Najgorsze jest to, że teraz nikt mi nie uwierzy że serio 300h w pracy siedze, tylko każdy będzie myślał że to oszustwo jest. Wystarczy, że mam 6-7 dyżurów w miesiącu.
Co w takiej sytuacji może zrobić zwykły lekarz, który normalnie pracuje i nie robi żadnych wałków i nie zarabia setek tysięcy? Jestem obecnie stawiany na równi z takimi Dawidkami i traktowany jak najgorsze ścierwo i pasożyt, którego najlepiej zabić
@Afrobiker: no zobacz już wyżej mnie wyzywa, a ja potem takiego musze jak księciunia obsługiwać i miłym być, a on mi w twarz pluje. Ehh. Nienawidze tego zawodu
Postulować wprowadzenie systemu rejestrowania godzin pracy i jawności zarobków
@Nighthuntero: No i postuluje, ale nawet jak wprowadzą ten system i wyjdzie z niego, że większość lekarzy nie zarabia setek tysięcy, to powiecie że ten system to oszukany jest. Z resztą ja się kartą normalnie musze odbijać na wejściu i na wyjściu, a dyrekcja przegląda kamery nawet
To skoro ty się musisz odbijać a dyrekcja kontroluje to powiedz mi czemu tego nie było w Warszawie? Jak to możliwe, że chłop robił takie wałki i wszyscy trzymali mordę w kubeł a dyrekcja to akceptowała? Tylko nie mów mi, że nikt nic nie wiedział, nikt nic nie słyszał…
@Mathas: No nie czytałeś artykułów dzisiejszych? Dawidek to szef młodzieżówki KO, dyrektor szpitala to była pracowniczka ministerstwa zdrowia w rządzie Tuska,
jakie są serio stawki dla lekarzy którzy pracują uczciwie? Oczywiście domyślam się, że różnią się ze względu na speckę.
@zobaczymy_co_powie_esperal: Ja jako rezydent 3. roku między 12 a 20 tysięcy w zależności od tego ile mam dyżurów. Moi znajomi na analogicznym stanowisku podobnie. Czy to są złe pieniądze? Oczywiście, że nie, ale nie są to setki tysięcy miesięcznie. Myślę, że specjaliści w innych branżach mogą liczyć na podobne zarobki. Uprzedzając,
nie znam się na sytuacji dokładnie, dlatego mogę pleść kocopoły. Ale co z capem dla zarobków, tak żeby nie było kominów? Zdaje sobie sprawę to grząski grunt, że lekarz lekarzowi nie równy i są wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, a ponadto różnicie się doświadczeniem. Myślę że w tej kwestii można by było zrobić coś analogicznie do zarobków sędziów i prokuratorów, plus jakieś benefity wynikające ze służby i normalne godziny pracy. Ale to
jeżeli 2-4 dychy miesięcznie do podatku a niech stracę nawet na rękę to ujdzie jak dla Specjalisty. Pytanie, jaka jest dominanta w zawodzie i za ile godzin. Chociaż osobiście bym wolał, żeby lekarz miał 2x mniej ale było ich dwa razy więcej (umówmy się, dwie dychy na rękę to niemało), sami mielibyście łatwiej na tych dyżurach
@Bachal: Tu też wchodzi kwestia tego jak się wykorzystuje czas polskich lekarzy. Gdyby zoptymalizować
@Kot_nie_pies: Mówie o dyżurach 24h. Same te 7 dyżurów to 168h. A przecież poza dyżurami też jestem na oddziale ~8h dziennie. Po 24h dyżurze mam dzień wolny, a poza tym to normalnie przychodze do pracy na 8h
bo uważam, że to skandal żeby lekarz zarabiał więcej od programisty
@hot_topic: Jeśli chodzi o jakiegoś bota od recept w POZ, to się zgadzam, w sensie zalezy tez jakiego programisty, ale czemu np. hemodynamista, który leczy zabiegowo zawały serca albo chirurg, który wycina nowotwory miałby zarabiać mniej od programisty co do zasady?
a jesteś na grupach zawodowych? Masz kontakt z innymi młodymi lekarzami? Jakie nastroje teraz panują w środowisku? Boicie się?
@hot_topic: W zasadzie od wielu lat się boimy, u mnie już na studiach się obawy pojawiały, jak zaczęto bez opamiętania zwiększać liczbe miejsc na studiach, dodaj do tego powstanie gpt i rozwój AI i obawy są realne. Szczególnie wśród tych, którzy ogarniają co potrafi AI
a co myślisz o tych julkach influencerkach które postuja na ig dzień z życia lekarza? Np ta która tutaj wrzucali ostatnio co się malowała i przebierała w trakcie dyżuru
Bez opamiętania xDDD chyba trollujesz, jakie obawy, przecież lekarz w Polsce to jest w tym momencie najlepszy zawód (oprócz polityka) i to się w ciągu najbliższych 50 lat nie zmieni, a miejsca na specjalizacjach poblokowane żeby przypadkiem zbyt dużej konkurencji nie było.
@Krs90: ale co mnie ma obchodzić twoje zdanie na ten temat jak nie masz pojęcia o czym mówisz?
@neoff: cóż, nie przepadam za POZowcami, przez wasze pensje mi się obrywa za moje 60zł/h na rezydenturze, ale faktycznie potraktowałem cie niesprawiedliwie, mam juz dosc jak mowie ze zarabiam 60zl/h a ktos mi wrzuca oferte pracy POZ bez specjalizacji 200zl/h i mowi ze klamie
@Kieres: niektórzy tu to są nienormalni, szkoda czasu chyba na dyskusje z nimi. Skasować wykop i inne media, nie czytać tego szamba, robić swoje, będzie dobrze, tyle zostaje
Czyli gdzie siedzisz? Jak lekarze pracują po kilkanaście godzin dziennie, to gdzie wy siedzicie, że was znaleźć nie można?
@stan-tookie-1: mam tez inne obowiązki? ile juz razy dostalem o------l od pacjenta co musial na mnie poczekać az skończe operacje, a ten do mnie z mordą ze 2 godziny czekania i ze on skladki płaci, to jest nasza codzienność, a jak nam za setnym razem puszczą nerwy to WISK ZE JAK
A co koledzy po fachu uważają o NIL i tych izbach okręgowych?
@No_mad: SZKODNICY, jeszcze przymusowo składki trzeba płacić
Tak jak teraz zamiast zamknąć morde i podkulić ogon i pokazowo ukarać paru, to ci debile dolewają oliwy do ognia i sobie premiera wołają na dywanik albo mówią że nie ma zgody na jawność zarobków czy inne duperele. Gdzie jawność zarobków tylko by nam pomogła, skończyłoby się gadanie o setkach tysięcy
o ty pieprzysz? stawkę z rezydentury netto porównujesz do stawki brutto, na kontrakcie, z wolnego rynku? specka z rodzinnej ma stawkę na rezydenturze 200zł/godzinę?
@neoff: No tak porównuje, bo tak robią zwykli ludzie i potem do mnie mają pretensję. Poza tym rodzinna to jedyna specka gdzie można sie z przychodnią dogadać na wyższe stawki niż te ustawowe na rezydenturze
Podobnie powinno być z lekarzami - na dyżurze powinni dostawac jakieś minimum, dodatek powinien być za akcje.
Stawka za oczekiwanie nie powinna być taka sama jak za podjętą akcje.
@Martwy_stwor: Ale jaki to ma sens skoro na dyżurze zawsze coś się dzieje i i tak bym co dyzur musial jezdzic do szpitala kilka razy? xD Ah wy i te wasze pomysły
Najlepiej wrzućmy w ogóle wszystkich lekarzy na minimalną,
@zassijt0: a gdzie mówie, że inne zawody nie pracują? Pokaż mi jednak jeden zawód, który jest przymuszany do pracowania 250h albo i więcej skoro tak stawiasz sprawę
Tak z ciekawości. Czy w twoim Zawodzie dało by się pracować taki normalny etat godzinowo ? Czy wszyscy tam u was po 300 h robią ? Bo tak przeliczając na etat to by Ci wychodziło 8500 zł na rękę to już wcale kokosy nie są.
@maser987: Na rezydenturze nie bardzo, bo masz obowiązkowe dyżury, rezydenci są bardzo zapracowani, poniżej 200h raczej się nie schodzi, a standardem jest nawet więcej. Wiadomo
ogólnie to dziwne że lekarze pozwalają na takie sytuacje i nie alarmują o ogromnym zagrożeniu dla pacjentów tylko w ciszy biorą coraz więcej dyżurów, skoro grupa zawodowa nie zgłasza problemu to go nie ma, a skoro twierdzisz że robisz inaczej to dalej spokojnie rób swoje i nie zauważaj tego że Wasz zawód to praca z żywym człowiekiem.
@Hubbabubbastyle: Masz racje. Niestety pieniądze bardzo uzależniają i ludzie często nie znają umiaru
potrzeć na takie coś, wiedzieć i nic nie robić to też wał.
@igalic: Naprawdę ciężko jest coś zrobić. Środowisko jest mocno hermetyczne, takie wychylanie się i próba donoszenia na kogoś mogłyby szybko skończyć się zamknięciem wszystkich drzwi w województwie, a osoba na którą sie donosi pewnie wcale nie zostałaby ukarana.
Masz 6 dużurów i wyrabiasz 50h na jednym? Czyli pracujesz 50 godzin ciągle? I uważasz że to jest bezpieczne? Czy czasem dużur to nie jest spanko a pielęgniarki w tym czasie mówią żeby czekać w kolejce bo nie ma co cię wybudzać, petent z bólem sobie poczeka?
@4mja: Nie pracuje 50h ciągiem nigdy. Najdłużej 24h. Jak mam dyżur to przychodzę na 7:00 i wychodzę następnego dnia o 7:00. Potem mam
@remlezar: no wiesz, tylko ja już mam 30 lat, organizm coraz bardziej zużyty, kiedy przyjdzie to "odkucie"? Moi znajomi już dawno się odkuli w swoich pracach
gościu ja tu z---------m na budowie, wstydu nie masz trollu j----y
@Tozsamosc_prawdziwa: weź nie jęcz oskarku, idź się wypłakać w ramie julki. Btw ja też z---------m jak na budowie, młotki, wiertarki, syf sie leje, brud na porządku dziennym
@marcin-tirowiec: no ja właśnie nie do końca świadomie, bo zostałem oszukany. Naczytałem się w internetach o lamborghini i setkach tysięcy wypłaty, a tu taki klops. Świadomy wybór to nie był
Błagam niech wprowadzą pełną transparentność zarobków lekarzy. Mam już dość tłumaczenia się, że wcale nie zarabiam setek tysięcy. Pokazuje przelewy, papiery itd. to mówią, że pod stołem 5x tyle dostaje.
Ale pewnie nie wprowadzą, bo by wyszło że faktycznie jest tak że 90% g---o zarabia i cała nagonka to jeden wielki fejk. A wałkarzy jak Dawidek j---ć, ale co my mamy z takimi zrobić jak taki Dawidek to złote ciele w szpitalu
Nie wprowadzą bo 90% zarabia podobnie jak ten Dawidek
@Nighthuntero: Gdyby tak było, to politycy czym prędzej by to wprowadzili i zwalili całą winę za niewydolność służby zdrowia na lekarzy. Właśnie dlatego od tylu lat nikt tego nie wprowadził, bo dopóki takiego systemu nie ma to politycy mogą mydlić społeczeństwu oczy od 20 lat, że jedynym problemem służby zdrowia są niemoralne zarobki lekarzy
Stan #pracait na maj 2026. Programiści boją się, że zostaną odrzuceni w rekrutacji za nieprofesjonalne nazwy commitów do Githuba XDXD Githuba, którego przymusowo i za darmo uzupełniają dodatkowymi projektami robionymi po pracy, żeby w ogóle być branym pod uwagę w rekrutacji. Co za totalne upodlenie. Co będzie następne? Wprowadzenie bezzwrotnej kaucji dla pracodawcy za to, że ATS przeczyta CV kandydata jako pokrycie kosztów licencji na program? Półroczny, bezpłatny okres próbny,
Mnie to zastanawia na co ta fundacja wydaje tę kasę niby "na dzieci". Bo to brzmi jakby oni im opłacali leczenie, tylko po co skoro takie dzieci mają leczenie w 100% finansowane przez NFZ
@PanZuo: jeśli chodzi o onkologie to wszystko jest refundowane w 100% nikt za nic nie płaci i wszystko ma praktycznie bez kolejki, szczególnie dzieciaki
nie widze w spisie wydatków fundacji protez dla dzieci
Pół życia zmarnowałem na naukę tej medycyny. To, że miałem unikatową i specjalistyczną wiedzę, którą miał mało kto i faktycznie potrafiłem pomóc ludziom i zmienić coś w ich życiu na lepsze dawało mi satysfakcję
Niestety pojawiło się to pieprzone AI, które robi to bezapelacyjnie lepiej ode mnie i trochę straciłem sens w tym wszystkim, a w sumie całe swoje życie i poczucie wartości oparłem na byciu lekarzem i nic poza tym nie
@maxiek: i myślisz, ze taki luxmed/medicover który w 95% przypadku udziela konsultacji czyli coś co jest dla AI najłatwiejsze do ogarnięcia, nie wylobbuje sobie w rządach państw, żeby AI mogło to wykonywać, tylko dalej będą płacić konowałom po 250-300zł/h? W interesie szefa prywatnych przedsiębiorstw jest płacić lekarzom jak najmniej, w interesie rządów to samo.
1. Społeczeństwo, to poprze bo nienawidzi lekarzy 2. Big techy przedstawią badania na to, że AI
@YamatosDeath: O kurde, stawki w POZ już tak poleciały? Pewnie dlatego, że duże miasto. Na wsi by więcej dali, ale z drugiej strony wyjeżdżać gdzieś na wieś i zostawiać znajomych, rodzine tylko po to żeby 50zł/h więcej dostać to też nie najlepsza opcja. Nie wspominając o tym, że kompletnie zatrzymujesz wtedy swój rozwój i za 5 lat możesz zostać z ręką w nocniku
Naczelnym lobbystom lekarskim na Wykopie nie podobają się zwiększone limity przyjęć na studia medyczne. Problem w tym, że nasza służba zdrowia znajduje się na samym dole wszelkich europejskich rankingów, więc dotychczasowy "elitarny" model ewidentnie się nie sprawdził. Nie będę przywoływać licznych historii, w których lekarze traktują pacjentów jak śmieci, bo to nie jest obiektywny wskaźnik, ale chyba wszyscy w Polsce wiemy, jakie jest podejście wielu lekarzy do pacjentów i jaka jest jakość
Prezydent złożył projekt pozwalający na przyznawanie uprawnień lekarzom ze wschodu w uproszczonym trybie bez znajomości języka polskiego, weryfikacji dyplomu i kontroli uprawnień.
Mirki #chwalesieᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ Udało się dostać na rezydenturę w Austrii. Właśnie dostałem ostatecznego maila potwierdzającego, że zostałem przyjęty i czekają na mnie. Byłem już wcześniej tam na miejscu i rozmawiałem z ordynatorem, a także byłem na swego rodzaju spotkaniu integracyjnym i zostałem bardzo ciepło przyjęty przez cały zespół (tutaj ogromną robotę zrobił niemiecki na bardzo wysokim poziomie, także polecam się uczyć).
@Lekarz_7k: ciesze sie że tak biedny kraj jak austria będzie mógł rozwijać sie dzięki pracy polskich lekarzy wykształconych za polskie podatki prawdziwy gest
Chciałbym się przeciwstawić dezinformacji rozsiewanej na wykopie, że niby lekarze nie zarabiają tak dużo i że mediana zarobków lekarzy wynosi "jedynie" 24.5k zł/m. Tak, oficjalne dane podają taką kwotę, ale dotyczy ona tylko publicznych placówek (szpitali) i nie uwzględnia prywatnych placówek, gdzie jak wiadomo zarabia się dużo więcej. Ta kwota nie uwzględnia tego, że lekarze mogą pracować w kilku placówkach jednocześnie i dlatego bardzo trudno jest obliczyć prawdziwe uśrednione zarobki lekarzy.
widzę, że odklejenie postępuje, skoro na rezydenturze (czyli pierwsze lata pracy zaraz po studiach) chcecie zarabiać 50k.
@ly000: A gdzie ja napisałem, że chce zarabiać 50k? Ty umiesz czytać? Jedyne co chce to, żeby takie osoby jak ty skończyły kłamać na temat moich zarobków i napuszczać przeciwko mnie społeczeństwo
Człowieku ja jestem w pełni samodzielnym lekarzem. Mam swoich pacjentów, z nikim nie konsultuje moich decyzji, biorę pełną odpowiedzialność za nie
Polscy lekarze zarabiają lepiej niż na zachodzie. Lekarz po 6-letnich studiach, bez specjalizacji zarabia 180 zł na godzinę. Po specjalizacji zarabia 300 zł za 15 miniut. Warunki pracy o których każdy polak może sobie pomarzyć. Ustalają sobie grafik jak chcą, jeśli mają taką ochotę pracują 4h dziennie, 4 dni w tygodniu, po co więcej pracować jak można pracowqć na
@p0melo: tylko 300zł za 15 minut? Mordo ja biore 500zł i wywalam gościa z gabinetu po 5 minutach i następny. Co ty opowiadasz za farmazony. Dziennie 100 pacjentów, matematyke pozostawiam tobie :)
Pazerność lekarzy nigdy nie ma granic. Zobaczyli, że kosmetyczki wstrzykujące kwas hialuronowy zarabiają krocie, więc wymyślili ustawę zakazującą kosmetyczkom wstrzykiwania preparatów pod skórę, pod przykrywką że to niebezpieczny zabieg. Spokojnie te zabiegi mogłyby wykonywać pielęgniarki lub kosmetyczki po przeszkoleniu, ale pazerne i łase na pieniądze konowały przepchnęły ustawę niszcząc biznesy kosmetyczkom. Lekarze zamiast siedzieć w szpitalu i leczyć ludzi będą usuwać zmarszczki, jakby w Polsce innej pracy dla lekarzy nie było.... Polskie
e dyżury dla zwykłego lekarza to nie praca w kopalni uranu pod biczem 16 godzin na dobę a pierdzenie w pokoju i ucinanie drzemek po prostu będąc w razie czego pod ręką jakby przyszedł ktoś wymagający zabiegu medycznego.
@Phallusimpudicus: Serio? W takim razie zapraszam cię na mój dyżur. Chętnie pozwolę ci popatrzyć jak "pierdze w pokoju i ucinam drzemki"
Co to jest za chory kraj i chory portal. Gościa zanożowali w pracy, a połowa komentujących pisze, że zasłużył sobie na pewno i że bardzo dobrze, bo to lekarz.
Grupki na FB "lekarz szuka pracy" powinny być znacznie mocniej i częściej pokazywane społeczeństwu. Ludzie kompletnie nie są świadomi tego jak absurdalne pieniądze zarabiają lekarze i jak trzeba się ich prosić, żeby w ogóle zechcieli pracować. Pierwszy lepszy post lekarza zaraz po studiach, bez specjalizacji, w jakiejkolwiek części Polski o tym, że szuka pracy i w odpowiedzi dostaje 30 komentarzy z prośbą o kontakt XD Stawka 160zł/h to oczywiście psucie rynku! Tak, 160zł/h
@wysokiewiczplum: Sam kiedyś mi napisałeś coś w stylu, że wydaje ci się że jestem dobrym lekarzem z powołania. To chciałem ci powiedzieć, że od czytania tej propagandy na wykopie zaczynam odczuwać w sobie coraz mniej powołania, a coraz więcej wypalenia. Nie zarabiam 50 tysięcy, nawet połowy tego nie mam i pewnie nigdy nie będę miał. Moi koledzy z pracy też tyle nie zarabiają. 20 tysięcy to marzenie. Staram się pomagać
Co w takiej sytuacji może zrobić zwykły lekarz, który normalnie pracuje i nie robi żadnych wałków i nie zarabia setek tysięcy? Jestem obecnie stawiany na równi z takimi Dawidkami i traktowany jak najgorsze ścierwo i pasożyt, którego najlepiej zabić
#konowal100k
@Nighthuntero: No i postuluje, ale nawet jak wprowadzą ten system i wyjdzie z niego, że większość lekarzy nie zarabia setek tysięcy, to powiecie że ten system to oszukany jest. Z resztą ja się kartą normalnie musze odbijać na wejściu i na wyjściu, a dyrekcja przegląda kamery nawet
@Mathas: No nie czytałeś artykułów dzisiejszych? Dawidek to szef młodzieżówki KO, dyrektor szpitala to była pracowniczka ministerstwa zdrowia w rządzie Tuska,
@zobaczymy_co_powie_esperal: Ja jako rezydent 3. roku między 12 a 20 tysięcy w zależności od tego ile mam dyżurów. Moi znajomi na analogicznym stanowisku podobnie. Czy to są złe pieniądze? Oczywiście, że nie, ale nie są to setki tysięcy miesięcznie. Myślę, że specjaliści w innych branżach mogą liczyć na podobne zarobki. Uprzedzając,
@Bachal: Tu też wchodzi kwestia tego jak się wykorzystuje czas polskich lekarzy. Gdyby zoptymalizować
@Kot_nie_pies: Mówie o dyżurach 24h. Same te 7 dyżurów to 168h. A przecież poza dyżurami też jestem na oddziale ~8h dziennie. Po 24h dyżurze mam dzień wolny, a poza tym to normalnie przychodze do pracy na 8h
@hot_topic: Jeśli chodzi o jakiegoś bota od recept w POZ, to się zgadzam, w sensie zalezy tez jakiego programisty, ale czemu np. hemodynamista, który leczy zabiegowo zawały serca albo chirurg, który wycina nowotwory miałby zarabiać mniej od programisty co do zasady?
