Cześć. Nadszedł czas w moim życiu gdy znów zastanawiam się nad zmianą pracy lub ewentualnym przebranżowieniem się aby poprawić swoje zarobki i warunki pracy. Aktualnie od długiego czasu praca na utrzymaniu ruchu jako elektromechanik z zarobkami ok. 6k ale zaczyna męczyć mnie praca bez szans na podwyżkę,szkolenia lub jakieś bonusy. Myślę nad zmianą (warunek 1zmiana i praca bez delegacji) na prace w jakimś serwisie konkretnych maszyn czy przemysłowych czy nawet budowlanych (cat)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BrakWolnegoLoginu: na jobboardach sie zrobila taka posucha, ze teraz oferuja po prostu ryczalt i masz unlimited ogloszenia w roku, wiec firmy publikuja po 20-30, ale nie zatrudniaja tylko czekaja na supergwiazde. Takze obserwowanie jobboardow niewiele daje pod wzgledem oceny rynku.
  • Odpowiedz
@digger3: bo Kolumbijczycy są aktualnie najtańsi, wcześniej ściągało się filipińczyków. Poczytaj sobie kto budował ten niewypał OLEFIN - tam były tysiące kolumbijczyków i filipińczyków.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: jestem sprzataczka. :) mala miejscowosc, jest jedna firma sprzątająca i ona zatrudnia kobiety do tego. Na pelny etat nie mam co liczyc w tym roku, moze w nastepnym, bo dwie mlodsze kolezanki wyjezdzaja na studia. Mam zakaz "podkradania" klientow prywatnie.
  • Odpowiedz
@MidnightCowboy: nie daj sobie wmówić, że się do czegoś nie nadajesz, takie teksty zwykle mówią nadopiekuńcze matki do swoich synów. Znam nawet taką jedną i tak sobie facetów ustawiła, że mąż budowlaniec z wykształcenia, który remontuje im dom samodzielnie, nie pracuje w zawodzie, tylko na ochronie, więc zarabia znacznie mniej niż zarobiłby w swojej branży a o synach szkoda mówić. Jak z nią rozmawiam, to zawsze teksty, że "oni się
  • Odpowiedz
Jedynym miernikiem tego całego wzrostu gospodarczego, wszystkich słupków i wykresów jest to, czy tubylec płci męskiej jest w stanie z jednego etatu utrzymać żonę i trójkę dzieci. A jeśli nie, tak jak bardzo brakuje do tego ideału i jaki jest narodowy plan naprawczy. Mój dziadek robił na tartaku, potem w lasach państwowych i sam jeden zapewniał byt żonie i czwórce dzieci. Bez żadnych pińcet plusów ani innych jałmużn, bo jak jest uczciwa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muszą tej osobie dać więcej godzin do wyrobienia powyżej etatu aby taki pracownik się opłacał 


@loality-gaming: posiadanie pracownika z orzeczeniem ZAWSZE się opłaca, bo nie płacisz od niego składki na pfron a wręcz przeciwnie dostajesz dofinansowania i ulgi. Im pracownik bardziej niepełnosprawny tym większe, ale nawet na lekki stopień jest to 6 stów miesięcznie a pewnie taki pracuje prawie jak normalny.
  • Odpowiedz
Skoro juniorków już nie potrzebują (bo tak już jest patrząc na wymaganego expa i seniority w ofertach), to jak to będzie za parę lat, skoro od teraz okroją podaż pracowników? Będzie znowu eldorado, bo nagle się okaże, że potrzeba więcej ludzi, czy po prostu przez cały ten czas juniorków będą zatrudniać, ale tych top 10% wymiataczy i rynek cały ten czas będzie stabilny?
#praca #pracait #programowanie

Która opcja?

  • Regularne zatrudnianie wymiataczy spośród 300 CV 51.2% (44)
  • Pobudka z ręką w nocniku za kilka lat i eldorado 2 48.8% (42)

Oddanych głosów: 86

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Long-Position-Investor: ogolnie klarna i inne przyklady pokazuja, ze bedzie EL-DO-RA-DO, jakiego jeszcze swiat nie widzial xd w juniorkow oczywiscie wyebane co z nimi ale dla normalnych crudziarzy i kucy, jak juz runda AI (another indian) i LLM wbudowany w soft sie skonczy i kolejne firmy sie przejada.. panie, ja juz nie moge sie doczekac
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#praca #krakow
Potrzebuje rady. W skrócie neet prawie 40, trochę dorabiam zdalnie. Chciałbym wyjść z domu i trochę popracować żeby nie oszaleć do końca. Niestety stan fizyczny (problemy ze stawami, szyją) praktycznie kwalifikują mnie jako inwalidę. Chyba jedyna opcja to jako kierowca (kat.b). Mógłbym pracować w nocki, weekendy, obojętne mi to.
Patrząć na ogłoszenia to głownie: Uber, caterigni, kurierka, zwożenie aut z innych miast dla wypożyczalni
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie zabiegi z zakresu stomatologii mógłbym wykonywać jako specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej po lekarskim? Chyba jednak wolałbym być dentystą niż lekarzem. Chciałem kończyć stomatologie po godzinach, ale moja durna uczelnia nie chce mi przepisać przedmiotów z lekarskiego na lekarsko-dentystyczny tylko każe całe studia od początku robić.

#medycyna #lekarski #dentysta #stomatologia #stomatolog #studia #studbaza #praca #pracbaza
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki wlasnie po paru latach umarla mi lampka nad monitorem, byla calkiem spoko.
BASEUS i-wok

Czy jest cos lepszego/ciekawszego teraz? Widzialem jakies wersje z pilotem na biurko, warto?
Albo moge kupic po prostu taka sama za 110zl :P

#biurko #lampy #praca
TurboBlejzer - Mirki wlasnie po paru latach umarla mi lampka nad monitorem, byla calk...

źródło: s-l1600

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TableTea: nie jestem absolwentem tego kierunku, ale mam znajomego, który to studiował. generalnie perspektywy są dość słabe, bo mało firm, jak już coś znajdziesz, to praca to często jedna lub dwie minimalne krajowe w jakimś zakładzie produkującym protezy.
  • Odpowiedz
@ly000: jedna a dwie minimalne krajowe to spora różnica XD
@TableTea
Mam znajomych po tym kierunku i nikt nie pracuje bezpośrednio w zawodzie, bo w Polsce nie ma R&D, większość robi coś całkiem niepowiązane go albo w labach typu sanepid, jakaś kontrola jakości na produkcji czy wodociągi. Niestety wszyscy zarabiają słabo.
Kierunek ma nazwę i opis ciekawy, ale rynek u nas nie jest chłonny.
  • Odpowiedz