi?

#praca #korpobaza #korpo
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak obecnie wygląda sprawa emigracji zarobkowej do krajów Europy Zachodniej? W tym roku pisałem maturę, myślę o tym by w przyszłości wyemigrować z Polski, ale nie chciałbym migrować typowo przez agencję do najprostszych prac, tylko przeprowadzić się na stałe, znaleźć dobrą prace i tam zamieszkać. Najbliższe kilka lat chciałbym spędzić na zdobyciu wykształcenia i nauce języka. Biorę pod uwagę kraje takie jak Niemcy, Norwegia, UK, Irlandia, Holandia. Myślałem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prezydent88 Jak ja zawsze kisne z takich porad.

Nie idz na studia, zrob zawodowe

No przeciez w jakichs 80% przypadkow ta porada jest tak zla, ze nawet nie przychodzi mi do glowy zadne blyskotliwe porownanie czy pomysl jak to podsumowac bez uzycia hurtowych ilosci wulgaryzmow.

To o czym piszesz, czyli ausbildung w DE ma zastosowanie w wielu sytuacjach, ktorych jest
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaka jest szansa, że w Polsce znów zapanuje moda na #emigracja jak to bywało kiedyś? Sporo się słyszy o zwolnieniach w #korpo bo cięcia, bo przenoszą do tańszych krajów a nie ma co ukrywać to dzięki korpo jest w Polsce wyższa klasa średnia i jak ktoś żyje na poziomie to właśnie pracuje dla zagranicznych firm. Pensja minimalna rośnie, koszty życia też, więc pytanie co
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Będą się zwijać na stałe. Koszty pracy zbliżają się do zachodnich krajów (Europa Środkowa jest just droższa niż Portugalia czy Włochy) a dla korpo liczą się tabelki w excelu, jak im wyjdzie taniej to i na księżycu się otworzą - u mnie w firmie powoli przenoszą działy do Azji. No i nie możemy zapomnieć o wpływie AI na rynek pracy wszystkich Help Desków czy Tech Supportów - to są
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale emigracja coś da? na zachodzie przecież też mają mało miejsc pracy, bo te stanowiska z Polski nie wracają do nich, tylko są przenoszone poza Europę albo w ogóle znikają..
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, ktoś z okolic nie ma może opcji podjechać do miejscowości Prabuty? Potrzeba mi tam obejrzeć jedną nieruchomość, zrobić kilka zdjęć - 15 minut roboty, 2 stówki do zarobienia.

#praca #pomorze #grudziadz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@serek_heterogenizowany: kilka lat temu od razu po studiach proponowali mi od minimalnej do 5k brutto. Wybrałem 5k brutto mimo, że nie byłem przekonany o tym stanowisku co będę robił. Po paru latach zarobki grubo ponad 3 krotnie wyższe a do tego spokojne życie i nie boję się, że mnie ktoś zastąpi.
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: Moim zdaniem zwiększy, no i skoro już wiesz jaki jest odzew gdy zdjęcia nie ma, to nie zaszkodzi spróbować. Moje doświadczenie jest takie, że CV bez zdjęcia trafiają na spód i dzwoni się do tych osób w akcie desperacji. Sytuacja jest inna jeśli jesteś specjalistą w branży w której szukasz pracy, ale i tak nie widzę powodu dla którego zdjęcie miałoby tam zaszkodzić. No i upewnij się, że CV
  • Odpowiedz
Czy 3-godzinna rozmowa techniczna z 4 osobami prawie w całości po angielsku (część rozmowy także po niemiecku) to nie przesada? To jest jakiś cyrk, jaja se robią czy o co chodzi? Stanowisko zwykłego klepacza kodu za 15k zł brutto.

#pracait #praca #pracbaza #korposwiat #korpo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach