Cześć. Nadszedł czas w moim życiu gdy znów zastanawiam się nad zmianą pracy lub ewentualnym przebranżowieniem się aby poprawić swoje zarobki i warunki pracy. Aktualnie od długiego czasu praca na utrzymaniu ruchu jako elektromechanik z zarobkami ok. 6k ale zaczyna męczyć mnie praca bez szans na podwyżkę,szkolenia lub jakieś bonusy. Myślę nad zmianą (warunek 1zmiana i praca bez delegacji) na prace w jakimś serwisie konkretnych maszyn czy przemysłowych czy nawet budowlanych (cat)
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
uwagajadekamazem
- 0
Chyba cos sie zmienilo na lepsze, bo przez ostatni miesiace mialem 4 zaproszenia na rozmowe gdzie od listopada do kwietnia mialem lacznie 3. #pracait #praca #programista15k
villager
via Wykop- 3
@BrakWolnegoLoginu: w odczuciu moim i kolegów którzy wysyłają CV, zwiększenie ilości ogłoszeń ma bardzo mizerne przełożenie na realne zaproszenie na rozmowy czy nawet pierwszy kontakt od rekrutera
koojon
via Wykop- 4
@BrakWolnegoLoginu: na jobboardach sie zrobila taka posucha, ze teraz oferuja po prostu ryczalt i masz unlimited ogloszenia w roku, wiec firmy publikuja po 20-30, ale nie zatrudniaja tylko czekaja na supergwiazde. Takze obserwowanie jobboardow niewiele daje pod wzgledem oceny rynku.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 1
@Cuowiek_Smiec No jak wolisz pracę od darmowego hajsu to xD
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@digger3: bo Kolumbijczycy są aktualnie najtańsi, wcześniej ściągało się filipińczyków. Poczytaj sobie kto budował ten niewypał OLEFIN - tam były tysiące kolumbijczyków i filipińczyków.
@digger3: U mnie niedawno podjechała ciężarówka ze śniadymi do największego kołchozu w powiatowym
- 21
Przekaz od #mentor dla wszystkich etatowców jak najbardziej tak. Zaplusuj wpis, aby wyrwać się z niewolniczego etatu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#sebcel #poniedzialkowysebcel #p--------------------l #frajerzyzmlm #heheszki #uncles #uncleass #wulgaryzmy #pracbaza #praca #glupiewykopowezabawy #rozwojosobisty #robpill
#sebcel #poniedzialkowysebcel #p--------------------l #frajerzyzmlm #heheszki #uncles #uncleass #wulgaryzmy #pracbaza #praca #glupiewykopowezabawy #rozwojosobisty #robpill

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 0
@Przypadkowy: jestem sprzataczka. :) mala miejscowosc, jest jedna firma sprzątająca i ona zatrudnia kobiety do tego. Na pelny etat nie mam co liczyc w tym roku, moze w nastepnym, bo dwie mlodsze kolezanki wyjezdzaja na studia. Mam zakaz "podkradania" klientow prywatnie.
@GlupiaDBLKA: jaki rejon kraju? Daleko masz do miasteczka ok. 30-40 tys. mieszkańców, nie mówiąc już o większym?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@GlupiaDBLKA: składanie długopisów
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
jak się nie nadaje do żadnej pracy
@MidnightCowboy: byle menel i ćpun robi na budowie to ty też możesz jako pomocnik od podawania i zamiatania choćby
@MidnightCowboy: nie daj sobie wmówić, że się do czegoś nie nadajesz, takie teksty zwykle mówią nadopiekuńcze matki do swoich synów. Znam nawet taką jedną i tak sobie facetów ustawiła, że mąż budowlaniec z wykształcenia, który remontuje im dom samodzielnie, nie pracuje w zawodzie, tylko na ochronie, więc zarabia znacznie mniej niż zarobiłby w swojej branży a o synach szkoda mówić. Jak z nią rozmawiam, to zawsze teksty, że "oni się
- 11
Jedynym miernikiem tego całego wzrostu gospodarczego, wszystkich słupków i wykresów jest to, czy tubylec płci męskiej jest w stanie z jednego etatu utrzymać żonę i trójkę dzieci. A jeśli nie, tak jak bardzo brakuje do tego ideału i jaki jest narodowy plan naprawczy. Mój dziadek robił na tartaku, potem w lasach państwowych i sam jeden zapewniał byt żonie i czwórce dzieci. Bez żadnych pińcet plusów ani innych jałmużn, bo jak jest uczciwa
konto usunięte via Wykop
- 1
@Zopyross: a co jeśli baba nie może znaleźć męża, bo jest brzydka? Ona nie może pracować?
konto usunięte via Wykop
- 2
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
muszą tej osobie dać więcej godzin do wyrobienia powyżej etatu aby taki pracownik się opłacał
@loality-gaming: posiadanie pracownika z orzeczeniem ZAWSZE się opłaca, bo nie płacisz od niego składki na pfron a wręcz przeciwnie dostajesz dofinansowania i ulgi. Im pracownik bardziej niepełnosprawny tym większe, ale nawet na lekki stopień jest to 6 stów miesięcznie a pewnie taki pracuje prawie jak normalny.
@JuanPablitoSegundo_2137: to ja mam zazwyczaj 192H :)
28
Mamy prawdopodobnie tylko 15 lat zanim AI wyeliminuje całą ludzką pracę umysł.

Materiał omawia model matematyczny, który (przy pewnych założeniach) estymuje, że najbardziej prawdopodobny horyzont czasowy eliminacji ludzkiej pracy umysłowej to 15 najbliższych lat.
z- 61
- #
- #
- #
- #
- #
Skoro juniorków już nie potrzebują (bo tak już jest patrząc na wymaganego expa i seniority w ofertach), to jak to będzie za parę lat, skoro od teraz okroją podaż pracowników? Będzie znowu eldorado, bo nagle się okaże, że potrzeba więcej ludzi, czy po prostu przez cały ten czas juniorków będą zatrudniać, ale tych top 10% wymiataczy i rynek cały ten czas będzie stabilny?
#praca #pracait #programowanie
#praca #pracait #programowanie
Która opcja?
- Regularne zatrudnianie wymiataczy spośród 300 CV 51.2% (44)
- Pobudka z ręką w nocniku za kilka lat i eldorado 2 48.8% (42)
@Long-Position-Investor: Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność ostatnich lat, to w ciemno zaznaczam, że prawidłowa będzie opcja numer 3.
@Long-Position-Investor: ogolnie klarna i inne przyklady pokazuja, ze bedzie EL-DO-RA-DO, jakiego jeszcze swiat nie widzial xd w juniorkow oczywiscie wyebane co z nimi ale dla normalnych crudziarzy i kucy, jak juz runda AI (another indian) i LLM wbudowany w soft sie skonczy i kolejne firmy sie przejada.. panie, ja juz nie moge sie doczekac
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#praca #krakow
Potrzebuje rady. W skrócie neet prawie 40, trochę dorabiam zdalnie. Chciałbym wyjść z domu i trochę popracować żeby nie oszaleć do końca. Niestety stan fizyczny (problemy ze stawami, szyją) praktycznie kwalifikują mnie jako inwalidę. Chyba jedyna opcja to jako kierowca (kat.b). Mógłbym pracować w nocki, weekendy, obojętne mi to.
Patrząć na ogłoszenia to głownie: Uber, caterigni, kurierka, zwożenie aut z innych miast dla wypożyczalni
#praca #krakow
Potrzebuje rady. W skrócie neet prawie 40, trochę dorabiam zdalnie. Chciałbym wyjść z domu i trochę popracować żeby nie oszaleć do końca. Niestety stan fizyczny (problemy ze stawami, szyją) praktycznie kwalifikują mnie jako inwalidę. Chyba jedyna opcja to jako kierowca (kat.b). Mógłbym pracować w nocki, weekendy, obojętne mi to.
Patrząć na ogłoszenia to głownie: Uber, caterigni, kurierka, zwożenie aut z innych miast dla wypożyczalni
konto usunięte via Android
- 8
@mirko_anonim kierowca karawanu
@mirko_anonim: a może recepcjonista? Lub jakieś call center - siedzenie na słuchawce?
Jakie zabiegi z zakresu stomatologii mógłbym wykonywać jako specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej po lekarskim? Chyba jednak wolałbym być dentystą niż lekarzem. Chciałem kończyć stomatologie po godzinach, ale moja durna uczelnia nie chce mi przepisać przedmiotów z lekarskiego na lekarsko-dentystyczny tylko każe całe studia od początku robić.
#medycyna #lekarski #dentysta #stomatologia #stomatolog #studia #studbaza #praca #pracbaza
#medycyna #lekarski #dentysta #stomatologia #stomatolog #studia #studbaza #praca #pracbaza
@RenoJackson: nie szkoda ci czasu na studia? Podobne zabiegi będziesz robił na laryngologii a drugich studiów nie musisz mieć
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
321
Praca ponad siły w Wiosce Shein. Tanie ubrania kosztem ludzi...

W Guangzhou, tętniącym życiem porcie w południowych Chinach, od rana do późnej nocy słychać dźwięk maszyn do szycia. To właśnie tutaj, w dzielnicy Panyu, zwanej wioską Shein, tysiące fabryk produkuje odzież na eksport do ponad 150 krajów świata.
z- 86
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@Kj5s6f2dk7s54o: No wiesz, po latach moglo wyjsc cos lepszego w tej cenie :D
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Long-Position-Investor @lubie-sernik kiedyś chłopi pracowali za grosze co nie starczały na życie. Od rana do wieczora aż do śmierci. Nic z życia nie mieli i jakoś nikt po nich nie płakał więc o co chodzi ?
@Zwierz33: niewolnicy jeszcze gorzej mieli i co? stalo im sie cos? czasami moze jak pan byl nerwowy to ucial konczyne jedna albo druga ale zawsze pozostawial jedna zeby mogl pracowac.
- 0
@TableTea: nie jestem absolwentem tego kierunku, ale mam znajomego, który to studiował. generalnie perspektywy są dość słabe, bo mało firm, jak już coś znajdziesz, to praca to często jedna lub dwie minimalne krajowe w jakimś zakładzie produkującym protezy.
@ly000: jedna a dwie minimalne krajowe to spora różnica XD
@TableTea
Mam znajomych po tym kierunku i nikt nie pracuje bezpośrednio w zawodzie, bo w Polsce nie ma R&D, większość robi coś całkiem niepowiązane go albo w labach typu sanepid, jakaś kontrola jakości na produkcji czy wodociągi. Niestety wszyscy zarabiają słabo.
Kierunek ma nazwę i opis ciekawy, ale rynek u nas nie jest chłonny.
@TableTea
Mam znajomych po tym kierunku i nikt nie pracuje bezpośrednio w zawodzie, bo w Polsce nie ma R&D, większość robi coś całkiem niepowiązane go albo w labach typu sanepid, jakaś kontrola jakości na produkcji czy wodociągi. Niestety wszyscy zarabiają słabo.
Kierunek ma nazwę i opis ciekawy, ale rynek u nas nie jest chłonny.






