@gaz_wieprzowy: Nie rok po studiach, tylko 4 lata po studiach, no i weź pod uwagę że to prawie za dwa etaty a nie za jeden
@hot_topic: W zasadzie od wielu lat się boimy, u mnie już na studiach się obawy pojawiały, jak zaczęto bez opamiętania zwiększać liczbe miejsc na studiach, dodaj do tego powstanie gpt i rozwój AI i obawy są realne. Szczególnie wśród tych, którzy ogarniają co potrafi AI
@hot_topic: żałosne
@ziomus0812: Niezła historia z d--y
@Krs90: ale co mnie ma obchodzić twoje zdanie na ten temat jak nie masz pojęcia o czym mówisz?
@Kieres: niektórzy tu to są nienormalni, szkoda czasu chyba na dyskusje z nimi. Skasować wykop i inne media, nie czytać tego szamba, robić swoje, będzie dobrze, tyle zostaje
@stan-tookie-1: mam tez inne obowiązki? ile juz razy dostalem o------l od pacjenta co musial na mnie poczekać az skończe operacje, a ten do mnie z mordą ze 2 godziny czekania i ze on skladki płaci, to jest nasza codzienność, a jak nam za setnym razem puszczą nerwy to WISK ZE JAK
@No_mad: SZKODNICY, jeszcze przymusowo składki trzeba płacić
Tak jak teraz zamiast zamknąć morde i podkulić ogon i pokazowo ukarać paru, to ci debile dolewają oliwy do ognia i sobie premiera wołają na dywanik albo mówią że nie ma zgody na jawność zarobków czy inne duperele. Gdzie jawność zarobków tylko by nam pomogła, skończyłoby się gadanie o setkach tysięcy
@neoff: No tak porównuje, bo tak robią zwykli ludzie i potem do mnie mają pretensję. Poza tym rodzinna to jedyna specka gdzie można sie z przychodnią dogadać na wyższe stawki niż te ustawowe na rezydenturze
@Martwy_stwor: Ale jaki to ma sens skoro na dyżurze zawsze coś się dzieje i i tak bym co dyzur musial jezdzic do szpitala kilka razy? xD Ah wy i te wasze pomysły
Najlepiej wrzućmy w ogóle wszystkich lekarzy na minimalną,
@appmstt: Nie mam rodziny, moją pasją jest praca
@zassijt0: Tachograf xD I nagle w połowie szpitali nie byłoby komu pracować. Kocham wasze pomysły
@joasiaasia: dziękuje za miłe słowo Joanno
@zassijt0: większość rezydentów pracuje tak dużo, bo musimy
@Janusz_Rekina: Otóż nie przesypiam, ale podrzuć PESEL na pw jak kiedyś cie spotkam, to chętnie się zdrzemne
https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Smierc-ciezarnej-w-szpitalu-Sad-zaostrzyl-wyrok-dla-jednego-z-trzech-lekarzy,281717,2.html
dwa pierwsze z brzegu wiecej mi sie nie chce szukac
@maser987: Na rezydenturze nie bardzo, bo masz obowiązkowe dyżury, rezydenci są bardzo zapracowani, poniżej 200h raczej się nie schodzi, a standardem jest nawet więcej. Wiadomo
@Hubbabubbastyle: Masz racje. Niestety pieniądze bardzo uzależniają i ludzie często nie znają umiaru
@igalic: Naprawdę ciężko jest coś zrobić. Środowisko jest mocno hermetyczne, takie wychylanie się i próba donoszenia na kogoś mogłyby szybko skończyć się zamknięciem wszystkich drzwi w województwie, a osoba na którą sie donosi pewnie wcale nie zostałaby ukarana.
@4mja: Nie pracuje 50h ciągiem nigdy. Najdłużej 24h. Jak mam dyżur to przychodzę na 7:00 i wychodzę następnego dnia o 7:00. Potem mam
źródło: image
Pobierz